PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

poruka: 331
|
čitano: 190.264
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Ne znam jel postoji ili ne al znam da se bratu isplačuje svakog prvog u mjeseca... A kad on isplačuje ručno onda valjda uzima neku naknadu... Tako mi je on reko

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

To je ukinuto pred par mjeseci za hr račune. Sad možeš prebaciti samo ručno uz naknadu.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Koliko mi bude naknada skinila ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pa 5 dolara je. Iako, ja sam danas skidao nešto i nije mi skinulo 5 dolara, bo. Možda će kasnije, ne znam. Ali računaj na 5 dolara.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

A jbga, nadam se da će to vratit i za nas Rvate u krizi

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Nek mi neko objasni kako ide to sa primarnom valutom.Meni je dollar ja mislim(neznam di se to poglega)na net bankingu imam imam račun za eure i dollare.Dali je bitno ako plaćam nešto sa eurima da stavim na taj račun ili će mi se automatski promjenit valuta koja je potrebna?Stavio sam si da mi banka konvertira novac a pred neki dan sam si htio naručit mobitel i paypal mi je stalno odbijo uplatu..Na stranici je cjena bila u eurima pa sam stavio eure ali nije htjelo pa sam stavio dollare i opet ista priča bez obzira šta sam imao dovoljno novaca gore.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
punk94 kaže...

Nek mi neko objasni kako ide to sa primarnom valutom.Meni je dollar ja mislim(neznam di se to poglega)na net bankingu imam imam račun za eure i dollare.Dali je bitno ako plaćam nešto sa eurima da stavim na taj račun ili će mi se automatski promjenit valuta koja je potrebna?Stavio sam si da mi banka konvertira novac a pred neki dan sam si htio naručit mobitel i paypal mi je stalno odbijo uplatu..Na stranici je cjena bila u eurima pa sam stavio eure ali nije htjelo pa sam stavio dollare i opet ista priča bez obzira šta sam imao dovoljno novaca gore.

 Nešto si jako pobrkao...

Ne možeš si na paypal "uplatiti" 100€ i ići kupovati, nego moraš karticu povezati s paypalom na kojoj imaš položena sredstva / TO NIJE DOBRA IDEJA.

 

Otvori si žiro račun i s tekućeg si prebaciš protuvrijednost + cca 10kn i samo platiš pay palom koji je povezan s karticom žiro računa.

To ti je preventiva od zloupotrebe podataka na netu.

 

Logikom zašto povezati devizni račun na kojem imaš recimo 10000€ i ostavljati digitalni trag te kartice, nema smisla zar ne?

 

Ako imaš žiro i na njemu protuvrijednost 100€ + 10 kn ako ti netko hakne račun može ti uzeti samo tih 10 kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 23:16 (Tiby).
12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Već kad smo kod tog ubacivanja keša na PayPal, dali ja samo stavim novac na karticu koja je povezana s PayPalom(Visa El.) i ja automatski mogu kupovat dokle god imam para?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Dex.pwn kaže...

Već kad smo kod tog ubacivanja keša na PayPal, dali ja samo stavim novac na karticu koja je povezana s PayPalom(Visa El.) i ja automatski mogu kupovat dokle god imam para?

 Ne ubacuješ na paypal, nego je paypal acc. koji je povezan s jednom od tvojih kartica, možeš spojiti tekući na koji primaš plaću s pay palom.

I naravno koliko imaš na kartici toliko možeš potrošiti nema minusa...

12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pa na to sam i mislio... Znači ja ubacim na karticu i samo peglam, ne trebam ništa kliktati da PayPal prebaci s kartice u sebe.... To mi se sviđa. Hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Dex.pwn kaže...

Pa na to sam i mislio... Znači ja ubacim na karticu i samo peglam, ne trebam ništa kliktati da PayPal prebaci s kartice u sebe.... To mi se sviđa. Hvala 

Ne to je sve automatski zato si i povezao karticu s pay pal acc.

12 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Krivo sam se izrazio ispričavam se.Ja imam devizni koji mi je spojen na paypal i na tom deviznom si uplaćujem sa tekućeg.I sad sam si uplatio par eura više nego mi je koštao mobitel i kada mi dođe da platim paypal mi bude odbijen.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
punk94 kaže...

Krivo sam se izrazio ispričavam se.Ja imam devizni koji mi je spojen na paypal i na tom deviznom si uplaćujem sa tekućeg.I sad sam si uplatio par eura više nego mi je koštao mobitel i kada mi dođe da platim paypal mi bude odbijen.

 Prvi post u temi, jesi dobro povezao karticu s pay palom acc?

Možeš ući na svoj paypal acc?

 

Ako si to napravio večeras mora proći par dana dok se sve ne aktivira.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Tiby kaže...
punk94 kaže...

Krivo sam se izrazio ispričavam se.Ja imam devizni koji mi je spojen na paypal i na tom deviznom si uplaćujem sa tekućeg.I sad sam si uplatio par eura više nego mi je koštao mobitel i kada mi dođe da platim paypal mi bude odbijen.

 Prvi post u temi, jesi dobro povezao karticu s pay palom acc?

Možeš ući na svoj paypal acc?

 

Ako si to napravio večeras mora proći par dana dok se sve ne aktivira.

 Ma da..Kupovao sam si neke sitnice preko ebaya.Imam to već neko vrijeme samo nisam prije imao problema ko sad.Moje pitanje je dali ako plaćam npr. mobitel koji košta 190 eura a na deviznom imam 215 dollara će mi banka te dollare konventirat u eure ili moram to sam napravit.Makar sam probo i sa eurima platit neznam stavio sam si 192 eura i opet mi je paypal odbio.

 

EDIT:Zanemarite sve šta sam napiso.Sad vidim da protuvrijednost mora bit minimalno 40 kn i probam i sve radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 16:02 (punk94).
12 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav, imam problem, naime imam otvoren devizni račun s glavnom valutom u dolarima. Kupio sam britanske funte i prebacio na devizni te preko ebaya PayPalom krenem platiti iznos u britanskim funtama. No kaže da je kartica odbijena. Iznos za platiti je nekih 1000 britanskih funti, a na deviznom računu imam 30ak funti više od tog iznosa.  Inače, račun imam već dugo vremena otvoreno i sve je radilo do sada.

Zna li netko razlog odbijanja kartice?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 21:13 (ZdravkecB).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Sad imam još jedno pitanje... Sutra ja i stari idemo otvoriti račun u Erste, moram i ja ići s njim potpisati nešto i on kaže da će na kartici pisati moje ime ali da će biti vezano za njega... Dakle, koje ime moram ukucati za PayPal?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

ZdravkecB ne mogu ti poslat pp..Neznam zašto..Uglavnom na ersteu moras imati barem 40 kn više na računu bez obzira sa kojom valutom plaćaš i nije bitno dali kupuješ stvar od 2$ ili 1000$.Sad neznam kako je na PBZ-u ali ako si stavio kako si reko 30 funti više to bi moralo bit više nego dovoljno tako da sumnjam da je u tome problem.Probaj kontaktirat PBZ pa će ti oni reć koja je protuvrijednost kod njih ali vjerovatno je do paypala pa bi ja na tvom mjestu njima poslao mail. 

 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Već ti je rečeno - ono koje je na kartici!

My name is Legion... For we are many!
12 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Sum_of_all_fears kaže...

Već ti je rečeno - ono koje je na kartici!

 

Stvar je u tome da sam ja maloljetan pa zbog toga pitam

12 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Dex.pwn kaže...

 

Stvar je u tome da sam ja maloljetan pa zbog toga pitam

 Ako te to toliko pere, pitajte u banci dali ti otac može otvoriti kakav račun na tvoje ime a on bude nosioc tog računa.

Danas imaš toliko kombinacija oko tih stvari tako da onaj ko nije probao i ne može sve znati.

Bdw. malo pročitaj što piše na bankinim web stranicama, to nikada nije na odmet.

12 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Tiby kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Stvar je u tome da sam ja maloljetan pa zbog toga pitam

 Ako te to toliko pere, pitajte u banci dali ti otac može otvoriti kakav račun na tvoje ime a on bude nosioc tog računa.

Danas imaš toliko kombinacija oko tih stvari tako da onaj ko nije probao i ne može sve znati.

Bdw. malo pročitaj što piše na bankinim web stranicama, to nikada nije na odmet.

 

Ma bit će moje ime, stvar je u tome da sam ja maloljetan, on će biti nosilac a moje ime će biti na kartici i sad se pital dal moram upisat tamo na PayPalu svoje ime(jer će kartica biti na moje ili njegovo jer sam ja maloljetan)... Kužiš?

16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Dex.pwn kaže...

Sad imam još jedno pitanje... Sutra ja i stari idemo otvoriti račun u Erste, moram i ja ići s njim potpisati nešto i on kaže da će na kartici pisati moje ime ali da će biti vezano za njega... Dakle, koje ime moram ukucati za PayPal?

 Tako sam i ja otvarao dok sam bio maloljetan i nemaš nikakve komplikacije, on nema apsolutno ništa s tim računom, on samo treba dodatno potpisati jer nemaš 18.

punk94 kaže...

ZdravkecB ne mogu ti poslat pp..Neznam zašto..Uglavnom na ersteu moras imati barem 40 kn više na računu bez obzira sa kojom valutom plaćaš i nije bitno dali kupuješ stvar od 2$ ili 1000$.Sad neznam kako je na PBZ-u ali ako si stavio kako si reko 30 funti više to bi moralo bit više nego dovoljno tako da sumnjam da je u tome problem.Probaj kontaktirat PBZ pa će ti oni reć koja je protuvrijednost kod njih ali vjerovatno je do paypala pa bi ja na tvom mjestu njima poslao mail. 

 E vidiš, to uopće nije istina. Godinama sam imao u Erste račun spojen na PayPal, sada imam u Zabi, i gdje god i šta god kupujem kupujem sa točnim iznosom, tako da mi ostane nekoliko lipa. Preko 100 transakcija ukupno obavio, uvijek tako kupovao, nikada ni jedan jedini problem. A to da uvijek treba imati više je čista laž i neistina.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...
Dex.pwn kaže...

Sad imam još jedno pitanje... Sutra ja i stari idemo otvoriti račun u Erste, moram i ja ići s njim potpisati nešto i on kaže da će na kartici pisati moje ime ali da će biti vezano za njega... Dakle, koje ime moram ukucati za PayPal?

 Tako sam i ja otvarao dok sam bio maloljetan i nemaš nikakve komplikacije, on nema apsolutno ništa s tim računom, on samo treba dodatno potpisati jer nemaš 18.

punk94 kaže...

ZdravkecB ne mogu ti poslat pp..Neznam zašto..Uglavnom na ersteu moras imati barem 40 kn više na računu bez obzira sa kojom valutom plaćaš i nije bitno dali kupuješ stvar od 2$ ili 1000$.Sad neznam kako je na PBZ-u ali ako si stavio kako si reko 30 funti više to bi moralo bit više nego dovoljno tako da sumnjam da je u tome problem.Probaj kontaktirat PBZ pa će ti oni reć koja je protuvrijednost kod njih ali vjerovatno je do paypala pa bi ja na tvom mjestu njima poslao mail. 

 E vidiš, to uopće nije istina. Godinama sam imao u Erste račun spojen na PayPal, sada imam u Zabi, i gdje god i šta god kupujem kupujem sa točnim iznosom, tako da mi ostane nekoliko lipa. Preko 100 transakcija ukupno obavio, uvijek tako kupovao, nikada ni jedan jedini problem. A to da uvijek treba imati više je čista laž i neistina.

 Tekst ispod 7 slike pročitaj http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/Kartice/Vodic_kroz_PayPal/Postupak_kupnje Nisam to izmislio haha

16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...

 E vidiš, to uopće nije istina. Godinama sam imao u Erste račun spojen na PayPal, sada imam u Zabi, i gdje god i šta god kupujem kupujem sa točnim iznosom, tako da mi ostane nekoliko lipa. Preko 100 transakcija ukupno obavio, uvijek tako kupovao, nikada ni jedan jedini problem. A to da uvijek treba imati više je čista laž i neistina.

 

punk94 kaže...

 Tekst ispod 7 slike pročitaj http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/Kartice/Vodic_kroz_PayPal/Postupak_kupnje Nisam to izmislio haha

 Evo ti odgovor gore, to što piše uopće nije istina, godinama sam kupovao u nekoliko lipa razlike i nikada problem.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Znači hoću se registrirati na PayPal, ukucam e-Mail, šifru, i ostale podatke, za datum rođenja ukucam 05/31/1999, kaže da nisam punoljetan, promjenim ja to u 05/31/1995 kaže da opet nisam punoljetan... Mislim ono, šta sad?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...
Hacker002 kaže...

 E vidiš, to uopće nije istina. Godinama sam imao u Erste račun spojen na PayPal, sada imam u Zabi, i gdje god i šta god kupujem kupujem sa točnim iznosom, tako da mi ostane nekoliko lipa. Preko 100 transakcija ukupno obavio, uvijek tako kupovao, nikada ni jedan jedini problem. A to da uvijek treba imati više je čista laž i neistina.

 

punk94 kaže...

 Tekst ispod 7 slike pročitaj http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/Kartice/Vodic_kroz_PayPal/Postupak_kupnje Nisam to izmislio haha

 Evo ti odgovor gore, to što piše uopće nije istina, godinama sam kupovao u nekoliko lipa razlike i nikada problem.

 Aj objasni mi kako onda meni nije htjelo nego tek kad sam stavio 40kn više je?Mozda nam nešto u opcijama nije isto neznam..

12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Evo bio u PBZ-u i kažu da nije moguće naplatiti britanske funte s obzirom da je glavna valuta na deviznom računu dolar!

 

Odlazim u Erste banku, tamo možeš koju god valutu imati na deviznom računu a da prolazi plaćanje preko Paypala.

16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
punk94 kaže...

 Aj objasni mi kako onda meni nije htjelo nego tek kad sam stavio 40kn više je?Mozda nam nešto u opcijama nije isto neznam..

 Neznam zašto ti nije htjelo, ali znam da da je meni tako da bi iste sekunde ugasio taj račun i otišao u neku normalnu banku. Glupost. Ja kupujem da mi ostane par lipa na računu i u nekoliko godina korištenja nikada ni na jedan problem nisam naišao..

 

@Zdravkec

A zbog čega uopće kompliciranje i otvaranje deviznog računa? Sa žiro je jednostavno, staviš domaću valutu i preračunava ti uvijek i sve, a ovako ako imaš devizni moraš promjenit domaću valutu u devizu, pa se onda opet ona mijenja u valutu kojo kupuješ. Previše kompliciranja i previše gubljenja novca na mjenjanju novca.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 17:35 (Hacker002).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Svrha je koliko toliko povoljniji tečaj (kad kupuješ nešto skuplje je isplativije). A imam također jednu konverziju (iz kuna u GBP) jer je cijena proizvoda također u GBP... Stvar je u tome što PBZ ne daje mogućnost raspolaganja ostalih valuta  preko Paypala osim one koju si odabrao za glavnu. Kod Erste to nije slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 18:09 (ZdravkecB).
12 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Dex.pwn kaže...

Znači hoću se registrirati na PayPal, ukucam e-Mail, šifru, i ostale podatke, za datum rođenja ukucam 05/31/1999, kaže da nisam punoljetan, promjenim ja to u 05/31/1995 kaže da opet nisam punoljetan... Mislim ono, šta sad?

 Netko?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice