eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.063.528
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...
Hohoho.... Moguće da si napravio čak dvostruku konverziju; prvo prodavač pošalje preračunati iznos u kunama u tvoju banku po prodajnom tečaju (jer je u RH jedino zakonsko platežno sredstvo kuna, pa svi iznosi na naplatu dolaze u kunama). Onda banka pokušava teretiti tvoj devizni račun za xy kuna, i po obrnutom tečaju, kupovnom, kupuje tvoje eure na računu, prebacuje u kune i šalje prodavaču kune. ;-)
Provjeri u banci, mislim da ti se ovo dogodilo, iako ne znam točno kakav imaš točno račun ;-)

 

Zvao sam banku i rekli su da je do Paypala jer je stavljena opcija da oni pretvaraju valute umjesto da ide direktno cijena.

Išao sam provjeriti na Paypal i stavrno je a miljun posto sam siguran da sam prilikom kreiranja računa još davno označio tu opciju:

 

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

a meni je sad bilo postavljeno na  : Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. 

 

Tako da sam sad zbog toga popušio 30 eura na konverzaciji valute.

Dal ima uopče smisla žaliti se Payplau zbog toga jer su mi promijenili način plačanja?

9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Možeš pitati, nemas sto vise izgubiti :-)
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni se to isto dogodilo, prije nekih 6 mjeseci sam stavio da mi banka konvertira kune i predzadnja stvar koju sam kupio je kostala malo vise nego je cijena i odem vidjeti na paypal i tamo je promijenjeno da oni konvertiraju i jedna glupost koju su sigurno namjerno napravili je to da ne mozes na njihovoj stranici promjeniti konverziju nego sam jedva ovdje nasao na forumu link. A meni se dogodilo na zadnjoj kupnji da mi je skinuto 7 eura vise nego je bila cijena. Na paypalu pise da je skinuto koliko i kosta proizvod sa dostavom, a na izvodu od banke je 7 eura vise naplaceno, a imam devizni u eurima i kupovao sam iz njemacke isto u eurima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Gdje se to uopce namjesti na paypal da banka konvertira kune..

13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
galinjo24 kaže...

Gdje se to uopce namjesti na paypal da banka konvertira kune..

 Malo je zeznuto. Ovako ja dođem do toga:

Settings-payments-Manage pre-approved payments-Manage pre-approved payments-Set Available Funding Sources-conversion option i tada dobiješ ovo:

 

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 23:55 (planety).
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Tanx Planety....znaci stavio sam ovo drugo i sad nece vise pay pal konvertirat?....koliko se gubi kad pay pal racuna?...tako vec narucujem 6god ..haha

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 8:42 (galinjo24).
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nisu im male provizije, to je sigurno. Pogledaj po bankovnim izvadcima koliko ti je naplaćivalo transakcije kada je PP radio konverziju i koliko će ti sada uzeti. 

Mislim da je meni tipa na 30ak kn iznosa PP uzimao par kuna ako se ne varam, ali to je bilo prije par godina dok nisam skužio isto što i ti sada.

 

edit:

Meni taj korak gdje radim konverziju obično bude prije samog plaćanja. Ako mi je iznos u KN znači da je PP već odradio konverziju i uzeo svoju proviziju.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 8:48 (Pero Dinamit).
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Istina nisu im male provizije. Kad prodaješ dignu oko 10% i ebay 10% ako se ne varam. Kad kupuješ, e to više ništa ne razumijem.

U svakom slučaju zadnja kupovina je tekla ovako nekako; uplatio na račun (imam zaseban račun samo za paypal i ništa drugo) 107$, kupovao neke sitnice, došao do 98$ potrošenih i kad sam htio kupiti neku glupost za dolar odbije mi jer nemam dovoljno na računu. Gdje je nestalo 9$ ne vidim nigdje. Nije bilo konverzije valuta.

Pitao sam na forumu bez uspjeha. Pitao na banci tamo mi kažu da su to troškovi obrade paypal-a. Koji troškovi? Nigdje ih ne navode i nigdje nema pisanog traga.

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Evo bas sam isao narucit maskicu za mob i prvog sam ostavio da paypal racuna i iz racunao je 23.49 i prebacim na prepaid toliko.. Odem u postavke stavim na banku i platim... Odem na stanje ostalo 1.14kn...znaci nam 23 kn uzeo preko 1kn...
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Evo bas sam isao narucit maskicu za mob i prvo
sam ostavio da paypal racuna i iz racunao je 23.49 i prebacim na prepaid toliko.. Odem u postavke stavim da banka konvertira i platim... Odem na stanje ostalo 1.14kn...znaci nam 23 kn uzeo preko 1kn...
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dxdandy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ako netko tamo smatra da to košta 5 kuna, onda ti neće naplatiti. :)

Ako ti pošalju pismo, onda moraš poslati screenshot PayPala i naplatiti će ti PDV na to.

I carinu ne jer koliko vidim ispod 150Eura je.

 

Mene samo zanima jedno...evo cuo sam se i sa tom trgovinom u japanu i nije im problem napisati racun na iznos koji meni odgovara i priloziti ga uz navedenu robu. Ja sam mislio staviti kao da kosta 30$ a ne 130$. Pa me zanimalo dali bi takvo sto proslo po vasem misljenju ili ne. Jer ako ne sto onda kad me traze presliku paypala? Ustvari i ne bih placao paypalom vec bih platio direktno svojom recimo MasterCard karticom da jos i paypalu ne placam konverzije. Onda im nemogu poslati nista ako me traze ili mi i ovi iz trgovine u kojoj kupujem posalju onda nakon transakcije mail sa obavijeti da je placeno i racun ? Pa onda mogu to priloziti kao dokaz o uplati i tu se onda vidi da sam stvarno recimo platio 30$ ?

 

Thx !

 I onda ako im je sumnjivo ti oni traže izvod iz banke da se vidi transakcija... pa te taj sport na kraju košta kaznene prijave krivotvorenja dokumenata... Oni nek pišu na račun koji stave uz robu šta hoće, ali tebi nebi preporučio da lažiraš osim ako nisi spreman snositi posljedice zbog 150kn razlike PDV-a.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

https://www.ebay.com/itm/OPEL-OP-COM-V1-59-Vauxhall-OBD2-Diagnostic-Code-Reader-Scanner-Tool-OPCOM-2016/112177753407?hash=item1a1e50ad3f%3Am%3Am2_3EFZoQkrQLD85usaj2_w

 

Pošto nisam od prošle godine niš kupovao zanima me ako ovo naručim dal ću morat plaćat dodatne cifre?U 7mj prošle godine sam kupio za istu cijenu nešto drugo i nisam platio ništa dodatno

laganini...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Hrco1002 kaže...

https://www.ebay.com/itm/OPEL-OP-COM-V1-59-Vauxhall-OBD2-Diagnostic-Code-Reader-Scanner-Tool-OPCOM-2016/112177753407?hash=item1a1e50ad3f%3Am%3Am2_3EFZoQkrQLD85usaj2_w

 

Pošto nisam od prošle godine niš kupovao zanima me ako ovo naručim dal ću morat plaćat dodatne cifre?U 7mj prošle godine sam kupio za istu cijenu nešto drugo i nisam platio ništa dodatno

Ovdje ti piše odgovor: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dali je besplatno prodavati na ebayu, ili moras imati novaca na kartici da njima nesta prije uplatis ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razermario kaže...

Dali je besplatno prodavati na ebayu, ili moras imati novaca na kartici da njima nesta prije uplatis ? 

 Kad prodaš onda moraš u nekom roku uplatiti proviziju. Ništa unaprijed.

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
planety kaže...
razermario kaže...

Dali je besplatno prodavati na ebayu, ili moras imati novaca na kartici da njima nesta prije uplatis ? 

 Kad prodaš onda moraš u nekom roku uplatiti proviziju. Ništa unaprijed.

 Hvala

Finger Up :)
7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Vjerojatno je ovo pitanje staro koliko i ova tema ali ne da mi se tražiti: je li bolja opcija plaćanja karticom (koju bih napravio samo za eBay i online kupovinu te bih na nju stavljao samo novce kada mi trebaju da nešto kupim) ili PayPal? Pozz

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Sigurnije je s paypalom radi povrata para ako nešto ne stigne ili bude oštećeno
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
hakintosrh kaže...

Vjerojatno je ovo pitanje staro koliko i ova tema ali ne da mi se tražiti: je li bolja opcija plaćanja karticom (koju bih napravio samo za eBay i online kupovinu te bih na nju stavljao samo novce kada mi trebaju da nešto kupim) ili PayPal? Pozz

Kod eBaya ti i ne bi bilo toliko bitno, s obzirom da te eBay sam po sebi štiti. Zaštita putem PayPala ti treba samo ako ne uspiješ izvojevati pravdu putem eBaya, a to se rijetko kad događa.

 

Nego, zar je uopće moguće na eBayu plaćati kreditnom karticom? Čak i da jest, zašto bi to htio? Zar nije pametnije da brojeve tvoje kreditne kartice ima samo jedan jedini servis na internetu (PayPal) i da ih uneseš jednom i nikad više?

 

Ne razumijem zašto si želiš komplicirati život.  Ubaci kreditnu u PayPal.

7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, dakle naručio sam paket s ebaya iz kine, datum naručivanja je bio 10.12. S obzirom da paket nije stigao, a prije tjedan dana je bio zadnji datum isporuke, otvorio sam case i kontaktirao prodavača.. Međutim on kaže da je poslao paket i ne zna gdje je (valjda je zapelo u dostavi negdje). Sad me zanima koji je rok za zatvaranje casea jer nigdje mi to ne piše? Da ne ostanem praznih ruku ako se stvar zakomplicira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cimet kaže...

Sad me zanima koji je rok za zatvaranje casea jer nigdje mi to ne piše? Da ne ostanem praznih ruku ako se stvar zakomplicira.

On je 99,99% poslao paket. Druga je sad stvar što je paket završio u nekom kutiću nekog skladišta, što se negdje zagubio ili ga je netko ukrao. Tak ti je to kad se paketi šalju bez tracking broja...

 

Koliko je meni poznato, rok je mjesec dana nakon zadnjeg očekivanog datuma dostave. A paket ti iz Purchase historyja nestane 60 dana nakon kupnje, ali se case svejedno može otvoriti iz Resolution Centera.

 

Kako se čini da si nov, pročitaj ovo ako već nisi: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

I ja vjerujem da je poslao paket, prvi post sa uputama sam već pročitao..A nakon još malo guglanja našao sam da je rok za zatvaranje/eskaliranje casea 30 dana.. Onda mi preostaje jedino čekati da se paket pojavi, možda dođe u idućih mjesec dana

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cimet kaže...

I ja vjerujem da je poslao paket, prvi post sa uputama sam već pročitao..A nakon još malo guglanja našao sam da je rok za zatvaranje/eskaliranje casea 30 dana.. Onda mi preostaje jedino čekati da se paket pojavi, možda dođe u idućih mjesec dana

Ako stvarno želiš pokušati otvoriti case, nisi nužno zakasnio. Otiđeš u Resolution Center i provjeriš možeš li otvoriti case (vjerojatno ćeš moći - tako sam i ja nekoliko puta mislio da je stvar gotova jer mi roba nije došla u roku od 60 dana, ali sam ipak mogao otvoriti case).

 

Nisi napisao kolika je vrijednost paketa. Ako je par dolara, ne isplati ti se s tim zafrkavati jer se možeš zamjeriti prodavaču pa te stavi na svoju crnu listu.

7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Ako je par dolara, ne isplati ti se s tim zafrkavati jer se možeš zamjeriti prodavaču pa te stavi na svoju crnu listu.

 Ma case sam već otvorio, ali da, vrijednost paketa je mala - 5 dolara..Možda bi mi onda bilo pametnije pričekati još mjesec dana pa jednostavno ponovo naručiti ako ne dođe.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cimet kaže...

Pozdrav, dakle naručio sam paket s ebaya iz kine, datum naručivanja je bio 10.12. S obzirom da paket nije stigao, a prije tjedan dana je bio zadnji datum isporuke, otvorio sam case i kontaktirao prodavača.. Međutim on kaže da je poslao paket i ne zna gdje je (valjda je zapelo u dostavi negdje). Sad me zanima koji je rok za zatvaranje casea jer nigdje mi to ne piše? Da ne ostanem praznih ruku ako se stvar zakomplicira.

 Ja se lijepo javim prodavaču i kažem nisam dobio, daj pare nazad, pa ako dobijem kontaktiraću te i platiti... i to uglavnom funkcionira. Ako predmet kasnije dođe, pošaljem poruku prodavaču, kažem OK, jel ti još taj paypal... i platim mu i svi sretni i zadovoljni.

16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

S obzirom da je Amazon tema gotovo mrtva, pitat ću i ovdje, možda netko ima iskustva i zna odgovor.

 

Znači radio se o kupovini na AMAZONU

Nisam nikad koristio ovo čudo, i danas napravim račun, ispišem sve podatke, dodam Visa karticu i idem kupit. Nađem knjigu koju hoću, stavim u košaricu, potvrdim adresu, potvrdim način plaćanja (Visa) i na onom završnom ekranu gdje piše ukupna cijena sa dostavom opet potvrdim te dođem do ekrana Order placed. Dobijem mail potvrde, ali mi novac nije skinut sa računa? Koja je to logika i kako to funkcionira? Zašto mi novac nije skinut te kako se zapravo plaća? Prodavač je iz VB i uredno šalje u HR. Napravio sam cancel narudžbe dok ne budem imao više informacija.

 

EDIT: vidim sad da na cancel orderu piše "In most cases, you pay for items when we ship them to you, so you won't be charged for items that are canceled." - funkcionira li to tako uvijek kod njih? Jer sam navikano na eBay, platiš odmah i gas.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 22:04 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
walentkane kaže...
Dan1234567890 kaže...
Hohoho.... Moguće da si napravio čak dvostruku konverziju; prvo prodavač pošalje preračunati iznos u kunama u tvoju banku po prodajnom tečaju (jer je u RH jedino zakonsko platežno sredstvo kuna, pa svi iznosi na naplatu dolaze u kunama). Onda banka pokušava teretiti tvoj devizni račun za xy kuna, i po obrnutom tečaju, kupovnom, kupuje tvoje eure na računu, prebacuje u kune i šalje prodavaču kune. ;-)
Provjeri u banci, mislim da ti se ovo dogodilo, iako ne znam točno kakav imaš točno račun ;-)

 

Zvao sam banku i rekli su da je do Paypala jer je stavljena opcija da oni pretvaraju valute umjesto da ide direktno cijena.

Išao sam provjeriti na Paypal i stavrno je a miljun posto sam siguran da sam prilikom kreiranja računa još davno označio tu opciju:

 

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

a meni je sad bilo postavljeno na  : Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. 

 

Tako da sam sad zbog toga popušio 30 eura na konverzaciji valute.

Dal ima uopče smisla žaliti se Payplau zbog toga jer su mi promijenili način plačanja?

 

Ja sam pisao Paypalu u vezi ovog problema koji mi se dogodio tokom kupnje sa Ebaya i u manje od 24 sata na račun mi je vračeno 27 eura.

Nisam ovo očekivao, pogotovo u tako kratkom raku, valjda zato jer sam naviknut kako stvari funkcioniraju tu kod nas u Hrvatskoj.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

...

Znači radio se o kupovini na AMAZONU

Nisam nikad koristio ovo čudo, i danas napravim račun, ispišem sve podatke, dodam Visa karticu i idem kupit. Nađem knjigu koju hoću, stavim u košaricu, potvrdim adresu, potvrdim način plaćanja (Visa) i na onom završnom ekranu gdje piše ukupna cijena sa dostavom opet potvrdim te dođem do ekrana Order placed. Dobijem mail potvrde, ali mi novac nije skinut sa računa? Koja je to logika i kako to funkcionira? Zašto mi novac nije skinut te kako se zapravo plaća? Prodavač je iz VB i uredno šalje u HR. Napravio sam cancel narudžbe dok ne budem imao više informacija.

 ...

 Isti problem sam imao i ja prije 10-tak dana pri kupnji Logitech G502 (cijena mu je bila s dostavom i razlikom PDV-a 55€, sad je dosta skuplji). Prvo sam otkazao narudžbu jer sam mislio da sam nešto krivo upisao. Pa sam to pitanje postavio u drugu temu o Amazonu gdje mi je rečeno da Amazon skida novac tek kad šalje narudžbu. Tako da sam opet ponovio narudžbu i skinuli mi novac nakon nekoliko dana kad su poslali narudžbu. Miš stigao prije 2 dana. Izgubio sam 2-3 dana bezveze zbog poništenja narudžbe jer sam zbog prevelike potražnje došao na red puno kasnije ponovljenom narudžbom.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Micek kaže...

 Isti problem sam imao i ja prije 10-tak dana pri kupnji Logitech G502 (cijena mu je bila s dostavom i razlikom PDV-a 55€, sad je dosta skuplji). Prvo sam otkazao narudžbu jer sam mislio da sam nešto krivo upisao. Pa sam to pitanje postavio u drugu temu o Amazonu gdje mi je rečeno da Amazon skida novac tek kad šalje narudžbu. Tako da sam opet ponovio narudžbu i skinuli mi novac nakon nekoliko dana kad su poslali narudžbu. Miš stigao prije 2 dana. Izgubio sam 2-3 dana bezveze zbog poništenja narudžbe jer sam zbog prevelike potražnje došao na red puno kasnije ponovljenom narudžbom.

 E hvala! A što ako ja u tom trenutku nemam novaca na računu, pošalju li mi račun na mail da platim ili što?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Još jedno pitanje - naručio sam isto jedan paket sa ebaya iz kine, u siječnju..i vidim da ga dugo nema, upišem tracking number u 17track.net, a kad tamo piše zadnja informacija ovako: "2018-01-10 08:31
Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days"
Jel nekom drugom bio ovak dugo paket na carini (vrijednost je stotinjak dolara), gdje da ga tražim sad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice