Internet sporiji s novim routerom

poruka: 4
|
čitano: 883
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Internet sporiji s novim routerom

Pozdrav!

Naime korisnik sam Optima telekoma vec jako dugo, te ove godine nakon produljenja ugovora sam zatrazio novi router (staroga Edimaxa pregazilo vrijeme, nema ni wlan). Nakon spajanja novog routera (rijec je o Innbox v45), internet je sporiji za 2-2.5 Mbps (sa cca 16 na 13.5 Mbps). Isto je vidljivo i u samom sucelju routera, rate (ne attainable jer ga nemoze stari prikazati) u starome je 18500 kbps a u novome 16000 kbps. Zvao sam sluzbu za korisnike, rekli su pusteno vam je na portu maksimalno koliko ide, 16 Mbps sto i ja vidim u rate i attainable rate u routeru, no kada god spojim stari brzina je provjereno veca (snr margina i attenuation su jednaki kod oba routera i uredni).  Momak u sluzbi za korisnike jos nudi samo prijavu kvara tj. zamjenu routera, sto sumnjam da bi rjesilo problem osim ako ne dobijem neki drugi model.
Ima li itko kakvu ideju zasto je stari brzi, tj. u cemu bi mogao biti problem? Mozda promjena nekog settinga u routeru ili prijedlog nekog drugog routera koji Optima nudi?

 

Hvala i LP!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet sporiji s novim routerom
Nitko nema nikakvu ideju?
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Internet sporiji s novim routerom

Ruter treba koji sat da povuče podatke probajte ga resetirati sa čačkalicom dok se ne upale 3 crvene lampice pa onda vidite da li sve štima.

Nakon toga izmjerite sa speedtestom,ukoliko i dalje stoji problem ,nazovite njih.

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 10:19 (xXTheLuka1998xX).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet sporiji s novim routerom
Povukao je on provisioning, znaci radi internet ali 2-3 Mbps sporije nego na starom routeru. Factory reset nema ucinka. On ponovno radi ali kako on hoce. Znaci sa porta vuce 12.5 Mbps dok stari vuce 15.5.
Kad spojim novog kao bridge na starog onda dobijem punu brzinu preko novog, ali mi nije cilj da oba rade istovremeno. U szk nude samo prijavu kvara i zamjenu routera, no ako dobijem istog vjerojatno ce isto raditi...
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice