E-mail strane ponude zaključana tema

poruka: 36
|
čitano: 6.370
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
e-mail strane ponude
pitanje

Zanima me u svezi dobivanja stranih ponuda preko e-maila dali vjerovati tome ili ne....npr ja sam na hotmailu.com dobio na Belgiskoj "lutrij" 1000000€ i pitao jeli to neka zajebancija(reply) i oni mi poslali obrazac za primanje nagrade...i napisali kao"netreba se platiti ticket da bi dobili na lutriji"....MEni je ovo jako smjesno...'????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: e-mail strane ponude

A u obrascu trebaš napisati svoje ime adresu i broj bankovnog računa?

16 godina
neaktivan
offline
RE: e-mail strane ponude
Dalmatinac kaže...

Zanima me u svezi dobivanja stranih ponuda preko e-maila dali vjerovati tome ili ne....npr ja sam na hotmailu.com dobio na Belgiskoj "lutrij" 1000000€ i pitao jeli to neka zajebancija(reply) i oni mi poslali obrazac za primanje nagrade...i napisali kao"netreba se platiti ticket da bi dobili na lutriji"....MEni je ovo jako smjesno...'????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 
A ti ljepo sada njih posalji na međunarodni sud i zahtjevaj da ti isplate milju eura.

hm? mislim cak da se jednom nesto slicno desilo. Covjek je dobio spam, na kraju parnice firma zaduzena za poslani e-mail mu je morala isplatiti iznos koji su mu obecali.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: e-mail strane ponude
autorov komentar
pixelatem kaže...
Dalmatinac kaže...

Zanima me u svezi dobivanja stranih ponuda preko e-maila dali vjerovati tome ili ne....npr ja sam na hotmailu.com dobio na Belgiskoj "lutrij" 1000000€ i pitao jeli to neka zajebancija(reply) i oni mi poslali obrazac za primanje nagrade...i napisali kao"netreba se platiti ticket da bi dobili na lutriji"....MEni je ovo jako smjesno...'????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 
A ti ljepo sada njih posalji na međunarodni sud i zahtjevaj da ti isplate milju eura.

hm? mislim cak da se jednom nesto slicno desilo. Covjek je dobio spam, na kraju parnice firma zaduzena za poslani e-mail mu je morala isplatiti iznos koji su mu obecali.
 zvao sam ih u belgiju i prestavili su se da to jesu oni kao euromilion agency....i rekli da me necuju te da posaljem e-mail....ne traze nikakav broj racuna kreditnog ili kartice...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 13:10 (Dalmatinac).
16 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

daj screenshot maila :) odnosno obrasca :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
E-mail strane ponude

hm...ovo me baš zanima kako će završiti...svakako napiši šta je bilo na kraju

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude
autorov komentar
gi4ouR kaže...

daj screenshot maila :) odnosno obrasca :)

 Nemogu jer je HTLM a neda mi se uploadati sliku...Zvao bi ih ja ali nezelim mogu mi skiniti para i pa ra sa racuna(telefona)...obRAZAC MORAM FAXIRATI do 30 06 2008 popunjen...necu jos a imam fax i ispunio sam obrazac...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 13:26 (Dalmatinac).
16 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

e *ebat ga sad...znam da je tesko printscreen pa na imageshack :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude
autorov komentar
gi4ouR kaže...

e *ebat ga sad...znam da je tesko printscreen pa na imageshack :D

 bio jesam ali imagehack neradi nesto...a obrazac ko obrazac...ime...adresa...podaci o ticketu....
15 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude

Bojim se ja da je jako malo ljudi koji su spremni nekom strancu samo tako dati tolke novce...tako da...nemoj previse ocekivat.

15 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

Ja sam dosad na takvim lutrijama osvojio preko milijardu dolara. Tome još treba dodati nekoliko stotina milijuna koje su korumpirani političari iz Afrike prebacili na moj račun, kad su bježali iz svojih država u Europu.

 

Osim pohlepe postoji i nešto što se zove zdrav razum. Jesi li igrao belgijsku lutriju? Pretpostavljam da nisi. Možeš li dobiti na lotu ako uopće nisi uplatio listić?

Može se raditi o dvije stvari:

a) u boljem slučaju najobičniji phishing, odnosno krađa podataka

b) da bi ono tebi prebacili novac najprije ćeš ti morati uplatiti na neki račun "belgijskom ministarstvu financija" (čitaj ruskoj mafiji) određenu svotu na ime poreza ili će ti spominjati neke druge troškove koje ćeš morati platiti, prije nego oni tebi uplate dobitak. Naravno da ništa nisi dobio.

 

Slična priča je bila sa korumpiranim političarima iz Afrike koji bježe iz svoje države i žele iznijeti iz države novac, na način da ih uplate na tvoj račun, a ti ga proslijediš dalje npr. Western Unionom, ali sebi ostaviš 20%. Novac će stvarno i doći na tvoj račun. Iz početka će biti manji iznosi dok se ne uvjere da si ok. Dok ti jednog dana ne dođe policija na vrata i ne skužiš da si bio zadnja vidljiva karika u pranju mafijaškog novca.

 

Postoji i štos sa eBay-om. Recimo prodaješ računalo za 1000$. Tip ponudi 1200$ jer mu se žuri. Ali na tvoj račun uplati 1500$ i pošalje ti uplatnicu da vidiš da je uplatio, ali novac još nije legao na tvoj račun. I još te zamoli da ovih 300$ viška dadneš njegovom prijatelju koji će ili doći po računalo ili da mu uplatiš na neki račun, jer je frend odsjeo u tvojoj državi i netko ga je opljačkao. Kad skužiš da on nikad nije uplatio ništa bude obično kasno i boljem slučaju ostaneš bez 300$, a u gorem bez računala i 300$. Pa sad ti priznaj da ti je netko ukrao računalo i da si mu još dao 300$.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

Ja sam dobio slican mail, samo nije bila Belgijska lutrija nego je bila neka Britanska Royal lutrija, i sta mislite dobio sam nista samo su zavlacili i uzivio sam se u to. Kratko receno Waste of A Time!!!

ASUS STRIKER EXTREME, INTEL Core2Quad Q6600 BOX 4*2.4 + Cooler ZALMAN CNPS9500, PC-6400, 4 GB 2* 500.0 GB SEAGATE, GeForce PCX 8800 GTX, 768MB DDR3, PIONEER DVR-115DBK APLUS CS-188A PC Case. 600W, OCZ StealthXStream. 22'' LCD SAMSUNG SM 2232BW,
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

Ja sam nedavno dobio potpuno novi ericsson t-18!! Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: e-mail strane ponude
Dalmatinac kaže...
pixelatem kaže...
Dalmatinac kaže...

Zanima me u svezi dobivanja stranih ponuda preko e-maila dali vjerovati tome ili ne....npr ja sam na hotmailu.com dobio na Belgiskoj "lutrij" 1000000€ i pitao jeli to neka zajebancija(reply) i oni mi poslali obrazac za primanje nagrade...i napisali kao"netreba se platiti ticket da bi dobili na lutriji"....MEni je ovo jako smjesno...'????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 
A ti ljepo sada njih posalji na međunarodni sud i zahtjevaj da ti isplate milju eura.

hm? mislim cak da se jednom nesto slicno desilo. Covjek je dobio spam, na kraju parnice firma zaduzena za poslani e-mail mu je morala isplatiti iznos koji su mu obecali.
  zvao sam ih u belgiju i prestavili su se da to jesu oni kao euromilion agency....i rekli da me necuju te da posaljem e-mail....ne traze nikakav broj racuna kreditnog ili kartice...
  čekaj malo
ti si dobio mail i zvao u belgiju i pričao na kojem jeziku??? 
i kak bi ti gotovinom isplatili te sve pare ak te ne traže broj računa, kaj prek pošte možda, meni je to čudno
Shady in the house
16 godina
offline
E-mail strane ponude

Lijepo oznaci sav tekst iz tog maila, copy, paste u novi post na ovoj temi, ponovo sav taj tekst oznaci koji si stavio u taj novi post i lijpo klikni onu gumicu koja se nalazi sasvim desno!!

Inace ja mislim da ti lazes i da sad izmisljas svakakve razloge sam da nebi moro priznat!!

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

Nije ne laze sigurno tako sam i ja njih zvao ali ce te poslije pitat kako zelis da ti dostave ček sa lovom i tu moras ostavit broj svoje kartice kako bi platio DHL ili neki drugi servis da ti dopreme lovu.

ASUS STRIKER EXTREME, INTEL Core2Quad Q6600 BOX 4*2.4 + Cooler ZALMAN CNPS9500, PC-6400, 4 GB 2* 500.0 GB SEAGATE, GeForce PCX 8800 GTX, 768MB DDR3, PIONEER DVR-115DBK APLUS CS-188A PC Case. 600W, OCZ StealthXStream. 22'' LCD SAMSUNG SM 2232BW,
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: E-mail strane ponude
Assassin kaže...

Lijepo oznaci sav tekst iz tog maila, copy, paste u novi post na ovoj temi, ponovo sav taj tekst oznaci koji si stavio u taj novi post i lijpo klikni onu gumicu koja se nalazi sasvim desno!!

Inace ja mislim da ti lazes i da sad izmisljas svakakve razloge sam da nebi moro priznat!!

  slažem se 
dokaži da ti je došao taj mail, nije teško kopirati tekst tako da nam lako možeš dokazati, osim ako ideš pisati sada i izmišljati
Shady in the house
16 godina
offline
RE: E-mail strane ponude
klimama kaže...
... Postoji i štos sa eBay-om. Recimo prodaješ računalo za 1000$. Tip ponudi 1200$ jer mu se žuri. Ali na tvoj račun uplati 1500$ i pošalje ti uplatnicu da vidiš da je uplatio, ali novac još nije legao na tvoj račun. I još te zamoli da ovih 300$ viška dadneš njegovom prijatelju koji će ili doći po računalo ili da mu uplatiš na neki račun, jer je frend odsjeo u tvojoj državi i netko ga je opljačkao. Kad skužiš da on nikad nije uplatio ništa bude obično kasno i boljem slučaju ostaneš bez 300$, a u gorem bez računala i 300$. Pa sad ti priznaj da ti je netko ukrao računalo i da si mu još dao 300$.

 

Ovo mi je nešto poznato. Ne radi se o eBay-u nego sam stavio Internet oglas da prodajem auto. Javio se neki tip iz Dablina da bi htio kupiti auto, dogovorili se cijenu, poslao mi ček sa većim iznosom od traženog i rekao da ostatak pošaljem preko Western Unionom na adresu brodarske kompanije koju je on angažirao da će pokupit auto. Sve mi je izgledalo OK dok ovo gore nisam pročitao.

...ali, ja nisam ništa još poslao čekam da u banci provjere ček i ako je OK uzimam lovu i šaljem auto. Jest da se je nakon svega, ovaj moj tekst mogao čitati s: navodno tip iz Dablina i tako to... Sad čekam da vidim daljnji razvoj situacije.


A inače i meni su se javljali "Afrikanci" da bi neku lovu slali i nakon par izmjenjenih e-mail-ova odustali.
hcsc
16 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

1,000,000 € = milion eura.

Da li je to broj koji si napisao?

Ako je - toliko eura ti nitko ne može isplatiti na "neviđeno" nikako.

Niti da je 1,000 eura.

Ali ti zato mogu uzeti podatke koji će im dobro doći u kasnijim "igrama".

 

Tko je ono rekao da im trebaju podaci kako bi ti poslali ček na milion eura DHL-om?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
E-mail strane ponude

Pa za podatke ne pišeš sve sitne pojedinost o sebi, ako je, onda čisto ono osnovno. A do toga se može dići na više načina: telefonski imenik, imaš nekog svog tko ti radi u nekolm dućani i kad netko ispunjava nagradni kupon ili karticu za povoljnjiju kupnju evo ti podsataka. Stoga...

hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude

Pa baš kad ste već kod takvih maila,ja sam ih dobio preko nekoliko desetina,u kojem naravno traže da se javim jer sam dobitnik blabla bla...ne nasjedajte na
takve poruke,čim dođu ih brišem,a dobro je što većina završi i u spam košu sama od sebe,a zadnja istraživanja su naravno potvrdila da
su trojanci i spam pošta u porastu svjetlosnom brzinom!Kad slijedeći dobijem pošaljem sliku i samo ću reći koliko sam ih dobio.

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude
Ma ljudi uopće se ne obazirite na te mailove,to vam je obćno bacanje vremena i nadanja da će te nešto osvojiti.
Kako možete osvojiti na Belgijskoj lutriji ako nikada niste igrali loto ili bili u Belgiji.
Viva la vida
16 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude
autorov komentar

neznam kako formatirati text koja naredba na esnoj strani i NE LAŽEM!

16 godina
offline
RE: E-mail strane ponude
Dalmatinac kaže...

neznam kako formatirati text koja naredba na esnoj strani i NE LAŽEM!

 Kad si u novi post kopiro taj mail, pritisni na onu gumicu! Najedesnija tipka, tamo u onoj kontrolnoj traci u kojoj mozes mjenjat velicinu teksta, boju, itd...
DOKAŽI AKO NE LAŽEŠ!!
Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
protjeran
offline
RE: E-mail strane ponude
Dalmatinac kaže...

neznam kako formatirati text koja naredba na esnoj strani i NE LAŽEM!

  dokaži da ne lažeš
lagano možeš dokazati ako ne lažeš, odeš na svoj e-mail i kopiraš taj tekst koji su ti poslali
Shady in the house
16 godina
neaktivan
offline
RE: E-mail strane ponude
unknown kaže...
Ma ljudi uopće se ne obazirite na te mailove,to vam je obćno bacanje vremena i nadanja da će te nešto osvojiti.
Kako možete osvojiti na Belgijskoj lutriji ako nikada niste igrali loto ili bili u Belgiji.
 Potpisujem!
...ja sam mislio da u je u današnjem svijetu manje naivnih ljudi, al izgleda da sam se prevario...Smijeh
bobo desmra
15 godina
protjeran
offline
E-mail strane ponude

ne ali stvarno, netko je to gore bio napisao da može tužiti te ljudove i dobiti taj iznos koji su rekli da će dati

AKO je dobio taj mail

Shady in the house
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

Lijepo ti prijavi slucaj policiji pa neka se ona bakce sa time preko interpola.

Istra ti Materina
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
E-mail strane ponude

Svi ovi emailovi rade na principu uplati pa ces dobiti 1.000.000 eura. Znaci doci ce vrijeme kad ti one trazu da uplatis od 50-500 eura pa da mogu ti poslat. Cim ti posaljes to, nikad od njih vise ne slusas. Mozes eventualno probat igrat njihovu igru dok ne dode vrijeme da ti uplatis...Ali nitko nije lud tebi dat 1.000.000 eura a ti nisi ni platio ni jedan cent za igru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: e-mail strane ponude
Dalmatinac kaže...

Zanima me u svezi dobivanja stranih ponuda preko e-maila dali vjerovati tome ili ne....npr ja sam na hotmailu.com dobio na Belgiskoj "lutrij" 1000000€ i pitao jeli to neka zajebancija(reply) i oni mi poslali obrazac za primanje nagrade...i napisali kao"netreba se platiti ticket da bi dobili na lutriji"....MEni je ovo jako smjesno...'????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 hi hi hi.... trebali bi napraviti kakav dobar "show" na tv-u, od ovakvih bisera, tako da se mozemo smijati njihovom blentavom izrazu lica prilikom objasnjavanja da ustvari nece dobiti "miljon evra"!
No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice