I, najbolji browser je...

poruka: 15
|
čitano: 28.203
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
I, najbolji browser je...

...nema najboljeg. Tj. najbolji je onaj browser koji vam najviše paše, pošto je 'najbolji' subjektivan pojam.  {#}

 

Ono što sam ja napravio je 3-4 benchmarka da vidim(o) koji je browser naj-nešto...

 

Za početak:

Testna konfiguracija je:

C2D 2.0GHz

2GB RAM

Intelova integrirana grafička

Windows 7 Ultimate (nikakav Mato Zetor OC Edition :))

 

Svih 5 browsera sam friško instalirao, ali nažalost Win7 nije bio svježe instaliran (iako, mislim da to neće puno utjecat na rezultate, jer svi su testrani u istim uvjetima)...

 

Browseri   (najnovije verzije istih):

Apple Safari 5.0.4

Google Chrome 10.0.blah.blah

Internet Explorer 9.0.blah.blah

Mozzila Firefox 4.0 RC

Opera 11.01

 

 

Benchmarci::

1. Acid3 test (http://en.wikipedia.org/wiki/Acid3)

    Acid3 test is a web test page from the Web Standards Project that checks the performance of a web browser regarding the issue of following certain selected elements from web standards, especially relating to the Document Object Model (DOM) and JavaScript.

 

Rezultati:

  • Chrome, Opera, Safari 100/100
  • FireFox 97/100
  • IE9 95/100

 

Tu je najviše napredovao IE, pa Chrome, dok FireFox polagano napreduje (u odnosu na Bug, br. 198, 05. 2009., Peterobroj browsera)

 

2. JSBenchmark

http://jsbenchmark.celtickane.com/Default.aspx

    JSBenchmark is a simple, quick benchmarking utility used to evaluate and compare Javascript engines of web browsers.

 

Napomena:

Mjerenja sam radio po 3 puta za svaki browser i uzimao prosječnu vrijednost.

  Više je bolje!

 

Rezultati:

  • Chrome: 528.7
  • Firefox: 334.3
  • Internet Explorer: 305.3
  • Opera: 327
  • Safari: 305.3

 

3. Sunspider 0.9.1 

    This benchmark tests the core JavaScript language only, not the DOM or other browser APIs. It is designed to compare different versions of the same browser, and different browsers to each other. Unlike many widely available JavaScript benchmarks, this test is: -> http://www.webkit.org/perf/sunspider/sunspider.html

 

Napomena:

Mjerenja sam radio po 3 puta za svaki browser i uzimao prosječnu vrijednost.

Manje je bolje!

 

Rezultati:

  • Chrome: 426.3 ms
  • Firefox: 379.7 ms
  • Internet Explorer: 324.1 ms
  • Opera: 365.3 ms
  • Safari: 467.2 ms

 

 

4. PeaceKeeper

    Peacekeeper is a free online browser benchmark tool. With Peacekeeper it’s quick and easy to compare different browsers to find out which one offers the best performance on your PC.   http://clients.futuremark.com/peacekeeper/index.action

 

Mjerenje sam radio jedanput (uvijek mi je davao jednaki rezultat).

Više je bolje!

 

Rezultati: 

  • Chrome: 6650
  • Firefox: 3089
  • Internet Explorer: 3724
  • Opera: 5264
  • Safari: 3183

 

 

5. V8 Benchmark Suite

A suite of pure JavaScript benchmarks used to tune V8 (Chromeov JS engine)

http://v8.googlecode.com/svn/data/benchmarks/v6/run.html

Ovog nema baš i nema nekog smisla koristiti jer na njemu Chrome pobjeđuje naveliko...

 

Uzet prosjek iz 3 runde...

 

Ali, enivej, evo rezultata:

Chrome: 6263

Firefox: 2787.7

Internet Explorer: 1767.3

Opera: 2672.3

Safari: 1866

 

Zanimljivo je da Safari nije uznapredovao u ovom benchmarku baš previše...

Bug, br. 198, ostvario je rezultat: 1810. Tada je spomenut kao iznenađenje, jer drugi browseri nisu prešli niti 300 bodova. Chrome je tada imao 1977 bodova.

 

 

...

 

Po ovome bi se dalo zaključiti da je Chrome najbrži/najbolji browser, ALI!

Ovo su samo čmarci, ono što tu nedostaje je stvarna brzina i kvaliteta u otvaranju stranica.

Rado bih testirao brzinu otvaranja nekih 10-ak stranica, ali problem je u tome što neznam kako... Ono klasično da uzmem štopericu u ruke i štopam neće ići jer je učitavanje stranica prebrzo za moje reflekse :)

 

Ako postoji neki drugi način, kompjuterski, samo napišite u komentarima pa ću rado istestirati. :)

 

Druga stvar je ono što browser nudi. Tu svatko ima svoje favorite, a ja bih rekao da su na tom polju najbolji Mozzila FF i Opera, slijedi ih Safari, a onda dolaze Chrome i IE sa svojim add-onovima.

 

Treća stvar je koliko browser zauzima mjesta na disku (tu Chrome totalno fail-a), i koliko zauzima RAM-a (to bih možda i mogao testirat)...

 

Četvrta stvar je sam izgled browsera. To je potpuno osobno, no ja bih tu opet dao prednost Operi i Firefoxu koji se daju jako lijepo customizirat. Opet, od ta 2 mi je ljepša Opera.  {#} Firefox 4 RC je totalni rip-off Opere i Chromea, ali opet, da se sa masu add-onova izmijeniti sučelje.

 

I, peta stvar - zasad nema 5. stvari, ali moralo ih je biti 5, da se zaokruži cjelina.

1.30 je ujutro, možda je smislim kasnije... :)

 

 

Mala anketa:

18 Opera
2 Safari
22 Chrome
1 Internet Explorer
22 Firefox
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 21:19 (Šef).
Moj PC  
19 0 hvala 28
15 godina
protjeran
offline
I, najbolji browser je...

gledaj firefox,opera i drugi spremaju svoje gluposti u "temp" folder i naravno da onda ne ispadaju 800mb veliki

no istina je ,ako uzemo to u obzir da je chrome jos dosta veci od ostatka no neznam kome je to danas bitno 

ljudi vise nemaju 40gb diskove i meni je 15mb ili 2gb cisto svejedno dok mi preglednik radi kako spada i dok je brz

http://protocol4.animehr.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 1:37 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I, najbolji browser je...
Nadolazeći flame war će ući u anale foruma!
Ready, set, go.
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
16 godina
neaktivan
offline
I, najbolji browser je...

Probaj Midorija istestirati.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Midori_%28web_browser%29

 

Čisto da se nađe i neki "ne tolko popularan" preglednik, ali s jako velikim potencijalom.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I, najbolji browser je...
bez obzira na brojke raznih testova, opera mi je oduvijek ostavljala dojam najbrzeg u smislu otvaranja stranica. A to je jedino kaj mi je i bitno :D
extenzije su samo pridonijele funkcionalnosti a s prikazom nemam problema.
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: I, najbolji browser je...
nixass kaže...
bez obzira na brojke raznih testova, opera mi je oduvijek ostavljala dojam najbrzeg u smislu otvaranja stranica. A to je jedino kaj mi je i bitno :D
extenzije su samo pridonijele funkcionalnosti a s prikazom nemam problema.

  Samo potvrdujem ono sto je nixass rekao-od svih preglednika Opera daje dojam brzeg i kvalitetnijeg preglednika nad ostalim preglednicima.Definitivni "must 2 have".

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 8:01 (Zizo).
16 godina
neaktivan
offline
I, najbolji browser je...

Svi ti testovi brzine su meni osobno najmanje bitni, sve je to tu negdje, neki troše više memorije
koje uglavnom svi imamo dovoljno, neke funkcije koje im nedostaju se mogu dodati add-onsima,
eksenzijama, postoje i teme, skinovi, pa si svatko može napraviti browser po svojoj volji.
Ja sam na Operi od 5.02 i dalje mi je to primarni browser (11.01 trenutno) iako isprobavam sve ostale, trenutno ff 3.6.19
kod kuće i 4.0 RC2 na poslu. Opera ima svojih mušica (nikako mi nije jasno zašto je na svim browserima
ctrl-shift-delete clear history osim na Operi; nije problem, na OperaWiki se skine komanda i izvuče van),
ali ostali imaju više. Probao sam IE9, iako ga nedostatak mouse gesturesa automatski diskvalificira, i
to je jedini browser koji ne da da bookmark bude bez imena (navikao sam mi budu samo ikone na toolbaru).
Znači sitnica koja je meni bitna, a netko ju ne bi ni primjetio. Jednostavno osjećaj u radu mi je jedino
bitan kod browsera, a tu je Opera za mene najbolja. Par milisekundi više ili manje, 20-tak MB i sekunda
duže u startu su mi nebitni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 8:36 (nino_z).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I, najbolji browser je...
Moj Chrome ce uvijek mi bit na komp jer je brz stabilan i ne rusi se kao opera!!!!!!.Uz to chrome ima prikladno sucelje koje ''zauzima manje prostora'' na ekranu
15 godina
neaktivan
offline
Re: I, najbolji browser je...
ROFL
Isto takvo sucelje mozes i na Operi dobit...
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
16 godina
offline
Re: I, najbolji browser je...
treba nas vratit na 56k modeme i onda testirati. Sjecam se da je prije 7-8 godina opera bila 's onog svijeta' kaj se tice loada stranice, odlicno je iz cache-a vukla elemente i time dobivala na brzini..
Btw, moram se pocet koristit gestama da jos vise smanjim broj gumbiju na toolbaru
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
I, najbolji browser je...

Dodao sam anketicu, a poslije ću testirat još Midori i Maxthon browsere (japanski i kineski).

Možda ubacim i HTML5 test, ali s njim je slična situacija kao i s V8 Benchmarkom... HTML5 test nije potpun, kao što nije HTML5 potpuno definiran pa tako ni browseri ne ispunjavaju 400/400 bodova na tom testu.

http://html5test.com/index.html

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I, najbolji browser je...

ma bez obzira na testove ja cu uvjek koristit crome jer mi najvise odgovara naj jednostavni mi je...btw kod ie9 i ff rc sam imo problema oko fonta (prikaza slova) sve je bilo nekako mutno? jel se jos kome to dogadalo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I, najbolji browser je...

"koliko zauzima RAM-a (to bih možda i mogao testirat)..."

 

to je vec jednom neko testirao, al kako ja vidim po ovome browseri idu ovako:

 

Google chrome

Opera

Firefox

IE/Safari

 

Safari nije toliko dobar browser al opet ima veci udio na trzistu od Opere iz nekog razloga.

I'm rapper. Screamer. Singer. I'm the dopest.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
I, najbolji browser je...

Gluposti
Koga briga koliki rezultat ima u tim nekim testovima?
Instaliram browser i sam vidim jel mi brz ili ne a ne gledat po tim testovima koji uopce nisu istiniti jer u praksi je to sve drugacije...
A sto se tice potrosnje rama Firefox najmanje trosi poslje njega opera...
A sto se tice brzine opera je najbrza...

http://www.soundstream.com/
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I, najbolji browser je...
Aliser kaže...

"koliko zauzima RAM-a (to bih možda i mogao testirat)..."

 

to je vec jednom neko testirao, al kako ja vidim po ovome browseri idu ovako:

 

Google chrome

Opera

Firefox

IE/Safari

 

Safari nije toliko dobar browser al opet ima veci udio na trzistu od Opere iz nekog razloga.

  Po zauzeću RAMa je najjači Chrome, pa IE. Najmanje RAM-a zauzima FF 3.6

Testirao ih Sum_of_all_fears

 

Safari dolazi predinstaliran na Apple kompjutere tj. OSX i zato ima veći udio od Opere.

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice