eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.072.533
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Probaj rjesit pitanja pa ce te mozda prebaciti na sellera. Mislim da je seller tako postavio.
Motorola G5 Plus 3/32
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Link na proizvod

Kupio sam item na ebay-u prije nove godine, nakon par dana seller nestao (privremeno odsutan) a tracking number koji sam dobio najvjerovatnije lažan je stoji da paket nikad nije došao do kurira. Najvjerovatnije scam pa me zanima moram li čekati rok za otvaranje case-a ili se mogu odmah žaliti? Prošlo je malo više od deset dana a na feedback-u su zaredali negativni komentari tako da nisam jedini koji je dobio falši tracking. Seller ne odgovara na poruke.

 

P.S.

Stavio sam link

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 15:05 (planety).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Zbiljam ne kužim zašto su ljudi tako škrti na informacijama. Mogao si nam dati link na proizvod pa bi onda lakše mogli procijeniti o čem je riječ.

 

Rok ne moraš čekati ako imaš opravdanu sumnju da je riječ o prijevari, ali s druge strane ništa ti neće biti ako pričekaš rok za otvaranje casea (tada je i otvaranje casea bezbolno).

7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav. 

Naručen kabel sa e-baya. Estimated time of delivery je bio do 28.12. 
Prije par dana sam kliknuo na contact seller. Očekivao da ću mu poslati poruku preko maila, ali dočekala me samo automatizirana "anketa" gdje sam morao označiti kojim povodom se javljam itd.
Odradio sam to i od tada joše nema nikakvih naznaka da će paket ikad doći, niti mi se itko javio. Mada stoji "the item has been shipped".

Poprilično sam nov na e-bayu, dosad je sve dolazilo u predviđenom vremenu, pa ne znam koja je procedura kod ovakvih situacija.
Može kakav prijedlog? Hvala.

EDIT: evo i na paypalu vidim da od 16.12. stoji "shipped".

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 14:44 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
birra kaže...

Poprilično sam nov na e-bayu, dosad je sve dolazilo u predviđenom vremenu, pa ne znam koja je procedura kod ovakvih situacija.

U tvom slučaju onda dosad još nisi prošao kroz naručivanje kroz 11. i 12. mjesec, odnosno kroz božićne i novogodišnje praznike.  Strpi se, čekaj, ne diži paniku sve dok ti ne bude isticalo vrijeme za otvaranje casea. Pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Je li postoji negdje popis tarifa koje paypal naplaćuje za plaćanje kod kupnje? Uzima mi postotak koje ne mogu naći jer nigdje nije prikazan. 

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sto tocno znaci oznaka Novo ( ostalo) kod elektronike, u mojem slucaju mobitela? Nasao sam mob koji je 40 eura jeftiniji nek inace ali ima tu napomenu. 

Jel netko kupovao takve uredaje i kakvo je iskustvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
walentkane kaže...

Sto tocno znaci oznaka Novo ( ostalo) kod elektronike, u mojem slucaju mobitela? Nasao sam mob koji je 40 eura jeftiniji nek inace ali ima tu napomenu. 

Jel netko kupovao takve uredaje i kakvo je iskustvo?

Ili ti piše u opisu (pod Item specifics > Condition ili u tekstu samog opisa) ili kontaktiraj prodavača. Možda je izvađen iz kutije ili uopće nema kutiju.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, ne pronalazim temu za aliexpress pa cu tu postaviti pitanje.

Naime nakon uplate na aliu pise da je artikl 12,89USD, a na PBZu vidim da je skinuto 13,29USD, zna netko razlog? DO sad nisam imao takvih problema.

Vidim da do sad uvijek bude pod uplatu "POS www.aliexpress", ali sad mi pise za tu transakciju "rezervacija POS www.aliexpress"

Nedavno sam registrirao istu karticu i na paypal, mozda je to problem?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 21:35 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Možda netko počeo uzimati neku proviziju? Možda to s početkom ove godine?

 

Nisam pažljivo gledao, ali koliko se sjećam, meni su uvijek skinuli u dolarima onoliko koliko je pisalo na AliExpressu. Kupovao sam preko tekućega (Maestro) u Zagrebačkoj banci.

15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

$16 = 104kn  tako su meni izračunali na Paypal prije dva dana 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Od iduce godine se placa pdv na sve posiljke bez obzira na vrijednost manju od 160kn ?..o mamu im lopovsku
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Izgleda da će sada biti najjednostavnije kupovati kod kineza koji imaju eu skladišta, jer ti roba stigne za par dana a i ovako i onako se bude u konačnici platio pdv. Jedino mi nije jasno dali će se pdv obračunavati odma kod plaćanja proizvoda ili na granici na carinskom pregledu (kao što je to bilo do sada kada je pošiljka preko 22 € carina, ili 150 carina+pdv)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Foz-matija kaže...
Od iduce godine se placa pdv na sve posiljke bez obzira na vrijednost manju od 160kn ?..o mamu im lopovsku

Izvor?

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Znači i tu i na forum.hr su počeli pisat o tom, a niko da bi stavio neki izvor, to je valjda preteško
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

bilo na dnevniku nove tv (ovo je na razini eu komisija to traži da se uvede)

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 22:17 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

https://novaplus.dnevnik.hr/product/emisije/22698-dnevnik

 

od 26:13 nadalje

 

 

Napisao sam i tekstuljak o tome što to znači za nas, odnosno koje su posljedice: https://www.bug.hr/komentar/pdv-na-sve-pakete-iz-kine-bez-obzira-na-vrijednost-2403

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 7:19 (mbaksa).
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Oke nek nam naplate pdv, ali ako već pdv moramo platit, onda nek nas oslobode onog šugavog pisma i carine. Jel zna ko kak je stanje u drugim državama, jel i oni plaćaju 10€ po paketu težak posao carinika?
16 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
Oke nek nam naplate pdv, ali ako već pdv moramo platit, onda nek nas oslobode onog šugavog pisma i carine. Jel zna ko kak je stanje u drugim državama, jel i oni plaćaju 10€ po paketu težak posao carinika?

Svuda se obrada plaća, te procedure nisu besplatne i ne rade se same od sebe.

S druge strane, do 2021. (kad se to uvodi) bi te procedure trebale biti drugačije riješene, sad je samo pitanje kako će to riješiti na nivou EU.

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jel to ona famozna naljepnica iz bezcarinske zone?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Tako je!

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Čudno ali mi paket nije završio na carini, dok prethodni je, a nije imao naljepnicu.. A oba su naručena s gearbesta preko švedske pošte, vrijednost 23$ tak da nisam ništa ni trebao platit.
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
Čudno ali mi paket nije završio na carini,

Nije ni trebao ako su procijenili da nije za carinjenje.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Koliko se, po Vašem iskustvu, pošiljka obično zadržava na carini? Evo meni je već 8 dana status pošiljke

 

HR

Package arrived at foreign customs office.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Što kaže ips.posta.hr?

14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Što kaže ips.posta.hr?

 Imam UPS broj za praćenje koji ne sadrži prva dva slova kao svi ostali pa mi pošta javlja

 

No information, please check your item identifier

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Meni su se zadnja dva paketa zadržala 12-15 dana, jedan ove godine a jedan taman prije Božića. Napominjem da su mi pismo dostavili odmah idući dan kad je paket stigao u HR i isti dan sam im poslao račun.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni sa e-bay-a zadnje 4 pošiljke nisu stigle. Radi se o sitnicama svaka po par dolara bez koda (broja) za praćenje.

Što je s tim e-bay-om?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni remen za sat stigao točno 2 mjeseca nakon narudžbe, neke stvari za koje sam dobio refund jer je prošao rok za dostavu isto stigle. Bio sam naručio masku za mob sestri u isto vrijeme kao i te neke artikle i stigla za 2 tjedna. O čemu sve to ovisi nemam pojma, glavno da stigne ali neki paketi kao da su poslani kornjača expressom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
tomislav10 kaže...

Meni sa e-bay-a zadnje 4 pošiljke nisu stigle. Radi se o sitnicama svaka po par dolara bez koda (broja) za praćenje.

Što je s tim e-bay-om?

Može biti da je samo kašnjenje u pitanju.

Ja sam odustao od Ebaya. Dio ne dolazi, dio se ne može poslati iz niza razloga, dio je krivi - u zadnjih godinu dana ako sam s 20% pošiljaka zadovoljan, puno sam rekao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice