Za skidanje sa torenta kazna... zaključana tema

poruka: 358
|
čitano: 207.120
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...

-sve što je korisniku dostupno, je legalno. Mediji su izjednačeni, radio-tv-internet.. bilo gdje u svijetu, možeš slušati-gledati (konzumirati).

-dostupno znači nešto što je javno dostupno, bez dodatnih 'alata' (provala, crack-hack..). Zaštićene stvari ne smiješ probijati da bi došao do njih (to znači da nisu javno dostupne), provala. Sasvim drugo kazneno djelo koje nema veze s konzumacijom.

-onaj tko emitira možda krši zakon (ako nema dozvolu+ugovor).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...

hvala svima na objašnjenjima.zbunjivalo me što su neki npr u Njemačkoj navodno samo gledali preko kodija i dobili masne kazne...

15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
espltd kaže...

hvala svima na objašnjenjima.zbunjivalo me što su neki npr u Njemačkoj navodno samo gledali preko kodija i dobili masne kazne...

normalno da su dobili kazne kad kodi uz pomoc pluginova streama torrent ko popcorn i slicno, opet se u pozadini svodi na skidanje torrenta samo sto se tebi korisniku to ne prikaze. U njemackoj kazna, kod nas da, radi kaj oces, no to ne mijenja cinenjicu da je to ipak ilegalno.

 

Sam ne slusaj ovog patrika jer je totalno izgubljen lik, nema nade za njega.

 

 

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Za skidanje sa torenta kazna...

Decko neznam ja s kim se ti svadas, izgubljen si jedino ti jer neznas ni procitati sta je konkretno pitao. Ako gleda preko kodija stream to ne znaci da distributira i po tome je sve legalno. Drugi par rukava je sta se kodi moze koristiti i kao torrent klijent. ja nemam pojma a skinuo u njemackoj preko 30Tb podataka i ni jedna jedina kazna mi nije dosla, ni opomena nista i onda se ti nadjes meni pametovati. Odi zuri u sunce, a ne da tu seres po drugima

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Ante kaže...

normalno da su dobili kazne kad kodi uz pomoc pluginova streama torrent ko popcorn i slicno, opet se u pozadini svodi na skidanje torrenta samo sto se tebi korisniku to ne prikaze. U njemackoj kazna, kod nas da, radi kaj oces, no to ne mijenja cinenjicu da je to ipak ilegalno.

U većini zakonodavstava bi se u slučaju kad program distribuira bez znanja korisnika mogao i obraniti od kazne ukoliko možeš dokazati da nisi imao opravdani razlog posumnjati da to radi, iako bi za ovakve slučajeve ipak platio više troškova nego kazne u nagodbi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Za skidanje sa torenta kazna...

nisi jedini . Poznam covjeka koji se tek doselio u njemacku  i ofc balkanac ide skidat filmove da ubije vrijeme prije spavanja i pljus iljadu eura kazna za 1 film....Nakon toga mu se netko nakačio na wireless i skinuo film(ne znam kako i šta) i pljus još iljadu eura kazne

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
ihush kaže...

- ne postoji legalan-ilegalan sadržaj ili torrent, ni download..

postoji, onaj sadržaj za koji je vlasnik odobrio, dao prava, licencu, i onaj za koji to nije. Distribucija bez dozvole je kazneno djelo, s dozvolom normalan posao. To određuje vlasnik, kao i cijenu i ostalo. Primjer, i kad je nešto free u licenci MORA pisati da je distribucija dozvoljana, u suprotnom je zabranjena.

ne postoji nezakonit download, sve što kranji korisnik (običan-kućni) može skinuti je njemu dozvoljeno, pri tome ne smije kršiti zakone-pravila (torrent=ditribucija ili probijati zaštitu..) jer tad nije stvar u DL nego u kršenju tih zakona. Sve pokriva npr ZAMP, soft nije u tome ali kao što po izlasku iz trgovine možete baciti račun tako nitko ne traži dokaz od kranjeg korisnika.

-- provjerite, ne postoji ni jedan slučaj, podizanja optužnice protiv kranjeg-malog-kućnog korisnika za soft. Uvjek je to za distribuciju, crack, hack... = piraterija. Dok za glazbu-film, to plaćamo ZMAP nametom, tako možete u (koliko 197..) svim zemljama slušati radio, snimiti, .. i to je sve legalno. To ne znači da možete imati radio stanicu i reemitirati bez dozvole ili mijenjati autrosko djelo itd..

 

jasnije?

 

edit, svugdje sam ponavljao kranji korisnik (kućni..) nekomercijalni.

komercijala ima druga pravila, račun.

 

Ti ga godinama tupiš po svom, nisi u pravu a tvrdoglav si za nepovjerovati.

Ne smiješ skinuti npr. moj glazbeni uradak zaštićen autorskim pravima, distribuirao ti njega ili NE.

 

To ti ja ZABRANJUJEM i nemaš to pravo, niti postoji i bilo koja zakonska rupica s kojom se možeš izmigoljiti za učinjeno piratsko djelo.

Naknada ZAMPU-u (koji ti zoveš NAMET) NE pokriva kriminal koji si (hipotetski) učinio skidanjem jedne jedine moje glazbene kompozicije zaštićene autorskim pravima.

 

Skineš li, lopov si, i protiv tebe se može podići prekršajna ili kaznena prijava.

 

 

Jasnije ??!!

10 godina
protjeran
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...

@tony

Moze link na narodne novine u kojima je pravomocan zakon koji to propisuje kao kaznjivu radnju ?

Naravno, dva linka moras dati jer si naveo da ta kaznjiva radnja moze biti i prekrsaj i kazneno djelo..
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
sseennoonn kaže...

nisi jedini . Poznam covjeka koji se tek doselio u njemacku  i ofc balkanac ide skidat filmove da ubije vrijeme prije spavanja i pljus iljadu eura kazna za 1 film....Nakon toga mu se netko nakačio na wireless i skinuo film(ne znam kako i šta) i pljus još iljadu eura kazne

 Malo bajki pricamo. Prvo idu opomene. Samo u Svabiji obicno ne ganjaju. Tu je i VPN.  Znam da u Norveskoj ganjaju, ako se skida njihov materijal, a za ostalo ih isto vecinom zaboli. Mada sa njihovim placama malo tko sto skida ilegalno....

15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Tony ne možeš ti ništa zabraniti, nisi ti taj koji diktira nego zakon.
Evo ti ovdje članak 82
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_10_167_2399.html
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Tony Marconi kaže...
ihush kaže...

- ne postoji legalan-ilegalan sadržaj ili torrent, ni download..

postoji, onaj sadržaj za koji je vlasnik odobrio, dao prava, licencu, i onaj za koji to nije. Distribucija bez dozvole je kazneno djelo, s dozvolom normalan posao. To određuje vlasnik, kao i cijenu i ostalo. Primjer, i kad je nešto free u licenci MORA pisati da je distribucija dozvoljana, u suprotnom je zabranjena.

ne postoji nezakonit download, sve što kranji korisnik (običan-kućni) može skinuti je njemu dozvoljeno, pri tome ne smije kršiti zakone-pravila (torrent=ditribucija ili probijati zaštitu..) jer tad nije stvar u DL nego u kršenju tih zakona. Sve pokriva npr ZAMP, soft nije u tome ali kao što po izlasku iz trgovine možete baciti račun tako nitko ne traži dokaz od kranjeg korisnika.

-- provjerite, ne postoji ni jedan slučaj, podizanja optužnice protiv kranjeg-malog-kućnog korisnika za soft. Uvjek je to za distribuciju, crack, hack... = piraterija. Dok za glazbu-film, to plaćamo ZMAP nametom, tako možete u (koliko 197..) svim zemljama slušati radio, snimiti, .. i to je sve legalno. To ne znači da možete imati radio stanicu i reemitirati bez dozvole ili mijenjati autrosko djelo itd..

 

jasnije?

 

edit, svugdje sam ponavljao kranji korisnik (kućni..) nekomercijalni.

komercijala ima druga pravila, račun.

 

Ti ga godinama tupiš po svom, nisi u pravu a tvrdoglav si za nepovjerovati.

Ne smiješ skinuti npr. moj glazbeni uradak zaštićen autorskim pravima, distribuirao ti njega ili NE.

 

To ti ja ZABRANJUJEM i nemaš to pravo, niti postoji i bilo koja zakonska rupica s kojom se možeš izmigoljiti za učinjeno piratsko djelo.

Naknada ZAMPU-u (koji ti zoveš NAMET) NE pokriva kriminal koji si (hipotetski) učinio skidanjem jedne jedine moje glazbene kompozicije zaštićene autorskim pravima.

 

Skineš li, lopov si, i protiv tebe se može podići prekršajna ili kaznena prijava.

 

 

Jasnije ??!!

 Tonček .. ajd reci da si retard pa da znam kako se ophoditi ili odskakući.. :)

 

edit: ili, ako imaš neku fikciju na mene.. onak, okaini se :) ili argumentiraj. Možda bi mogao zatražiti zaštitu MODova od bezumnog progonitelja po postovima-tamama? Možda bi mogao inzistirati na argumentima.. ili samo slegnuti ramenima i nextati. .. ali, problem, ne da mi se trpiti gluposti, pa daj argumentiraj (usput i gornji post s TDnom.. može ispravak-argument, osim ovog quota..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 23:33 (ihush).
8 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Mrgud Veliki kaže...
sseennoonn kaže...

nisi jedini . Poznam covjeka koji se tek doselio u njemacku  i ofc balkanac ide skidat filmove da ubije vrijeme prije spavanja i pljus iljadu eura kazna za 1 film....Nakon toga mu se netko nakačio na wireless i skinuo film(ne znam kako i šta) i pljus još iljadu eura kazne

 Malo bajki pricamo. Prvo idu opomene. Samo u Svabiji obicno ne ganjaju. Tu je i VPN.  Znam da u Norveskoj ganjaju, ako se skida njihov materijal, a za ostalo ih isto vecinom zaboli. Mada sa njihovim placama malo tko sto skida ilegalno....

 ne pričam bajke jer mi nisu potrebne ,govorim što je došao čovjel od 40ak godina reći kada se vratio iz njemacke a to da je popio kazne zbog piratstva.U detalje nisam išao nit sam ga tražio ispise itd. dal je bio baš konkretno jedan film il je i prije toga nešto skiduckao pa doslo sve na naplatu više se ni ne sjećam al dobro neka bude po tvom ;))

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
sseennoonn kaže...

 ne pričam bajke jer mi nisu potrebne ,govorim što je došao čovjel od 40ak godina reći kada se vratio iz njemacke a to da je popio kazne zbog piratstva.U detalje nisam išao nit sam ga tražio ispise itd. dal je bio baš konkretno jedan film il je i prije toga nešto skiduckao pa doslo sve na naplatu više se ni ne sjećam al dobro neka bude po tvom ;))

Ma nebitno sada jel' po mome, tvome ili njegovom. Nisam cuo za slican slucaj u Svabiji. Mozda je radio nesto vise od samog skidanja preko torrrenta. Jesam za Francusku i znam da su Norvezani sto se tice njihove produkcije opasni.

 

15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...

I ti to kažeš doslovno u temi koja je počela baš zbog toga. Kralj  

15 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
plavi08 kaže...

I ti to kažeš doslovno u temi koja je počela baš zbog toga. Kralj  

Pa ocita ta Jasmina Bajramovic nije shvacala opomene ozbiljno. Nema nikada kazne iz prve, niti druge, niti trece. Istina, vidio sam to, malo je pokidano ( i to razlicito oba lista) i dosta mi je toga nedoreceno tu....

Sto mogu pa sam pravnik, pa ovo kod mene ne bi proslo niti pod razno kao dokaz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 0:57 (Mrgud Veliki).
15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...

Neću se mješati u pravne stvari jer nemam pojma o tome. No nasmijalo me ovo da nisi čuo.

Jer osim par slučajeva u ovoj temi imaš još jednu cijelu temu baš vezanu za Njemačku i 10-ak slučajeva unutra. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
plavi08 kaže...

Neću se mješati u pravne stvari jer nemam pojma o tome. No nasmijalo me ovo da nisi čuo.

Jer osim par slučajeva u ovoj temi imaš još jednu cijelu temu baš vezanu za Njemačku i 10-ak slučajeva unutra. 

Pa to sto nisam cuo, ne mora znaciti da ih nema. I kod nas je carnet slicno izvodio. To je slicno onome kada vozis sa mobitelom ili nevezan, pa neke uhvati policija, a neke ne.

Ja osobno ne koristim VPN, ali sve svedem na minimum. Kada skidam, a nije da skidam sve i svasta (mada imam 100/100 brzinu), cim se skine, micem to...

Vjerojatno puste da se skida i onda seedaju cijeli sadrzaj pa ovi nalete na njih da ga distribuiraju. Da se i to srediti tko zna.... Cak i sa tom kaznom... Ali jednom...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Znaci li to da ako bi npr. Skinuo warcraft 1-2-3 nije bitno, koji sam prethodno kupio ali izguio cd i pri instalaciji iste igre koristio cd key koji je legalan mogao popusit kaznu?
Jer eto blizzard nije odobrio da se njihove igre skidaju sa torrenta
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Soulfly1995 kaže...
Znaci li to da ako bi npr. Skinuo warcraft 1-2-3 nije bitno, koji sam prethodno kupio ali izguio cd i pri instalaciji iste igre koristio cd key koji je legalan mogao popusit kaznu?
Jer eto blizzard nije odobrio da se njihove igre skidaju sa torrenta

 -jel tebi jasno što je kazneno djelo korištenjem torrenta? ne download, nego upload-distribucija, to nemaš pravo i zbog toga možeš biti kažnjen (bez privatne tužbe, po sili zakona). Imaš već spomenuto linux distre kao primjer, gdje vlasnik dozvoljava i DISTRIBUCIJU.

zato i vrištim po ovim naslovima tema-novina.. jer kazna nije za skidanje, nego za distribuciju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Lijepo sam pitao, ne trebas vristat ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Soulfly1995 kaže...
Lijepo sam pitao, ne trebas vristat ;)

 ne vrištim na tebe nego na naslove.. i zabune-nesporazume koje to (namjerno) proizvodi... :)

-vrištim i na modove, uzalud.. jer eto tonček (i njegovi frendići) me lajkaju.. nevezano s temom, važno je samo da su protiv.

 

tu bi inzistirao da modovi moderiraju, tj da vide što je (dez)informacija i reagiraju. Ovo nije bezazlena tema, vrlo lako je provjeriti. Što rade modovi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
ihush kaže...
Soulfly1995 kaže...
Znaci li to da ako bi npr. Skinuo warcraft 1-2-3 nije bitno, koji sam prethodno kupio ali izguio cd i pri instalaciji iste igre koristio cd key koji je legalan mogao popusit kaznu?
Jer eto blizzard nije odobrio da se njihove igre skidaju sa torrenta

 -jel tebi jasno što je kazneno djelo korištenjem torrenta? ne download, nego upload-distribucija, to nemaš pravo i zbog toga možeš biti kažnjen (bez privatne tužbe, po sili zakona). Imaš već spomenuto linux distre kao primjer, gdje vlasnik dozvoljava i DISTRIBUCIJU.

zato i vrištim po ovim naslovima tema-novina.. jer kazna nije za skidanje, nego za distribuciju.

 Pogresno pretpostavljas da prosjecan citalac foruma ocigledno mladja osoba ima ikakvog pojma kako torent funkcionise i u cemu je razlika u odnosu na klasican download....

15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...

- ne predpostavljam .. ali kad se to kaže-odgovori, više puta, tad nitko nema ispriku 'nisam znao' ili dalje inzistirati (pa i nesporazum) na downloadu.

Čak je BSA unazad godinu izmijenio formulaciju u takvim 'optužbama' (do tad je svaka optužba, svaki novinski članak započinjao ''.. kažnjen zbog downloada..'' mada ne postoji ni jedan slučaj u svijetu.. uvijek je drugo djelo, hack-crack-distribucija tj klasični piratluk ili pedofilija i sl.).

 

- i ovaj post je recimo višak, ali i potreban.. ponavljati dok to ne postane jasno, dok to korisnici ne počnu razlikovati.

možda dok i bug kao IT časopis to počne jasnije isticati?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Patrick_cro kaže...
Tony ne možeš ti ništa zabraniti, nisi ti taj koji diktira nego zakon.
Evo ti ovdje članak 82
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_10_167_2399.html

Članak 82 je retardiran kao i onaj tko ga je napisao.

Taj se konta u Pravo k'o marica u K.k..

 

Pitaj urednike Bug- smije li netko za "osobnu upotrebu" skinuti s torrent trackera njihovo najnovije izdanje  u pdf ili nekom drugom digitalnom obliku .

Ako ti Miro Rosandić ili Drago Galić kažu da smiješ bez problema skinuti primjerak časopisa za tvoju tzv. "osobnu upotrebu" s torrenta ili s bilo kojeg share sitea eto, ja ću javno pojesti zadnji primjerak Bug-a i to analogni

ihush kaže...
 Tonček .. ajd reci da si retard pa da znam kako se ophoditi ili odskakući.. :)

 

edit: ili, ako imaš neku fikciju na mene.. onak, okaini se :) ili argumentiraj. Možda bi mogao zatražiti zaštitu MODova od bezumnog progonitelja po postovima-tamama? Možda bi mogao inzistirati na argumentima.. ili samo slegnuti ramenima i nextati. .. ali, problem, ne da mi se trpiti gluposti, pa daj argumentiraj (usput i gornji post s TDnom.. može ispravak-argument, osim ovog quota..).

Nisam Stalker već obmanjuješ javnost s tvojim deluzijama. 

Lijepo ti skini najnoviji film u digitalnom obliku za osobnu uporabu, daj mi adresu a ja ću ti poslati ekipicu sa sudskim nalogom koja će ti pretresti vanjski ili unutrašnji hard da vide što ti to pametnjakoviću sve imaš za "osobnu upotrebu".

 

Ode tvoje računalo, monitor na dražbu a ti maši papirićem s člankom 82.

Poslije ideš sucu za prekršaje.

 

I smanji doživljaj, već sam ti rekao da si neodgojen.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Tony Marconi kaže...

Nisam Stalker već obmanjuješ javnost s tvojim deluzijama. 

Lijepo ti skini najnoviji film u digitalnom obliku za osobnu uporabu, daj mi adresu a ja ću ti poslati ekipicu sa sudskim nalogom koja će ti pretresti vanjski ili unutrašnji hard da vide što ti to pametnjakoviću sve imaš za "osobnu upotrebu".

 

Ode tvoje računalo, monitor na dražbu a ti maši papirićem s člankom 82.

Poslije ideš sucu za prekršaje.

 

I smanji doživljaj, već sam ti rekao da si neodgojen.

Mozes meni. Ima da se poklope usima. Buduci da sam pravnik i razumijem se dosta u informatiku, jer mi to bio drugi studij, naci ce veliko nista kod mene... Inace, ne znam cemu konkretna adresa. Ona nije nikakav dokaz, vec IP, ali niti on nije nikakav dokaz.... Vec moj komp po kojemu mogu saltati koliko zele i sve je legalno, a sada, ako mi je neko provali wi-fi. To nije moj problem

 

10 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Tony Marconi kaže...
Patrick_cro kaže...
Tony ne možeš ti ništa zabraniti, nisi ti taj koji diktira nego zakon.
Evo ti ovdje članak 82
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_10_167_2399.html

Članak 82 je retardiran kao i onaj tko ga je napisao.

Taj se konta u Pravo k'o marica u K.k..

 

Pitaj urednike Bug- smije li netko za "osobnu upotrebu" skinuti s torrent trackera njihovo najnovije izdanje  u pdf ili nekom drugom digitalnom obliku .

Ako ti Miro Rosandić ili Drago Galić kažu da smiješ bez problema skinuti primjerak časopisa za tvoju tzv. "osobnu upotrebu" s torrenta ili s bilo kojeg share sitea eto, ja ću javno pojesti zadnji primjerak Bug-a i to analogni

ihush kaže...
 Tonček .. ajd reci da si retard pa da znam kako se ophoditi ili odskakući.. :)

 

edit: ili, ako imaš neku fikciju na mene.. onak, okaini se :) ili argumentiraj. Možda bi mogao zatražiti zaštitu MODova od bezumnog progonitelja po postovima-tamama? Možda bi mogao inzistirati na argumentima.. ili samo slegnuti ramenima i nextati. .. ali, problem, ne da mi se trpiti gluposti, pa daj argumentiraj (usput i gornji post s TDnom.. može ispravak-argument, osim ovog quota..).

Nisam Stalker već obmanjuješ javnost s tvojim deluzijama. 

Lijepo ti skini najnoviji film u digitalnom obliku za osobnu uporabu, daj mi adresu a ja ću ti poslati ekipicu sa sudskim nalogom koja će ti pretresti vanjski ili unutrašnji hard da vide što ti to pametnjakoviću sve imaš za "osobnu upotrebu".

 

Ode tvoje računalo, monitor na dražbu a ti maši papirićem s člankom 82.

Poslije ideš sucu za prekršaje.

 

I smanji doživljaj, već sam ti rekao da si neodgojen.

 

Ma sucu za brazilsku depilaciju jbt, daj ne laprdaj. Veći si katolik od pape.

 

Kakvi su ti to gore besmisleni argumenti. Rosandić i Galić ne pišu zakone, to što bi se njima svidjelo ili ne bi nema veze ni s čim. Oni i sami znaju što je legala, što nije. Pisali i sami o tome u jednom broju tvog omiljenog časopisa, pregledaj si svoj legalno kupljeni primjerak.

 

I kaj ti ova banana republika u kojoj živiš, ako uopće živiš u njoj jer stvarno sve što napišeš zvuči napamet i nepovezano s činjenicama, nije dovoljno policijska država da bi htio da stvari budu još gore nego što jesu.

 

Tolko zvučiš neupućeno da si ko ona ekipa iz vica o Thompsonu i tome zašto proda najviše CD-a. (Jer ekipa koja ga sluša ne zna pržit.)

 

Educiraj se. Čak su i hrvatski zakoni, na nesreću tebe i tebi sličnih zlonarmjernika, tolerantniji i povezaniji s pameću nego ti.

15 godina
offline
Re: Za skidanje sa torenta kazna...
Tony Marconi kaže...
Patrick_cro kaže...
Tony ne možeš ti ništa zabraniti, nisi ti taj koji diktira nego zakon.
Evo ti ovdje članak 82
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_10_167_2399.html

Članak 82 je retardiran kao i onaj tko ga je napisao.

Taj se konta u Pravo k'o marica u K.k..

 

Pitaj urednike Bug- smije li netko za "osobnu upotrebu" skinuti s torrent trackera njihovo najnovije izdanje  u pdf ili nekom drugom digitalnom obliku .

Ako ti Miro Rosandić ili Drago Galić kažu da smiješ bez problema skinuti primjerak časopisa za tvoju tzv. "osobnu upotrebu" s torrenta ili s bilo kojeg share sitea eto, ja ću javno pojesti zadnji primjerak Bug-a i to analogni

ihush kaže...
 Tonček .. ajd reci da si retard pa da znam kako se ophoditi ili odskakući.. :)

 

edit: ili, ako imaš neku fikciju na mene.. onak, okaini se :) ili argumentiraj. Možda bi mogao zatražiti zaštitu MODova od bezumnog progonitelja po postovima-tamama? Možda bi mogao inzistirati na argumentima.. ili samo slegnuti ramenima i nextati. .. ali, problem, ne da mi se trpiti gluposti, pa daj argumentiraj (usput i gornji post s TDnom.. može ispravak-argument, osim ovog quota..).

Nisam Stalker već obmanjuješ javnost s tvojim deluzijama. 

Lijepo ti skini najnoviji film u digitalnom obliku za osobnu uporabu, daj mi adresu a ja ću ti poslati ekipicu sa sudskim nalogom koja će ti pretresti vanjski ili unutrašnji hard da vide što ti to pametnjakoviću sve imaš za "osobnu upotrebu".

 

Ode tvoje računalo, monitor na dražbu a ti maši papirićem s člankom 82.

Poslije ideš sucu za prekršaje.

 

I smanji doživljaj, već sam ti rekao da si neodgojen.

 (brižni mod // on) ..

.. tonček dragi, naj se uzrujavat, ... i daj više odskakući ili treba zvati staratelje da te zbrinu?

imaš čak i pravo u svojij 'pravedničkoj prijetnji'.. :)) kad u prijetnji navodiš torrent, pa da, to je kažnjivo. Jasnije? Ako tebi i nije, pa što? ...

no ponovit ćemo... torrent=distribucija. Sumnjam da to tvoje kognitivne sposobnosti koprehendaju.

 

mada, ne znam čemu takav ton, da bi ja trebao skidati nešto ili biti u strahu od zakona, zašto u svom malom mozgu imaš ideju da npr ja downloadam tvoje visokoumne autorske tvorevine? Mada znam i odgovor, besmisleno, s deluzijom argumentirati...

ja neodgojen? amebice draga... baš si sladak. Ajd onak, zaobiđi malo, ohladi.. lupaj čekićem po prstiću. (slobodno ti se pridruže frendići, bar za lajkanje) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Za skidanje sa torenta kazna...

Ova tema se pretvorila u smetlište, pa je vrijeme da ode u povijest...

 

 

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice