eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.064.394
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Od cifre koju platis oduzmes 75% i dobijes otprilke cijenu koliko ce te doc pdv (ili kako to vec zovu).

 

Npr.

Artikal kosta 35$ sto znaci da na tu cifru još moras platiti cca 9$.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nego, nisam dobio jedan artikl sa eBaya, proslo je vrijeme kad je trebalo stici.

Platio sam kreditnom karticom a ne paypalom - mogu li ikako traziti refund?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pa prokreni proceduru preko ebay-a.

7 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nemam te opcije nigdje. Samo me prebaci na paypal i to je sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Čitatelj kaže...

Nemam te opcije nigdje. Samo me prebaci na paypal i to je sve.

 https://resolutioncenter.ebay.com/

7 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Otvorio sam taj link sa ebay.at, i naravno dodjem na isto:

Da Sie den Artikel mit PayPal bezahlt haben, haben Sie möglicherweise Anspruch auf Leistungen im Rahmen des PayPal-Käuferschutzes. Siehe Berechtigung
Dieser Konflikt wird auf der PayPal-Website geöffnet. Bitte wenden Sie sich bei Fragen an den PayPal-Kundenservice.
Hier nun die nächsten Schritte:
  • Klicken Sie auf Weiter zu PayPal.
  • Loggen Sie sich in Ihr PayPal-Konto ein.
  • Klicken Sie auf die Ansicht Probleme klären.
  • Klicken Sie auf den Link Probleme klären.
  • Nehmen Sie über PayPal Kontakt mit dem Verkäufer auf.
  • Wenn der Fall nicht geklärt werden kann, haben Sie auf der PayPal-Website die Möglichkeit, Käuferschutz zu beantragen.

I sta se desi - otvori mi se PayPal i mogu se tamo jebat jer nemam transakciju sa paypala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nisam dugo naručivao sa e-baya, al kroz 11. i 12. mjesec 2019. imam 3 artikla naručena. Nijedan nije još stigao. 
Estimated delivery na jednom završava sutra, 9.1.

Jel čekam još sutra pa odmah otvaram dispute/tražim povrat novca, ili moram to odraditi još danas? 
Čisto da sad ne tražim po forumu, pretpostavljam da je netko od vas upoznat sa procesom..

Malo je nakaradno da se čeka po 2 mjeseca na pošiljku. Možda umišljam, ali prije je to bilo dosta brže. Ili su blagdani ili je kineska nova godina ili je ovo ili je ono. Uvijek neke teorije zašto je tome tako, al zapravo smo zadnja rupa na svirali. Isto vrijedi za naručivanje sa aliexpressa, sportsdirecta itd.

Sva 3 artikla plaćena preko paypala. Ostalima ističe ETA krajem prvog mjeseca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni se javio trgovac, kao "bio sam bolestan pa nisam odgovorio na Mailove",

i "moli me" da pricekam, jer posiljka bi trebala doci u roku 7-10 dana, a proslo je vec blagih 39 dana.

E sada, nisam kupio preko paypala i nema opcije za "dispute", nego samo mogu preko paypala upisati

mail trgovca i traziti odredjenu kolicinu novca, i to sam ucinio, no trgovac dobije tu obavjest i moze ju ignorirati.

 

Odgovorio sam trgovcu da cu prepraviti "bad rep" samo u slucaju da mi artikl stigne, ili ako me refundira,

no kako on tvrdi da je bio "u bolnici", moguce da uopce nije ni poslao (nema tracking broj, makar sam samu postarinu platio 23 funte).

 

U svakom slucaju sam popusio, mogu mu samo staviti soli na rep, jer nisam kupio preko paypala nego direktno preko kreditne kartice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
birra kaže...

Nisam dugo naručivao sa e-baya, al kroz 11. i 12. mjesec 2019. imam 3 artikla naručena. Nijedan nije još stigao. 
Estimated delivery na jednom završava sutra, 9.1.

Jel čekam još sutra pa odmah otvaram dispute/tražim povrat novca, ili moram to odraditi još danas? 
Čisto da sad ne tražim po forumu, pretpostavljam da je netko od vas upoznat sa procesom..

Od zadnjeg predviđenog dana dostave imaš još 30 dana da otvoriš dispute.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav. Nadam se da netko može pomoći oko prodajnih problema.

 

Imam nešto stranih knjiga koje imaju neku vrijednost i odlučim otvoriti svoj eBay račun te ih prodati.

 

U jednom danu stavim 8 knjiga koje imaju sveukupnu vrijednost 500$ i idem stavljati 9tu kad ono blokada od Ebaya te poruka da ih nazovem da bi mogli povisiti prodajne limite ?

 

Da li je netko imao slične problem...

 

Mislio sam da to funkcionira po sistemu naknada ili plati članarinu pa stavljaj koliko želiš svojih proizvoda u prodaju....

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...
birra kaže...

Nisam dugo naručivao sa e-baya, al kroz 11. i 12. mjesec 2019. imam 3 artikla naručena. Nijedan nije još stigao. 
Estimated delivery na jednom završava sutra, 9.1.

Jel čekam još sutra pa odmah otvaram dispute/tražim povrat novca, ili moram to odraditi još danas? 
Čisto da sad ne tražim po forumu, pretpostavljam da je netko od vas upoznat sa procesom..

Od zadnjeg predviđenog dana dostave imaš još 30 dana da otvoriš dispute.

 

Meni kada se posta selila od 5 posiljaka 4 nisu dosle.

Uredovno claim-ao da nije stiglo nakon datuma koji je eBay odredio i vratili lovu.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kako pronaći prodani artikal na ebayu? Ne znam kada je prodan, ali znam potpuni naziv artikla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav. Molim Vas za pomoć. Želim avionske karte prodati na ebayju. Javlja mi ovo upozorenje pri objavi oglasa...

Ne znam gdje pejstati ovaj disclaimer, kako mogu ovo riješiti, ne snalazim se nikako?

Hvala unaprijed!! :top:

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa,

 

dobio sam povrat novca, ali problem je jer sam platio karticom koja je sada neaktivna/ugašena te sad taj isti novac nemogu dobit na tu karticu.

 

 

Što mi je činiti, njihov mail neznam da ih kontaktiram.  Ubrzo nakon njihovog maila o povratu noovca sam dobio prazan mail od service@intl.paypal.com - > Refund in your eBay dispute case

 

Postoji li mogućnost da mi povrat novca uplate na payapal balance ?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cervinjo kaže...

Pozdrav ekipa,

 

dobio sam povrat novca, ali problem je jer sam platio karticom koja je sada neaktivna/ugašena te sad taj isti novac nemogu dobit na tu karticu.

 

 

Što mi je činiti, njihov mail neznam da ih kontaktiram.  Ubrzo nakon njihovog maila o povratu noovca sam dobio prazan mail od service@intl.paypal.com - > Refund in your eBay dispute case

 

Postoji li mogućnost da mi povrat novca uplate na payapal balance ?

 

 

 

 Pa naravno , biti će ti na balance ako si tu karticu imao na PayPal i platio. Ako si direktno platio karticom onda kontaktiraj osoblje Ebuy i zamoli neka ti izvrše povrat na Paypal. Nadam se da ćeš riješiti.

"Just A Dream ".
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Fero kaže...
Cervinjo kaže...

Pozdrav ekipa,

 

dobio sam povrat novca, ali problem je jer sam platio karticom koja je sada neaktivna/ugašena te sad taj isti novac nemogu dobit na tu karticu.

 

 

Što mi je činiti, njihov mail neznam da ih kontaktiram.  Ubrzo nakon njihovog maila o povratu noovca sam dobio prazan mail od service@intl.paypal.com - > Refund in your eBay dispute case

 

Postoji li mogućnost da mi povrat novca uplate na payapal balance ?

 

 

 

 Pa naravno , biti će ti na balance ako si tu karticu imao na PayPal i platio. Ako si direktno platio karticom onda kontaktiraj osoblje Ebuy i zamoli neka ti izvrše povrat na Paypal. Nadam se da ćeš riješiti.

 Jel može neki kontakt email od ebay supporta, nemogu nigdje pronać...Platio sam direkt s karticom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pokušaj ovdje https://www.ebay.com/help/home ? Jesi li si kupovao preko UK, US ili DE ebuy ? pa traži na njihovim stranicama pomoć od Help Centra. 

ili na ovaj naćin https://www.ebay.com/help/call_us?initFrom=HOME

Logiraj se putem tvog Facebooka i pripremi neke stavke da možeš dokazati da si dobio refund ali ti je kartica istekla i zamoli ako mogu to ućiniti na tvoj PayPal ? 

Mislim da to oni mogu ako žele izaći u susret !

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 19:32 (Fero).
6 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pozz ekipa. Dali mi itko moze pojasnit, dakle prodao sam predmet 3.1.2020 i uredno je stigao 27.1.2020 u SAD covijek preuzeo sve ok.
U međuvremenu sam jos dva predmeta poslao. I zanima me sad kad bih mogao ocekivat uplatu na racun. Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Trebao bi kupiti bateriju za kameru. To uredno šalju iz Kine?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pero Dinamit kaže...

Trebao bi kupiti bateriju za kameru. To uredno šalju iz Kine?

 Meni su zadnje dvije baterije stigle, ali im je trebalu duplo dulje od ostalih paketa koje sam naručio u isto vrijeme.

Slučajno? Takva procedura? Ne znam, nek drugi napišu njihovo iskustvo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Čini se da za baterije treba malo duže, bilo za mobitel, bilo za laptop, znalo potrajat i do 2 mjeseca
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ekipa,kakva su iskustva sa narucivanjem, sad kako je ova corona preselila u nase krajeve? Dali je nekome stiglo nesto naruceno s ebaya, ili?

Ne pitam za rokove, narucio sam neke sitnice,ionako ih ne ocekujem prije kraja 4-tog mjeseca,no cuo sam da je postanski promet opcenito obustavljen, i da nasi sve pakete automatski salju nazad.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ne volim davati td nekome tko pomaze, ali ovo je nepotreban odgovor....pa ti evo tu,nezasluzeno ;)

Pitanje je vrlo jednostavno, dali je ikome stiglo ista zadnjih dana iz kine....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 18:47 (Damir22).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...
Ne volim davati td nekome tko pomaze, ali ovo je nepotreban odgovor....pa ti evo tu,nezasluzeno ;)

Pitanje je vrlo jednostavno, dali je ikome stiglo ista zadnjih dana iz kine....

Neki su javili da im je roba stigla za oko 10 dana.Ali sad je Italija blokirana,a pitanje je štače da bude kod nas,tako da je sve moguče.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 19:43 (zzz).
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
tajo1960 kaže...
Sorry, ali pazi..."Neki su javili"...

Tko to "javlja"? Nitko. I opet ništa korisno nisi saznao.
Rekao mi je susjed, da mu je prijatelj rekao da je čuo od poznanika kojem je daljnji bratić rekao...
Hajde, takva su vremena da ti, ali pa zaista, jedino pošta ili carinska uprava može dati pravi i pošten odgovor. Sve ostalo su rekla-kazala. Okreneš njihov broj i cijela prepiska oko "pretpostavka" pitanja prestane i ti u tom trenutku imaš točan info. Možemo se ovdje na više ili manje šaljiv način prepucavati, ali, saznati ovdje korisno, trenutno, nećeš ama baš ništa.

 Javio je kolega sa foroma,evo link ( zadnji post ).

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/aliexpress-nekoliko-pitanja/211969.aspx?page=19

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Eto, to je dovoljno....

 

Znam da genericko pitanje rezultira generickim odgovorom, njemu je stiglo, meni ne mora nikad, sve to stoji, samo su me zanimala iskustva ljudi, stizu li im paketi....

 

Svi su, sudeci po trackingu, vec otputovali iz kine, sad cemo vidjeti sto ce se desavati, i dali ce ikada stici.... 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Drago mi je da si se nasmijao, iako iskreno ne razumijem tvoj problem....

 

Pitanje je bilo, dali je ikome ista stiglo tijekom ove "krize", covjek je odgovorio da njemu je.... za mene je to valjani odgovor na moje pitanje....

 

Ne zamaram se, a to sam naglasio i u prvom postu, stici ce kad stigne....ili nece..... dakle, ako nisi razumio, nisam pitao za SVOJ paket, vec opcenito, dali ista uopce stize iz kine.....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 12:11 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Evo iz prve ruke, od tri naručena paketa, prvi je stigao u Zagreb u nedjelju, danas isporučen, za drugi se čeka slijetanje u ZG, treći po trackingu nije niti došao do aviona za ukrcaj. Šalju se preko Singapurske pošte s rokom dostave 14-28 dana. Trgovci su s Aliekspressa s preko 99% pozitivnih ocjena.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo meni nakon 13 dana javlja da je avion poletio iz kine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice