PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 754.841
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
p1k1p kaže...
Jolckan kaže...

Prijatelj mi je primio uplatu od 50€ na paypal koji je povezan sa bankovnim računom. Zar ne bi uplata nebi trebala automatski biti proslijeđena na bankovni račun? Kada sada želi povući novce na bankovni kaže mi da mu je provizija 30kn. Malo previše provizije za običnih 50€ 

 provizija je uvijek 30 kn dok povlacis pare na racun.

 Ok, ali zašto novci nisu direktno produžili na bankovni račun? Kad sam jedanput dobio povrat novca sa ebaya, novci su mi ošli direktno na banku a na paypalu ostane samo zapis povrata novca - transakcije.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

zato jer si ti platio s karticom i vraceno ti je na karticu, a ovo je uplata bila, automatski vise ne povlaci na racun, nekad je provlacilo svakog 1. u mjesecu

10 godina
odjavljen
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Moguce da je ovo pitanje postavljeno vec, ali osjecam se ko budala. Znaci povezao sam s paypalom debitnu karticu i rekli su mi da da pricekam 1 do 2 dana i da cu na statementu dobit neki 4 digit code. Evo proslo vec tjedan dana nisam nista dobio. Ovo je vec drugi put da sam zatrazio da mi posalju novi kod i opet nista. Oba dva puta su mi uzeli 2 eura, a nijednom nisam dobio code.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
IvanDado kaže...

Moguce da je ovo pitanje postavljeno vec, ali osjecam se ko budala. Znaci povezao sam s paypalom debitnu karticu i rekli su mi da da pricekam 1 do 2 dana i da cu na statementu dobit neki 4 digit code. Evo proslo vec tjedan dana nisam nista dobio. Ovo je vec drugi put da sam zatrazio da mi posalju novi kod i opet nista. Oba dva puta su mi uzeli 2 eura, a nijednom nisam dobio code.

 ja dok sam nedavno povezivao karticu odmah sam na mobu vidio transakciju gdje je pisao kod

10 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Koristim PBZ i nista. Vec drugi put... Nezz sto cu.

9 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

pozdrav  zanima me jeli moguce placati putem paypalla  na rate   ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Koliko je dugo trebalo da vam vrate onaj 1.95$ nakon potvrde kartice? Jučer sam potvrdio, odmah su skinuli novce, a još nisu vratili.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Kako bi to bilo izvedivo? Uzmes u banci neku karticu koja podrzava placanje na rate i eto rjesenja....
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Par dana. To je do karticarske kuce a ne paypala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

:O  Nemoj zezat   :)

pa do sada jos nisam vidio mogucnost plaćanja na rate  prilikom  placanja sa paypallom na recimo  e bay-u itd   sa VISA electron  ili maestro karticom do prije nekog vremena.

Btw paypall mi vise ne prihvača ni  visa electron ni maestro...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 21:32 (KER).
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
KER kaže...

:O  Nemoj zezat   :)

pa do sada jos nisam vidio mogucnost plaćanja na rate  prilikom  placanja sa paypallom na recimo  e bay-u itd   sa VISA electron  ili maestro karticom do prije nekog vremena.

Btw paypall mi vise ne prihvača ni  visa electron ni maestro...

 Kako mislis zezam? Nema to veze sa paypalom vec sa tvojom bankom. Ako imas karticu koja podrzava placanje an rate sve sto kupis sa njome direktno ili preko paypala je na rate. Paypal dobije sve pare odjednom a ti sa bankom rjesavas rate....

9 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Torent kaže...
KER kaže...

:O  Nemoj zezat   :)

 

 Kako mislis zezam?

 Ma sarkazam

 

nego imam kartice koje podrzavaju rate bar kod nas

 

maestro i visa electron

neam opcijuplacana na rate prek paypala

15 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Imam problem na paypalu

mogu sve placati ali nemogu primati uplate

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Kakve uplate? Refund ili uplata za prodatu robu? Refund mozes primiti na bilo koju karticu sa koje mozes placati  a uplatu samo na neke kartice....

15 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

visa kartica

dosada sam mogao normalno primati uplate za prodatu robu na paypal

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Hm. otvori case na paypalu a pitaj i banku kod koje imas karticu ima li problema....

11 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
KER kaže...

 Ma sarkazam

 

nego imam kartice koje podrzavaju rate bar kod nas

 

maestro i visa electron

neam opcijuplacana na rate prek paypala

 koliko ja znam za placanje na rate moras imati kreditnu a ne debitnu karticu, na taj nacin si sam slazes rate, tako su mi rekli u erste

 

mana je sto moras placat godisnju clanarinu oko 180kn za Visu i jos kamate idu sad ne znam tocno pojedinosti

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 15:26 (roby27).
11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

sta je bolje staviti izmedju ove dvije opcije? da mi uzima manji tecaj. tj da bolje prodjem pri kupnji?

 

http://prntscr.com/ghdd8c

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

ova donja opcija

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
roby27 kaže...

ova donja opcija

 

Donja opcija je da banka radi konverziju. Na veće iznose ispadne primjetno niža cifra.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
roby27 kaže...

ova donja opcija

 Tako je, samo valja tu i tamo provjerit jel dobro namješteno, jer se meni već nekoliko puta desilo da se opcija "sama od sebe" vrati na PayPal conversion..

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Avensac kaže...
roby27 kaže...

ova donja opcija

 Tako je, samo valja tu i tamo provjerit jel dobro namješteno, jer se meni već nekoliko puta desilo da se opcija "sama od sebe" vrati na PayPal conversion..

 Tako je.

Ili s malim slovima kod potvrde kupnje piše "PayPal conversion". Klikneš na to, i moraš odabrati da banka radi konverziju. A već imam namješteno da banka radi konverziju.

Ne znam gdje mi se to dogodilo, mislim da na kineskim dućanima ili ebayu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Lako ti je to prepoznati. Ako ti paypal izbaci cifru u kunama onda se vratilo samo ;)

11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

znaci godinama sam kupovao po skupljoj varijanti, a bilo je cifri velikih haha

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ljudi molim vas pomozite :)
Jucer sam napravio pay pal acc preko interneta i sada cekam pay pal kod taj da mi dode dan dva koliko vec.
E sada ja inace koristim internet bankarstvo splitske banke i sada sam sa istom tom karticom napravio paypal account.
Ali sada me muci to sto ja na to kartici znaci visi electron imam ajmo reci dvije prosjecne place.
E i tada kada mi dode taj kod i upisem ga prvo ke zanima kako to ide sa novcem u smislu gdje ce se on nalaziti?
Je li uopce drzati toliku kolicinu novca na racunu i koliko pay pal mjesecno skida novca?
Ali ponajvise me zanima prvo pitanje .
Znaci na tu karticu mi dolazi i placa i sada ne kuzim kada mi dode placa oce li se to vidjet i na pay pal racunu?
Hvala puno! :)
 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Jesi procitao faq na početku teme?. Procitaj zanimljivo štivo....
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Procitao sam ali mi samo to nije jasno niti sam igdje to nasao?
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
luca1995 kaže...
Ljudi molim vas pomozite :)
Jucer sam napravio pay pal acc preko interneta i sada cekam pay pal kod taj da mi dode dan dva koliko vec.
E sada ja inace koristim internet bankarstvo splitske banke i sada sam sa istom tom karticom napravio paypal account.
Ali sada me muci to sto ja na to kartici znaci visi electron imam ajmo reci dvije prosjecne place.
E i tada kada mi dode taj kod i upisem ga prvo ke zanima kako to ide sa novcem u smislu gdje ce se on nalaziti?
Je li uopce drzati toliku kolicinu novca na racunu i koliko pay pal mjesecno skida novca?
Ali ponajvise me zanima prvo pitanje .
Znaci na tu karticu mi dolazi i placa i sada ne kuzim kada mi dode placa oce li se to vidjet i na pay pal racunu?
Hvala puno! :)

 Novac je na tvom racunu a paypal je samo posrednik. Nema mjesecne provizije. Nece se vidjeti na paypal racunu. Balance ti je uvijek nula osim u slucaju da nesto prodas pa dobijes pare  preko paypala.  Sve ti je kao i do sada samo sto onaj kome ti placas ne vidi nikakve tvoje finansijske podatke vec vidi paypal a paypal ima broj tvoje kartice i sl. Kada playacs preko paypala 100% si siguran tako da nemas brige.....

 

Ukratko paypal nije banka vec samo posrednik. Uzmu tebi pare i proslijede trgovcu i to je to...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 8:50 (Torent).
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ee hvala puno
Nego mi je malo bilp zbunjujuce kuzis, ako imam na internet bankastvu na visi npr 15 000 kn i na pay palu otvorim racun sa istom tom karticom onda mi je logicno da mi na paypalu pokazuje istu svotu novca haha
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Paypal nema uvid u tvoje stanje kao ni kasirka u supermarketu. Oni samo upute zahtjev banci za transfer i banka prebaci ili kaze da nema dovoljno para....Ne setaju takvi podaci okolo tek tako....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice