Free Web Hosting

poruka: 66
|
čitano: 25.011
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:45 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting

Uz danasnje cijene hostinga, nema bas smisla raspravljati o free hostingu. Za male sajtiche koji se na njima hostaju je svaki dobar, za bilo sto ozbiljnije preporucam (mt)


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:50 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Free Web Hosting

Smješno je danas stavljati stranice na free host, kad u hr 1000MB košta 120kn/godišnje, a dobiješ sve potrebno.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

jedan od najboljih free hostinga je sitesled, neznam jeli još uvijek radi i jeli onakav kakav je bio .. ali kad sam ga koristio nije bilo reklama, bilo je 200MB prostora, ftp pristup .. bolje nego neki komercijalni hosting servisi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:52 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
itf4n kaže...

bilo je 200MB prostora, ftp pristup .. bolje nego neki komercijalni hosting servisi

Bilo je to godine 903. ... :)
Btw, najbolji free hosting je onaj sto dobijete od isp-a, nema bas neke napredne opcije al ce sigurno bit kvalitetan i stabilan :P Mda, i ogranicenje od nekoliko mb bi moglo bit problem :)

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

Što je sa geocitiesom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:52 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:53 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting

Ma ima ih i previse, samo koliko je njih koji imaju neke kvalitetne servere u hr, a koliko je resellera? A i jedina nasa hosting firma kojoj sam vjerovao je cini mi se propala.


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
ambivalent kaže...

Smješno je danas stavljati stranice na free host, kad u hr 1000MB košta 120kn/godišnje, a dobiješ sve potrebno.


Koja to firma daje 1000 mb hosting za 120 kn godisnje? Odmah cu uplatit za 2 godine

16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
ficho kaže...
itf4n kaže...

bilo je 200MB prostora, ftp pristup .. bolje nego neki komercijalni hosting servisi

Bilo je to godine 903. ... :)
Btw, najbolji free hosting je onaj sto dobijete od isp-a, nema bas neke napredne opcije al ce sigurno bit kvalitetan i stabilan :P Mda, i ogranicenje od nekoliko mb bi moglo bit problem :)

 neznam jeli još uvijek, pa zato stavljam u prošlost ;)

@Invictus, Geocities je ok ali ima reklame

16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
itf4n kaže...
neznam jeli još uvijek, pa zato stavljam u prošlost ;)
 Ne znam ni ja, al nekako mi se neobicno cini za host u 2008. godini da je sve sto nudi...kolko ono? 200 MB prostora i ftp pristup? :)

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
ambivalent kaže...

Smješno je danas stavljati stranice na free host, kad u hr 1000MB košta 120kn/godišnje, a dobiješ sve potrebno.


 Free hosting je super za početnike koji se uhodavaju i nisu još sigurni što žele.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
XPCBIT kaže...

Najbolje imati svoj server i finitoCool

Sam svoj majstorCool


hmmmda ne bi se baš složio...
Kao prvo, trebaš osigurati stroj koji će biti dovoljno tih i hladan (snaga što se tiče HTTP servera nije bitna, radi i na najslabijim kantama...naravno ako na serveru imaš druge stvari poput PHP-a, foruma glad za resursima raste) kraj kojeg možeš spavati i da ostaneš psihički zdrav čovjek dok taj stroj radiBelji se.
Također tom stroju trebaš osigurati recimo i UPS, koji bi ga štitio od kraćih nestanaka struje a i "peglao" bi napon gradske mreže.
Kad si negdje vani ili izvan grada, brineš se da li taj server radi, ima li vezu na net...gubiš živce skoro.
Naravno trebaš srediti OS i softver...A najveći problem po meni predstavljaja DNS. Moraš koristiti dynamic DNS alate koji nisu neka sreća, ili se plaćaju...
Tvoj kućni server će biti nedostupan kad ISP resetira IP adresu, također i uptime ovisi o tvojoj sposobnosti da zaštitiš server od neželjenih upada i o sposobnosti rješavanja nepredvidljivih problema koji iskrsnu u radu.
A na hostingu koji platiš, ljudi zaduženi za to otklanjaju probleme, nadograđuju server...tako da se ti jedino brineš o sadržaju stranice.

Intel Pentium E2160 | 1 GB Kingmax | Gigabyte N650SLI-DS4 | Leadtek WinFast PX8500GT | WD 40 GB i Hitachi 250 GB | Enermax SMFA 370W Noise Taker
16 godina
offline
RE: Free Web Hosting
Programer kaže...
Koja to firma daje 1000 mb hosting za 120 kn godisnje? Odmah cu uplatit za 2 godine

Na PM, da ne reklamiram.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
ficho kaže...
 Ne znam ni ja, al nekako mi se neobicno cini za host u 2008. godini da je sve sto nudi...kolko ono? 200 MB prostora i ftp pristup? :)


 govorim o free hostingu
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

www.freehostia.com

 

250mb,  ftp,  MySQL, php..

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 20:52 (josip7).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
josip7 kaže...

www.freehostia.com

 

250mb,  ftp,  MySQL, php..

imaš možda nekih iskustva s ovim ?

jer izgleda malo i predobro za free servis :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
itf4n kaže...
josip7 kaže...

www.freehostia.com

 

250mb,  ftp,  MySQL, php..

imaš možda nekih iskustva s ovim ?

jer izgleda malo i predobro za free servis :)



da,  bacio  sam  joomlu  gore.  sve  radi  super. 
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
onda mjenjam svoj dosadašnji hosting .. thx josip
16 godina
protjeran
offline
Free Web Hosting

vec sam postavio slicno pitanje na drugom dijelu foruma,al ovaj dio mi se cini puno ozbiljniji

naime,ima li ko iskustva sa sljedecim:

da mi neko hosta moj stroj koji mu ja dopeljam,koji ja od doma administriram,a on mi samo omoguci ushtekavanje na internet i neakav bandwidth

i da po mojoj zelji fizicki restarta racunalo (kad se zblesi,naravno,pa nemerem sam)

 

i iam drugo pitanje,isto neko sa iskustvom

da li bi celeron 500Mhz sa 384 mega rama,sa skroz minimiziranim linuxom (prijedlog kako i kojim) mogao vrtiti nezahtjevnu web  stranicu (baza ne bi bila prezahtjevna,textove na stranici bi uredjivao preko baze,al to ne bi bilo u velikim kolicinama...)


zelim,hocu,mogu
al neam koga
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
itf4n kaže...
josip7 kaže...

www.freehostia.com

 

250mb,  ftp,  MySQL, php..

imaš možda nekih iskustva s ovim ?

jer izgleda malo i predobro za free servis :)
 imam ja iskustva, mogu reć da i nije nešto, svako malo se ruši. to mi je dojadilo i sad trenutno tražim drugi host

Ljubav nije čudo, ali čini čudesa.
16 godina
offline
RE: Free Web Hosting
itf4n kaže...
josip7 kaže...

www.freehostia.com

 

250mb,  ftp,  MySQL, php..

imaš možda nekih iskustva s ovim ?

jer izgleda malo i predobro za free servis :)
 Ja imam nekog iskustva sa freehostiom. Mogu reći da nikako nije loša.
Uvjeti su dosta dobri i rekao bi da je to najbolji free hosting.

Međutim, imaš ograničenje na veličini fileova (500 kb) i dosta je spor hosting.
Za FTP prebacivanje ćeš poludit od čekanja. Ali realno nije nešto sporije od ostalih besplatnih.

Zaključak, dobar free hosting za testiranje ili prvu silu. Ali nije ni do gležnjeva 'pravom' hostingu.

U svakom slučaju bi ti rađe preporučio da kupiš hosting. Nije skupo, nađe se već i za 200 kn godišnje sa domenom. Vjerojatno i jeftinije.

Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
16 godina
neaktivan
offline
RE: Free Web Hosting
Danny_HR kaže...
... Nije skupo, nađe se već i za 200 kn godišnje sa domenom. Vjerojatno i jeftinije.
 Pa gdje ima tak jeftino. Ajd javi.

Ljubav nije čudo, ali čini čudesa.
16 godina
offline
Free Web Hosting

Pogledaj ovo:

http://www.pondi.hr/hosting/linux1000.php

 

Ali to je najosnovnije...

 

Mislim da je ovaj jako dobar paket i nudi sve šta ti zapravo treba...

http://www.pondi.hr/hosting/windows2000.php

 

Doduše, ovaj je nešto malo skuplji (300 kn godišnje), ali svakako isplativ. Osobno taj koristim kada uzimam drugima. Jako kvalitetna usluga, provjerena i brza.

 

Iste te pakete imaš i na Windows serverima, u njima dobiješ i nešto više, ali to je samo tvoj izbor.

 

Inače vjerojatno bi se našlo i nešto jeftinije.

 

Imam prijatelja koji ima firmu koja se bavi hostingom i kod njega bi vjerojatno to bilo još niže.

 

Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2008 21:01 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Free Web Hosting
itf4n kaže...
josip7 kaže...

www.freehostia.com

 

250mb,  ftp,  MySQL, php..

imaš možda nekih iskustva s ovim ?

jer izgleda malo i predobro za free servis :)
moje  mišljenje  je:  zaobilazit freehostiu! Da fino ti sve serviraju free, ali u praksi to ne ide tako. NE daj Bože da ti na stranici odjednom bude  20 online ljudi,  gotovo  je...
  Dodiješ  i  samo  1  mysql  databazu  (20MB  max)  na  upotrebu  i  ta  je  skoro  "down"  pola  dana...  a  i  sam  server  je  offline  bar
par  sati  na  dan...  upload je ograničen na 500KB po fajlu... itd itd
Užas i užas! mene je freehostia natjerala na bijeg sa bilo kojeg free hostinga!! 
 

eeehhheem...
16 godina
neaktivan
offline
Free Web Hosting

ja za sad nisam imao problema .. gotovo bezbolno sam instalirao phpbb3 na nju i za sad sve radi kako treba

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice