eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.071.558
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Stolnik kaže...

Pozdrav, post nije vezan uz eBay, al ima veze s poštarinom/PDV-om.

 

Naručujem Android headunit za Mercedes, direktno s njihove stranice iz Velike Britanije, popričao sam sa njima i kažu da se paket šalje iz Velike Britanije, a ne iz Kine, odnosno izvan EU. Paket će me doć 440GBP uključujući poštarinu. Zanima me dal će mi nametnut kakve dodatne troškove na carini? Paket dolazi iz EU, a pošto je Hrvatska u EU, nebi smijelo jel? Ovo mi je prvi put da naručujem toliko skupu stvar preko interneta pa se prvi put susrećem time, plačanje će ić preko PayPala. Btw, paket će imat cca 3-4kg.

 

Hvala!

 Na zadnjoj stranici imaš valjda 4 puta linkan FAQ. Slobodno ga pročitaš.

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pročitao sam FAQ i ako sam dobro shvatio ako uzmem ovaj ruksak manji od 2kg koji kosta 200 kn morat cu platit jos dodatnih 106 kn dodatnih troškova? (Mora biti tako al ajd da provjerim )

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
glikoprotein kaže...

Pročitao sam FAQ i ako sam dobro shvatio ako uzmem ovaj ruksak manji od 2kg koji kosta 200 kn morat cu platit jos dodatnih 106 kn dodatnih troškova? (Mora biti tako al ajd da provjerim )

 Taman ti je na granici (i prelazi ju), znači plaćaš PDV na 26 USD (koliko već to je u KN).

 

ALI, ja sam već naručio neke torbe skuplje od 23 USD iz Kine i sve su bile tako "sprešane" i ubačene u plasičnu "kuvertu" pa su i izgledali jeftino i nitko ih nije ni taknuo na Carini i došle ravno do mene bez ikakvih dodatnih troškova.

 

Drugi ALI, pošto je ova tvoja vjerojatno čvrsta i teža od ovih mojih.... nemam ti pojma kako će je carinici procijeniti :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Windows 10 licenca za par € na ebayu.
http://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

Misljenja? Iskustva?
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
P.S. ima i kljucevi za steam igrice, isto nekoliko puta povoljnije, isto hrpa pozitivnih komentara, pa ako je tko probao neka napise iskustvo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Imam isti ruksak, narucio ga prije skoro godinu dana, prosao bez carine. Naravno kod tebe ne mora nuzno bit tako ali eto lad vec imam isti bar da kažem svoje iskustvo.
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
ALI, ja sam već naručio neke torbe skuplje od 23 USD iz Kine i sve su bile tako "sprešane" i ubačene u plasičnu "kuvertu" pa su i izgledali jeftino i nitko ih nije ni taknuo na Carini i došle ravno do mene bez ikakvih dodatnih troškova.

 

Drugi ALI, pošto je ova tvoja vjerojatno čvrsta i teža od ovih mojih.... nemam ti pojma kako će je carinici procijeniti :(

Da, ako će carinik tražiti račun, onda će biti carinjeno.

 

Meni su tražili račun za veći ruksak, ali za ovog možda neće - valjda ovisi na kakvog carinika naleti. Moj je kupljen preko Banggooda na akciji i još sam iskoristio bodove, inače bi također bio za carinjenje. (ti se valjda toga i sjećaš, jer smo raspravljali o ruksacima s Banggooda pred koju godinu )

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
texas.bug kaže...
Windows 10 licenca za par € na ebayu.
http://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

Misljenja? Iskustva?

 Kupio win10 prije 2 mjesca, sve pet. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
texas.bug kaže...
Windows 10 licenca za par € na ebayu.
http://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

Misljenja? Iskustva?

 Isto kupio i sve radi kako treba, odma dojde kljuc na email.

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pitanje nije direktno vezano uz eBay, ali nisam znao gdje drugdje da pitam, pa se unaprijed ispričavam. Pitanje ide ovako: 

 

Ako osvojim mobitel (ili neki drugi dio elektronike) na nekom giveaway-u, a mobitel se šalje iz Engleske, moram li plaćati išta (carina / PDV)? Koliko ja znam, ako iz EU države uvoziš u EU, onda ništa ne plaćaš, a Engleska je tehnički još uvijek u EU, pa po tome ne bi trebao ništa plaćati u slučaju da pobijedim. Može li mi tko ovo potvrditi/objasniti?

 

Unaprijed hvala.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pozdrav fobos531 ,
Ne mogu ti reci 100 posto jer nisam upućen u zakone i tako to ali ti mogu reci da sam prije 3 tjedna naručio 150 funti (1200 kn) vridjenosti odjeće sa web trgovine scoots Menswear iz UK i došlo je i nije bilo nikakve carine ni dodatnih davanja ...
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Svaka nova stranica, svaki puta isto pitanje.
Imate često postavljana pitanja i procitajte si to jednom.
Ako ne bude jasno, pročitaj još jednom.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pero Dinamit kaže...
Svaka nova stranica, svaki puta isto pitanje.
Imate često postavljana pitanja i procitajte si to jednom.
Ako ne bude jasno, pročitaj još jednom.

 P.S. Baksa bi u faq mogao dodati da je Engleska još uvijek u EU i bit će još neko vrijeme. Vidim da mnoge to još buni.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz ekipa pitanje. Ukratko narucio sat za 100 dollara, dobio od postara pismo od carine i poslao im na mail slike racuna.

 

isao sam sad gledati na tracking i pise mi ovo:

 

Return item from customs (inb)- sto bi vjerojatno znacilo da je posiljka vracena sa carine. Nije mi jasna bas ta recenica. 

Kaj to znaci da je carina odobrila i vratila nazad paket posti i sad cekam dostavu ili? Kud je vracena posiljka? Hvala unaprijed.

 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
P.S. Baksa bi u faq mogao dodati da je Engleska još uvijek u EU i bit će još neko vrijeme. Vidim da mnoge to još buni.

Dopisadoh. 

10 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Glupača od predstavnice stanara se odlučila na kupnju novih sandučića koji imaju otvor 3x25cm. 

 

Znači bez problema se zavuku prsti unutra i ukrade sadržaj. 

 

Uglavnom, našao sam unutra otvorenu vrečicu na sreću sa sitnim sadržajem (poklopci za Z3)  pa je valjda netko mislio da nema ništa unutra. 

 

Sjećam se da sam na ebayu mogao odabrati želim li dostavu na adresu ili PU. Ne mogu sad pronaći tu postavku pa da promjenim. Zna li netko di se to nalazi?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Stavi svoj sanducic...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jakovp kaže...
Stavi svoj sanducic...

 

Misliš broj poštanskog ureda? Imam u kvartu poštu, PU 10134.

 

Kaj, svoje ime i prezime i umjesto adrese unesem adresu postanskog ureda i broj ili kak?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Iskreno, mislio sam da fizički staviš svoj sandučić. Možeš si i zakupiti PP u pošti, ali puno sellera neće slati na PP. Također, možeš i zatvoriti nekako svoj sandučić i onda poštar neće moći ubaciti paket unutra, pa ćeš ići po njega na poštu. Ili možeš napraviti od lima komad koji bi smanjio efektivnu rupu u sandučiću i sa zakovicama to spojiš. Malo luda ideja ali šta da ti kažem :)

 

Ti možeš na adresu napisati samo tvoj poštanski ured, ali pitanje je kako bi to prošlo kod sellera i same pošte.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
eBay - pitanja i odgovori

LOL na carini mi završio USB 3.0 dock za disk. Komad plastike s nekoliko konektora i gumba. Sva sreća da sam ciljano uzeo baš onog koji je malo ispod granice za carinjenje ($23.43). Samo što ga sad valjda neću dobiti još tri tjedna.

 

EDIT:

Hm... Ipak je carina to brzo odradila - jučer ocarinjen, danas kod mene. Uz nepotrebnih 13 kuna troška...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2017 18:12 (mbaksa).
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo malo pozitive sa eBaya.

Često šogorima kupujem neke stare igre (Black label izdanja za PS1 i 2), već sam par puta uzimao od istog lika, i sad su uzeli 4 igre od njega. 

Naravno da ima popust na poštarinu ako se uzme više, no ovaj put mi lik pošalje ovu poruku: 

"Hi
Many thanks for your purchases. I posted them today. I posted them all together to save on postage. The total postage was £11.35, so I have refunded £7.95 to your paypal just now.
Many thanks again and I hope you enjoy the games!
Best regards"

 

Ako ikad odem do Londona, naći ću ga i napit nas  

 

Please state the nature of the tehnical emer... oh, it's you. Have you tried turning it off and on again?
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
glikoprotein kaže...

Pročitao sam FAQ i ako sam dobro shvatio ako uzmem ovaj ruksak manji od 2kg koji kosta 200 kn morat cu platit jos dodatnih 106 kn dodatnih troškova? (Mora biti tako al ajd da provjerim )

 Jesi možda naručio ruksak? Uzeo bih drugi model od iste firme, al ako me uhvati carina, to je već neisplativo...

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Rekao mi je da ce narucit pa cak i da je narucio i prosao bez carine kao sto sam ja prosao ne znaci sa ces ti proc bez carine. Ako nisi voljan riskirat, nisi u mogucnosti platiti s carinom onda nemoj ni naruciti. Iako taj ruksak vrijedi sigurno bar duplo od te zadane cjene barem sto se kvalitete i izdržljivosti tice.
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, probat cu ovdje pitat, mozda zna neko.

 

Ocekujem paket poslan Hermesom, njihov tracking kaze da je paket prosao sortirni centar u Berlinu i da je dostava izvršena? No ja paketa nisam dobio

 

Kome Hermes predaje pakete u RH, ili ih dostavlja sam?

 

 

BF3 [G] Pamark
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

pozdrav, narucio sam beacon- rotaciono svijetlo i stigla mi je sa ebaya, međutim boja je pogrešna i ima ogrebotine(nisu ogromne ali su tu). Sta uraditi u ovom slucaju, isao sam na opciju item not as described, poslao prodavacu poruku da je pogresna boja i da je izgrebano te prilozio fotografije uz to. Sta dalje, da li cu morati vracati ovo ili se moze na drugi nacin rjesiti. Hvala-

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ako ćeš morati vraćati, ne pristaj da ti plaćaš povratnu poštarinu - ona je obveza prodavača, jer je prodavač zeznuo stvar. Tak da ako će te i tražiti da vratiš, spomeni mu poštarinu pa će se vjerojatno predomisliti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Postoji li alternativni način kupnje bonova/kartica za paypal (koji nije povezan s nekom bank karticom) a da nije ekesh ?
Jer mi nije bas lako nadoplatiti karticu kad je minimalna od 250 kn ?
Ima li neko riješene od 50 -100 kn ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel itko imao problema na ebayu da mu pod kupljenim predmetom pise "you payment is being processed".

I tako stoji vec tjedan dana. Pare mi je povuklo ali na paypal acc-u stoji pod pending. Slao sam selleru poruku i kaze da nije primio uplatu.

U cem je fora? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 20:48 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Prije 4 mjeseca sam starom naručio touch screen za Lumiu. Prošao je rok i kontaktirao sam sellera i on je navodno opet poslao. Od tog drugog navodnog slanja je prošlo vjerojatno dva mjeseca pa sam opet kontaktirao sellera i rekao je da će mi vratit pare. Prošlo je 10-ak dana i još nije refundao, prvo kao nije mogao, pa sam mu dao mail na koji je registriran paypal al i dalje nema uplate. Sad mi je dopizdilo pa sam probao otvorit case na ebayu ali mi javlja ovo: 

"Unfortunately, your purchase is no longer eligible for eBay Buyer Protection since 30 days have passed since the estimated delivery date of the item but we encourage you to contact the seller to work things out. Most sellers want their buyers to be satisfied and will work with you."

 

Jel postoji još neki način da vratim pare? Nije ni velika svota u pitanju al ovo je stvar principa jer je seller ocito tesko gov*o, a ima 98% pozitivan feedback.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 13:17 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

Prije 4 mjeseca sam starom naručio touch screen za Lumiu. Prošao je rok i kontaktirao sam sellera i on je navodno opet poslao. Od tog drugog navodnog slanja je prošlo vjerojatno dva mjeseca pa sam opet kontaktirao sellera i rekao je da će mi vratit pare. Prošlo je 10-ak dana i još nije refundao, prvo kao nije mogao, pa sam mu dao mail na koji je registriran paypal al i dalje nema uplate. Sad mi je dopizdilo pa sam probao otvorit case na ebayu ali mi javlja ovo: 

"Unfortunately, your purchase is no longer eligible for eBay Buyer Protection since 30 days have passed since the estimated delivery date of the item but we encourage you to contact the seller to work things out. Most sellers want their buyers to be satisfied and will work with you."

 

Jel postoji još neki način da vratim pare? Nije ni velika svota u pitanju al ovo je stvar principa jer je seller ocito tesko gov*o, a ima 98% pozitivan feedback.

 otvori refund case na paypalu. Kad kazu da ce ti ponovno poslat ne vjeruj im jer nikad ne posalju vec samo te navuku da sacekas jos malo u nadi da ce doci u dogledno vrijeme

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice