eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.518
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ja sam naručivao već par mobitela, monitora i ostalog hardware-a i kad je dolazilo DHL-om, dok je došlo do Zagreba, uvijek je dostava bila dan kasnije iz razloga jer u glavnom centru DHL Zagreb predaju tvoju pošiljku drugom partneru (HP Express u većini slučajeva), te ti ju oni dostavljajuju drugi dan 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ne brkati DHL Express i DHL Global Mail! Ono prvo je kurirska usluga (kao Overseas kod nas), ovo drugo poštanska (kao HP).

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li se još može naručivati iz velike britanije bez PDVa zbog brexita? Ako da, zna li se do kad? Ako ne, kad je to stupilo na snagu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
axos kaže...

Da li se još može naručivati iz velike britanije bez PDVa zbog brexita? Ako da, zna li se do kad? Ako ne, kad je to stupilo na snagu?

Kako misliš "još"? Brexit nije ni kako spada počeo, kamoli završio, trebat će godine.

13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
axos kaže...

Da li se još može naručivati iz velike britanije bez PDVa zbog brexita? Ako da, zna li se do kad? Ako ne, kad je to stupilo na snagu?

Kako misliš "još"? Brexit nije ni kako spada počeo, kamoli završio, trebat će godine.

 Hvala. Ma ne pratim događanja baš a znam da se pisalo prije koju godinu o problemima s radom u UK, ebay itd pa sam mislio da je postalo aktualno

6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa,

 

imam problem sa plačanjem aukcije na ebayu, naime osvojio sam aukciju za mobitel i sve jasno idem platiti, i stisnem confirm ili sta li vec, i u tom trenutku me obicno prebaci na paypal za nastavak konfirmacije i zakljucak, ali to se ne dogodi. Ebay je samo kofirmirao moju odluku o kupnji, zakljucio stvar kao da sam platio bez da mi je izbacio paypal kofirmaciju i to je to, vec 4 dana mi stoji payment pending i stvar mi stoji u purchase historyju??? Svuda se vodi kao da sam platio na ebayu, samo na paypalu nema nikakve iformacije o ikakvom trasferu, i naravno seller nije nista dobio na racun. Inace sam istog dana kupio 2 manje stvari, ali ne aukcijom nego paynow, i to jednu prije "placanja" te aukcije za mob i jedu poslije, i te stvari su uredno placene paypalom i evo vec dostavljene.

 

Vec sam nasao jedan takav slucaj koji me i doveo tu na forum, gdje je lik mogao placati Pay now stvari ali imao problema sa aukcijama gdje mu nije izbacivao paypal za zavrsetak placanja, ali nista koriso se nije rijesilo i post je zatrpa u hrpi novih.

 

Ima li tko ideju kakvu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Narucio bi auto radio sa ebaya u vrijednosti od 150e. Procitao sam da u slucaju da stize iz zemlje koja nije eu..bi trebao platiti samo pdv. Imam poznanika u sloveniji pa me zanima dali je kod njih drugaciji zakon po tom pitanju..tj. dali bi bolje prosao ako bi stavio njegovu adresu za dostavu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
tomo86 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imam problem sa plačanjem aukcije na ebayu, naime osvojio sam aukciju za mobitel i sve jasno idem platiti, i stisnem confirm ili sta li vec, i u tom trenutku me obicno prebaci na paypal za nastavak konfirmacije i zakljucak, ali to se ne dogodi. Ebay je samo kofirmirao moju odluku o kupnji, zakljucio stvar kao da sam platio bez da mi je izbacio paypal kofirmaciju i to je to, vec 4 dana mi stoji payment pending i stvar mi stoji u purchase historyju??? Svuda se vodi kao da sam platio na ebayu, samo na paypalu nema nikakve iformacije o ikakvom trasferu, i naravno seller nije nista dobio na racun. Inace sam istog dana kupio 2 manje stvari, ali ne aukcijom nego paynow, i to jednu prije "placanja" te aukcije za mob i jedu poslije, i te stvari su uredno placene paypalom i evo vec dostavljene.

 

Vec sam nasao jedan takav slucaj koji me i doveo tu na forum, gdje je lik mogao placati Pay now stvari ali imao problema sa aukcijama gdje mu nije izbacivao paypal za zavrsetak placanja, ali nista koriso se nije rijesilo i post je zatrpa u hrpi novih.

 

Ima li tko ideju kakvu?

 

u tvojem purchase history treba biti artikl za kojeg se treba izvršiti isplata i odraditi transakcija, ne znam kako ti to može biti sakriveno. Ne znam jesi li radio to preko mobitela ili desktop verzije.

 

 

 

Je li tko od vas kupovao upaljače (arc lighters, breneri i sl) iz kine u zadnjih godinu - dvije? Ako jeste, a dobili ste ih - možete li reći koju poruku ste slali pošiljatelju što da navede za sadržaj paketa? Ja sam u zadnjih godinu i više bezuspješno pokušao kupiti nekoliko upaljača od različitih pouzdanih sellera sa dobrim rejtingom i čekao bih po mjesec dana + par dana do max roka za refund i tražio refund koji bi mi selleri dali. Zadnji put sam naručio 13.9. staklo za mob i 2 upaljača, staklo došlo prije 1.10. a upaljača nema. Pitao sam tetu u pošti kakva je politika sa upaljačima a ona je rekla da se upaljači ne smiju slati već bar 2 godine poštom u hrvatsku. Pitam ima li negdje popis zabranjenih stvari za slanje poštom (npr bombe, pištolji, droga) i je li na tom popisu stoje i upaljači, rekla je da ne zna. A sa aliexpressa mi je možda došao jedan arc lighter prije godinu ipo dana ili više. Možda, nisam siguran odakle sam ga kupio i kad..

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nije ebay- ali ne znam gdje da pitam.

Je li netko naručivao sa GearBest-a te mu paket nije stigao? Paket debeo kasni i žalio sam se u njihov centar za pritužbe ali dobijam samo automatske odgovore. Ima li tko kakva iskustva sa GearBest-om i nedolaskom paketa?

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 19:57 (planety).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
10 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Novo je ali nije toliko kvalitetno, pripazi na veličinu jer su to kineske veličine, moja preporuka, uzmi dvije veličine veće.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jimmy Lenard kaže...

 Frend je kupio slično .... Žešće sranje, smrdi po gumi/plastici, zip se brzo pokida, tanka kao papir

 

Njihov 3XL je kao naš XL...  (no dok ne isprobaš, ne možeš znati)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Htio bi naruciti za psa malu kucicu iz kine koja kosa 250 kuna. Ako posaljem poruku selleru da oznaci kao gift i da napise manju cijenu od 22 dolara hoce li mi to proci ili cu morati cariniti?

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Htio bi naruciti za psa malu kucicu iz kine koja kosa 250 kuna. Ako posaljem poruku selleru da oznaci kao gift i da napise manju cijenu od 22 dolara hoce li mi to proci ili cu morati cariniti?

LOL Sve ti to piše u FAQ-u: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dobro, necu platiti carinu do 150 eura, ali moram platiti pdv ako je preko 22 dolara. Pa pitam ako mi posalje kao gift hocu li morati platiti pdv s time da sam sad nasao tu stvar za 170 kuna?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Dobro, necu platiti carinu do 150 eura, ali moram platiti pdv ako je preko 22 dolara. Pa pitam ako mi posalje kao gift hocu li morati platiti pdv s time da sam sad nasao tu stvar za 170 kuna?

Malo jače čitaj FAQ. 

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ok, sad sam skuzio sve, a kakve su sanse da mi to prođe bez carinjenja posto oni mogu cariniti i stvarni poklon koji niste ni kupili.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Ok, sad sam skuzio sve, a kakve su sanse da mi to prođe bez carinjenja posto oni mogu cariniti i stvarni poklon koji niste ni kupili. 

Ako nisi voljan ili ne možeš platiti carinske troškove, onda ne naručuj. 

 

Ne možeš od nas očekivati da ti velimo koje su šanse kad ni ne znamo koji proizvod naručuješ, a ujedno nismo proroci. Štogod da naručuješ, očekuj da će ti cariniti, a ako ti prođe bez carinjenja, budi veseo.

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

koje su alternative e bayu?nezelim sa njima vise imati posla ocajni su

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
GSP kaže...

koje su alternative e bayu?nezelim sa njima vise imati posla ocajni su

 Ebay je hrpa prodavača i dućana povezanih preko jedne stranice. Tako da ovisi na koga naletiš.

Što ti se dogodilo?

 

Drugi su Aliexpress, Gearbest.. Samo me znam baš da su bolji od eBaya , bar što se tiče rješavanja problema.

Što uopće tražiš od robe?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

hoce mi naplatiti fees koje sam vec platio...lopovi...kazu da ce proslijediti moj dug collection agency na šta sam im rekao slobodno...

 

ocajni support nema maila moras ih zvat za svaki qurac ode bon u minuti

 

aliexpress mi se cini ok..narucujem svasta i za svakoga nista specificirano...kako se placa na aliju...direkt sa kartice ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

kakvi fees, plaća se cijena oglašena na proizvodu + shipping ako ga ima. ako je ta cijena u povijesti tvojih transakcija kartičnog plaćanja ili paypala, nema problema.

 

aliexpress ima kartično plaćanje, plaćanje preko bank transfera i imaju svoj "paypal" - alipay. odustali su od paypala jer im je paypal nabijao visoku proviziju pa napravili svoj sustav za naplatu.

 

 

da vratim topic na ebay i moje pitanje od ranije - upaljači - dolaze li vam ako ste ih naručivali?

 

 

 

15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li se varam ili paketi naruceni sa aliexpressa koji imaju tracking LF/LP i koji ide preko ips.posta.hr postari ne naplacuju 5 kn,zadnja 2-3 paketa nisu naplatili dok ovi itemi tipa 1-2-3 $ imaju onaj china small packet plus 0xxxxx itd. placaju ? Cisto me zanima jer sam si narucio dosta itema koji imaju tracking LP/LF ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Naplaćuje se samo small packet, ovi sa trackingom ne

16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
doky01akablava kaže...

Da li se varam ili paketi naruceni sa aliexpressa koji imaju tracking LF/LP i koji ide preko ips.posta.hr postari ne naplacuju 5 kn,zadnja 2-3 paketa nisu naplatili dok ovi itemi tipa 1-2-3 $ imaju onaj china small packet plus 0xxxxx itd. placaju ? Cisto me zanima jer sam si narucio dosta itema koji imaju tracking LP/LF ...

Pročitati: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

10 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kupio preko ebaya od istog prodavača dva proizvoda(flex kabel za mobitel i zadnji poklopac baterije)

Kupio u raznaku od 2 sata pa je poštarina naplačena posebno za svaki predmet

Prilikom slanja dobio sam tracking number ali isti za  oba dvije pošiljke(misio sam da je sve stavio u jedan paket)

Kad je paket stigao(nisam bio kod kuće,tata je potpisao) otvorio sam i vidio da fali poklopac baterije

Na paketu je naveden ispravan tracking number ali  i deklaracija gdje je navedeno da je u paketu samo flex kabel

Kako sad dokazati da mi nije došao poklopac jer na ebay je status da je sve stiglo mada nije

 

lp

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kupio si u razmaku od dva sata, vjerojatno ti je poslao i dva paketa. Pravi tracking vjerojatno nisi dobio jer su u pitanju jeftine stvari. Čekaj još par dana pa ako ne stigne kontaktiraj sellera pa vidi s njim di je zapelo.
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo baš mi žena kupila neku vunu u vrijednosti 350 novaca (200kn vuna + 150 poštanina) i na to mora platiti 300kn carinskih troškova. Zakon!  

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pero Dinamit kaže...

Evo baš mi žena kupila neku vunu u vrijednosti 350 novaca (200kn vuna + 150 poštanina) i na to mora platiti 300kn carinskih troškova. Zakon!  

 Čime je to slala?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice