[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

poruka: 16
|
čitano: 15.090
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

U zadnje vrijeme sve više i više ljudi se žali kako ne mogu pristupiti stranicama YouTubea ili im se stranice ne učitavaju ispravno. Korisnici koji se žale na te probleme većinom dolaze iz BiH i problem je u tome što nekom od ISP-a ne rade DNS serveri. U ovom tutorijalu pokazati ću vam kako se riješiti svih tih problema.

 

Pa započnimo:


1. Kliknite na Start -> Control Panel -> Network and Internet

2. Kliknite na Network and Sharing Center
3. Na lijevom izborniku kliknite na Change adapter settings
4. Kliknite desni klik na mrežni adapter koji koristite* (u mom su slučaju dva ali pokazati ću na Wireless Network Connection) pa Properties
5. Kliknite na Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) -> Properties
6. Postavite točkicu na Use the following DNS server addresses:
7. Pod Preferred DNS server upišite 8.8.8.8, a pod Alternate DNS server upišite 8.8.4.4 te kliknite na OK
8. Kada ste napravili sve korake kliknite na gumb Close, i to je to.
 

TESTIRANJE

 

Ako ste završili sve korake, potrebno je provjeriti radi li vam Internet normalno. Najlakši način da testirate svoju mrežu je da u svojem browseru otvorite adresu www.bug.hr. Ako vam se otvori Bug Online vaš internet radi normalno, a ako vam kaže da stranica nije pronađena nešto ste krivo napravili.

 

Nakon promijene DNS-ova na Google-ove, YouTube bi se trebao normalno učitavati. Osim toga, internet bi vam trebao postati malo brži.

 

----------

 

*DNS-ove možete promijeniti na svim instaliranim adapterima, procedura je ista.

 

----------

 

Hvala korisniku @D1001 koji je predložio slijedeće korake u tutorijalu.

 

Nekada promijene neće odmah stupiti na stranu pa će možda biti potrebno:

1. Onemogućiti pa ponovno omogućiti mrežni adapter (Desni klik na neki adapter -> Disable -> Desni klik opet pa Enable)

2. Očistiti DNS cache (Win + R -> cmd.exe -> ipconfig /flushdns)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 17:25 (Marko :D).
 
8 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Za neiskusnog korisnika DNS Jumper je bolja alternativa.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

I ovo sam probao i nista i dalje ne mogu gledati određene youtube klipove neznam vise sta da radim {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube
kaw_liga kaže...

I ovo sam probao i nista i dalje ne mogu gledati određene youtube klipove neznam vise sta da radim {#}

Ovaj tutorijal namjenjen je korisnicima YouTubea kojima se stranica ne može učitati ili se ne učita u cijelosti. 

Koju ti pogrešku javlja na tim određenim videima?

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
9 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Super tutorial samo ja taj DNS nebi stavljao jer je to Google-ov DNS server pa te lakse mogu pratiti sto radis na netu :) .

 

Probajte sa OpenDNS:

 

Prim:208.67.222.222

Sec:208.67.222.220

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 19:23 (WalterWolf).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube
WalterWolf kaže...

Super tutorial samo ja taj DNS nebi stavljao jer je to Google-ov DNS server pa te lakse mogu pratiti sto radis na netu :) .

 

Probajte sa OpenDNS:

 

Prim:208.67.222.222

Sec:208.67.222.220

Svi prate. Danas je nemoguće imati privatnost na internetu. Uzeo sam Googleov zato što je on najbrži jer Google ima servere po cijelome svijetu.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
9 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube
Marko :D kaže...
WalterWolf kaže...

Super tutorial samo ja taj DNS nebi stavljao jer je to Google-ov DNS server pa te lakse mogu pratiti sto radis na netu :) .

 

Probajte sa OpenDNS:

 

Prim:208.67.222.222

Sec:208.67.222.220

Svi prate. Danas je nemoguće imati privatnost na internetu. Uzeo sam Googleov zato što je on najbrži jer Google ima servere po cijelome svijetu.

Da znam.OpenDNS je isto jako brz.

 

Dok pingas DNS servere od T-Com-a,jedan IP propusta 100% a drugi 75%,pusti prva 3,cetvertog ne,Mozda zbog toga ne loada YT kako spada.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 19:28 (WalterWolf).
13 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Problem nije do hrvatskih ISP-a koliko znam već je do nekog ISP-a sa područja BiH. Napisao sam ovaj tutorijal kako bih pomogao tim ljudima jer nitko nije znao u čemu je problem. Upiši u tražilicu na forumu "problem sa youtube" i vidjeti ćeš da svima kojima se to događa piše iznad loga YouTubea BA što znači da su iz BiH.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube
Marko :D kaže...

Problem nije do hrvatskih ISP-a koliko znam već je do nekog ISP-a sa područja BiH. Napisao sam ovaj tutorijal kako bih pomogao tim ljudima jer nitko nije znao u čemu je problem. Upiši u tražilicu na forumu "problem sa youtube" i vidjeti ćeš da svima kojima se to događa piše iznad loga YouTubea BA što znači da su iz BiH.

 

Dobro,ja sam imao sljedeci problem video na YT mi je svaki put zastekao na 0:03 na par sec,ja sam to rjesio sa OpenDNS a sad nzm jeli to do YT ili do ISP.

13 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Mislim da je to bilo do ISP-a ali nisam 100% siguran jer ne znam kakve veze DNS ima sa YouTube videima. :)

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Meni se ponekad zna desiti da ne mogu koristiti net na par minuta jer napiše poruku DNS unavailable, da li bi promjena DNS-a pomogla?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube
boxer kaže...

Meni se ponekad zna desiti da ne mogu koristiti net na par minuta jer napiše poruku DNS unavailable, da li bi promjena DNS-a pomogla?

Probaj, nemaš što izgubiti.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
12 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube
Marko :D kaže...
kaw_liga kaže...

I ovo sam probao i nista i dalje ne mogu gledati određene youtube klipove neznam vise sta da radim {#}

Ovaj tutorijal namjenjen je korisnicima YouTubea kojima se stranica ne može učitati ili se ne učita u cijelosti. 

Koju ti pogrešku javlja na tim određenim videima?

Iz Hrv sam i imam Optimin internet a gresku je nakon poduzeg ucitavanja izbaci ''Došlo je do pogreške pokusajte ponovo kasnije.''

znaci da ne mjenjam dns postavke al vise neznam ni sta da radim a da to rijesim

13 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Zovi službu za korisnike i prijavi problem.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: [TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Zvao i refreshirali su liniju i sad zasad radi...kazu da ponekad ako se desi da moze pomoci i resetiranje rutera a ako se ucestalo nastavi da ih opet nazovem..

Bilo je dobro jer na pocetku razgovora su bili sigurni da nije do njih da nemaju veze sa jutubom al kad je proradilo nakon ''intervencije'' promjenili su misljenje {#}

12 godina
offline
[TUT] Rješenje problema sa servisom YouTube

Nakon nekog vremena opet isti problem neki se videi uopce ne zele pustiti....stvarno neznam sta vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice