eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.108
|
čitano: 4.187.455
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Re: eBay - pitanja i odgovori
mesomeone kaže...

Vrijednost robe procijenili na 50 dolara i naplatili mi 164 kune PDV-a. Na mail ne odgovaraju, a na telefon se nitko ne javlja.

A što si to kupio ?

10 godina
neaktivan
Doslo kod babe na adresu, tako da je ona kukavica platila. Ali 160 kn!!!!! Pa ovo nisu istine. Više se ni na ebayu ne isplati kupovati.
11 godina
mesomeone kaže...
Doslo kod babe na adresu, tako da je ona kukavica platila. Ali 160 kn!!!!! Pa ovo nisu istine. Više se ni na ebayu ne isplati kupovati.

Što je sve točno platila?

6 godina
eBay - pitanja i odgovori

Dali je itko koristio oblik placanja klarna pa da zna mozda kako se otvara fukcionira itd.. Naisao sam na ducan koji podrzava taj oblik placanja koji se smatra sigurnim kao paypal al se malo zna o njemu pogotovo kod nas.

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 10:54 (Duje2).

0 0 hvala 0
11 godina
moderator

Hm... Prvi put da sam dobio kupon na eBayu, kupon je od 10%. Jeste možda i vi dobili kupone? Zanima me jel su mi to dali za nedavni rođendan ili me žele potaknuti da počnem ponovno kupovati preko eBaya (u zadnje vrijeme gotovo isključivo kupujem preko AliExpressa, Banggooda i GearBesta)...

0 0 hvala 0
11 godina
mbaksa kaže...

Hm... Prvi put da sam dobio kupon na eBayu, kupon je od 10%. Jeste možda i vi dobili kupone? Zanima me jel su mi to dali za nedavni rođendan ili me žele potaknuti da počnem ponovno kupovati preko eBaya (u zadnje vrijeme gotovo isključivo kupujem preko AliExpressa, Banggooda i GearBesta)...

Mislim ovo drugo. Ako se ne varam i ja sam nešto slično nedavno dobio, ali sam praktički prekinuo kupovanje na eBayu.

11 godina
moderator

Znači, može biti da im je počelo polako dolaziti iz guzice u glavu da se svijet prešaltao na AliExpress... Nisam siguran da će jednokratni kupon biti dovoljan... Trebaju od temelja preurediti sajt.

5 godina
Ja prešao na AliExpress isključivo zbog brže dostave i tocnijeg praćenja statusa pošiljke... aplikacija me obavijesti kad dođe paket u lokalni ured i teško mi se može dogoditi da ga ne pokupim, čak i ako mi poštar na ubaci ceduljicu u sandučić...a i ponuda mi se čini bolja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 19:08 (Dan1234567890).

0 0 hvala 0
11 godina
mbaksa kaže...

Znači, može biti da im je počelo polako dolaziti iz guzice u glavu da se svijet prešaltao na AliExpress... Nisam siguran da će jednokratni kupon biti dovoljan... Trebaju od temelja preurediti sajt.

Ma lako za sam sajt, mene više nervira što mi sve češće nije stizalo ponešto. Čak kad su skuplje stvari ajde, pokrenem prigovor, ali kad su po dolar dva ne da mi se.

7 godina

Gdje mogu provjeriti koliko bi me koštalo slanje pošiljke do 100g (može stat i ko pismo) u SAD i plaćam li išta dodatno? Preko HP-a bi slao. Na njihovoj stranici našao da je cijena 4,5 kn do 200g ali neznam jel to točno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
11 godina
moderator

Sad na naslovnici eBaya vidim kupon od 10% vezan uz lipanj - P10OFFJUNE. Pa ako nekome treba... Maksimalni popust koji se njime može ostvariti je 50 dolara. Što znači da se mogu kupiti i vrlo skupe stvari.

0 0 hvala 0
10 godina
moderator

Unfortunately, this code no longer works. Please continue with your order.

Revolut pozivnica: https://www.revolut.com/referral/mario8da1
11 godina
moderator
XXX-Man kaže...

Unfortunately, this code no longer works. Please continue with your order.

Nemrem vjerovat! Koji bezobrazluk od eBaya! Pa sad ti kupuj preko njih... Pisalo je da vrijedi do 30. lipnja, naravno uz sitna slova da se imaju pravo predomisliti.

Gledam sad baš - nema više tog kupona na naslovnici, nego sad i nama (!) serviraju kupon od 15% za kupovanje iz proizvoda od američkih prodavača iz "specijalne kolekcije". Koja k*ta će nam to?!

Ha dobro, eBay, neka ti je. Imamo AliExpress. Koji poštuje kupone i rokove, a ne da ih otkažu kad im se sprdne. Samo se vi uništavajte, samo se zamjerajte kupcima.

10 godina
moderator

Totalno pederski potez...

Nisam na ebayu već 3 godine kupio ništa osim par stvari od EU prodavača koje nisam našao drugdje.

Aliexpress gotovo uvijek ima niže cijene i na sve dobijem kakav-takav tracking broj.

Na ebayu ne znam jesam li ikad dobio tracking ispod 30$.

Revolut pozivnica: https://www.revolut.com/referral/mario8da1
8 godina
XXX-Man kaže...

Aliexpress gotovo uvijek ima niže cijene i na sve dobijem kakav-takav tracking broj.

Dobiješ tracking koji je fejk, ja bi rekao da je to pederski i varanje kupca.

Tracking mora biti ispravan, ne može biti kakav-takav.

Što se tiče kupona na ebayu, ja sam ga iskoristio.

Jbg ljudi bio je već 2 tjedna u opticaju, istina je da su mogli ostaviti još ovih par dana.

11 godina
XXX-Man kaže...

Totalno pederski potez...

Nisam na ebayu već 3 godine kupio ništa osim par stvari od EU prodavača koje nisam našao drugdje.

Ali gotovo da i nema garanciju,za laptop 7 dana.Kad mi je otišla baterija nakon mjece dana ,prodavač mi je na moju žalbu pooslao link da kupim drugu.

11 godina
moderator
bill_jobs kaže...
XXX-Man kaže...

Dobiješ tracking koji je fejk,

Nije istina. Kolega je ispravno rekao: "na sve dobijem kakav-takav tracking broj". Ne dobiješ na sve međunarodni tracking broj, ali to ne znači da dobiješ fejk tracking broj.

bill_jobs kaže...
Što se tiče kupona na ebayu, ja sam ga iskoristio.

Jbg ljudi bio je već 2 tjedna u opticaju, istina je da su mogli ostaviti još ovih par dana.

Mogao si onda kolege informirati o tom kuponu pa da ga i drugi forumaši mogu iskoristiti.

11 godina
moderator
zzz kaže...
Ali gotovo da i nema garanciju,za laptop 7 dana.Kad mi je otišla baterija nakon mjece dana ,prodavač mi je na moju žalbu pooslao link da kupim drugu.

Ako tražiš garanciju, onda kupiš tamo gdje nude garanciju, umjesto da se žališ da gotovo da i nema garanciju. Jer cijena i je toliko niska jer nema garanciju. Garancija košta. Zato i jesi kupovao tu s "gotovo bez garancije", a ne negdje drugdje s jedno ili dvogodišnjom garancijom, jer bi tu platio puno više.

11 godina
mbaksa kaže...
zzz kaže...

Ako tražiš garanciju, onda kupiš tamo gdje nude garanciju, umjesto da se žališ da gotovo da i nema garanciju. Jer cijena i je toliko niska jer nema garanciju. Garancija košta. Zato i jesi kupovao tu s "gotovo bez garancije", a ne negdje drugdje s jedno ili dvogodišnjom garancijom, jer bi tu platio puno više.

Istina :)

8 godina
mbaksa kaže...

Nije istina. Kolega je ispravno rekao: "na sve dobijem kakav-takav tracking broj". Ne dobiješ na sve međunarodni tracking broj, ali to ne znači da dobiješ fejk tracking broj.

Ako nije tracking broj u pravilnom formatu (međunarodni), onda je fejk, nema između.

Ti njihovi fejk brojevi predviđaju kad će paket doći u zemlju odredišta i izmišljaju neke checkpointe, to nema veze s vezom.

mbaksa kaže...
Mogao si onda kolege informirati o tom kuponu pa da ga i drugi forumaši mogu iskoristiti.

Te kupone ebay ima malo-malo, svakih par tjedana, čak su svi dobili poruku u inbox na ebayu, tako da stvarno nisam vidio potrebu to još pisati na forumu.

11 godina
moderator
bill_jobs kaže...
mbaksa kaže...

Ako nije tracking broj u pravilnom formatu (međunarodni), onda je fejk, nema između.

Ti njihovi fejk brojevi predviđaju kad će paket doći u zemlju odredišta i izmišljaju neke checkpointe, to nema veze s vezom.

U krivu si. Izmišljaš.

bill_jobs kaže...
mbaksa kaže...

Te kupone ebay ima malo-malo, svakih par tjedana, čak su svi dobili poruku u inbox na ebayu, tako da stvarno nisam vidio potrebu to još pisati na forumu.

Pa valjda ti je iz "raspoloženja" u ovoj temi, a i iz poruke kolege XXX-Mana, jasno da su se mnogi ljudi s eBaya prešaltali na AliExpress, a možeš si odmah i pretpostaviti da ne čitaju spam-emailove od eBaya te da bi im takva obavijest dobro došla. Tako da, ti možda ne vidiš potrebu za tim, ali eto ima drugih koji vide.

9 godina

Meni uredno prošao taj kod maloprije, isto mi je bio u porukama od ebaya.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
moderator
vrinho kaže...

Meni uredno prošao taj kod maloprije, isto mi je bio u porukama od ebaya.

Sad sam i ja probao (nisam doduše ništa kupio) - prošao sad i meni.

Možda počelo pljuvanje na društvenim mrežama pa se opet predomislili...

8 godina
mbaksa kaže...

U krivu si. Izmišljaš.

Genijalan odgovor, bolje nemoj ništa pisati ako nisi upućen.

Ulazak paketa u bilo koju zemlju se skenira samo od strane državne pošte i samo po jednom službenom formatu.

Kinez koji je izmislio neki bezvezni broj sa 38 znamenki ne može znati kad je paket stigao u našu zemlju.

mbaksa kaže...
Pa valjda ti je iz "raspoloženja" u ovoj temi, a i iz poruke kolege XXX-Mana, jasno da su se mnogi ljudi s eBaya prešaltali na AliExpress, a možeš si odmah i pretpostaviti da ne čitaju spam-emailove od eBaya te da bi im takva obavijest dobro došla. Tako da, ti možda ne vidiš potrebu za tim, ali eto ima drugih koji vide.

Ako si se prešaltao na aliexpress i ako su ti poruke od ebaya spam onda te ni ne trebaju zanimati njihovi kodovi sniženja.

Ti kodovi su za stalne kupce koji svaki dan otvore ebay i često tamo kupuju, ti i XXX kupujte na aliexpressu, ionako kažete da je tamo jeftinije.

P.S. A evo vidimo i da kod radi, dotični je očito ukucavao krivi kod.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 17:04 (bill_jobs).
11 godina
moderator
bill_jobs kaže...
mbaksa kaže...

U krivu si. Izmišljaš.

Genijalan odgovor, bolje nemoj ništa pisati ako nisi upućen.

Ulazak paketa u bilo koju zemlju se skenira samo od strane državne pošte i samo po jednom službenom formatu.

Kinez koji je izmislio neki bezvezni broj sa 38 znamenki ne može znati kad je paket stigao u našu zemlju.

Kao prvo - mijenjaš priču.

Kao drugo - evidentno može.

bill_jobs kaže...
Ako si se prešaltao na aliexpress i ako su ti poruke od ebaya spam onda te ni ne trebaju zanimati njihovi kodovi sniženja.

A ko si ti da ti meni određuješ što mene ili druge kolege treba ili ne treba zanimati?

Ako sam se prešaltao na AliExpress, zar to znači da ne smijem ništa više kupiti preko eBaya, pogotovo ako imam priliku kupiti s popustom?

bill_jobs kaže...
Ti kodovi su za stalne kupce koji svaki dan otvore ebay i često tamo kupuju,

Gdje to piše?

bill_jobs kaže...
ti i XXX kupujte na aliexpressu, ionako kažete da je tamo jeftinije.

Ponovno - tko si ti da nama određuješ gdje ćemo i što kupovati?

bill_jobs kaže...
P.S. A evo vidimo i da kod radi, dotični je očito ukucavao krivi kod.

Kako ukucavanje koda te spopada? Zar nisi nikad dosad napravio copy&paste? I sam sam taj kod, koji sam copy&pejstao u poruku, copy&pasteao prije u eBay i napisalo je da je kod istekao. Sad sam ga copy&pasteao ponovno i sad radi. Taj isti kod. Dakle, bili su ga isključili i sad su ga ponovno uključili.

8 godina
mbaksa kaže...

Može da, tako da ti da fejk broj sa lažnim statusima, lol.

mbaksa kaže...
A ko si ti da ti meni određuješ što mene ili druge kolege treba ili ne treba zanimati?

A tko si ti da meni govoriš da bi ja taj broj trebao podijeliti na forumu? Baš neću.

Svi smo ga dobili u inbox, ako je takva poruka za tebe spam onda je to tvoj problem.

11 godina
moderator
bill_jobs kaže...
mbaksa kaže...

Može da, tako da ti da fejk broj sa lažnim statusima, lol.

I dalje nastavljaš s izmišljanjem.

bill_jobs kaže...
mbaksa kaže...

A tko si ti da meni govoriš da bi ja taj broj trebao podijeliti na forumu? Baš neću.

Nisam napisao da si trebao (dakle, ja tebi nisam određivao što ti trebaš napraviti), nego da si mogao. Jer bi time učinio nešto pozitivno za kolege forumaše.

Srećom, kolege ipak sad mogu iskoristiti taj kupon jer mene nije trebalo uvjeravati da to podijelim s njima - rado sam to samoinicijativno učinio. 

bill_jobs kaže...

Svi smo ga dobili u inbox, ako je takva poruka za tebe spam onda je to tvoj problem.

Kakva "takva"? Većina poruka koje dobijam od eBaya su obični spam - best dealovi koji nemaju veze s vezom i "still looking?" svaki put kad se usudim posjetiti sajt, s bezveznim alternativama. Takve poruke za mene su spam. I zbog svih tih silnih spam poruka nit ne uočim ne-spam poruku s popustom od 10%.

8 godina
mbaksa kaže...

I dalje nastavljaš s izmišljanjem.

Molim te da me razuvijeriš i objasniš mi kako kinez zna da je njegov paket došao u našu zemlju? Tko ga skenira i šalje povratnu informaciju na njegov servis za praćenje?

Znači napiši točan postupak jer su inače ovi tvoji postovi u kojima meni govoriš da sam u krivu - samo trolanje.

11 godina
moderator

Što to mene pitaš? Pitaj CAINIAO pa neka ti oni objasne.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice