Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

poruka: 14
|
čitano: 1.180
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

 Bitno mi za posao....

 

Nešto sam pročitao da je bitan CMS program....i tako

 

Na webu svi nude tu uslugu, a teško naći neki tutorial

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica

Šta ti je to bitno za posao?

 

Gdje si pročitao to za CMS i šta si pročitao?... i tako

 

Koju uslugu svi nude? Kakve tutorijale tražiš i gdje ih tražiš?

13 godina
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica

Radio bih kao admin ureda u agenciji za nekretnine pa možeš skužiti da ih često moraju obnavljati zbog novih nekretnina u ponudi

 

Na webu ima neka stranica koja piše o CMS (content mgmt system) 4000 i kako se ažurira. Stranica mi izgleda out of date pa pitam Vas iskusne kompjuteraše 

 

Pa mislio sam usluge ažuriranja, hostinga (btw što bi to bilo, vjerojatno nešto sa serverom?)

 

Tutorijale nisam još stigao potražiti iskreno 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica
robertini kaže...

 Bitno mi za posao....

 

Nešto sam pročitao da je bitan CMS program....i tako

 

Na webu svi nude tu uslugu, a teško naći neki tutorial

 Vecina placenih CMS-ova(oliti Content Managment System-a) koje tvrtke nude na web-u su njihove vlastite izrade, sto znaci da je na njihovoj savjesti da ih drze azurirane pa se ne moras misliti.
Ako ides na besplatno rjesenje poput Wordpress-a i dodas hrpu pluginova onda bi bilo pozeljno da imas testnu verziju web stranice koju azuriras prvu i vidis dal ti svi pluginovi rade, ako ne..pricekas dok plugin ne dobije update za doticnu veziju WP-a koju imas.
To ti je odgovor ako si mislio na azuriranje samog CMS sustava..a ako si mislio na azuriranje sadrzaja stranice, onda ovisno o CMS sustavu koji si izabrao dalje trazis tutorijale, olitiga dokumentaciju.
A ako si opet mislio na nesto trece, onda te molim da upitas sa vise detalja :D

Edit: odgovor beskoristan :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 15:50 (leo_91).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica
robertini kaže...

Radio bih kao admin ureda u agenciji za nekretnine pa možeš skužiti da ih često moraju obnavljati zbog novih nekretnina u ponudi

 

Na webu ima neka stranica koja piše o CMS (content mgmt system) 4000 i kako se ažurira. Stranica mi izgleda out of date pa pitam Vas iskusne kompjuteraše 

 

Pa mislio sam usluge ažuriranja, hostinga (btw što bi to bilo, vjerojatno nešto sa serverom?)

 

Tutorijale nisam još stigao potražiti iskreno 

 
Ako je firma u koju ides raditi ozbiljna onda bi trebali imati dokumentaciju koja mozes procitati i nauciti kako raditi sa CMS-om koji se koristi. :D
U svakom slucaju, bez konkretnog naziva CMS sustava koji imaju tesko da ti mozemo dati kakav konkretan savjet.
Mozes dati link na agenciju?

15 godina
neaktivan
offline
Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

Googlaj Joomla, Wordpress, Drupal...

To su samo neki (po meni najbolji) CMS "programi".

 

Tutorijala imaš mali milijun na internetu. Sretno

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica
leo_91 kaže...
robertini kaže...

 Bitno mi za posao....

 

Nešto sam pročitao da je bitan CMS program....i tako

 

Na webu svi nude tu uslugu, a teško naći neki tutorial

 Vecina placenih CMS-ova(oliti Content Managment System-a) koje tvrtke nude na web-u su njihove vlastite izrade, sto znaci da je na njihovoj savjesti da ih drze azurirane pa se ne moras misliti.
Ako ides na besplatno rjesenje poput Wordpress-a i dodas hrpu pluginova onda bi bilo pozeljno da imas testnu verziju web stranice koju azuriras prvu i vidis dal ti svi pluginovi rade, ako ne..pricekas dok plugin ne dobije update za doticnu veziju WP-a koju imas.
To ti je odgovor ako si mislio na azuriranje samog CMS sustava..a ako si mislio na azuriranje sadrzaja stranice, onda ovisno o CMS sustavu koji si izabrao dalje trazis tutorijale, olitiga dokumentaciju.
A ako si opet mislio na nesto trece, onda te molim da upitas sa vise detalja :D

Edit: odgovor beskoristan :D

 Nije beskoristan.........mislio sam na ažuriranje sadržaja......detaljnije unošenje novih slika/zamjena starih, vjerojatno i obnova podataka o istima. Budući da su u pitanju nekretnine, jasno je i zašto....samo što zasad niti sam ne znam što bi me još moglo zanimati 

13 godina
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica
leo_91 kaže...
robertini kaže...

Radio bih kao admin ureda u agenciji za nekretnine pa možeš skužiti da ih često moraju obnavljati zbog novih nekretnina u ponudi

 

Na webu ima neka stranica koja piše o CMS (content mgmt system) 4000 i kako se ažurira. Stranica mi izgleda out of date pa pitam Vas iskusne kompjuteraše 

 

Pa mislio sam usluge ažuriranja, hostinga (btw što bi to bilo, vjerojatno nešto sa serverom?)

 

Tutorijale nisam još stigao potražiti iskreno 

 
Ako je firma u koju ides raditi ozbiljna onda bi trebali imati dokumentaciju koja mozes procitati i nauciti kako raditi sa CMS-om koji se koristi. :D
U svakom slucaju, bez konkretnog naziva CMS sustava koji imaju tesko da ti mozemo dati kakav konkretan savjet.
Mozes dati link na agenciju?

 Nope, stranica im je još što bi se reklo - under construction. Radi se o Wordpressu....

14 godina
neaktivan
offline
Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

Evo ovako 
Pod pretpostavkom da agencija vec ima funkcionalan sajt i da ti samo trebas obnavljati sadrzaj:
Doma si ljepo instaliraj MAMP, skini WORDPRESS i instaliraj njega.
I kreni se lagano upoznavat nacinom na koji taj CMS(olitiga WP) funkcionira.
Tako da barem imas nekakvu pozadinu i znanje kad dodes na poso... da ne "blenes" u monitor i pitas sto je to. :D

Sto se tice instalacije navedenih..ako zapnes sto 100% hoces..drzi se tutorijala kojih ima brdo na netu : )

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

Dok sam ja pisao ti napisa odgovor. :D
S obzirom da se radi o wordpress-u ljepo napravi kao sto sam ti rekao da se upoznas sa sustavom.
Ako ce koristiti neku od vec postojecih WP "tema", pokusaj saznati koju. Ako ima besplatna verzija iste, skini i igraj se. Ako nema, citaj dokumentaciju i trazi tutorijale za nju.
Nije wordpress kompliciran, mozes brzo uhvatiti "mot".
Bio bi ti veliki plus kada bi imao nekakvu pozadinu sto se tice web developmenta cisto jer bi razumio kako to funkcionira..ali i sam wordpress je napravljen da bude jednostavan za koristenje svima pa vjerujem da neces imati problema.
Jos jedno pitanje:
Kada stranica bude gotova, dal ces ti biti taj koji ce postavljati stranicu online ili osoba koja ju je radila?
Jer ako budes ti onda ima jos "par" detalja na koje ces morati paziti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

Hoće li tu stranicu raditi netko drugi ili pak ti?

Ako ćeš ti biti ta osoba, bojim se da od toga nema ništa jer ovdje teško da ćeš naći dovoljnu količinu korisnih savjeta.

Odnosno, možeš ih naći ali tebi će biti totalno nerazumljivi.

 

Da bi savladao osnove bilo kojeg CMS-a treba ti barem 2 mjeseca svakodnevnog rada, isprobavanja, testiranja, čitanja po službenim forumima...

 

Ako će pak netko drugi odraditi taj web, a ti ga samo naknadno održavati, onda ta osoba koja će to raditi treba tebi pokazati

kako ćeš održavati i što trebaš raditi, a to je skroz lagano.

Pod održavanje mislim samo na ubacivanje novih oglasa, članaka, raznih tekstova, ili pak skidanje starih...

 

Sve mimo toga, bojim se za tebe je velik zaloga.  Nemoj misliti da te omalovažavam, nego sudeći po tvojim postovima ovdje stekao sam dojam da se prvi put susrećeš sa ovim.

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Što je važno znati kod ažuriranja web stranica?

Svima koji će raditi web stranice želim skrenuti pažnju da nikako ne kontaktiraju firmu virtus dizajn iz Zagreba jer će imati samo loša iskustva. Vlasnik firme Davor Blaguški smješka se kad mu dajete novce, a kasnije vam se

neće javiti na telefon, samo obećava i laže. Naravno traži vas novce unaprijed i onda počinje noćna mora. Kad mu date novce gotovo je poslovanje i više ne želi kontaktirati s vama. Radije da vam odradi posao neki pošteni student nego virtus dizajn.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica

Zanima me sto mi mogu ljudi preporuciti ili predat savjet sta radit ili pripaziti kod web stranica za nekretnine.?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 12:05 (Fre3k).
13 godina
offline
Re: Što je važno znati kod ažuriranja web stranica
Fre3k kaže...

Zanima me sto mi mogu ljudi preporuciti ili predat savjet sta radit ili pripaziti kod web stranica za nekretnine.?

 

Eto baš ti fala što si mi "posudio" temu za svoje potrebe, ali eto pitanje ti jeste na mjestu

 

U međuvremenu se ja razišao sa šeficom ovog prvotnog posla jer je inzistirala da radim i sa investicijama za što nisam stručan 

 

Ali volio bih raditi u nekoj agenciji za nekretnine........kao tajnik......

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice