Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

poruka: 45
|
čitano: 18.748
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Jel mozes reci koliko mjeseci? I koliko si vremena dnevno radio to? Koliko ce ti uzeti porezna? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
Kresimir4 kaže...

Toliko zaraditi u tolikom vremenu je moguce i to jako lako. Samo spamas trade sa igracima i nadas se da ce pogrijesiti i prihvatiti trade ili ima svoj sajt kao onaj lopov TmarTN https://www.engadget.com/2017/09/08/youtube-csgo-lotto-fcc-no-fine/

Ma naravno, nista lakse. Ti pretpostavljam radis nesto puno unosnije pa te to ne zanima..

16 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
el.šef kaže...

Hahah. Ne vidim gdje sam napisao da ja mjesecno zaradim 60,000$. Neka pojedinci ponovno procitaju prvi post. 

Trenutno imam blizu 16 tisuca dolara na paypalu, da. I nastavit cu dobivat poprilicno zavidne cifre za jednu Hrvatsku, zato i pitam jer ne zelim da me netko krivo gleda samo zato jer dobro zaradujem koristeci svoj mozak..

Nisam rekao da cu dizati svaki tjedan 15 tisuca, realno sto uvjek mogu izvuci je od 1000-3500$ tjedno. A cifre od 15k$ tjedno se dese jednom ili nijednom u par mjeseci. Ja cu ovim tempom u sljedeca dva mjeseca sigurno imati jos barem jednom tjednu zaradu od 10/13k$.

 

 

Sto i kako radim je moja stvar koju cu zadrzat za sebe, mogu samo reci da se svi skinovi vrte u krug i da ce pametni ljudi to staviti u svoju korist.

Drago mi je da postoji CS:GO, neka ostali igraju ja cu zaradjivati od njega.  Nemam sta vise reci.

 

Sutra idem kod poreznog savjetnika pa cemo vidjet dalje kako i sta. 

 

I da, naravno da je laz cim u Hrvatskoj zaradjujes vise nego prosjek odmah si lazov, prevarant i najveci manipulator. 

Hvala ekipa!

 Ti ces ovim tempom navuci sestri poreznu na vrat. Nije vazno gdje i kako su zaradeni novci.Ako isplate  idu  preko racuna porez se mora platit. Tesko da ce proc isplata preko Slo ili DE jer  i tamo treba platit porez. Nijemci su posebno osjetljivi nakon Panama afere tako da i oni cesljaju sve

8 godina
protjeran
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
ansha kaže...
Kresimir4 kaže...

Toliko zaraditi u tolikom vremenu je moguce i to jako lako. Samo spamas trade sa igracima i nadas se da ce pogrijesiti i prihvatiti trade ili ima svoj sajt kao onaj lopov TmarTN https://www.engadget.com/2017/09/08/youtube-csgo-lotto-fcc-no-fine/

Ma naravno, nista lakse. Ti pretpostavljam radis nesto puno unosnije pa te to ne zanima..

 Neradim niste ilegalno, a za ove lopove tipa TmarTN i njegovog prijatelja vec svi znaju koji prate csgo. Ako je zaradio legalnim putem sto sumnjam i nije ulozio nista, platis porez i miran. Nebi se cudio da mu nakon pokusaje isplate s paypala obustave sve radnje na racunu pogotovo ako imaju 0.01% sa ilegalom, a u to se jako dobro razumijem ne osobno, ali po ljudima.

9 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Maloljetnik si, tko ti je dao 2-4k dolara? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
tata 😂
9 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
Kolacic kaže...

Maloljetnik si, tko ti je dao 2-4k dolara? 

I dobro odakle ti ta informacija? 

Imam 23. Ako to mislis zbog sestrinog racuna, vec dosta dugo koristim njen devizni jer mi je u tom trenutku to bilo jednostavnije nego cekati svoju karticu 2 tjedna, tako da sam i nastavio koristiti njen racun.

Napravit cu svoju deviznu kada mi se bude dalo. Sestra nema problema s time pa tako ni ja, niti se ja bojim za te novce, ako oce neka trosi to sam joj vec rekao, dok se mi slazemo i dok njoj nisam na teretu to nije problem.

A odakle mi novci za ulog to je neka druga prica, za drugu temu. Lp.

Barcelona - Mes que un club
9 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Ok nisi maloljetnik. NHF

U povijesti bug-a je bilo dosta ovakvih tema, svi trazite savjete i onda kad se vas nesto pita postanete arogantni i vrijedate, a ne odgovorite. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
Kolacic kaže...

Ok nisi maloljetnik. NHF

U povijesti bug-a je bilo dosta ovakvih tema, svi trazite savjete i onda kad se vas nesto pita postanete arogantni i vrijedate, a ne odgovorite. 

Ne ljutim se ja nista, samo odgovaram. 

Pa gledaj, ja sam pomoc dobio, dalje sam se obratio i rijesio problem. Odgovorio sam koliko sam htio, ne planiram dalje siriti informacije zbog kojih ja mogu imati manju zaradu. Ovo radi jako malo ljudi ne planiram sebi raditi konkurenciju.

Dalje, ne smatram da sam nekoga uvrjedio, prije bi rekao da sam pravilno odgovorio ljudima koji nagadjaju nesto o cemu pojma nemaju. 

Ali dobro to je tvoje misljenje. 

Barcelona - Mes que un club
12 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
el.šef kaže...
Kolacic kaže...

Ok nisi maloljetnik. NHF

U povijesti bug-a je bilo dosta ovakvih tema, svi trazite savjete i onda kad se vas nesto pita postanete arogantni i vrijedate, a ne odgovorite. 

Ne ljutim se ja nista, samo odgovaram. 

...

 Ej, daj napiši vezano uz poreznu, što si saznao, valjda će još nekome trebati.

Ako dobijaš lovu na račun iz vana, moraš napraviti prijavu poreznoj? I na to se plaća 12%?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Tražeći po netu vec dva tri dana, jedva sam uspio naći nešto na ovu temu...

 

Ukratko cu opisat situaciju, pa bih molio za Vaša mišljenja i savjete.

 

Dakle, skupljam razna virtualna sredstva u World of Warcraft igrici te ih prodajem za sitne novce tako da mi se uplaćuje na PayPal račun.

 

Krenuo sam prošle godine u 10 mjesecu i do sad sam skupio oko 500€.

 

Sad me zanima par stvari oko toga. Pitao sam vlastitu tetku koja radi u PBZ-u oko podizanja tog novca u PBZ poslovnici gdje imam otvoren nekakav studentski racun (jos uvijek studiram pa to koristim), ali ona me je malo preprasila oko nekih stvari.

 

Pocela mi je pricat o tome kako se svaka transakcija danas gleda u poreznoj upravi, da je to sve crn novac, te da mogu skinut poreznu olaksicu koju imaju moji starci radi mene studenta itd itd.

Ako ja dobijem otprilike godisnje od ovoga do 10 000 kn, nije valjda da ce na to gledat kao da radim preko studentskog ugovora pa da imam limit od 12 000 ili 13 000 kn godisnje i slicne stvari?

 

Jel to sve bullshit? Vidim da ovaj frajer planira dizat tisuće i tisuće dolara mjesecno, pa me zanima mogu li ja barem 100 do najvise 200€ mjesecno dizat, a da se ne brinem o poreznoj na vratima i slicno.

 

Shvacam da Vas mnoge moze puno nazivcirat sto se uopce ne razumijem jos u ove stvari oko poreza, poslovanja, ugovora koje kakvih pa da zato ne napadate ako sam preglupo napisao ovaj post :)

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E

@ivkanzi

S obzirom da tebi treba kvalitetni i točni pravno poslovni savjet, nemoj se baš pouzdati u forume.

Na forumu nikad neznas tko piskara, koje je struke i koliko ima prakticnog iskustva, bez obzira kaj njegovo piskaranje moze zvucati uvjerljivo ( pogotovo ako izjavljuje ono što ti želiš čuti ).

Onak iz rukava, svašta ti se može desiti oko tog tvog prihoda ako nepostupiš ispravno a nakalemi ti se nekakav financijski nadzor i postupak. Možda nadrapaju financijski i članovi obitelji. Ovrhu niti iseljenjem neizbjegavaš.

Postoji pravilo : Plati kurvu ili doktora ! Bar danas imaš savjetodavne firme i knjigovodstvene strucnjake koji će tu savjet naplatiti ali će ti ga izdati pismeno te znaju da ih mozes teretiti za stetu nastalu njihovim nestrucnim prihodom .

.......
15 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
ivkanzi kaže...

..

Pocela mi je pricat o tome kako se svaka transakcija danas gleda u poreznoj upravi, da je to sve crn novac, te da mogu skinut poreznu olaksicu koju imaju moji starci radi mene studenta itd itd.

Ako ja dobijem otprilike godisnje od ovoga do 10 000 kn, nije valjda da ce na to gledat kao da radim preko studentskog ugovora pa da imam limit od 12 000 ili 13 000 kn godisnje i slicne stvari?

 

Jel to sve bullshit? Vidim da ovaj frajer planira dizat tisuće i tisuće dolara mjesecno, pa me zanima mogu li ja barem 100 do najvise 200€ mjesecno dizat, a da se ne brinem o poreznoj na vratima i slicno.

 

..

 

 

 -je (ili nije, ovisi kako čitaš) bullshit..

-bilo je prošle godine, studenti-sportaši/pobjednici školskih natjecanja i sl.. upravo zbog nagrade (prihod) i poreza.. i problemi, jer zakoni-pravila su takvi i moraju vrijediti za sve.. a problem kad se nešto kao izuzetak ne predvidi i tad te silom zakona kazne, naplate porez itd dok država istovremeno pokušava srezati sve izdatke pa tako i olakšice ili stipendije, plaće nastavnika, doktora... svih.

-sve transakcijje su dostupne, vidljive, dovoljno da stura to država poželi i eto poreza.

-porez se mora plaćati, u svim državama/vremenima, odnosno ne mora dok te ne uhvate a preko banke ne možeš biti 'nevidljiv'.. lakše je tad oplačkati banku-vreću novca (keš)..

-porez se naplaćuje, obavezan si prijaviti prihod, ako ne prijaviš to je prekršaj.. a imaš li na kraju godine pravo na povrat-olakšicu, dobiješ preplaćeno povrat. Nevažno je pri tome 1kn ili milijarda, zakon je samo zakon i ne razlikuje iznos, osim u slučaju ograničenja npr tranakcija iznad 100.000 se automatski dodatno provjerava.. tako da ako ne prijaviš 1kn poreza, teoretski si jednako kriv (isti prekršaj) kao za bilo koji drugi iznos.. i realno, ne isplati se rizik osim kad su cifre takve da je isplativo biti krimiinalac ili utajivač poreza :) .. npr google-irska i ostale kompanije koje tad milijardama lako lobiraju, dok ti s jednom kunom ne možeš.

 

biz, zarada, porez. AKo netko s tim ima problema, nedoumica ili neki psiho otpor, tad nije za biz, zaradu, porez.. i zalutao je u temu ili nek si postavi pitanje sam sebi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 11:31 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Shvatio sam sve sto ste napisali, sad me zanima druga stvar

 

Postoji li nekakvo lakse prijavljivanje tih prihoda, a ne da moram svaki 8 dan od transakcije ici u poreznu i popunjavat formulare i slicno? Ja se uopce ne protivim placanju poreza, pa bilo ono 50% samo zelim da mogu jednim klikom njima dat 50% novca i to je to, ovo sto ocekuju da sve radimo prilikom prijavljivanja je nehumano

 

I zelio bih da to ne bude toliko "crn novac" pa da im kazem da sam streamer popularnih igara te da imam donacije i tako zaradujem, sto je jako uvjerljivo s tim da mi svaka transakcija na paypalu glasi 2-3 € i tako njih par dnevno, rijetko ima da imam 20€ uplaceno odjednom. Naravno vec sam radio streaming pa na osnovu toga bih znao srediti stvari...

 

Hvala na brzim odgovorima ekipa ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E

-to je problem, kako formalno konstuirati zakon, npr firma-djelatnost.. otvoriš import-export i radi što želiš, uz knjigovodstvo.. a kao građanin jednostavno nije predviđeno odnosno, ta se dozvoli tad bi svi mogli sve (transakcije prljavog novca..).. kako razlikovati npr zaradu na lotu/igri ili prodajom špeka ili droge, krađe..? Kako razlikovati legalnu djelatnost i nešto na crno kad država nema jurisdikciju nad drugom državom i inspektor ne može provjeriti npr fiskalizirani račun.. zato se internacionalnim poslovima ne bave građani nego firme.. a internet to mijenja, dostava, online shoping-plaćanje.. slično kao i zamp autroska prava i gledanje filmova po regijama što danas više ne funkcionira jer na yt gleda amer, rus, kinez.. istoveremeno. To su problemi koje stvara sama tehnologija-internet.. a zakoni kaskaju. Bilo je lako kad si išao u trst-grac.. carinik mahne i prođeš mada si u džepu imao više novca i sl..

Ni države se ne žele baš dogovoriti, brexit, suverenitet.. tajnost poslovnih podataka ili osobnih.. ni EU još nema sve posloženo (a mi za čudo, imamo novije od većine, zbog nedavnog ulasaka u EU..).

 

npr, ako tebi kao građaninu, djedmraz ili baka iz australije pošalje 100€ to je dar, neoporezivo.. no ako isto to iskoriste 'kriminalci' tad će svakodnevni pokon djedmraza državi biti (s pravom) sumnjiv.. i trebalo bi to kazniti-zaustaviti. Jednako je s kupnjom nekek robe, osobni uvoz, bez carine i sl.. kao i prodaja nečeg polovnog u oglasniku, ali ako svaki dan kupiš-prodaš npr automobil, tad si ipak trgovac (koji radi na crno), pa moraš platiti porez ali i kaznu za obavljanje djelatnosti na crno.. sve pod istim zakonima, tumačenjima.. nije to lako a da ima smisla i da je primjenjivo. Negativci su u pravilu bolji u iskorištavanju rupa, veći interes (novac-zarada).. kao već spomenuti google ili bilo koji kriminalni-prljavi izvor novca u odnosu na nekog običnog-malog čovjeka.. ali, tih malih ljudi-građana, ima u EU 500mil. . i kad bi to države dozvolile, tad bi oni mogli generirati milijarde prometa bez ikakve kontrole, shoping, kladionice i sl.. i zato se to ne može tako dopustiti.. treba regulirati, treba dozvoliti malim ljudima a istovremeno zaustaviti one 'loše' .. isti problem je provjera na granici-šengen.. komocvija-brzina/lakoća ili rizik od terorizma. Uvjek su obje strane novćića u igri i zapravo novac i porez :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice