Spajanje interneta na laptop preko mobitela

poruka: 16
|
čitano: 61.607
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Pozdrav svima! Jedno pitanje imam, u biti ne znam ni da li sam dobro napisala naslov teme onog što me ustvari interesira.{#}

Ovako, imam t-mobile tarifu za mobitel s neograničenim internetom.

E sad, imam laptop (koji mi ne lovi signal od rutera, zakaj nemam pojma, izbacujem me čim se spojim)

i zanima me sljedeće, da li ja mogu u stick za net stavit tu svoju karticu od mobitela, tj. tamo gdje imam tu tarifu

neograničenog neta i surfat preko nje neograničeno na laptopu, ili je to samo preko mobitela neograničeno?

Help!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela
Ako je stik otkljucan na tu mrezu od kartice mozes.
Bolje ispasti GLUP, nego iz autobusa.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela
Jesi siguran? Ja sam neki dan istu stvar pokusavao s vipom i nisam uspio.. Zvao sam sluzbu za korisnike i reki su mi da trebam imati neku SDATA ili MDATA tako nekako... Mozda su lagali ali ja nisam uspio s karticom iz moba u stick pa da mi radi...
Let it be
14 godina
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Naravno, mora raditi. Kod mene uredno radi. Jos je bonbon kartica u t-mobile stik.

Bolje ispasti GLUP, nego iz autobusa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Imaš bolju soluciju.. Ima nešto kod njih, jedna opcija. Pokušao sam sada naći na stranici, ali nisam uspio, a nemam baš vremena, pa nazovi njih i pitaj.. Radi se o nekoj opciji koju možeš koristiti uz tu pretplatničku tarifu na mobitelu koju već imaš.. 

Odeš u T com centar, aktiviraš tu opciju, dobiješ još jednu sim karticu, plaćaš mjesečno oko 30kn na računu za mobitel (dodatno) i na svom mobitelu normalno koristiš internet, a u stick staviš tu drugu SIM karticu koju si dobila i riješen problem. Samo ih pitaj u SZK, ako ti budu tvrdili da nije moguće, imaju tu opciju!

 

A za tebe i ostale, ta SIM kartica koja se koristi u mobitelu, ako je stick za mobilni internet otključan na mrežu čiji internet bi koristio, može se koristiti u njemu! Radi se samo o tome da je u tom slučaju potrebno postaviti pristupne točke (APN) u postavkama programa kojim se spajate na net. Te postavke na mobitelu mogu biti i najvjerojatnije su drukčije nego one koje se koriste na DATA SIM karticama. I treba ih u sluzbi za korisnike pitat onda za pristupne točke koje se koriste na mobitelu, ili ih možete pronaći u postavkama mobitela za pristup internetu.

14 godina
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Ako na mobitelu imaš neograničeno, zašto ne bi stvorila Hotspot na mobitelu, i preko laptopa se spojiš na mobitel, i preko njega išla na Internet?

 

edit: sad vidim da si dala ideju za sličnu varijantu {#}

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 22:52 (tonchy).
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

je nemogu koristit mob kao hotspot jer imam nokiu staru, nemam smartphone, u biti prek moba nit ne idem na net, samo mi služi za razgovore, opciju za neograničen net sam dobila uz tu tarifu, extra total S+ tarifa od t-mobile-a.

znači trebala bi otić u t-com kupit stick za net kod njih i pitat tamo dal mogu ja preko te svoje kartice na net na laptopu neograničeno...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela
Ekskjuz mi na krivom pisanju maloprije, nisam vidio da ste ženskog roda :)

Ja koristim SIM karticu od Tele2 modema za internet na mobitelu (također Tele2) pa ne vidim zašto ne bi radilo obrnuto, samo da je ista mreža.
Samo bi morala postaviti APN postavke, za stick.
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela
amanda25 kaže...

znači trebala bi otić u t-com kupit stick za net kod njih i pitat tamo dal mogu ja preko te svoje kartice na net na laptopu neograničeno...

 

 

da..trebala bi.. ili samo nazoveš telefonom SZK i pitaš..jer ako nećeš uzimat drugu karticu (dodatnu opciju) nemoraš ni ić u centar, osim ako ćeš uzet stick

13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela
Imam isto problem ,imam lumia 610,ihtio bih internet prebaciti na laptop,kako WiFi,blutut ili preko hot spot,she san pokusavao Ali nisam uspio,te molim forumase da mi pomognu.lp.
nebojsa
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Ako imate Android mobitel.tada skinite programčić PdaNet+ (Sa mobilism.org stranice ili neke druge, ili ga kupite na Google playu, ilegalno ili legalno na vama je da odlučite, ili možete koristiti i besplatnu verziju sa google playa ali onda vam neće funkcionirati https protokol, dakle ništa od gmaila i sličnoga).Potom sa weba skinete PC verziju PdaNet+ programa (googlajte PdaNet+) i instalirate ju.

 

Naposlijetku svega spojite laptop i mobitel USB kablom (može i Wifi ali je kompliciranije), spojite se mobom na net, pokrenete PdaNet+ na mobu, pa na kompu (gdje se smjesti u tray), uključite u sučelju PdaNet+ usb konekciju, pa potom na laptopu u trayu desni klik na ikonicu PdaNet+ i connect.I to je to.

 

Uglavnom ovo se zove tethering, a PdaNet+ nije jedini, ima još hrpa sličnih programa, čak i potpuno besplatnih, no ovaj je po meni najkvalitetniji i najjednostavniji.

 

 

PS

 

Ako vam PC ne "vidi" mobitel uopće, tada vjerovatno morate instalirati drajvere za vaš mobitel.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 13:02 (Baotica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje interneta na laptop preko mobitela
Baotica kaže...

Ako imate Android mobitel.tada skinite programčić PdaNet+ (Sa mobilism.org stranice ili neke druge, ili ga kupite na Google playu, ilegalno ili legalno na vama je da odlučite, ili možete koristiti i besplatnu verziju sa google playa ali onda vam neće funkcionirati https protokol, dakle ništa od gmaila i sličnoga).Potom sa weba skinete PC verziju PdaNet+ programa (googlajte PdaNet+) i instalirate ju.

 

Naposlijetku svega spojite laptop i mobitel USB kablom (može i Wifi ali je kompliciranije), spojite se mobom na net, pokrenete PdaNet+ na mobu, pa na kompu (gdje se smjesti u tray), uključite u sučelju PdaNet+ usb konekciju, pa potom na laptopu u trayu desni klik na ikonicu PdaNet+ i connect.I to je to.

 

Uglavnom ovo se zove tethering, a PdaNet+ nije jedini, ima još hrpa sličnih programa, čak i potpuno besplatnih, no ovaj je po meni najkvalitetniji i najjednostavniji.

 

 

PS

 

Ako vam PC ne "vidi" mobitel uopće, tada vjerovatno morate instalirati drajvere za vaš mobitel.

većina Android smartphonea ima opciju prijenosnog wi-fi spota ili dijeljenje USB-om (povezivanje bežično ili kabelom) gdje sam smartphone služi kao modem (router), tako da je navedeni postupak tetheringa nepotreban...osobno imam kineza sa 2.3.5. androidom i jedino na taj način izlazim na net (tarifa prva giga full speed, nakon toga rezanje na 64kbps, ali upotrebljivo za moje potrebe)...driveri obavezni, OS pod upitnikom- info s moba samo win 7 i linux (na win7 kod mene radi, ostale nisam isprobao), ne dozvoliti prijenos podataka USB-om (ako mob služi samo kao modem), ostalo se riješava u postavkama... 

13 godina
neaktivan
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Ponovno aktiviram temu!

 

Imam mobitel Samsung SGHD980 koji nema OS niti WIFI. Zanima me postupak kako se spojiti preko navedenog mobitela koji ima internet da bi na laptopu HP mogao surfati s internetom od mobitela?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

ne vidim smisao dijeljenja neta jer taj mob nema 3g nego samo gprs te edge. u prijevodu, i da uspijed nekako shareati net, bio bi ti jako spor, usporedivo sa dial-upom

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

Može pomoć!!! Htjela bi na kompjuteru trošit MB.s mobitela marke Samsung,dali treba neki posebni program ili što da mobitel uključim na USB kabel i u kompjuter što dalje pomoć{#}{#} na loše sastavljenom pitanju

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje interneta na laptop preko mobitela

ne bi bilo na odmet navesti i model mobitela

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice