eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.072.501
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nije pitanje niti išta već jedna anegdota. Naime danas mi poštar donese jedan "paketić" te mi uz to ostavi i papirić (dobro poznati žute boje). Odem na poslu te mi "teta na šalteru" daje i drugi paketić s ebaya. Na moje pitanje zašto mi je poštar ostavio papirić ona mene "pogađa" protupitanjem"....što mu je bilo da ti nije ostavio i drugi paketić?

Pa eto šta više reći.... i uredno mi naplati 4,50kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zna li netko kako da postavim upit na tražilicu da mi pokaže Kindle paperwhite kućište/cover bez auto wake funkcije? Kako god postavim upit izbaciva mi samo "pametne" covere, a ja želim "glupi". Je li moguće da toga nema na eBayu?

"Now I am become death, the destroyer of worlds"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jel ovo "glupa"? Ili su samo zaboravili napisati da je pametna?

 

Nije to stvar toga "zna" li netko kako postaviti upit - uspješnost postavljanja upita direktno ovisi o tome što su prodavači stavili u naslov. Ti bi mogao potražiti:

kindle paperwhite case -wake

 

Time se iz pretraživanja isključuju proizvodi koji u nazivu imaju "wake", za koje je za očekivati da imaju implementiranu tu funkciju, pa bi u pronađenim rezultatima trebao biti veći postotak onih koji nemaju. Situacija ispadne čudna, jer ako isključiš proizvode koji imaju "wake" u nazivu, eBay ih pronađe više! Ludilo. Također, neki koji nemaju "wake" u nazivu, imaju wake u specifikacijama ili opisu, a koliko sam primijetio, eBay takve ne isključuje iz pretrage.

 

Uglavnom, probaj znači koristiti -wake, te ih sortiraj po cijeni s poštarinom - za očekivati je da jeftinije nemaju tu funkcionalnost.

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

https://www.paypal-community.com/t5/Limits-and-verification/stuck-quot-checking-your-info-quot/td-p/1353660 imam problem da pay pal nemrem platiti na checkoutu jer nece se uopce ucitati stalo na checking info pa sam i prek mozille probao ista stvar moze pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav. Narucio sam do sada ebayom valjda 500 stvari i stvarno nisam imao nikakav problem do sada. 19.10. sam narucio bratu neki mikrofon, cijena cca 150kn. Kako sam to njemu narucio i ne na moju adresu, nisam pratio neko vrijeme jel doslo ili ne. On mi je krajem 11. mjeseca rekao da mu jos nije nista doslo i tada sam se javio prodavatelju, i standardno, pricekajte molim vas jos malo. Ja zaboravim na to 2 tjedna, i opet se javim kako nista nije doslo i on kao dobro evo ako ne dode jos 5 dana napravit ce full refund. Nakon tjedan dana ja se javljam kako i dalje nista nije doslo i on je tu obecao napraviti full refund paypalom prije desetak ili malo vise dana medutim meni nista nije sjelo pa sam mu se javio jos jednom i rekao mi je da je neka greska i da se ispricava, da ce novac sjesti vrlo brzo. I sad jos uvijek nista...

 

E sad, ono sto je meni cudno je sto ne mogu naci ni kad se ulogiram na ebay ni paypal, opciju da prijavim kako navedenu stvar nisam dobio. U ebay-u kad odem na purasched mi izbaci samo zadnju stvar koju sam kupio prije 2 tjedna i nista drugo. Jel to sad stvarno znaci ako on ne zeli uplatiti ne mora ili? Mislim, nije velika kolicina novca na srecu u pitanju, ali glupo se osjecam sto ne mogu nista jer je mogla biti veca kolicina novca

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
DzigiBau kaže...

E sad, ono sto je meni cudno je sto ne mogu naci ni kad se ulogiram na ebay ni paypal, opciju da prijavim kako navedenu stvar nisam dobio. U ebay-u kad odem na purasched mi izbaci samo zadnju stvar koju sam kupio prije 2 tjedna i nista drugo.

Pri dnu stranice imaš link na Resolution Center (https://resolutioncenter.ebay.com/). Uđi u njega pa iz njega prijavi da ti nije došlo.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gamer21 kaže...

https://www.paypal-community.com/t5/Limits-and-verification/stuck-quot-checking-your-info-quot/td-p/1353660 imam problem da pay pal nemrem platiti na checkoutu jer nece se uopce ucitati stalo na checking info pa sam i prek mozille probao ista stvar moze pomoc?

Kako se čini, interni problem PayPala pa ćeš ih vjerojatno morati kontaktirati. https://www.paypal.com/us/smarthelp/contact-us

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Reddit zatpran identicnim porukama 

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, jucer kupih jednu stvar na ebayu nakon duze vremena cifra 36,60. Pogledam na izvadku od PBZa 39,96USD, a na pay palu opet 36,60USD. Zna li netko u cemu je problem, zasto je na PBZu skinulo cifru za 3USDa vise?

Da napomenem samo, novu karticu(staru ne koristim vise) sam unio prije te kupovine i nije jos potvrdena, mozda je to uzrok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Vjerojatno ti je PayPal radio konverziju, a ne banka, tak da je tih 3$ provizija.
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
Vjerojatno ti je PayPal radio konverziju, a ne banka, tak da je tih 3$ provizija.

 Gdje se mijenja to ?

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
tajo1960 kaže...
marxone kaže...
kbenzema kaže...
Vjerojatno ti je PayPal radio konverziju, a ne banka, tak da je tih 3$ provizija.

 Gdje se mijenja to ?

Konkurentski časopis lijep oobjašnjava i daje upute :-)

http://pcchip.hr/helpdesk/korisni-savjeti-za-placanje-preko-paypal-a/

E sad kad izvadim ne jednog, nego dva crna kartona!  Ti'š meni tu konkurenciju linkat! 

 

BTW isto kao što imamo FAQ za eBay, tako imamo i FAQ za PayPal, u kojem u drugoj točki piše upravo to za konverziju valute.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zar postoje crni kartoni?

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
planety kaže...

Zar postoje crni kartoni?

Na ovom forumu da. To je za one ekstra zločeste, trajno izbačene, ne samo iz utakmice, nego iz cijelog nogometa. 

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
tajo1960 kaže...
prije ću očekivati "Bug crnu majicu" kao nagradu... ha? 

Bug crnu majicu za reklamiranje konkurentskog časopisa... Hm... Hm, hm.... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nisam ni ja dobio to sukno pa... Hoćemo skupa protestirat? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

 Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Je li mi može netko ovo objasniti; popodne provjeravam stranicu na ebay-u od nekog Kineza i vidim da ima 32 negativna feedbacka u zadnjih godinu dana. Dođem večeras na istu stranicu , provjeravam feedback i vidim da sad ima samo 2 negativna! 

Gdje je nestalo 30 negativnih dojmova??? Imao je 96% pozitivni feedback a sad nakon nestanka 98.8%.

Logirao sam se normalno preko ebay-a tako da ne mislim da je lažna stranica.

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

ovako na prvu mi se čini da ima 2 mogućnosti:

1. prošlo je točno 1 godina za ovih 30 feedbackova, pa ih sad nema

2. seller je reklamirao negativne feedbackove ebay-u kao neosnovane, ebay je uvažio reklamaciju i uklonio negativne

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Još jedno pitanje; uplatio na banku 700kn, pretvoreno u dolare izašlo 107$. Kupio na ebay-u stvari u vrijednosti 101$ i račun se ispraznio. Sve kupovine su bile u dolarima i nije bilo pretvaranja valute. PayPal pokazuje da je potrošeno 101$..Bankovni račun koristim isključivo za paypal i ništa drugo. Nemam nikakvih dodatnih troškova održavanja računa.

Može li mi netko objasniti gdje je nestalo 6 dolara? 

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Stanje ti vjerojatno piše 0,0 zato jer još nisu ni proknjižene pare, treba bar 2-3 dana. Onda će ti se sigurno promijenit i ostat 6$
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
planety kaže...

Još jedno pitanje; uplatio na banku 700kn, pretvoreno u dolare izašlo 107$. Kupio na ebay-u stvari u vrijednosti 101$ i račun se ispraznio. Sve kupovine su bile u dolarima i nije bilo pretvaranja valute. PayPal pokazuje da je potrošeno 101$..Bankovni račun koristim isključivo za paypal i ništa drugo. Nemam nikakvih dodatnih troškova održavanja računa.

Može li mi netko objasniti gdje je nestalo 6 dolara? 

 Paypal naknada. Iznos je uvijek malo veći od onog što izračunaš zbog tih naknada.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav

 

Može li mi netko objasniti kako treba upisati carrier za shipping na Ebayu tako da ebay prepoznaje tracking te kad je paket isporučen i automatski SC ažurira Paypal te sredstva postaju dostupna nakon isporuke a ne tek nakon 30 dana? Uvijek šaljem hrvatskom poštom ali ebay nema to pod svojim opcijama.

Nadam se da je pitanje razumljivo i puno hvala za pomoć.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pitanje je razumljivo, ali odgovora možda neće biti jer se ovdje vrlo malo aktivnih članova bavi prodajom, tako da neka te iznenadi ako ti nitko ne odgovori.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Neznam stvarno gdje bi drugdje pitao tako da eto barem da probam. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ima tko problema s dostavama pošiljki? U 11. mjesecu sam više stvari naručio (sve prodavači s 98+ ocjenama), na jednom sam već otvorio kontaktirao prodavača jer je prošao rok za dostavu a trima uskoro ističe. Inače sam dosta novi što se tiče naručivanja jer sam inače uzimao prek frenda i on u više godina kupovanja i hrpetina stvari naručenih samo mu jednom nije došao predmet. Ne znam kako vama ali to mi je čudno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 18:52 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

i kod mene je tako bilo. neki mi vratili novce jer paketi nisu stigli dok mi je za neke paket stigao skoro 2 tjedna nakon isteka roka (na te sam zaboravio da sma ih naručio pa je bilo ugodno iznenađenje kad su došli).

Motorola G5 Plus 3/32
14 godina
online
eBay - pitanja i odgovori

^ i ^^ Black Friday, Cyber Monday, 11.11., rasprodaje početkom 12. mjeseca, navala općenito zbog blagdana koji su onda nadolazili. Logično je da je dio pošiljaka kasniti. Strpljenja i pratiti krajnji rok isporuke, pa dignuti dispute ili tražiti produženje zaštite, i još pričekati. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
online
eBay - pitanja i odgovori

Ja sam za nekoliko paketa već i dobio novce natrag jer su kasnili pa su nakon možda 3-4 tjedna ipak došli... Kontaktirao sam neke sellere većinom nisu htjeli da im uplatim novac jer je ipak na kraju došao paket (radilo se o glupostima od 1-5$).

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zakaj se nekim sellerima nemre uopce poslat poruka, 3 itema narucena od istog sellera jos 16.11.2017. i kad ga ocu kontaktiratsako me preusmjerava na ona jebena pitanja dok se drugom seleru uredno moze poslat poruka, trecem pak kad sam to stisnuo odma me pitalo dal zelim refun ili item. Ko tu koga? kak da se zalim i trazim novce nazad kad ovog prvog selera nit mogu kontaktirat a nit znam di se otvara case sve su zakomplicirali i sjebali

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice