Brzina megaupload-a i rapidshare-a

poruka: 32
|
čitano: 9.997
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a
pitanje

Brzina na megauploadu i rapidshareu mi je max. 130 KB/sec dok na utorrent uredno ide priko 400 KB/sec.

Pokušava sam na raznim stranicama i u različita vrimena ali nikako priko 130.

 

Zahvalan na pomoći.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a
prihvaćeno rješenje

To ti je zato sto Rapidshare i Megaupload ogranicavaju brzinu downloada za ne-premium usere.

 

EDIT: ali brzina ti nece uvijek biti ista posto koliko sam svatio daje free userima brzinu u odnosu

na zauzece servera, tako kad su manje zauzeti imas vecu brzinu i vice versa.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:46 (drnde).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

meni je obrnuto, na RapidShareu ide oko 200-400 kb/s ne znam tocno, dok na utorrentu ide 50-100 kb/s

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:44 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a
prihvaćeno rješenje

Meni rapidshare i torrenti idu maksimalno (oko 480kbps) dok megaupload se vriti oko 300kbps. Ali odgovor koji ti je dan gore je dobar - takvi servisi ograničavaju download za non-premium usere, ali opet nema fiksnog ograničenja. Nekome će maksimum biti 200kbps, a nekome 60kbps - jednostavno kako te "potrefe".

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Meni obicno ogranicava na rapidu, ponekad do 120-130, a megaupload mi je bolji 100 puta nemoras nikad cekad ono 15 min. nego samo 45 sekundi, i limit mi nikad nije bio manji od 200 kb/s, zapravo uvijek skidam s njega maksimalno,  u mom slucaju 2 Mbitsa

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
markoal kaže...

Meni obicno ogranicava na rapidu, ponekad do 120-130, a megaupload mi je bolji 100 puta nemoras nikad cekad ono 15 min. nego samo 45 sekundi, i limit mi nikad nije bio manji od 200 kb/s, zapravo uvijek skidam s njega maksimalno,  u mom slucaju 2 Mbitsa

 Meni sa megauploada skida maximalno, dok sa rapidshare-a se vuče na 70-130kB/s, a torrenti zavise o broju seedova, a oni privatni idu također maximalno 300kB/s.

Dok sam bio u praksi u INI tamo sam downloadao sa megauploada 600-700kB/s, najveća brzina downloada koju sam ikad vidio.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare

zasto su meni torrenti spori, imam 4 Mbit/s, upload 256 Kbit/s a skida mi 50 KB/s u prosjeku, max. 150 KB/s???

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:04 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare
Fićo_CoD 5 kaže...

zasto su meni torrenti spori, imam 4 Mbit/s, upload 256 Kbit/s a skida mi 50 KB/s u prosjeku, max. 150 KB/s???

 Moraš naći torrent s puuuuuuuuuno seedsa da bi bio brži, stavi maximum download na 500, a maximum upload na 3.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:07 (xxxxx).
15 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Torrenti ovise o tome koliko ima seedera, i koliko leechera. Pa tako neki torrenti idu 200-400 kb dok se neki vuku sa jedva 5-40 kb.

 

 

EDIT: znači najbolje za torent je da ima što više seedera, a što manje leechera.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:08 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare
Fićo_CoD 5 kaže...

zasto su meni torrenti spori, imam 4 Mbit/s, upload 256 Kbit/s a skida mi 50 KB/s u prosjeku, max. 150 KB/s???

Pa sve ti to ovisi o broju leechera, seedera tj. o torrentu kojeg skidas, probaj neki popularan torrent s hrpom seedera
pa onda vidi kolika ti je max brzina, ako ti i dalje 50kb/s onda imas problem
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:09 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare
drnde kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

zasto su meni torrenti spori, imam 4 Mbit/s, upload 256 Kbit/s a skida mi 50 KB/s u prosjeku, max. 150 KB/s???

Pa sve ti to ovisi o broju leechera, seedera tj. o torrentu kojeg skidas, probaj neki popularan torrent s hrpom seedera
pa onda vidi kolika ti je max brzina, ako ti i dalje 50kb/s onda imas problem
 a koji je to popularni torrent? tnx
EDIT: i kolka bi mi trebala bit brzina u Kilobajtima ako je 4 MBit/s??
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:14 (Fićo_CoD 5).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare
Fićo_CoD 5 kaže...
drnde kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

zasto su meni torrenti spori, imam 4 Mbit/s, upload 256 Kbit/s a skida mi 50 KB/s u prosjeku, max. 150 KB/s???

Pa sve ti to ovisi o broju leechera, seedera tj. o torrentu kojeg skidas, probaj neki popularan torrent s hrpom seedera
pa onda vidi kolika ti je max brzina, ako ti i dalje 50kb/s onda imas problem
 a koji je to popularni torrent? tnx
EDIT: i kolka bi mi trebala bit brzina u Kilobajtima ako je 4 MBit/s??
E sad, pa odi na neku torrent stranicu, kao mininova ili piratebay i odaberi neki koji ima puna seedera naprema broju leechera.
brzina bi ti trebala biti nesto vise od 400 kb/s.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare
xxxxx kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

zasto su meni torrenti spori, imam 4 Mbit/s, upload 256 Kbit/s a skida mi 50 KB/s u prosjeku, max. 150 KB/s???

 Moraš naći torrent s puuuuuuuuuno seedsa da bi bio brži, stavi maximum download na 500, a maximum upload na 3.
 
Nemoj ograničavati upload, jer će ti download ići sporije (zbog limita u torrent klijentima).
You only got one finger left And its pointing at the door
15 godina
neaktivan
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a
Većina vas ne razlikuje (bar u tekstu) "kb/s" i "kB/s", a razlika je ogromna.Wikipedia se, kao i uvijek pobrinula za one kojima nije jasno. KLIK OVDJE
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare
Vulgaris kaže... 
Nemoj ograničavati upload, jer će ti download ići sporije (zbog limita u torrent klijentima).
  ako ima utorrent 1.7.7 može se ograničit pojediini upload na 1 kBps bez straha da će se smanjit down
Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:34 (markbodin).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Imam 10 mb/s i brzina skidanja sa rapida je od 220 do 250 kb/s max. kao free user

Prije sam imao brzinu od 5 mb/s pa sam mislio da ovi sa rapida daju 50% od tvoje brzine sto se ispostavilo kao netacno. A skidanje kao premium user je kao u prici :)

 

Torenti u zavisnost od seedera skidaju se od min. 120 do 900-990 kb/s. Upravo skidam film sa TPB koji ima seedera komada 2 i brzina je 100 kb/s doduse pada i na 80 kb/s

 

 

Najednostavniji test brzine torrenta je da pocnes skidati Ubuntu sa oficijalne strane. Link za torrent file ti je negde desno na strani. Ako je sve u redu moras dobiti punu brzinu. Seedera je puno pa pokusaj. Pingvini su solidarni

 

Inace ako imas ADSL gde je upstream brzina mala onda dodeli 75% up brzine,odnosno ogranici na 75% max. Ovo nije nikakav problem kada skidas sa Piratea. Kada si na privatnim torrentima onda moras i ti davati,nema muljanja :)

 

 

Ubuntu 9.04 i386 torrent

 

http://releases.ubuntu.com/9.04/ubuntu-9.04-alternate-i386.iso.torrent 

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 16:21 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
autorov komentar

Znači da me i nije baš nešto "potrefilo".Zahvaljivam na odgovorima.

14 godina
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Mene samo zanima je li normalno da kad skidam nešto sa rapidshare-a (nemam premium) da mi brzina čas bude i preko 200 KB/sec a onda padne na nulu pa opet skoči itd.? Imam 4 Mbit-a brzinu.

Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
Josip7g kaže...

Mene samo zanima je li normalno da kad skidam nešto sa rapidshare-a (nemam premium) da mi brzina čas bude i preko 200 KB/sec a onda padne na nulu pa opet skoči itd.? Imam 4 Mbit-a brzinu.

Hvala!

Mislim da je to do njih. Meni se često događa da mi brzina naglo pada ili da se datoteka jedno vrijeme uopće ne skida.

www.pozivnice.tk - Automatsko slanje pozivnica za Lockerz.com. Što je Lockerz, kako se registrirati? www.pozivnice.tk
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
Josip7g kaže...

Mene samo zanima je li normalno da kad skidam nešto sa rapidshare-a (nemam premium) da mi brzina čas bude i preko 200 KB/sec a onda padne na nulu pa opet skoči itd.? Imam 4 Mbit-a brzinu.

Hvala!

Posve normalno ako   nemas premium dogada se i  meni,brzina zna varirat od 100kb/s do 400 kb/s.Rapidshare i nema bas neke   velike svrhe koristit ako nemas premium...

14 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Nije više rapidshare kaj je bil..sad ili uzmi premium il se hebi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Najbolje ti je skidat preko privatnih trackera, ima torrenata koji ide i do 1400-2000 kB/s ak imate takvu brzinu naravno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Imam jedno pitanje...

 

Znaci, ako sam Premium member npr. Megauploada, to znaci da imam prioritet i vece brzine pri skidanju file-ova s Megauploada. Taj dio je jasan, ali ne razumijem ovo:

 

Kod nekih megaupload linkova download mi varira izmedu 200 i 300 KB/s, kod drugih je u 99% slucajeva 500 KB/s (t-com 4mbit veza), znaci da imam full brzinu u drugom slucaju... e sad, zasto je to tako?

Recimo da zelim uploadati file-ove da drugi mogu skidati full brzinom, sto mi je potrebno za to? koliko znam, premium membership mi u tome nece nimalo pomoci jer kako oni navode (vrijedi i za ostale servise), samo premium memberi (npr. ja) ce imati full brzine ako skidaju s njihovog servisa, a ne free user koji skida linkove od premium membera.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Megaupolad je najbolji bio mi i bit ce brzina mi je normalna 240 imam 2Mb tak da nitko nist ne koci i uskracuje bez obzira sto nemam premium...

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

Meni MU ide na 640 Kb/s sa 4Mbit/s maxADSL

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
soundstream kaže...

Megaupolad je najbolji bio mi i bit ce brzina mi je normalna 240 imam 2Mb tak da nitko nist ne koci i uskracuje bez obzira sto nemam premium...

Ma kuzim ja sve to, al u bilo koje doba dana kada skidam s jednog linka uvijek je brzina oko 200-300 KB/sec.... a kod drugog linka je uvijek 500 KB/sec, zanima me razlog zasto je to tako?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
13 godina
protjeran
offline
Re: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
lovac82 kaže...
soundstream kaže...

,Ma kuzim ja sve to, al u bilo koje doba dana kada skidam s jednog linka uvijek je brzina oko 200-300 KB/sec.... a kod drugog linka je uvijek 500 KB/sec, zanima me razlog zasto je to tako?

Svaki dan skidam sa MU barem jedanput i nikad do sad nisam imao takvih problema

http://www.soundstream.com/
15 godina
offline
Re: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
soundstream kaže...
lovac82 kaže...
soundstream kaže...

,Ma kuzim ja sve to, al u bilo koje doba dana kada skidam s jednog linka uvijek je brzina oko 200-300 KB/sec.... a kod drugog linka je uvijek 500 KB/sec, zanima me razlog zasto je to tako?

Svaki dan skidam sa MU barem jedanput i nikad do sad nisam imao takvih problema

Koristis li JDownloader? file-ove sa site-ova poput drop games, gwarez i iload.to mi skida full brzinom.... a kada neki link nadem negdje drugo na internetu onda mi skida dosta manjom brzinom....  kod ovih site-ova gdje mi skida full brzinom ne moram upisivati captcha (ali moram cekati oko 20sec izmedu svakog linka), dok kod ovih drugih gdje mi sporije ide moram svaki puta rucno pisati captcha ili koristiti plugin sa captcha tradera....  moze li netko objasniti u cemu je caka?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2011 20:35 (lovac82).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina megaupload-a i rapidshare-a
lovac82 kaže..
Moje iskustvo: kad god skidam s MU/rapidshare/filesonic- imam punu brzinu (svi ostali variraju). Koristim JDownloader

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
offline
Brzina megaupload-a i rapidshare-a

meni torentu idu max do 2,2 mb/s, tako i megaupload, a rapidshare mi ne da skidat free

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice