eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.851
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

PIse ti iznad spiska artikala bay now i onda ce ti izlistati samo takve artikle ;)

14 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Inače prvo provjeri dali se može proizvod koji kupuješ uvesti u zemlju bez dodatne papirologije.

 

Npr. ja sam sebi kupio i9+++ na eBay-u ali sam kasnije saznao da bez potrebnih papira (ako ga carine) ne mogu uopće uvesti taj mobitel, odnosno da bih ga preuzeo morao bih platiti papirologiju u vrijednosti iPhone-a...

 

Srećom, nije stao na carini.

3D Designer
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Samo mozes vjerovati prodavacu a posto ovaj je prodao do sada 308 artikala i ima 100 % pozitivan feedback mozes mu vjerovati.

15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Hocu to platiti vise od 150 kn ?

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
14 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Mislim da nebi trebao platiti to više od 120kn, tako da bez brige

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
underdog kaže...

Mislim da nebi trebao platiti to više od 120kn, tako da bez brige

Sorryte za toliko postova nezelim nesto krivo napraviti. Placa se prilikom preuzimanja ili karticom ?

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
14 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Plaćaš karticom i to putem Paypal-a

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Ako ti otvore paket na carini nećeš ga moć uvest u Hrvatsku jer nema certifikat HAKOMA

14 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Još mi se nije desilo tako nešto pa bih te molio da malo pojasniš ako ti se da.Iznenađen

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Ljudi moji nema plaćanja prilikom preuzimanja, plaća se unaprijed i prvo morate skužit sistem kupovanja na ebayu a kad to skužite onda kupujte bez brige, i druga važna stvar je da budete pošteni kupci i da dajete pozitivan feedback čim dobijete kupljeni predmet.

 

A da biste uspješno koristili ebay prvo morate imati kreditnu ili debitnu karticu s kojom ćete se registrirati na paypal, zatim se registrirate na ebay i to vam je to, postupak registracije može biti i obrnut Smijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Carinjuju se i igre? Mislim, naručio sam komplet Persona 4 s dodacima što je ispalo 96 $. Kolika će onda biti carina? I je li se može carina plaćati na pošti, tako da ne moram ići na kraju svijeta radi te gnjavaže...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Ja sam već nekoliko igara kupio za PS3 i najskuplja me došla oko 60$, cca oko 300 kuna i nikakve carine nisam plaćao, a s obzirom da je tvoj iznos blizu 100$ onda ti je najbolje kontaktirati prodavača pa da ti napiše manju cijenu na paket

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Hm, već je poslao prije tjedan dana, a i tako sumnjam da bi smanjio, ta kolekcija je bila rasprodana tako da sam ovu jedva našao. A ništa, pretrpjeti ću tu gnjavažu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
harpy21 kaže...

Hm, već je poslao prije tjedan dana, a i tako sumnjam da bi smanjio, ta kolekcija je bila rasprodana tako da sam ovu jedva našao. A ništa, pretrpjeti ću tu gnjavažu.

Zato je uvjek prije dobro kontaktirati trgovca, uglavnom uvjek izlaze ususret Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

@underdog

"Još mi se nije desilo tako nešto pa bih te molio da malo pojasniš ako ti se da"

 

Imaš desetine stranica na forumima oko toga

Upiši "dual sim carina" pa gledaj

Sve je lijepo objašnjeno

 

Teško da će igre cariniti.

99% neće.

Ja sam kupio oko 50 igara(gta 4 među ostalim) i nisam platio carinu(čak ni za paket od 30 igara-polovnih)

Tako da ne brini oko toga nego slobodno naručuj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2010 0:07 (Loz).
15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

evo jedne meni super stranice za online kupnju =) Link

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
tony THE Noob kaže...

evo jedne meni super stranice za online kupnju =) Link

Definitivno, par sitnica sam odande kupovao. I dobio uredno nakon nekih mjesec dana.. ima jedna isto dobra stranica, okrenuta vise biciklima, ali moze se naci zgodnih stvarcica http://www.chainreactioncycles.com/

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Doslo vreme da se registriram na ebay... i odmah trap :D ... gdje je Hrvatska/Croatia u popisu drzava?

Croatia,Republic of???

 

nije mi jasno :D

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

croatia, republic of HRV.

to je naziv

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Ufff... mislim da bi bolje bilo da ne dobijem karticu za ovo...

Imam sve samo ne ono sta traze, american bas i nisam od volje koristit

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Nasao sam na ebay-u usb kabel za nokiu e65 za samo 1,79 dolara pa bih ga htio naruciti. E sad meni je ovo prvi put da na ovaj nacin kupujem pa bih molio nekoga tko se kuzi u to da mi objasni postupak. Evo link: http://cgi.ebay.com/Data-Cable-CA-53-for-NOKIA-E65-E70-N70-N71-9300-9300i_W0QQitemZ250547703175QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3a55ce8d87

Hocu li trebati platiti kakve dodatne troskove?

I sta mislite o ovom oglasu: http://cgi.ebay.com/New-In-Ear-OEM-Creative-EP-630-Earphones-HeadphoneEP630_W0QQitemZ330419378377QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item4cee8798c9  nemoguce da je tolko niska cijena, a kod nas dodu 200 kn :S

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2010 17:47 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Ja sam kupio te slušalice s ebaya

Odlične su.

Samo kupi od prodavača iz Engleska-puno brže stignu(ja sam platio oko 40 kn)
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Loz kaže...

Ja sam kupio te slušalice s ebaya

Odlične su.

Samo kupi od prodavača iz Engleska-puno brže stignu(ja sam platio oko 40 kn)

  I jesi sta dodatno platio?? Porez, PDV?

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
15 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Ma tako mali paketic ti vjerovatno nece ni otvarat, kamoli carinit.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
EZY-E kaže...

Nasao sam na ebay-u usb kabel za nokiu e65 za samo 1,79 dolara pa bih ga htio naruciti. E sad meni je ovo prvi put da na ovaj nacin kupujem pa bih molio nekoga tko se kuzi u to da mi objasni postupak. Evo link: http://cgi.ebay.com/Data-Cable-CA-53-for-NOKIA-E65-E70-N70-N71-9300-9300i_W0QQitemZ250547703175QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3a55ce8d87

Hocu li trebati platiti kakve dodatne troskove?

I sta mislite o ovom oglasu: http://cgi.ebay.com/New-In-Ear-OEM-Creative-EP-630-Earphones-HeadphoneEP630_W0QQitemZ330419378377QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item4cee8798c9  nemoguce da je tolko niska cijena, a kod nas dodu 200 kn :S

Što se tiče prvog oglasa od 1.79$ to ti je ta cijena i slobodno kupuj, poštarina je besplatna i nemaš nikakvih dodatnih troškova

 A drugi link ti je također sa besplatnom poštarinom ali predmet je na aukciji, dakle na to možeš ponudit neku cifru koliko bi ti najviše dao, recimo trenutna cifra je 1.25$ ti staviš max bid 10 $, ukoliko nitko ne bude više nudio onda taj artikl dobivaš za 1,50$

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
EZY-E kaže...
Loz kaže...

Ja sam kupio te slušalice s ebaya

Odlične su.

Samo kupi od prodavača iz Engleska-puno brže stignu(ja sam platio oko 40 kn)

  I jesi sta dodatno platio?? Porez, PDV?

Za tako sitne stvari se ništa ne plaća, ja sam već hrpu stvari kupio i većih od toga pa nikad ništa a vrijednost je bila oko 300 kn

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
VukiGSi kaže...

Što se tiče prvog oglasa od 1.79$ to ti je ta cijena i slobodno kupuj, poštarina je besplatna i nemaš nikakvih dodatnih troškova

 A drugi link ti je također sa besplatnom poštarinom ali predmet je na aukciji, dakle na to možeš ponudit neku cifru koliko bi ti najviše dao, recimo trenutna cifra je 1.25$ ti staviš max bid 10 $, ukoliko nitko ne bude više nudio onda taj artikl dobivaš za 1,50$

kako je to moguce, ako ponudi 10$ za artikl? valjda ako nitko ne ponudi vise od 10$ onda to dobiva za 10 $ a ne za 1,50$... mozes to objasnit...

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Evo za sve neupućene koji je sistem aukcije:

 

E sad smo došli do licitacije. Ovdje treba znati samo par bitnih stvari.

1) Kad unesete svoju ponudu, ebay će vam reći da li je ponuda prošla ili nije.

Kako ponuda može ne proći?

Ovo je dosta zbunjujuće za početnike.

Npr. vidite da je već bilo desetak licitacija, trenutna cijena je npr. $230. Vi upišete $235 i ebay vam kaže da je vaša ponuda preniska? Kako to a lijepo piše da je cijena $230?

E tu u igru dolazi ova rečenica s dna gornje slike
"eBay automatically bids on your behalf up to your maximum bid".

Koja je fora?

Iako je trenutna cijena $230, netko je postavio svoj "maximum bid" na $250. Dakle, sve što vi upišete manje od $250 - ebay će vam reći da je netko drugi već postavio već bid od toga.


Stoga, vi morate postaviti veći bid od $250. Npr. $251 i tek onda će vaš bid proći.

Sad ovdje postoji jedna kvaka.

Ebay će vas pitati za vaš maximum bid. Vi možete postaviti na npr. $270.

Ako aukcija sada završi, vi ne plaćate $270 nego plaćate $251.

No, ukoliko netko drugi dođe kao vi, i upiše $269, onda vi plaćate $269 jer ste vi i dalje najviši ponuđač ali cijena više nije $251.

Dakle, taj maximum bid u stvari govori do koje cijene ste vi spremni ići ali to ne znači da ćete platiti tu sumu, možda platite znatno manje.



To bi bilo sve.

Još jedna napomena:

Naime, kako vidite iz sistema, čak je logično da do samog kraja licitacije ne bude nikakvih ponuda. Npr da do 10 minuta prije kraja licitacije cijena bude $0 a da licitacija završi s $900.


To prodavači ne vole te vas takvo ponašanje može izbaciti s ebaya. Zato i vidite da ljudi licitiraju iako ima još par dana do kraja licitacije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
jos me samo zanima koji je nacin uplate? Koliko sam ja skuzio potrebno je otvoriti paypal racun, ali sto nakon toga?
MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice