Cloud Storage (vodič) izdvojena tema

poruka: 117
|
čitano: 62.487
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

MEGA nudi besplatnih 50gb prostora,ako kome treba....

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Svi smo mi Mentalist///
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Tencent nudi čak 10tb besplatnog prostora!!!na početku dobijete 1tb,ali kada popunite svih 1tb,onda vam sve više dodaju!!

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Svi smo mi Mentalist///
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Di ću ja popunit tih 1 TB. NEmam tolko na HDD a ne još u cloud-u {#}

Netko radi što zna, a netko zna šta radi LOL EUW: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Trenutno koristim Copy i zadovoljan sam sa njim, ali imam jedno pitanje...postoji li koji cloud storage da mi pošalje notifikaciju na mail ili barem broj downlada kada netko nešto skida sa mog cloud storagea, kada stavim public link? Nešto slično kao što radi wetransfer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 20:21 (TiMi79).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Box.com ja njega koristim plus Dropbox a kod Box-a svaka izmjena ili download datoteke dobiješ mail osim toga vidiš i što je samo pregledavano a ne samo skidano :)
10 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
kivic15 kaže...

Tencent nudi čak 10tb besplatnog prostora!!!na početku dobijete 1tb,ali kada popunite svih 1tb,onda vam sve više dodaju!!

btw tencent je kompanija iz kine {#}

to je ko fol odgovor na PRISM {#}

13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Novi cloud servis. Firedrive - bivši Putlocker.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

jel neko ima problema sa megom? slike uredno prebacim oko 300mb ali kada muziku hocu da prebacim (1,xx gb) prebaci oko 500mb i stane :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Je li ti cijelo vrijeme otvorena MEGA ili dok se uploada ti surfaš? Meni se to znalo dešavati dok bi se uploadalo u prvo tabu, a ja u drugom surfao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 12:15 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Koja je osnovna razlika izmedju Amazona i Googlea.

Ima li netko neka iskustva. Je li tko koristio i Digital Ocean?

 

Digital ocean je novi igrac u cloud svijetu. Vidim da se i Linode pokusava prebrendirati iz cisto hosting

providera u cloud.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

Kakve veze ima Digital Ocean sa storageom?

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Evo popis 30 besplatnih cloud storage servisa ako nekoga zanima.

Link

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 19:31 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Mišljenje o ovom? Dali neko koristi ili isprobo?

http://owncloud.org/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Trenutno koristim Onedrive i Mega. Za oboje imam uključenu sync opciju tako da sad podatke koje trebam imam na 3 mjesta. Komp, Onedrive i Mega.

To nisu podaci za skrivanje niti ima išta važno, ali meni su potrebni i bilo bi mi žao da ih izgubim. Po meni 2 najbolja servisa za cloud storage...

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cloud Storage (vodič)

 

Sinhroniziranje ima jednu manu : obriše li vam se file iz kompa nakon 30 dana bude nestao i iz clouda....

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

OneDrive od sada 15GB free

LOL EUNE: slinA
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Jedno pitanje kaj se tice privatnosti i cloud servisa, naime relativno sam nov u tome i nekužim bas sve, zanima me kakva bi bila situacija s backupom muzike tj mp3 filova, znaci uzeo bi neki servis koji ima sikronizaciju, sto bi u mom slucaju znacilo metnem na komp dva nova albuma , i oni se automatski spreme i u oblak. E sad posto su ti mp3 onako iz dosta "Raznih izvora" ako me kužite, postoji li sansa da bi ti filovi bilo obrsani ili nesto drugo zbog toga sta su takvi kakvi jesu. Isto bi vrijedilo i za neke programcice s tpb i sl.?

 znam da postoji mogucnost da se npr kompletna biblioteka npr enkriptira u winraru tj da se stavi lozinka na nju te onda samo tu datoteku s lozinkom metnuti u oblak, ali postoji mana kaj se tice toga. Kao prvou pravilu bi takva baza bila 50+ gb sto prelazi "file size limit" te s time gubim i sinkronizciju ak se ne varam ??  hvala :){#}

Teško je biti glup,Konkurencija je prevelika
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Ako te strah da ti ne obrišu pjesme, jednostavno napravi račune na više cloud usluga tako da ako ti recimo obrišu pjesme na Dropbox-u, imaš ih na OneDrive-u.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Imam jednu interesantnu ideju za Cloud spremanje slika, i toliko je "normalna" da mi je čudno da nigdje na netu ne mogu pronaći takav program!

 

Imam na disku hrpu slika s foto aparata (ogromne, skoro bez kompresije), stotinjak gigabajta.

 

Sad mi je želja da:

-te sve slike neki program smanji na neku normalnu veličinu i kompresiju, npr. 4-5 megapiksela i oko 80-90% jpg kompresije

-uploada ih na neki cloud

-da taj cloud bude dostupan na mobilnim platformama (to su valjda danas skoro svi)

 

S time bi dobio dvije stvar:

-sve slike ikad poslikane bi mi bile dostupne bilo kad i bilo gdje (gdje imam signal ili WiFi {#} )

-imao bi backup svih slika ako se nešto dogodi lokalnom backupu, (pa makar to bilo u manjoj veličini i kvaliteti)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)
Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
chutac kaže...

Hvala. Ali već imam program ze resize, zato sam i skužio da mi treba program koji to sam sve napravi.

 

Sad bi morao kompresirati sve slike u po 30-40 direktorija. Napraviti nove direktorije za umanjene slike (da ne taknem originale)

To sve uploadati na cloud po direktorijima.

I ovo ponoviti svaki put kad dođem doma sa novim slikama. Nekad i dva tri put na dan.

 

Ipak bi radije da mi neki program pregleda direktorije i sve ovo odradi sam.

 

Ali mi se čini da ću ipak morati na ovaj način. Hvala još jednom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

jel moguće kako izbrisati račun na adobe creative cloud-u?

9 godina
offline
Cloud Storage (vodič)

Eto da i ja malo dignem temu, ali bezveze mi je bilo otvarati novu.

Pošto imam Google Drive, One Drive i Mega servis, počeo sam razmišljati o backupu podataka na njih. E sad, pošto sam još uvijek malo skeptičan u vezi sigurnosti, trebam par savjeta.

 

Nisam opsjednut sigurnošću, ali sa druge strane ne bih opet htio da mi obiteljske slike budu javno dostupne.

 

Dal je u redu samo uploadati foldere sa slikama na cloud servise ili je bolje zaštitit ih lozinkom u rar datoteci? 

 

Imao sam u planu na Google uploadati dokumente, a Megu i One Drive koristit za backup slika.

 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cloud Storage (vodič)

Pozdrav, naime ovako tražim temu u kojoj se spominjalo kako aktivirati 100GB besplatno na dvije godine a radilo se o Onedrive.u, te je jedan od kolega spominjao nekakav kineski i li japanski cloud servis sa ogromnom količinom mjesta tipa nešto kao 1TB...

Let it be
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
duzda kaže...

Pozdrav, naime ovako tražim temu u kojoj se spominjalo kako aktivirati 100GB besplatno na dvije godine a radilo se o Onedrive.u, te je jedan od kolega spominjao nekakav kineski i li japanski cloud servis sa ogromnom količinom mjesta tipa nešto kao 1TB...

100GB na OneDriveu je bila promotivna akcija prilikom otvaranja OneDrivea i tih 100GB je dobilo samo prvih 100.000 ljudi koji su se prijavili preko nekog skraćenog linka. U vezi kineskog cloud servisa s 1TB, riječ je o Tencent Weiyun koji je trenutno dostupan samo na kineskom jeziku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 18:49 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Christiyan kaže...

Jedno pitanje kaj se tice privatnosti i cloud servisa, naime relativno sam nov u tome i nekužim bas sve, zanima me kakva bi bila situacija s backupom muzike tj mp3 filova, znaci uzeo bi neki servis koji ima sikronizaciju, sto bi u mom slucaju znacilo metnem na komp dva nova albuma , i oni se automatski spreme i u oblak. E sad posto su ti mp3 onako iz dosta "Raznih izvora" ako me kužite, postoji li sansa da bi ti filovi bilo obrsani ili nesto drugo zbog toga sta su takvi kakvi jesu. Isto bi vrijedilo i za neke programcice s tpb i sl.?

 znam da postoji mogucnost da se npr kompletna biblioteka npr enkriptira u winraru tj da se stavi lozinka na nju te onda samo tu datoteku s lozinkom metnuti u oblak, ali postoji mana kaj se tice toga. Kao prvou pravilu bi takva baza bila 50+ gb sto prelazi "file size limit" te s time gubim i sinkronizciju ak se ne varam ??  hvala :){#}

 Mega naglašava kako im je zaštita privatnosti na prvom mjestu, i teoretski to bi trebao biti najbolji servis za razne egzotične stvari.

CyberDemonVZ kaže...

Imam jednu interesantnu ideju za Cloud spremanje slika, i toliko je "normalna" da mi je čudno da nigdje na netu ne mogu pronaći takav program!

 

Imam na disku hrpu slika s foto aparata (ogromne, skoro bez kompresije), stotinjak gigabajta.

 

Sad mi je želja da:

-te sve slike neki program smanji na neku normalnu veličinu i kompresiju, npr. 4-5 megapiksela i oko 80-90% jpg kompresije

-uploada ih na neki cloud

-da taj cloud bude dostupan na mobilnim platformama (to su valjda danas skoro svi)

 

S time bi dobio dvije stvar:

-sve slike ikad poslikane bi mi bile dostupne bilo kad i bilo gdje (gdje imam signal ili WiFi {#} )

-imao bi backup svih slika ako se nešto dogodi lokalnom backupu, (pa makar to bilo u manjoj veličini i kvaliteti)

 Postoji Google Photos koji nudi dosta sličnu stvar, s tim da resizea slike veće od 16 MP i dostupan je na više platformi.Također nudi "beskonačan prostor" u slučaju da odabereš resize, dok je druga opcija 15 GB vezanih na Google acount i originalna kvaliteta.Osobno mi se ne sviđa servis, radi loše integracije s GDriveom, ali možda će tebi bolje poslužiti.

Ako sam želiš raditi resize preporučujem Irfan View, radi to fantastično i podržava batch mode.

Igzy20 kaže...

Eto da i ja malo dignem temu, ali bezveze mi je bilo otvarati novu.

Pošto imam Google Drive, One Drive i Mega servis, počeo sam razmišljati o backupu podataka na njih. E sad, pošto sam još uvijek malo skeptičan u vezi sigurnosti, trebam par savjeta.

 

Nisam opsjednut sigurnošću, ali sa druge strane ne bih opet htio da mi obiteljske slike budu javno dostupne.

 

Dal je u redu samo uploadati foldere sa slikama na cloud servise ili je bolje zaštitit ih lozinkom u rar datoteci? 

 

Imao sam u planu na Google uploadati dokumente, a Megu i One Drive koristit za backup slika.

 

 Možda je jednostavnija opcija odabrati dva servisa i na njih staviti i slike i dokumente.Recimo OD, koji uz automatski upload slika na mobu daje ekstra 10 GB i Mega koja ima najveći kapacitet.Ili ako želiš sve poduplati probaj Copy.com kao četvrtu opciju.

12 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Hrvoje001 kaže...

CyberDemonVZ kaže...

Imam jednu interesantnu ideju za Cloud spremanje slika, i toliko je "normalna" da mi je čudno da nigdje na netu ne mogu pronaći takav program!

Imam na disku hrpu slika s foto aparata (ogromne, skoro bez kompresije), stotinjak gigabajta.

Sad mi je želja da:

-te sve slike neki program smanji na neku normalnu veličinu i kompresiju, npr. 4-5 megapiksela i oko 80-90% jpg kompresije

-uploada ih na neki cloud

-da taj cloud bude dostupan na mobilnim platformama (to su valjda danas skoro svi)

 

S time bi dobio dvije stvar:

-sve slike ikad poslikane bi mi bile dostupne bilo kad i bilo gdje (gdje imam signal ili WiFi {#} )

-imao bi backup svih slika ako se nešto dogodi lokalnom backupu, (pa makar to bilo u manjoj veličini i kvaliteti)

 Postoji Google Photos koji nudi dosta sličnu stvar, s tim da resizea slike veće od 16 MP i dostupan je na više platformi.Također nudi "beskonačan prostor" u slučaju da odabereš resize, dok je druga opcija 15 GB vezanih na Google acount i originalna kvaliteta.Osobno mi se ne sviđa servis, radi loše integracije s GDriveom, ali možda će tebi bolje poslužiti.

Ako sam želiš raditi resize preporučujem Irfan View, radi to fantastično i podržava batch mode.

 E to!

Ne da je slično, nego radi točno to što sam htio! Veliko HVALA!

 

Odabereš direktorije, odabereš dal želiš full ili resize.

Ako odabereš resize imaš beskonačno prostora.

 

Radim backup svih slika ikad poslikanih, još od starog Nikona iz 2003-e

Nigdje ne piše koliko još moram čekati :D

 

Jedino što ne znam, kako da rješim ovo:

Do sad sam slike slikane mobitelom syncao na DropBox. Sad bi sve (na isti način, s kompresijom) syncao na Google Photos....

Ali, to je moguće samo za one koje su ostale na fotiću.

 

Imaš kakvu ideju kako to odraditi?

Snimit sve s Dropoxa na komp, pa i taj direktorij syncati?

Prebciti ponovo sve s dropboxa na mobitel, pa nek se synca?

 

 

I jedno pitanje, sve slike imam razdjeljene po direktorijima.

Google photos ih sve baca na hrpu, ili sam u krivu?

Kako sad razdjeliti slike koje sam slikao npr. na moru 2013-te? Kako vidjeti koju su moje, a koje sam snimio od brata?

Kako pronaći jednu sliku slikanu sa jednim fotićem 2007-e?

To sam sve imao u posebnim direktorijima koji se sad syncaju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)

Točno, ako odabereš resize imaš beskonačno prostora kod njih, ali ne i na HDD-u.Zato sam predložio Irfana.

Za prebacivanje ti je najednostavnije instalirati GPhotos desktop client, te maknuti slike iz Dropbox foldera u GPotos folder na kompu.

GPhotos ima albume, a ne foldere, ali nisam testirao desktop aplikaciju.Možda je najbolje da prvo to napraviš s par fotki i albuma, pa da vidiš kako ide.

15 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
duzda kaže...

Pozdrav, naime ovako tražim temu u kojoj se spominjalo kako aktivirati 100GB besplatno na dvije godine a radilo se o Onedrive.u, te je jedan od kolega spominjao nekakav kineski i li japanski cloud servis sa ogromnom količinom mjesta tipa nešto kao 1TB...

 Imas i ovaj ako zelis...1 TB prostora...

 

Yunio

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
12 godina
offline
Re: Cloud Storage (vodič)
Hrvoje001 kaže...

Točno, ako odabereš resize imaš beskonačno prostora kod njih, ali ne i na HDD-u.Zato sam predložio Irfana.

Za prebacivanje ti je najednostavnije instalirati GPhotos desktop client, te maknuti slike iz Dropbox foldera u GPotos folder na kompu.

GPhotos ima albume, a ne foldere, ali nisam testirao desktop aplikaciju.Možda je najbolje da prvo to napraviš s par fotki i albuma, pa da vidiš kako ide.

 OK, moram se malo poigrati, hvala

Nema problema s diskom, samo sam htio rješiti backup.

Nego, FastStoneViewer je također odličan za resize i ostale jednostavne radnje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice