Paypal help? zaključana tema

poruka: 18
|
čitano: 28.078
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Papal help?
pitanje

Uglavnom da ne otvaram novu temu :


Uglavnom, dobio sam karticu (Visa electron) i upisao sam tj. linkao svoj devizni račun na PayPal račun (upisao sam 16-oznamenkasti broj - to je broj kreditne koji sam trebao upisati ?? )

I prihvatilo mi je ali su mi sad kao naplatili 1 $ USD i nešto sitno, i kazu kao da za 2-3 dana provjerim račun(Check your card statement) i da ću tamo naći neki paypal kod, e sad, zanima me di da nadjem taj kod, di da ga upišem i što ću postići time?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Papal help?

Taj broj bude u mjesečnom izvješću troškova po kreditnoj kartici, ili On-line upitom u stanja i promete ako imaš opciju, a isto se odnosi i na devizni račun/debitnu karticu po tom računu.

Ako su ti uspjeli naplatiti tarifu za verifikaciju znači sve si brojeve dobro unio.

Sad lijepo ili u banku po izlistanje prometa po računu, ili internet bankarstvom upit u stanja i promete, pa vidi taj 4-eroznamenkasti broj, pa se vrati na PayPal i unesi ga/verificiraj svoj račun za terećenje.

A zašto?

Pa da ti vrate ovu lovu koju su ti prethodno uzeli!

Belji se

Dobro vodi računa o valuti koju si izabrao da ti bude primarna za plaćanje i valuti koju imaš na računu/matičnoj valuti računa/kartice.

 

Pozdrav!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Papal help?
autorov komentar

Hm, ja sam otvorio devizni račun u Erste banci... jel to mogu online ikako pogledati odmah sada?(gledao sam opcije i nisam ništa našao, čak ni za logiranje mog accounta ili nešto slično).  Ako nemogu online jel to izvješće mogu dobit preko bankomata ili baš moram u banku na šalter?:P

 

 

Što se tiče valute, mislio si ako npr. na računu imam eure a nešto košta u dollarima $ pa da vodim računa da u tom trenutku već imam dollare na računu da ih oni ne moraju mjenjati iz eura u dollare?

 

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Papal help?

Vidi, On-line možeš ako imaš njihovo internet bankarstvo, inače ne, naravno.

U PayPal opcijama si odaberi da ti valuta terećenja (Primary) bude ona koja je tvoja matična valuta kartice, i ona koju imaš na računu, povoljnije je.

Pozdrav!

 

 

 

 

 

slika Primary slika Primary
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 11:04 (8oy5cout).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Papal help?
autorov komentar

Aha, ok jasan mi je dio što se tiče izvješća. Uostalom oni su mi to dužni izlistati kad god ja to zatražim.

 

Inače, zašto je više isplatljivije recimo ako imam Euro na deviznom računu i on mi je u paypalu primary?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Paypal help?

Treba ti par dana da ti posalju code...

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, BFG GTX 280 OCX, Thermaltake VE7000BNS mid tower Soprano DX, CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX Revolution Cordless Laser Mouse, Samsung SyncMaster 225BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Paypal help?
autorov komentar

Ok, napravio sam confirm. Sad me zanima, jel bi ja na paypal stranici trebao vidjeti koji mi je trenutni iznos na deviznom računu? Jel moram mozda ići na "add funds" ili trebam nešto drugo napraviti prije kupovanja preko interneta paypalom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paypal help?
ReiKo kaže...

Ok, napravio sam confirm. Sad me zanima, jel bi ja na paypal stranici trebao vidjeti koji mi je trenutni iznos na deviznom računu? Jel moram mozda ići na "add funds" ili trebam nešto drugo napraviti prije kupovanja preko interneta paypalom?

  1.  naravno da ne možeš vidjeti na PayPal računu stanje na svojem deviznom računu, ti moraš znati koliko imaš na računu a obzirom da si se verificirao na prethodno opisan način smatra se da si ozbiljan i da nećeš izdavati naloge za plaćanje bez pokrića na računu označenom za plaćanje, to ako bi i prošlo za kratko, transakcija bi bila vrlo brzo opozvana, a ti sankcioniran
  2.  ne možeš "Add funds" ni da hoćeš jer ta opcija za nas iz Hrvatske ne šljaka
  3.  teško je tebi sad objasniti što moraš, zavisi kako kupuješ, na eBay-u dobiješ šifru predmeta i onda to ukucaš na PayPal-ovim stranicama (ja ne bih išao ono direktno plaćanje sa eBay stranica, uvijek pokreni novi pretraživač, i to najbolje drugačiji od ovog s kojem si na eBay-u, znači ako si tamo sa IE za PayPal pokreni Firefox, ali u svakom slučaju drugi pretraživač s kojim se logiraj na PayPal, vodi računa da si na "https" i da imaš zaključan mali žuti lokot)
Nije to jako komplicirano, sve ti piše na engleskom, samo budi pažljiv i pazi da nešto ne zbrljaš!

Ovo oko konverzije, mislim da su oni više fer oko konverzije sredstava nego naše banke.
16 godina
neaktivan
offline
Paypal help?
autorov komentar

Hvala,

 

ja sam napravio danas confirm, i sve je prošlo ok kako sam i napisao i na računu zasad imam 10 eura no kad na paypal stranici udjem u svoj account, nigdje ne pise da imam taj iznost, naprotiv, euro koji sam stavio kao primary mi piše : 0.00.

 

http://img505.imageshack.us/my.php?image=oope0.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Paypal help?
autorov komentar

bump

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paypal help?

jučer sam kupio jedan item na ebayu, i kad sam otišao na paypal stranicu da stvar platim izbacio mi je pogrešku kako trenutno nemogu procesirati uplate preko kartice???poslije sam pokušao još par puta, ali svaki put isto!

 

ima netko sličan problem? jer nije mi jasno da site koji služi samo za plaćanje putem kartica može biti off 2 dana??????

 

btw. koristim amex i do sad sam preko ebaya kupio dosta stvari, zadnja kupovina je bila prije otprilike 2 mjeseca!

16 godina
neaktivan
offline
Paypal help?

Cool

 

Jesi možda dobio novu karticu unazad dva mjeseca pa to zaboravio?

Pogledaj, kad registriraš Amex obavezno te pita Expiration Date. Sigurno ti je ta koju si prvi puta registrirao istekla!

Jel' to?

 

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Paypal help?

ako može mala pomoć, kod kupnje mi se javi ova greška:

 

Your credit card, ending in 4007, cannot be processed. Please select a different funding option or add a new credit card to complete checkout.

 

kartica je visa electron, verificirana je i imam para na njoj, pa molim pomoć

 

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Paypal help?

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Visa electron Zagrebacke banke, imam 5 eura na racunu, jel to problem mozda il sto?

The difference between genius and stupidity is that genius has its limits
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Paypal help?
Ryder87 kaže...

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Visa electron Zagrebacke banke, imam 5 eura na racunu, jel to problem mozda il sto?

Potpuno ista stvar i kod mene se dešava i pitam ove babe u banci i naravno pojma nemaju :((

12 godina
neaktivan
offline
Re: Papal help?
8oy5cout kaže...

Taj broj bude u mjesečnom izvješću troškova po kreditnoj kartici, ili On-line upitom u stanja i promete ako imaš opciju, a isto se odnosi i na devizni račun/debitnu karticu po tom računu.

Ako su ti uspjeli naplatiti tarifu za verifikaciju znači sve si brojeve dobro unio.

Sad lijepo ili u banku po izlistanje prometa po računu, ili internet bankarstvom upit u stanja i promete, pa vidi taj 4-eroznamenkasti broj, pa se vrati na PayPal i unesi ga/verificiraj svoj račun za terećenje.

A zašto?

Pa da ti vrate ovu lovu koju su ti prethodno uzeli!

Belji se

Dobro vodi računa o valuti koju si izabrao da ti bude primarna za plaćanje i valuti koju imaš na računu/matičnoj valuti računa/kartice.

 

Pozdrav!

 

"Dobro vodi računa o valuti koju si izabrao da ti bude primarna za plaćanje i valuti koju imaš na računu/matičnoj valuti računa/kartice."

Pitanje zašto bi trebao paziti tj. što će mi se dogotiti ako imam euro na kartici a paypal acc mi je postavljen na dollare i kako ću to promjeniti ????!!!

12 godina
neaktivan
offline
Paypal help?

dali neko ima paypal karticu? ako ima kolko je cekao da stigne i di cu moci sve kupovati u HR?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Paypal help?

Ma napravio sam glupost u samoj registraciji...Paypal-a

stavio sam krivu adresu e-maila (dodao više slovo)

sada nemogu da je zamjenim!

Neda primarnu adesu mjenjati????????

Imali pomoći?????????????????

My
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice