Kupovati na ebay-u

poruka: 43
|
čitano: 67.874
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupnja (ebay) - grafička kartica
15 godina
neaktivan
offline
Kupovati na eboy-u

Imam pitalje ako je itko kupovao na ebayu čiji da i bay koristim i kako se plaća i kolika je poštarina sve me zanima

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupovati na eboy-u

Kupujem na eBayu tu i tamo, svakakve stvari od softvera do odjeće i sl.

 

U principu je jako jednostavno.

Postoje 2 načina kupnje, licitacije i 'Buy now' opcija.

 

Kod licitacije ti upišeš maksimalnu cijenu koju bi platio za nešto, i sustav automatski povećava tvoju ponudu do one granice koju si ti zadao, dakle vrlo slično klasičnim licitacijama.

Kod opcije Buy Now samo kupiš željenu stvar sa nekoliko klikova.

 

Na eBayu prodaju 'obični' ljudi ali i trgovine.

Međutim to je manje bitno. Kod kupovanja bitno ti je obratiti pažnju na opis proizvoda koji kupuješ i biti siguran da je baš to ono što želiš.

 

Druga stvar koja je bitna prilikom kupnje je feedback.

Feedback daješ ti svakom prodavaču i on tebi nakon završene trgovine, odnosno nakon što dobiješ artikal. Ocjenjuješ stanje proizvoda, brzinu dostave, cijenu i jeli proizvod onakav kakvim je opisan na eBayu.

Bitno je obratiti pažnju na feedback, jer on sadrži postotak pozitivnih ocjena kupaca za tog trgovca. Dakle što više to bolje.

Ipak, nije bitno da je feedback baš 100% jer neki ljudi daju negativne ocjene iz glupih razloga. Pa uvijek pogledaj koji su komentari bili prije nego odlučiš ne kupiti nešto zbog toga što netko ima feedback 95%.

 

Što se tiče poštarine, pored svakog artikla koji je dostupan za slanje u Hrvatsku ili bilo gdje drugdje bit će ti napisano kolika je.

Pogledaj primjer u slici ispod. Piše ti price za cijenu artikla a u ovom slučaju Postage to HRV za poštarinu. Poštarina naravno varira i nije uvijek jednaka za isti artikal. Tako da malo potraži prije odluke možda nađeš istu stvar za manje love.

 

Gdje kupovati?

Osobno mislim da je sve jedno. Iako preferiram www.ebay.co.uk (Britanski eBay) zbog toga što najčešće naručim stvari iz UK, jednostavno tako volim.

Ali, sve jedno je jer svaki eBay pretražuje kompletnu bazu. Tako da i na ovome britanskom ja vidim ponudu sa svih, jedina je razlika ta što mi ovaj sortira prvo one iz UK a odvojeno one iz ostatka svijeta.

 

Plaćanje je najjednostavnije preko PayPala ali postoje i drugi načini, npr. kreditne kartice. Ipak, PayPal je najjednostavniji i najviše prodavača i kupaca ga preferira.

 

Eto. Nadam se da sam pomogao, sretno u kupovini.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.2.2009 8:54 (Danny_HR).
 
2 0 hvala 10
16 godina
neaktivan
offline
Kupovati na ebay-u

Danny hvala ti na odgovoru. Sad mene zanima jeli postoji neki search za najprodavanije i najtraženije proizvode? Zašto ne mogu kad prodajem stavit ispod koje cijene ne prodajem proizvod? Ne mogu se baš snać u njihovom FAQ-u. LOL. Koje je optimalno vrijeme čekanja na proizvod? To su samo neka od pitanja što me zanimaju. Pozz

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovati na ebay-u

koliko dugo mogu čekat proizvod kad ga kupim

16 godina
offline
Kupovati na ebay-u

Čekanje ovisi o udaljenosti artikla od tebe.

 

Uglavnom se kreće između tjedan dana i nekakvih 15-ak dana.

 

Što se tiče prodaje, ako si u HR, ne možeš primati novac na paypal pa ti je prodaja otežana. Odnosno, budući da je svima preferirano uplaćivati preko PayPala teško ćeš naći kupce.

 

Nadam se da će se uskoro promijeniti naš devizni zakon pa će i to proći.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupovati na ebay-u

Hej. A kako idu uplate prodanih proizvoda na kreditnu karticu? Koliko dugo triba čekat da mi dođe novac koji mi je kupac platija? Čuja sam da se može varat pay pal. Ima na nekom forumu malo opširnije (sorry ne znam kojem). Uglavnom napraviš sebi 2checkout account i napraviš neku stranicu za prodaju koju samo ti znaš i tako kupuješ sam od sebe. A sa 2checkoutom se može novac prebaciti na kreditnu karticu. Pozdrav i hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupovati na ebay-u

volio bih samo još znati kako da platim proizvod koji sam kupio

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
gamer2400 kaže...

volio bih samo još znati kako da platim proizvod koji sam kupio

 Platiš preko Paypal.
Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
neaktivan
offline
Kupovati na ebay-u

Da oživim temu :)

 

Hipotetski želim kupiti Apple iMac Mini (biram njega jer je skuplji), našao sam ga na engleskom Ebayu

čudo košta 360 funti i kad namjestim Postage to:HRV izađe me još 20 funti, koliko je carina onda na te

skuplje stvari? kad komp jednom dođe jer ja idem na carinu blizu mojeg mjesta( osijeka) ili moram ići na neko posebno mjesto da platim carinu PDV i sve to?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

Jel ima kakvih ne planiranih troškova ili je to šta piše na ebayu sve? Jel svejedno kupujem li iz velike britanije ili sad-a? Jel shiping uključuje dostavu na moju adresu ili samo do hrvatske?

tehničar za elektroniku
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Neplanirani troškovi samo u obliku eventualne carine.

Dostava do tvoje adrese.

Nije važno od kuda, osim što se eventualno mijenja cijena poštarine.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

Pokusaj ovom koji ti salje napomenuti da ti stavi manju cijenu i da navede proizvod kao pokvaren ili polovan da bi smanjio iznos carine... Meni je prolazilo uvijek... Inace carinu placas ili pri preuzecu u posti (ako nema problema sa carinom) ili moras otici na carinu u postu (ako te uvate u djir) i tamo platit carinu i te gluposti...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

pa koliko bi me mogla doći carina za predmet koji košta 30-ak dolara? Čuo sam da američki e-bay ne dostavlja u hrv. tj da hrvatsku poštarinu plača kupac? Jel ste dobivali prozde koje ste i naručili i jel bilo kakvih problema s isporukom i ispravnosti robe? Šta za pay pal trebam imat baš (visa, amex ili master card)??? ili može i ove naše, maestro?

tehničar za elektroniku
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Krivo si čuo.
Nema dostava nikakve veze sa ebayom.
Prodavač ti napiše sam gdje šalje i kako. Ako imaš izlistanu cijenu do Hrv to je to.

Nikada do sada nisam imao problema sa robom.

Za paypal ti treba ili neka kreditna kartica (visa, amex, master...) ili devizni račun.

Maestro ne može.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
Kupovati na ebay-u

koliko ja znam na informatičku robu nema carine....ili se i to mijenjalo??

 

Ako neko zna neka mi odgovori kako je u praksi....mislim na neke skuplje stvari....tipa VGA kartica i sl.

http://s2.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=80005
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

ma najbolje da ja kupim i sam vidim i uvjerim se kak to ide :D hvala na odgovorima... samo još nešto, gdje vidim od koga kupujem, jel firma ili osoba?

tehničar za elektroniku
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

kolko me može doć carina za predmet veličine kutije cigareta? kako to dostavljaju do mene? poštom? kaže frenda da se plaća dodatna poštarina ili tak neš...

tehničar za elektroniku
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Carina ne ovisi o veličini paketa.

Do 300 kuna nećeš platiti na ništa carinu. Za ostalo postoje pravilnici. Pogledaj na carina.hr.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

ma onda me ne brine, nije mi više ni od 200 kn...

tehničar za elektroniku
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupovati na ebay-u

znači ti preko ebay-a možeš kupovati samo ako imaš kreditnu karticu?

e mogu ja kupiti nešta sa "papirnatim novcima"? ako da recite kako

ako netko želi pozivnicu za Lockerz neka se samo javi na ovo = pulja1@hotmail.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Pulja kaže...

znači ti preko ebay-a možeš kupovati samo ako imaš kreditnu karticu?

e mogu ja kupiti nešta sa "papirnatim novcima"? ako da recite kako

Možeš kupovati sa kreditnom karticom ili debitnom visa electron (pbz ili erste).

16 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Pulja kaže...

znači ti preko ebay-a možeš kupovati samo ako imaš kreditnu karticu?

e mogu ja kupiti nešta sa "papirnatim novcima"? ako da recite kako


Tako da otvoriš devizni račun u banci, staviš papirnati novac na taj račun, povežeš račun sa paypalom i kupuješ.

 

Simple as that.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
protjeran
offline
Kupovati na ebay-u

Pošto tražim jeftinije proizvode nego kod nas,zanjima me koliko su prodavači s ebaya pouzdani ? I što napraviti ako te netko prevari ? I da li je to samo u rijetkim slučajevima moguće ili ne baš ? I koji je sistem kupovanja ? PAY-PAL? Kako mogu doci do tog pay pala...Jer tražim stranicu na kojoj mogu bezbrizno kupovati narednih godina...

 

 

Još nešto....

ovo ispod postagea kad piše -

 

Not specified  

 

 

 

to bi značilo ?

 

i vidim da ima poprilično udaljenih destinacija tipa hong kong

 

koliko traje isporuka ?

 

i ovo kad pise da je postarina free to mogu biti siguran sto posto ?

 

i dali se može plaćati kao  i na game.co.uk sa onim karticama...

 

 

HVALA...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 9:14 (ivan-zd).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
ivan-zd kaže...

Pošto tražim jeftinije proizvode nego kod nas,zanjima me koliko su prodavači s ebaya pouzdani ?

Prodavači sa ebaya su u pravilu pouzdani, jer ebay ima jako dobar feedback sistem i tako se lagano razlikuje kvalitetnog korisnika od onog nekvalitetnog.

 

ivan-zd kaže...

I što napraviti ako te netko prevari ? I da li je to samo u rijetkim slučajevima moguće ili ne baš ?

U slučaju prevare koristiš prijavu, u pravilu ako je s tvoje strane sve ok dobiti ćeš povrat novca. Jako rijetke su prevare. Osobno kupujem tamo već nekoliko godina i nikada nisam imao problema.

 

ivan-zd kaže...

I koji je sistem kupovanja ? PAY-PAL? Kako mogu doci do tog pay pala...

PayPal najčešće, većina kupaca i prodavača ga koristi.

O paypalu imaš nekoliko tema i postova. Pa čak i u ovoj temi.

 

ivan-zd kaže...

Još nešto....

ovo ispod postagea kad piše -

 

Not specified  

 

 

 

to bi značilo ?

Kad ti piše not specified znači da prodavač niije naznačio cijenu poštarine do tebe. U većini slučajeva ne želi slati na tvoju destinaciju.

 

ivan-zd kaže...

i vidim da ima poprilično udaljenih destinacija tipa hong kong

 

koliko traje isporuka ?

Iz Honk Konga između 2 i 4 tjedna, ovisi o svemu i svačemu.

Svi itemi, bez obzira od kuda stignu najkasnije za mjesec dana. Ipak uglavnom puno prije.

 

ivan-zd kaže...

i dali se može plaćati kao  i na game.co.uk sa onim karticama...

Može. Povežeš te kartice sa paypalom i kupuješ.

 

ivan-zd kaže...

HVALA...


Molim. ;)

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
neaktivan
offline
Kupovati na ebay-u

Pitao sam prodavača ne ebayu neke stvari što su me zanimale, i između ostalog da li je moguće da on napiše da je gift to što ću kupit kod njega i on mi je odgovorio ovo:

...We declare for $49.99.  
Ja sam ga pitao što to znači, a on mi je odgovorio ovo:

For custom declaration product price is $49.99

 

Ja i dalje ne razumijem što to znači pa može li mi netko pomoći?

Ovo je taj item

Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Šef kaže...

Pitao sam prodavača ne ebayu neke stvari što su me zanimale, i između ostalog da li je moguće da on napiše da je gift to što ću kupit kod njega i on mi je odgovorio ovo:

...We declare for $49.99.  
Ja sam ga pitao što to znači, a on mi je odgovorio ovo:

For custom declaration product price is $49.99

 

Ja i dalje ne razumijem što to znači pa može li mi netko pomoći?

Ovo je taj item

Custom je carina.

Dakle na carini ce gledati taj predmet kao da kosta 49$ a ne pravu cijenu jer ce prodavac staviti takvu deklaraciju na njega.

 

Edit: barem sam ja to tako shvatio.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 20:00 (Psiho246).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Znači da će umjesto 79$ on napisat da košta 49$?
Ima li tko da potrvdi/opovrgne ovo?
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovati na ebay-u

Custom Declaration znaći carinska deklaracija, da on će napisat da košta 49$, ja sam jedanput kupova LCD laptop screen, doša je iz Vancouvera u Split za 15 dana i isto mi je lik stavia cijenu 50$ i nisam platia nikakvu carinu !

I see banned people.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovati na ebay-u
Aha, super! Hvala, 'poklikat' ću vam (da ne bih ispao licemjer) kad sjednem za kompjuter. ;)
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
offline
Kupovati na ebay-u

e poz

sta se moze da kad nesto narucis platis kad ti dode ispred kuce? jer imam 15 godina i nemam

nikakvu kreditnu karticu..

cim nemam kreditnu karticu nemogu kupovat preko ebaya?

ako je ipak moguce pls neka mi neko objasni.

hvalaa 

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupnja (ebay) - grafička kartica
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice