eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.074.874
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ne znam, bila je poštarina tolika kolika je i nije je se moglo niti birati niti izbjeći. Paket je došao iz Turske.

 

Sada sam vidio račun i zapravo od tih 300 novaca, 150 ide Overseas Express-u za posredovanje. Od njih je došao mail pa je žena ispunila te neke potrebne podatke i šta sve ne (EORI, kopija osobne, ...).

Mene sada zanima je li se to moglo izbjeći, bez posredovanja Overseas-a?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pero Dinamit kaže...

Ne znam, bila je poštarina tolika kolika je i nije je se moglo niti birati niti izbjeći. Paket je došao iz Turske.

 

Sada sam vidio račun i zapravo od tih 300 novaca, 150 ide Overseas Express-u za posredovanje. Od njih je došao mail pa je žena ispunila te neke potrebne podatke i šta sve ne (EORI, kopija osobne, ...).

Mene sada zanima je li se to moglo izbjeći, bez posredovanja Overseas-a?

Moglo se izbjeći da je išlo normalnom poštom.

Odabrana je neka dostava (kurirska) koja ima pertnerstvo u RH s Overseasom, zato je moralo ići na kompletnu, ne skraćenu proceduru.

16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nije se moglo jer se poštarina automatski izračunavala čim bi dodao neki artikal u košaricu bez mogućnosti promjene. Ali dobro, što je, tu je. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pero Dinamit kaže...

Nije se moglo jer se poštarina automatski izračunavala čim bi dodao neki artikal u košaricu bez mogućnosti promjene. Ali dobro, što je, tu je. 

A onda treba takve izbjegavati. Nažalost ta škola je koštala.

16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ma što je najtužnije (ili najsretnije, kako se uzme) to je i dalje jeftinije nego kod nas.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
Pero Dinamit kaže...

Nije se moglo jer se poštarina automatski izračunavala čim bi dodao neki artikal u košaricu bez mogućnosti promjene. Ali dobro, što je, tu je. 

A onda treba takve izbjegavati. Nažalost ta škola je koštala.

Tko joj je kriv što nije pročitala FAQ?!  Da je pročitala, poslije kupnje ne bi bilo "nismo znali, nismo htjeli"...

16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nisam ja kukao već sam samo pitao je li se to moglo izbjeći.  

Ali i uz sve te troškove to je i dalje jeftinije nego kod nas tako da...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pero Dinamit kaže...

Nisam ja kukao već sam samo pitao je li se to moglo izbjeći.  

Samo ako je postojala mogućnost slanja običnom poštom. Jedini (i to nemali) trošak povrh uobičajenih troškova za carinjenje je lova koju si dostavna (kurirska) služba uzme za uslugu podnošenja robe na carinjenje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 17:25 (mbaksa).
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav! Narucio bi radio za auto, pa ako je neko uzimao, neka preporuka? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dino_osk kaže...

Pozdrav! Narucio bi radio za auto, pa ako je neko uzimao, neka preporuka? 

Malo si profulao temu i podforum. U ovoj temi ljudi raspravljaju o auto-radijima pa zaviri u nju: https://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-playeri-recorderi/radio-player-auto/248361.aspx

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Haha al mislio sam sa e baya ako je neko uzimao,pa da preporuci.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dino_osk kaže...

Haha al mislio sam sa e baya ako je neko uzimao,pa da preporuci.

Nisi me skužio. Htio sam ti reći da ćeš preporuku prije dobiti na temi u podforumu koji se bavi audio uređajima, nego u temi koja se bavi online trgovinom, poput ove.

 

Ne sjećam se baš da su se u ovoj temi forumaši pohvalili nekom dobrom kupovinom autoradija. Prošle godine je netko pitao za neki autoradio abnormalno niske cijene pa mu je preporučeno da to ne kupuje jer je vjerojatno u pitanju prijevara.

6 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Okeej,hvala tii u svakom slucaju :)

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav kolege, da li se i Vama događa da Vam se paypal preko ebaya neće učitati? Već tjedan dana pokušavam nešto naručiti i dok odaberem opciju za plaćanje paypal izbaci mi mali prozor gdje se trebam ulogirat i tu samo vrti i nikako da učita, i tak već tjedan dana, do sada sve normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
hrčak kaže...

Pozdrav kolege, da li se i Vama događa da Vam se paypal preko ebaya neće učitati? Već tjedan dana pokušavam nešto naručiti i dok odaberem opciju za plaćanje paypal izbaci mi mali prozor gdje se trebam ulogirat i tu samo vrti i nikako da učita, i tak već tjedan dana, do sada sve normalno.

Probaj s drugim browserom, meni najnormalnije radi na par računala i browsera.

Provjeri imaš li i neki blocker.

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dali je netko naručivao robu u Poštanski pretinac?
Ako je kakva su iskustva ?
Thnx.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav kolege, da li se i Vama događa da Vam se paypal preko ebaya neće učitati? Već tjedan dana pokušavam nešto naručiti i dok odaberem opciju za plaćanje paypal izbaci mi mali prozor gdje se trebam ulogirat i tu samo vrti i nikako da učita, i tak već tjedan dana, do sada sve normalno.

Probaj s drugim browserom, meni najnormalnije radi na par računala i browsera.

Provjeri imaš li i neki blocker.

 Probao sam sa Mozillom isto mi neće, Chrome isto neće, prije tjedan dana naručivao sve bez problema, sada kada hoću nikako da to učita, nemam pojima u čemu je problem

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
hrčak kaže...

Pozdrav kolege, da li se i Vama događa da Vam se paypal preko ebaya neće učitati? Već tjedan dana pokušavam nešto naručiti i dok odaberem opciju za plaćanje paypal izbaci mi mali prozor gdje se trebam ulogirat i tu samo vrti i nikako da učita, i tak već tjedan dana, do sada sve normalno.

 jesi probao otići na paypal i tamo se ulogirati? 

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dok odem na Paypal najnormalnije se ulogiram, dok hocu nesto kupit i odaberem placanje putem paypala tu mi dugo ucitava i nikako da ucita

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Treba mi prijatelj naručiti nesto s njemackog ebaya.Da li je moguce da iz drzave BiH uplatim na njegov paypal koji je u njemackoj otvoren.Uplatio bih oko 250e i kolika je provizija moze li mi ko objasniti neke informacije oko ovoga,hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ako posaljes kao "family and friends" onda nema provizije nikakve
Potpis
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nekoliko puta sam narucivao preko Iherba. Sve 5.

Zadnja narudzba je stigla u Hrvatsku 11.11. (vidim po Tracking Number) ali paket ne stize kuci i nisam dobio poruku od DHL-a da treba proci carinu.

To je nesto sto inace uzimam.

Kome se obratiti za nedolazak paketa? DHL-u ili iHerbu ili mozda carini?

 

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Odakle ta firma šalje pakete?

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

HEBRON, KY 41048
UNITED STATES

TrustNo1
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kakav tracking number je u pitanju, odnosno šalju li kurirskom službom ili poštom (radi li ti tracking broj na http://ips.posta.hr?)?
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

iHerb mi je do sada sve slao preko dhl-a, jer sam tako izabrao zbog brzine dolaska, a zadnja narudzba je bila preko poste jer sam tako odabrao i sve je doslo na vrijeme.

I ovaj put sam odabrao opciju preko poste i ne dolazi paket.

Provjerio sam na linku koji si stavio tracking number koji ide ovako GM...pa gomila brojeva i nema nista, javi poruku da nema informacija.

Bas cudno.

Da se javim i posti?

TrustNo1
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ima li itko iskustva sa narucivanjem jeftinih satova preko ebaya? Sestra mi zeli da joj narucim dva sata po ~3 dolara svaki pa me samo zanima jel moze bit problema na carini jer su vjerojatno kopije originala (ne razumijem se bas u marke satova :P).

Evo linkovi pa ako neko ima savjet:

https://www.ebay.com/itm/New-Fashion-Classic-Womens-Men-Quartz-Analog-Stainless-Steel-Silver-Wrist-Watch/111987715067?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=410929870963&_trksid=p2060353.m1438.l2649

https://www.ebay.com/itm/Luxury-Geneva-Ladies-Women-Girl-Unisex-Stainless-Steel-Quartz-Wrist-Watch/142030829830?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=441133935477&_trksid=p2060353.m1438.l2649

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Narucuj,nema problema nikakvih sa tim satovima
Potpis
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Coder256 kaže...

Ima li itko iskustva sa narucivanjem jeftinih satova preko ebaya? Sestra mi zeli da joj narucim dva sata po ~3 dolara svaki pa me samo zanima jel moze bit problema na carini jer su vjerojatno kopije originala (ne razumijem se bas u marke satova :P).

Ako nisu krivotvorine (znači, pazi da na njima ne piše neka poznata marka), neće biti problema. Naravno, uz ta tri dolara moguće je da će carina slati poziv za dostavu računa koji će vas koštati 13 kuna, znači 2/3 cijene sata (ako se kupuje samo jedan komad).

 

I, naravno, neka ne očekuje bogznakakvu kvalitetu. Ovi sitni brojčanici kod takvih satova su samo za ukras (kazaljke se ne miču), na slici sat može izgledati fino metalno, kromirano, dok će u stvarnosti biti od plastike ili neke nekvalitetne legure s lošim metalnim finišem. Na slici može imati fino izrađene detalje, dok će u stvarnosti izgledati "ko da su se deca igrala". A možda baš potrefite satove koji OK izgledaju, odnosno koji u stvarnosti ne odstupaju previše od fotografija.

 

Ne znam, možda ti je bolje takve stvari kupovati preko AliExpressa, gdje možeš pročitati i komentare kupaca.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ovome jednome u naslovu pise Quartz, ali na njemu nema nista, a drugi je neki ka Geneva pa sad ne znam oce to igrat ikakvu ulogu.

Naravno da se ne ocekuje nikakva kvaliteta, to se podrazumijeva...

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice