Iskon preko T-Com-a

poruka: 61
|
čitano: 18.486
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Iskon preko T-Com-a

Zanima me da li netko može ocjeniti Iskon (internet),da li je brzina uvijek maksimalna,da li je veza stabilna...? Uzeo bi Iskon preko T-Com-a,pa bi molio par pohvala i kritika!

U3PM
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a

Ja sam mjesec dana na ISKON internetu i jako sam zadovoljan. Brzina je stabilna, nekada i veća od deklarirane.  Sve u svemu zadovoljan sam, a i jeftinije je.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
U3PM kaže...

Zanima me da li netko može ocjeniti Iskon (internet),da li je brzina uvijek maksimalna,da li je veza stabilna...? Uzeo bi Iskon preko T-Com-a,pa bi molio par pohvala i kritika!

pa mislim ako ti ide preko t-comove infrastrukture da će ti biti isto kao na t-comu..jel živiš negdje na selu ili u gradu?jer znam kad su mojima na selu nudili to preko t-comove infrastrukture da je u pitanju bila 4 puta manja brzina :/ a inače većina ljudi koji imaju iskon hvale da je stvarno ok i da nemaju nekih većih problema..

13 godina
neaktivan
offline
Iskon preko T-Com-a

Živim na selu,ali razvijenijem selu i ja mislim da ne bi trebalo biti problema

U3PM
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Iskon preko T-Com-a

Dakle, ja sam preko ISKONa vec godinu dana i sto se tice veze - ona je ADSL 5mbps. Upload je naravno katastrofa, ali za prosjecnog korisnika - nema problema. Ping isto nije los. Lokacija - Novi Zagreb.

 

Medjutim neke stvari koje bi trebao znati prilikom sklapanja ugovora s ISKONOM.

 

Dakle, prodavac (ili prodavacica) ce ti sve fino izbiflati i ponuditi razlicite opcije (s telefonom, bez telefona, pa s BJ, pa snjenom sestrom, pa s njenom tetkom, pa bez njenog psa itd...)   medjutim kako prica bude isla dalje - tih mjesec dana ce postati "30 radnih dana", a kad i to prodje - onda ce izmisljati kojekakva cuda. Konkretno, uzeo sam preko njih samo net i prica je tekla upravo ovakol mjesec dana - 30 radnih dana - cekamo slobodnu paricu (liniju) - evo sad ce...evo vec mu vidim glavicu...i tako 2 i pol mjeseca kad mi je konacno puknuo film i kad sam ih pismeno obavijestio da slobodno mogu zaboraviti ugovor jer ga nisu ispostovali. E, tek onda se, kroz neka 2 dana javio covjek da bi on dosao to instalirati. Malo sam bio ljut i velim ja njemu da pokusa za par dana. I za par dana, nazove covjek i ja kazem - ajde - dodjite i instalirajte. To je proces od 5 minuta, covjek najnormalniji tehnicar, pristojan, sve 5.

 

Pitam ja njega, radi cega se toliko ceka, a frajer bez dlake na jeziku veli - T-com ne da paricu i to ste zapravo cekali. E sad, ne nervira me toliko sto ono pljackasko smece od Mudrinica tako potkrada narod s infrastrukturom koju su nasi ocevi i bake placali, ali da ISKON-ovci ne mogu nako 3 poziva reci, molim vas za malo razumijevanja, imamo problem s T-com-om. Pa pricekao bi jos 3 mjeseca samo da mi se lijepo kaze. Ali - izgleda da rade prema ustrojstvu svog pljackaskog vlasnika tako da...treba biti oprezan i znati da - jednostavno LAZU.

 

Druga stvar, koja me nervira je, ako se otvara placanje trajnim nalogom, onda to mora biti na neogranicenu svotu. E sad, ako oni dignu cijenu, sto onda? Naravno, oni kazu kako nece podizati cijene bez prethodne obavijesti, ali ako ja odem na Grensland (inace znam otputovati) kako ces ti mene obavijestiti? Medjutim, to nije niti toliko njihov problem koliko problem glupog PBZ-a koji ih, cak i ako napravis trajni nalog na tocnu cifru - ne obavjestava o isplati. Naime, obavjestava ih samo ako oni traze naplatu s neogranicenog trajnog naloga.

 

Sve u svemu, dobrodosli u Kroatistan.

 

Inace, generalno, mogu reci da sam dosta zadovoljan. Usluga je korektna. Sve funkcionira. Zasad.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Iskon preko T-Com-a

Glavno da je usluga ok,a iskon kad dođe dobro došao.Imam 2 telefona,pa dok iskon ne dođe imati ću pristup internetu preko T-coma.I kad dođe, T-Com i ono govno Mudrinića mogu poslati U3PM! ...i račun će mi niti oko 280 kn,a ne 420 kao do sada!

U3PM
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a

Ma da....evo malko sam se bio raspistoljio o tim problemaima u pocetku, ali zapravo ISKON ima vise prenosti.

 

Prvo: Imaju najbolju ponudu ADSL interneta u hrvatskoj - 5mbps za 130,06 kn (H1 daje 3mbps za 99 kn, a AMIS cijenama nije niti blizu)

Drugo: Imaju opciju da mozes odmah platiti modem tako da ne moras ulaziti u neke obvezujuce ugovore s njima (iako tu ponudu imaju sad svi, a i da sam znao da ce biti ovako - ne bi iskesirao tih 450 kn za modem, iako sloboda prekidanja ugovora na tvoj zahtjev nije za odbaciti ponekad)

Trece:   Oprema je uredna, Siemensova, i do sada s njom nikakvih problema.

Cetvrto: U ovih godinu dana, samo jednom se desilo da je sustav zakazao (i to je bilo popravljeno u roku sat-dva). Drugi put, kad je zakazao samo e-mail servis, to se uredno moglo vidjeti na njihovom portalu (imaju monitor svojih servisa) i to je bilo popravljeno za nekih pola sata.

 

 

Sve u svemu - da uzimam ponovo, opet bi odabrao ISKON. Preporuka od mene.

13 godina
offline
Iskon preko T-Com-a

Koristim Iskon HR.Duo Unlimited. S naknadom za T-com ispadne me 270kn, neograničeni pozivi u nacinalnom prometu, jedino uspostava 0,07kn. 3 friends broja(zovemo često rođake u Australiji po cijeni nacionalnog promet).  Račun se prepolovio, a razgovori se uduplali ;D .

 

Na T-comu sam imao internet 3,80 najviše i upload oko 0,10 0,14. Pogledajte stanje na slici s Iskonom.

I don't give a fu*k
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 21:00 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Iskon preko T-Com-a

Što Iskonu znači "60 minuta telefoniranja u nacionalnoj fiksnoj mreži" !?

 

Je li to besplatno 60 min (vjerojatno da) no, vrijedi li samo nekim danima npr. nedjeljom ili bilo kad ' Npr kad god hoću u mjesec dana telefonirati i imam na raspolaganju besplatnih 60 min razgovora !?

Mama !! Je li i moj tata homoseksualac ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
R2R kaže...

 

Pitam ja njega, radi cega se toliko ceka, a frajer bez dlake na jeziku veli - T-com ne da paricu i to ste zapravo cekali. E sad, ne nervira me toliko sto ono pljackasko smece od Mudrinica tako potkrada narod s infrastrukturom koju su nasi ocevi i bake placali, ali da ISKON-ovci ne mogu nako 3 poziva reci, molim vas za malo razumijevanja, imamo problem s T-com-om. Pa pricekao bi jos 3 mjeseca samo da mi se lijepo kaze. Ali - izgleda da rade prema ustrojstvu svog pljackaskog vlasnika tako da...treba biti oprezan i znati da - jednostavno LAZU.


Inace, generalno, mogu reci da sam dosta zadovoljan. Usluga je korektna. Sve funkcionira. Zasad.

Nadam se da znaš T-Šrot je vlasnik Iskona,{#} iz tog kuta zakaj bi onda ne davali paricu tj kasnili s njom kašnjenje se događa da iako tog nije bilo uopče u mom slucaju sve su rješili od potpisivanja ugovora za 20 dana. Ja sam isto tak na Iskon vec godinu dana, tj IskonDuo Internet+Telefon Flat paket i za 150kn mjesecno na brzini 5/512 to je super problema za sad nije bilo osim kad ih svi nisu imali i to je to.{#}

 

Kašnjenje sa prebacivanjem parica na Iskon, kod prelaska sa T-Šrot na Iskon se događa da nekad je greška u ljudstvu i poslu na T-Šrot strani kasni se ili se grješi to je najcešce. No vecinom je problem u telefonskim Centralama, koje su prastare i svakakve obicno pa dok to sve usklade treba vremena na nekim lokacijama ipak nam je insfastruktura prilicno u banani i to je tak.{#}{#}

 

Kak moš rec da je Upload na Iskon katastrofa, ak si prije imal Upload 256 pišljivih za 235kn mjesecno u T-Šrot paketu a sad imaš recimo 512kb Upload za 150kn iako je kod mene i malo veci jel fuckaj ga.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
Vapor kaže...

Koristim Iskon HR.Duo Unlimited. S naknadom za T-com ispadne me 270kn, neograničeni pozivi u nacinalnom prometu, jedino uspostava 0,07kn. 3 friends broja(zovemo često rođake u Australiji po cijeni nacionalnog promet).  Račun se prepolovio, a razgovori se uduplali ;D .

 

Na T-comu sam imao internet 3,80 najviše i upload oko 0,10 0,14. Pogledajte stanje na slici s Iskonom.

Koji paket (pretplatu) T-comu placas ? Start (73 kn) ili Mini (55 kn) ? Vidim da imaju i Super 30, on je 36.90 kn.

S njim bi onda placao 255.90 kn mjesecno. Ako se moze preko njega uzeti iskon !

16 godina
offline
Iskon preko T-Com-a

evo danas me nazvala jedna gospodja iz iskona i kaze da su napokon dostupni kod mene i da li zelim ugovoriti sastanak sa agentom i pristao sam jer se napokon zelim maknuti od t srota
t comu sam placao oko 310 kuna mjesecno flet i telefon e sad me zanima iskonov duo super paket koji se placa 180 kuna u njemu je flet i 500 min besplatnog  fiksnog telefona

zanima me jer ta cijena od 180 kuna krajnja cijena odnosno da necu mozda dobiti jos i od t coma pretplatu na drugom racunu pa ce sve zajedno izaci oko 240-250 kuna

meni net na t comu radi savrseno ,valjda bi trebalo raditi i na iskonu

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
kran kaže...
Vapor kaže...

 

Koji paket (pretplatu) T-comu placas ? Start (73 kn) ili Mini (55 kn) ? Vidim da imaju i Super 30, on je 36.90 kn.

S njim bi onda placao 255.90 kn mjesecno. Ako se moze preko njega uzeti iskon !

T-Comu plaćam Mini od 55kn. 

crozoki kaže...

evo danas me nazvala jedna gospodja iz iskona i kaze da su napokon dostupni kod mene i da li zelim ugovoriti sastanak sa agentom i pristao sam jer se napokon zelim maknuti od t srota
t comu sam placao oko 310 kuna mjesecno flet i telefon e sad me zanima iskonov duo super paket koji se placa 180 kuna u njemu je flet i 500 min besplatnog  fiksnog telefona

zanima me jer ta cijena od 180 kuna krajnja cijena odnosno da necu mozda dobiti jos i od t coma pretplatu na drugom racunu pa ce sve zajedno izaci oko 240-250 kuna

meni net na t comu radi savrseno ,valjda bi trebalo raditi i na iskonu

Ako ti radi T-Com internet dobro i plačaš T-Comu pretplatu ona će ti net bit isti čak i brži(meni). Ako ne trebaš plaćat T-Comu to znači da je to čista Iskonova infrastruktura i onda nisam siguran na brzinu interneta.

I don't give a fu*k
13 godina
offline
Iskon preko T-Com-a

tcom je dao par centrala iskonu al sigurno nije dao na selu tako da ako se prebacis na iskon dobit ces dva racuna od iskona i tcoma

od tcoma ce te kostati 50kn jer koristis njihovu infrastrukturu

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 17:21 (herc1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
crozoki kaže...

evo danas me nazvala jedna gospodja iz iskona i kaze da su napokon dostupni kod mene i da li zelim ugovoriti sastanak sa agentom i pristao sam jer se napokon zelim maknuti od t srota
t comu sam placao oko 310 kuna mjesecno flet i telefon e sad me zanima iskonov duo super paket koji se placa 180 kuna u njemu je flet i 500 min besplatnog  fiksnog telefona

zanima me jer ta cijena od 180 kuna krajnja cijena odnosno da necu mozda dobiti jos i od t coma pretplatu na drugom racunu pa ce sve zajedno izaci oko 240-250 kuna

meni net na t comu radi savrseno ,valjda bi trebalo raditi i na iskonu

Prvo moraš razjasnit kaj ti je dostupno zapravo, možda Iskon HR DUO a to nije isto ili pravi Iskon DUO paket tu se normalno radi o potpunom prelasku na Iskon pa više s T-Šrot nemaš veze nikakve jedan racun buš dobival od Iskona i gotovo.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
12 godina
neaktivan
offline
Iskon preko T-Com-a

Dragi kolege forumovci,

 

evo da i ja nešto kažem o ovoj temi. Korisnik sam već skoro 2 mjeseca Iskon.TRIO Start paketa. Za sada sam uslugom prezadovoljan! No krenimo od početka.

 

Jedini veći problem za sada je bio taj što smo uslugu čekali kojih mjesec dana. Ali mislim da je to problem sa svim provajderima, pri čemu mi je prijašnji Bnet bio još sporiji. Budući da je stara zgrada mislio sam da će parice biti problem ali sve je bilo ok po tom pitanju. Mali problem je bio u wireless pristupu zbog pretjeranog broja wirelessa oko nas, ali korisnička služba se pokazali jako dobrom i taj smo problem riješili za kojih sat vremena. Nije mi se svidjelo što im ta usluga nije besplatna već se plaća po nacionalnim tarifama, ali šta se tu može. Zasad ništa ne šteka, internet je dosta brz, telefon ok, a tv je predobar. Ako se i dogodila nekakva smetnja samo sam isključio i ponovno upalio digitalni prijamnik (Motorola) i sve je opet super radilo. Jedino što su nam isključili HBO programe nakon samo mjesec dana ({#}). Tako da zasad svakome preporučam Iskon. :)

 

Usluga je inače 210 kn plus tel.impulsi, tako da se nadam računu do cca 260-270 kn.

 

I da, područje je Zagreb, manje-više centar.

 

Evo i malo statistike:

 

how you doin'?
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 22:06 (Joke_Car).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Iskon preko T-Com-a

Joke, daj mi reci da li je onih 60 besplatnih minuta iskoristivo bilo kada i prema bilo kojim fiksnim operaterima ili samo prema Iskon fiksnoj mreži ?

Forumaš Mustafa GURU !! Najbolji forumaš po izboru redakcije PC Chipa !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon preko T-Com-a

znaci ako uzmem sutra iskon duo SUPER placati cu "samo" 180 kuna mjesecno necu dobivati racun od t-coma od 60 kuna za pretplatu?

uzeo bih i tv ,ali jos nije dostupno kod nas bit ce za mjesec-dva

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
Joke_Car kaže...

Evo i malo statistike:

Kako imaš po tom testu 4.14/0.23 kad Iskon ima pakete od 3Mbit/s/384 kbs i 5mbit/s/512kbs (eventualno 10Mbit/s)  !!??

 

 

Forumaš Mustafa GURU !! Najbolji forumaš po izboru redakcije PC Chipa !
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 22:18 (Mustafa).
13 godina
offline
Iskon preko T-Com-a

bilo koji paket od iskona uzmes trebat ces platiti tcomu tih 50 kn.nazovi iskon i pitaj ih nego da se ta tema odugovlaci a pomaka nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a

Koliko vidim na svom računu pozivi su bili besplatni prema svim mrežama. :)

 

Nadam se da sam pomogao u odluci...

how you doin'?
16 godina
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
Joke_Car kaže...

 

Usluga je inače 210 kn plus tel.impulsi, tako da se nadam računu do cca 260-270 kn.

 

I da, područje je Zagreb, manje-više centar.

 

Evo i malo statistike:

 

U tom svojem paketu imas 60 besplatnih minuta razgovora u Fiksnoj telefonskoj mreži.{#}

crozoki kaže...

znaci ako uzmem sutra iskon duo SUPER placati cu "samo" 180 kuna mjesecno necu dobivati racun od t-coma od 60 kuna za pretplatu?

uzeo bih i tv ,ali jos nije dostupno kod nas bit ce za mjesec-dva

Da samo ceš placat 180kn mjesecno, ak se potpuno prebaciš na Iskoni Duo paket kaj drugo jer onda nemaš više nikakve veze s T-Šrot.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
Mustafa kaže...
Joke_Car kaže...

Evo i malo statistike:

Kako imaš po tom testu 4.14/0.23 kad Iskon ima pakete od 3Mbit/s/384 kbs i 5mbit/s/512kbs (eventualno 10Mbit/s)  !!??

 

 

Pa mislim da su ti naznačene brzine samo okvirne, za moje usluge je to 3 Mbit/s. Ovo je bila moja trenutna brzina, koja varira ovisno o broju kompjutera povezanih na mrežu i sl. Vjerujem da netko čiji je paket 5Mbit/s može dostić puno veće brzine... Znam da kad sam prije imao T-Com uslugu mi je brzina nominalno bila 2 MBit/s, ali smo znali hvatat i preko 4 Mb...

how you doin'?
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
Joke_Car kaže...
 Vjerujem da netko čiji je paket 5Mbit/s može dostić puno veće brzine... Znam da kad sam prije imao T-Com uslugu mi je brzina nominalno bila 2 MBit/s, ali smo znali hvatat i preko 4 Mb...

To nije praksa ni jednog providera, kod tebe je to anomalija a ne pravilo.

 

Meni je na T-comu speed test uvijek oko 4Mbit/s što je oko 480 kbs download, ali da mi speed test pokaže makar 4,5 Mbit/s nikada se nije dogodilo.

 

Pa super onda, na t-comu imam 2 tv-a i start flat i to na kraju dođe jako puno a praktično nitko ne telefonira s fiksnog (halo mini tarifa).

 

Ovdje (u Iskonu) uzmem 3 mbits/384 kbs 2 tv-a imam i mogućnost 60 min telefoniranja free, prikaz broja pozivatelja se ne plaća i sve to dođe 260 kn.

 

Na t-comu sve to plaćam 330 kn a kažem, uopće ne telefoniramo (ne zovemo) s fiksnog. {#}{#}

forumaš je uvijek u pravu ! Naročito kupci novinskih izdanja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a

Hmm, u ovom mom paketu plaćen ti je samo jedan tv prijemnik. Dodatni se plaća posebno, ali ti ne znam kolika je cifra... Meni je racun za prosli mjesec dosao 208 kn, ali samo zato jer nam je Iskon uključen od 08. travnja. Nadam se da za cijeli mjesec neće biti veći od 260 kn. To uvijek naravno ovisi o broju tel.poziva nakon sto se iskoristi onih 60 min besplatnih. A iznajmljivanje filmova preko TV sigurno ne mislim plaćat kad vec postoje torenti. :)

how you doin'?
12 godina
protjeran
offline
Iskon preko T-Com-a

Ti imaš Trio Start paket

 

Klikni na smajli  ---- >   {#}

Forumaši su uvijek u pravu ! Naročito kupci novinskih izdanja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 23:36 (Mustafa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a
Mustafa kaže...

Ti imaš Trio Start paket

 

Klikni na smajli  ---- >   {#}

Dobro i?

how you doin'?
12 godina
protjeran
offline
Iskon preko T-Com-a

i.... je li ti i danas i uvijek download 4Mbit/s ili ti varira ?

 

na speed test netu tebi pokazuje 4mbits/256kbs kao da si na T-comu a ne na Iskonu. Tebi jest download veći ali ti je upload manji tj 260 kbs a trebao bi imati 384 kbs !?

Forumaši su uvijek u pravu ! Naročito kupci novinskih izdanja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskon preko T-Com-a

http://www.speedtest.net/result/1313214363.png

 

Evo moje mjerenje t-com linija na Iskon HR.Duo Unlimitedu.

 

Većih problema nemam sa njima, jedino što moraš pripaziti di ti se nalazi modem i utičnica za telefonsku liniju jer se to sve skupa spaja drugačije ( telefon ide preko modema )

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon preko T-Com-a

Evo Mustafa samo radi tebe sam opet danas testirao. :)

 

Evo ti rezultata:

 

how you doin'?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice