eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.726
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
EZY-E kaže...
jos me samo zanima koji je nacin uplate? Koliko sam ja skuzio potrebno je otvoriti paypal racun, ali sto nakon toga?
Prvo ti je potrebna kartica (kreditna ili debitna) ali mora sadržavati CVV broj, s tom karticom se registriraš na paypal i to je to, možeš krenuti u kupovinu Osmijeh
Način uplate je najčešći a i najsigurniji paypal
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
VukiGSi kaže...
EZY-E kaže...
jos me samo zanima koji je nacin uplate? Koliko sam ja skuzio potrebno je otvoriti paypal racun, ali sto nakon toga?
Prvo ti je potrebna kartica (kreditna ili debitna) ali mora sadržavati CVV broj, s tom karticom se registriraš na paypal i to je to, možeš krenuti u kupovinu Osmijeh
Način uplate je najčešći a i najsigurniji paypal

American

Master

Visa (ne electron)

 

Za ostalo neznam ali ja sa V-electron, ni maestro neide :D

 

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Ja koristim Visa electron.

 

Odeš u Erste banku i otvoriš devizni tekući račun, od njih ćeš dobiti kroz par dana debitnu karticu Visa electron sa potrebnim CVV brojem i s njom se onda registriraš na paypal.com. Karticu možeš vezati čak na četiri valute, npr. euro i usd i to je sasvim dovoljno, ujedno možeš zatražiti i da ti stanje računa stiže na mobitel i tako ćeš uvjek znati stanje računa

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
VukiGSi kaže...

Ja koristim Visa electron.

 

Odeš u Erste banku i otvoriš devizni tekući račun, od njih ćeš dobiti kroz par dana debitnu karticu Visa electron sa potrebnim CVV brojem i s njom se onda registriraš na paypal.com. Karticu možeš vezati čak na četiri valute, npr. euro i usd i to je sasvim dovoljno, ujedno možeš zatražiti i da ti stanje računa stiže na mobitel i tako ćeš uvjek znati stanje računa

ja imam visa electron od zagrebacke ali mi ne prolazi na paypalu

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Za Zagrebačku neznam ali mislim da bi trebala, dakle mora biti devizna kartica i obavezno mora imati taj CVV broj. Ja koristim od Visu electron od Erste i nikakvih problema nema

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Gdje točno piše taj CVV broj na kartici i od koliko se točno brojeva sastoji?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
boasan kaže...

Gdje točno piše taj CVV broj na kartici i od koliko se točno brojeva sastoji?

Your GAY

Pa pogledaj

potpis :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 12:18 (Hacker-ri).
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
boasan kaže...

Gdje točno piše taj CVV broj na kartici i od koliko se točno brojeva sastoji?

Nalazi se na poleđini kartice. Na onom djelu gdje se obično potpisuješ. Trebao bi imat nekih 7 brojeva iza. Međutim CVV se sastoji od zadnja 3 broja. Ta zadnja 3 broja trebaš upisat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

CVV je ovaj zaokruženi broj

 

 

CVV CVV
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
VukiGSi kaže...


Naime, kako vidite iz sistema, čak je logično da do samog kraja licitacije ne bude nikakvih ponuda. Npr da do 10 minuta prije kraja licitacije cijena bude $0 a da licitacija završi s $900.
To prodavači ne vole te vas takvo ponašanje može izbaciti s ebaya. Zato i vidite da ljudi licitiraju iako ima još par dana do kraja licitacije.

Nema pravila koje zabranjuje bid u zadnjoj sekundi! Prodavaci ne vole jer ne zavrsi koliko bi tko skupina najvise ponudila vec spretni pojedinac koji u zadnjem trenu outbida (osim ako ih vise ne lovi na zadnju sekundu)=NIZA CIJENA!

15 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Zato i postoji dugme "Watch now" koje ti omogucava da negdje "spremis" item koji ti je zanimljiv i onda pri kraju biddinga vidis hoces li biddati ili ne, pa cak ti dolaze i obavijesti na mail da bidding itema kojeg gledas, uskoro zavrsava.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

A ima i desktop gadget za to.

16 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Pozdrav!

 

Htio bih kupiti reket preko eBaya.

Prodavač (98.7% Positive feedback) mi je predložio da mi pošiljku označi kao vraćanje robe kupcu tako da ne platim carinu i pdv.

 

Šta mislite o toj opciji? Ukoliko dođe do komplikacija, da li može biti refund?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Idi preko paypala i siguran si...
Ali mislim da nije rizik ako ima dovoljan broj prodaja (500+) sa takvim feedbackom...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Hm, koliko treba inače čekati paket? 9.ožujka sam naručio paket, komplet persone 4 i još uvijek ništa... A osim toga, sumnjivo mi je što taj prodavač više nije registriran na ebayu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

mislim d aposlije 30 dana mozes uloziti prigovor ebayu i poprilicno sam siguran da ce ti vratiti pare.  Ima onaj resolution centar ili kako se vec pise.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
harpy21 kaže...

Hm, koliko treba inače čekati paket? 9.ožujka sam naručio paket, komplet persone 4 i još uvijek ništa... A osim toga, sumnjivo mi je što taj prodavač više nije registriran na ebayu...

pa valjda je imao neku ocjenu?

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Hacker-ri kaže...
harpy21 kaže...

Hm, koliko treba inače čekati paket? 9.ožujka sam naručio paket, komplet persone 4 i još uvijek ništa... A osim toga, sumnjivo mi je što taj prodavač više nije registriran na ebayu...

pa valjda je imao neku ocjenu?

Jep, zeleni palac, ali nisam gledao koliko bodova. Ništa, prijavio sam to ebayu, pa da vidimo što će biti...

15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
harpy21 kaže...
Hacker-ri kaže...
harpy21 kaže...

Hm, koliko treba inače čekati paket? 9.ožujka sam naručio paket, komplet persone 4 i još uvijek ništa... A osim toga, sumnjivo mi je što taj prodavač više nije registriran na ebayu...

pa valjda je imao neku ocjenu?

Jep, zeleni palac, ali nisam gledao koliko bodova. Ništa, prijavio sam to ebayu, pa da vidimo što će biti...

Dobro da si prijavio, ja sam jednog tipa prijavio 3 dana nakon kupovine, pošto se frik uopće nije javljao, a i uzeo je stvar koju sam kupio dolje s ebaya, a nakon prijave se uopće nije javljao, pa su ''slučaj'' presudili u moju korist i vratili mi puni iznos!

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Imam i ja jedno pitanje. Namjeravam kupiti Sony Ericsson C905 na ebay-u. Kosta 210$. Sad me zanima ako im kazem da ga oznace sa gift oce li ga uopce otvarat na carini ili kaj, il ovisi o sreci?

I hocu li morat vadit onu dozvolu od telekomunikacija(ovaj se mobitel i u hrvatskoj prodaje,jel se treba vadit dozvola onda)?

I ovaj prodavac mi se cini dost dobar(ima preko 30000 zvjezdica i 99,6% positive feedback, a  za ovaj mobitel kolko sam vidio su svi pozitivni feedbacki).

hvala na pomoci

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 9:44 (racingcam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
racingcam kaže...

Imam i ja jedno pitanje. Namjeravam kupiti Sony Ericsson C905 na ebay-u. Kosta 210$.

1. Sad me zanima ako im kazem da ga oznace sa gift oce li ga uopce otvarat na carini ili kaj, il ovisi o sreci?

2. I hocu li morat vadit onu dozvolu od telekomunikacija(ovaj se mobitel i u hrvatskoj prodaje,jel se treba vadit dozvola onda)?

3. I ovaj prodavac mi se cini dost dobar(ima preko 30000 zvjezdica i 99,6% positive feedback, a  za ovaj mobitel kolko sam vidio su svi pozitivni feedbacki).

hvala na pomoci

1. mozda... ovisi o cariniku... vjerovatno da

2. ne... prodaje se u hr, vec ima sve dozvole

3. prema ovome je prodavac ok

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
racingcam kaže...

Imam i ja jedno pitanje.

Kao što kolega poviše kaže, sve ovisi o sreči. Ali ja bih ti dao jedan savjet. Naime, ja sam par puta radio na taj način. Dogovoriš se s onim tko ti šalje (prodavačem), da ti stavi račun. Ali da na račun napiše prilično manju cijenu. Tako da ti opizxe manju carinu, ili ovisno o cijeni, uopće ne opizxe. Naravno, svugdje je opet glavni faktor sreča.

15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
zabranjeniples kaže...

Kao što kolega poviše kaže, sve ovisi o sreči. Ali ja bih ti dao jedan savjet. Naime, ja sam par puta radio na taj način. Dogovoriš se s onim tko ti šalje (prodavačem), da ti stavi račun. Ali da na račun napiše prilično manju cijenu. Tako da ti opizxe manju carinu, ili ovisno o cijeni, uopće ne opizxe. Naravno, svugdje je opet glavni faktor sreča.

Ja sam jedanput tako radio pa su me zvali na carinu da mi pokazem na paypalu origigi racun ;)

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
tnakir kaže...

Ja sam jedanput tako radio pa su me zvali na carinu da mi pokazem na paypalu origigi racun ;)

Ne znam, ja nisam imao problema. To je račun koji dođe uz kutiju. Pravi račun koji napravi prodavač. Jedino što je cijena manja. Ne bi trebalo bit problema. Jer to je ustvari dokaz. Mada, zato sam i rekao, sve ovisi o sreči.

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

A dobro,ako i platim nesto carine opet je mob jeftiniji nego u hrv dosta. Paypal vec imam tako da nece bit problem kupit.

Sto se garancije tice neki prodavaci napisu npr 2 god garancije. jel se oni stvarno tog drze?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
racingcam kaže...

A dobro,ako i platim nesto carine opet je mob jeftiniji nego u hrv dosta. Paypal vec imam tako da nece bit problem kupit.

Sto se garancije tice neki prodavaci napisu npr 2 god garancije. jel se oni stvarno tog drze?

Provjereni prodavaci se drze toga... samo je hebada sta saljes item o svom trosku...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

zanima me, kupujem više itema kod jednog sellera na ebayu i recimo ovako:

item 1 košta 10 USD

poštarina 12USD

each additional item 3 USD

item 2 košta 5USD

poštarina za item 2 košta 4 US

ja želim kupiti 2xitem 1+item 2

koliko bi me to koštalo?

naplaćuje li se poštarina zasebno za sve različite iteme ili za samo jedan item a za ostale se naplaćuje umjesto pune poštarine, ovo each additional item?

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Poklikas sta zelis kupiti i koliko i kad kkliknes na paypal da platis prije toga ce ti izbaciti koliko te ukupno kosta i onda olduic hoces li platiti ili ne.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
logic kaže...

Poklikas sta zelis kupiti i koliko i kad kkliknes na paypal da platis prije toga ce ti izbaciti koliko te ukupno kosta i onda olduic hoces li platiti ili ne.

nemogu ja poklikat i onda odlučit hoću li platit ili ne

kad kliknem na buy onda moram kupit

a onda sam se probudio...
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Sluajno sam otišao na Buy Now i kao kupio sam 1 item. Nisam se regao na PayPal tako da nema nikakvih podataka o mome računu ili nešto. Išo sam pod Won i tamo sam obrisao taj item koji sam kao kupio. Pa me sad zanima da li je to stvarno nestalo i ne moram kupiti ili se kupnja ne može poništiti?

 

THX

I must be running out of luck Cause you’re just not drunk enough to fuck
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice