eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.398
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

U pravu si pristao sam.

Ali ne mislim da je to neko kemijanje, kako rekoh dosadašnja moja iskustva su bila pozitivna po tom pitanju, dakle nakon bidanja većina ljudi i sama pošalje ponudu za jednu poštarinu.

Ova uopće ne odogovara, makar i sa negativnim odogovorom :)

16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Prvo bi trebao biti siguran da govori jezikom kojom joj se obraćaš, te da nije zbog nečeg spriječena da to odgovori. 

 

Zašto bi odgovarala? Ta druga poštarina, ako ti pošalje u jednom paketu, joj je profit. Ona ionako smatra da si biddano potplatio. Ne razumijem baš što bi ti sad želio - da ju netko prisili da odbaci jednu poštarinu? Tko bi to mogao napraviti i na temelju čega? Pravila igre su jasna - ona ih ne krši. Ako ti ne izlazi u susret, ne izlazi - pomiri se s tim i poštuj pravila igre na koja si pristao. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jos bi dodao da koliko ja znam zajednicka pstarina kod aukcija nije opcija. TO ti nude selleri ako kupis vise arrtikala odjednom ali i tada moras ih kontaktirati...

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Onda baš i ne znaš.

10ak odrađenih aukcija u kojima sam izbidao više predmeta po jednom prodavaču, a koji su uredno stavljeni kao jedna poštarina iako to nije bilo naznačeno kao opcija tijekom bidanja.

Kako sam rekao, neki već i sami ponude tu opciju, neki nakon upita pristanu bez bilo kakvog otezanja.

 

Ovo je prvo takvo iskustvo. Osim što lik očito ne pristaje na jednu poštarinu, uopće ne ni javlja, i to je prvo takvo iskustvo u 2-3 godine mog ebay-anja po njemačkom, švicarskom i američanskom ebayu.

 

Riješio sam to tako što sam jedan komad već platio, pa kad pošalje, onda budem drugi, pa nek onda i plati dvije poštarine.

 

Hvala svima ;)

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Zato sam i rekao koliko ja znam ;) Ocigledo ne znam jer nisam ni pokusavao a imam i ja nekoliko (stotina) bidovanja i bay it now ;)

16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ne znam kako je kod bidanja na više artikala, no kod "normalne" kupovine je u pravilu u opisu artikla pisalo ako rade combined shipping ili ne. Postupak je bio da nakon što odaberem buy kontaktiram sellera da skine poštarinu.

 


Nego... danas mi na pošti rekli da od sutra počinje naplata 4,5kn kod preuzimanja paketa bilo u pošti bilo ako poštar donosi koji su označeni kao small packet, i ležarina od 1,5kn za svaki dan što paket(ić) kod njih čeka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Solo761 kaže...

Ne znam kako je kod bidanja na više artikala, no kod "normalne" kupovine je u pravilu u opisu artikla pisalo ako rade combined shipping ili ne. Postupak je bio da nakon što odaberem buy kontaktiram sellera da skine poštarinu.

 


Nego... danas mi na pošti rekli da od sutra počinje naplata 4,5kn kod preuzimanja paketa bilo u pošti bilo ako poštar donosi koji su označeni kao small packet, i ležarina od 1,5kn za svaki dan što paket(ić) kod njih čeka.

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

bas sam sada to mislio tu pitati, ma uzas

16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Deutsch kaže...

bas sam sada to mislio tu pitati, ma uzas

Znači, od donošenja novog cjenika je bilo kako kad (ovisno o mjestu gdje se nalaziš, koji je poštar i sl.), a sad očito ide i službeno. Baš mi je danas poštar naplatio mali paket...

16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori
Deutsch kaže...

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

bas sam sada to mislio tu pitati, ma uzas

 

Lijepo objašnjenje, kao da kažu "zbog povećanja broja pošiljki mi se sjetili kako izvući ekstra lovu", mislim, i u unutrašnjem prometu to postoji, možeš poslati "pismo" do 2 kg. Tako to ide kada si monopolist u nečemu. Da ima i drugih, ali kada mi dolazi paket ne mogu birati tko će ga dostaviti nego samo i jedino HP, dakle, to je monopol, pa što onda da još malo ne oporezuju raju...

 

mbaksa kaže...

Znači, od donošenja novog cjenika je bilo kako kad (ovisno o mjestu gdje se nalaziš, koji je poštar i sl.), a sad očito ide i službeno. Baš mi je danas poštar naplatio mali paket...

 

Do sada je ta naplata išla samo kada bi poštar donio paket na kućnu adresu, nekima, nekima i dalje nisu. Nekima su navodno par puta pokušali naplatiti pa onda prestali.

No to ne znam jer mi se nije dogodilo. Par puta sam ga i "uhvatio" dok sam bio doma i nije imao ništa osim slavnih žutih papirića sa sobom, unaprijed ispunjenih. Upravo zbog toga mi je apsurdno i što su od nove godine uveli da se paketi mogu preuzeti tek slijedeći dan nakon što je ostavljen papirić. Imalo bi smisla da se to vozika "po selu" sa njim pa dok se vrati u poštu, ostavi to, posloži... no očito nije tako, barem sa ovim mojim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 19:51 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

ulazim u temu ko padobranac, ali ne kuzim cemu tu jos i ta lezarina jer ima nas koji zivimo u selu i cekamo par dana da dodje postar te onda jos i dodatnih par kuna platit tu lezarinu, nije da cu umrijet zbog tih 10-ak kn, ali tako par puta i eto

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Koliko sam shvatio kada je žena pričala, ležarina ne ide po defaultu, znači poštar ostavi papirić, paket možeš preuzeti najranije drugi dan i ako ga preuzmeš to je samo tih 4,5kn, za taj dan ne ide ležarina jer ga ni nisi mogao ranije preuzeti. Valjda po isteku dana ide 1,5kn, znači ako ga preuzmeš zadnji dan (5 dana paket čeka) onda bi to bilo ležarina za 4 dana, tj. 6kn +  onih 4,5kn, no vidjet ćemo što će u praksi zakuhati.

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Solo761 kaže...

Koliko sam shvatio kada je žena pričala, ležarina ne ide po defaultu, znači poštar ostavi papirić, paket možeš preuzeti najranije drugi dan i ako ga preuzmeš to je samo tih 4,5kn, za taj dan ne ide ležarina jer ga ni nisi mogao ranije preuzeti. Valjda po isteku dana ide 1,5kn, znači ako ga preuzmeš zadnji dan (5 dana paket čeka) onda bi to bilo ležarina za 4 dana, tj. 6kn +  onih 4,5kn, no vidjet ćemo što će u praksi zakuhati.

 sad to vec ima smisla :D

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nema to niš smisla :D koja gamad od pošte

 

Edit:

 

Sad vidim da je to vijest od ponedjeljka. Meni jučer i danas stiglo i poštar samo ostavio pred vratima

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 23:05 (kbenzema).
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

eto i meni rekli istu stvar na pošti.. način da se izbjegne naplata 4.5kn je da se paket ne šalje kao small packet već kao preporučeno pismo.

 

To ti je lijepa nasa, narucis paket iz kine u vrijednosti 7kn i prođe pola svijeta a ovi ti poberu 4.5kn za nis..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

Nema to niš smisla :D koja gamad od pošte

 

Edit:

 

Sad vidim da je to vijest od ponedjeljka. Meni jučer i danas stiglo i poštar samo ostavio pred vratima

 

Možda nije imalo oznaku "small packet"? Ja juče na pošti pokupio 3 paketića i samo jedan je na sebi imao "small packet" oznaku, nisu ništa naplatili, ženska je rekla da to kreće od danas, mada u članku ne piše od kojeg datuma to kreće.

 

user3468 kaže...

eto i meni rekli istu stvar na pošti.. način da se izbjegne naplata 4.5kn je da se paket ne šalje kao small packet već kao preporučeno pismo.

 

To ti je lijepa nasa, narucis paket iz kine u vrijednosti 7kn i prođe pola svijeta a ovi ti poberu 4.5kn za nis..

 

Samo što nikada ne znaš kako će to poslati, navodno može i preporučeno imati oznaku small packet.

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-S5-Plus-SM-G901F-16GB-Charcoal-Black-NEU-/191769785570?hash=item2ca65eb4e2:g:uiQAAOSwNyFWgmeN

 

Pozdrav, uzeo bih ovaj Galaxy S5+ na eBayu. Piše da je zapakiran u originalno pakiranje, potpuno otključan i s računom.

E sad, piše garancija 24 mjeseca na nove proizvode. To je vjerojatno garancija trgovine koju po zakonu EU moraju dati.

Pročitao sam da je ta garancija žešća muljaža jer kao nakon 6 mjeseci ti moraš dokazati da eventualni kvar nije tvoja krivnja i oni ga nisu dužni popraviti ako to ne možeš (a uglavnom ne možeš).

 

Pretpostavljam da ako hoću da uređaj mogu servisirati u ovlaštenom servisu u RH mobitel bi trebao imati Samsungovu tvorničku garanciju od 2 god., a ne ovu od trgovine?

Prodavač je valjda prezaposlen ubiranjem silne love pa mi nije odgovorio na 3 poruke gdje sam ga upitao da li telefoni imaju i tvorničku garanciju.

 

Da li bi vi kupili ovako telefon?

I da li je iznos koji bih platio na eBayu potpun ili ima kakvih skrivenih nameta?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 11:54 (6ort).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

Nema to niš smisla :D koja gamad od pošte

 

Edit:

 

Sad vidim da je to vijest od ponedjeljka. Meni jučer i danas stiglo i poštar samo ostavio pred vratima

 ja sam dobar s poštarom pa mi to ne naplaćuje 

očito će tako i dalje biti, netko hoće netko neće..... 

GLUPOSTIIII !!!!!!!!!!!!!!

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ovo mi se prije dogodilo. Paket vrijednosti od 350 kn ili tako nekako, zaustavljen na carini i normalno poslao sam račun i doma ga donese poštar. Računao sam da bude carina 80kn (tak negdje), ali osim tih 80 poštar mi još uredno naplati tih 4.5kn za paket i još 55 kn za pošiljku od carine do mene ? Dal itko zna kaj to znači? Platio sam i znam poštara da me nije zajebo jer mi je dao i potvrdu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
6ort kaže...

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-S5-Plus-SM-G901F-16GB-Charcoal-Black-NEU-/191769785570?hash=item2ca65eb4e2:g:uiQAAOSwNyFWgmeN

 

Pozdrav, uzeo bih ovaj Galaxy S5+ na eBayu. Piše da je zapakiran u originalno pakiranje, potpuno otključan i s računom.

E sad, piše garancija 24 mjeseca na nove proizvode. To je vjerojatno garancija trgovine koju po zakonu EU moraju dati.

Pročitao sam da je ta garancija žešća muljaža jer kao nakon 6 mjeseci ti moraš dokazati da eventualni kvar nije tvoja krivnja i oni ga nisu dužni popraviti ako to ne možeš (a uglavnom ne možeš).

 

Pretpostavljam da ako hoću da uređaj mogu servisirati u ovlaštenom servisu u RH mobitel bi trebao imati Samsungovu tvorničku garanciju od 2 god., a ne ovu od trgovine?

Prodavač je valjda prezaposlen ubiranjem silne love pa mi nije odgovorio na 3 poruke gdje sam ga upitao da li telefoni imaju i tvorničku garanciju.

 

Da li bi vi kupili ovako telefon?

I da li je iznos koji bih platio na eBayu potpun ili ima kakvih skrivenih nameta?

 
Po gsm areni ne vidim nikakvu razliku između S5 Plus i običnog S5. Bolje odi na njuškalo i kupi novi S6 s garancijom za 200-300 kn više

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Adreno 330 vs Adreno 420

Krait 400 vs Krait 450

 

a, mobitel bez SD kartice i bez izmjenjive baterije mi ne dolazi u obzir.

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pa opet, onda možeš uzet G4, koji ti je cijenom jednak ovom na ebayu, čak i jeftiniji. Osim ak nisi zapeo baš za samsung. Al malo smo OT.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 20:56 (kbenzema).
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...
kbenzema kaže...

Nema to niš smisla :D koja gamad od pošte

 

Edit:

 

Sad vidim da je to vijest od ponedjeljka. Meni jučer i danas stiglo i poštar samo ostavio pred vratima

 ja sam dobar s poštarom pa mi to ne naplaćuje 

očito će tako i dalje biti, netko hoće netko neće..... 

GLUPOSTIIII !!!!!!!!!!!!!!

 

Samo se ti nadaj, bez plaćanja sada možeš proći samo ako poštar plati za tebe a ne vjerujem da ste baš tako dobri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 13:00 (Gnjavator).
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Gledam jedan proizvod, i ne mogu naći nešto ala "user opinion" , znač di su kupci ocjenjivali proizvod. Jel ima tako nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Naručio sam par dolara vrijedne stvari sa free shippingom. Nisam preuzeo paket iz poste na vrijeme. Prošlo je onih 5 dana. Rekli su mi da će paket biti vraćen pošiljatelju (u Kinu...).

Postar može takve stavri ubacivati bez problema u kaslić jer ima mjesta, ali me zajebava sa preuzimanjem paketa u posti.

 

Oće to oni uopće slati u Kinu? Mogu li napraviti nešto da dobijem novce nazad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
the_dammed kaže...

Gledam jedan proizvod, i ne mogu naći nešto ala "user opinion" , znač di su kupci ocjenjivali proizvod. Jel ima tako nešto?

eBay omogućava ocjenjivanje samo u vrlo, vrlo rijetkim slučajevima. Tako da nemaš što nalaziti - ako ima, ima. Ako nema, nema. S tim da ti ni te ocjene nisu nikakva garancija. Npr. vodio sam borbu s FireWire->USB kabelom - to je jednostavno fejk proizvod koji kao takav ne može postojati. A ipak, od tri recenzije dvije pozitivne (sve 5, sve radi) i jedna negativna. Znači, prodavači se mogu pobrinuti da dignu rejting proizvoda.

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Trebao bih odgovor u vezi imena i adrese. Kako je sa amerikancima kad je u pitanju adresa i  prezime sa ćčžšđ itd. Da li da napišem izvorno ili sa czs.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Napisi ti bez kvacica i nemas problema...
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
zeroname kaže...

Trebao bih odgovor u vezi imena i adrese. Kako je sa amerikancima kad je u pitanju adresa i  prezime sa ćčžšđ itd. Da li da napišem izvorno ili sa czs.

Za koga kod izvan Hrvatske - czs

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav,

zanima me dali je neko imao iskustva sa kupovinom satova i slicnih fake stvari na ebayu?je dobio tko kaznu?pred koju godinu sam narucivao i nikakvih problema.

E sad zanima me dali se ja mogu izvuc ikako od te kazne tipa da nisam narucio ja tu robu,da je netko poslao na moju adresu i slicno?Koliko dode kazna cca?

Ako je predmet iz EU dali se moze naplatit kazna?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
bruno03 kaže...

Naručio sam par dolara vrijedne stvari sa free shippingom. Nisam preuzeo paket iz poste na vrijeme. Prošlo je onih 5 dana. Rekli su mi da će paket biti vraćen pošiljatelju (u Kinu...).

Postar može takve stavri ubacivati bez problema u kaslić jer ima mjesta, ali me zajebava sa preuzimanjem paketa u posti.

 

Oće to oni uopće slati u Kinu? Mogu li napraviti nešto da dobijem novce nazad?

 Ima opcije "Return this item" i "I didn't recieve it". Što mislite koja je bolja opcija za povrat love?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice