Usporedni test browsera

poruka: 52
|
čitano: 15.645
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Usporedni test browsera

Potaknut raspravom na ovoj temi, odlučio sam napraviti mali test browsera – koliko tko troši tog precijenjenog I jadnog RAMa pošto nekima svaki kB igra ulogu – kao da smo u 1996. godini sa 16MB memorije I 5gb HDDovima. Testovi će biti izvedeni u čistoj okolini, u VirtualBoxu. Svaki browser će dobiti jednake uvjete za rad. OS koji koristim je Vista Business SP2 x32 sa 1GB RAMa na raspolaganju. Sve se vrti na laptopu iz Moj PC pod Linux Mintom 10. Također, bit će izmjerena potrošnja RAMa na Linuxu.

Svaki put će biti otvorene iste stranice kojie simuliraju tipičan dan forumaša – Youtube sa učitanom jednom pjesmom u bufferu (

), naslovnica Bug Foruma, naslovnica Index.hr I google.hr.

Browseri u igri su IE7, IE8, IE9 beta, Firefox 3.6.13, zadnji nightly od Minefielda, zadnja beta od Firefoxa, Chrome, Opera 11 I Safari. Uza sve će biti priloženi Ssovi iz process explorera da uhvatimo sve IE-ove skrivene procese koje je on pozvao. Ssove radim odmah na kraju bufferiranja videa da nebi bilo priče o nejednakim uvjetima.

Radna okolina je pripremeljena na najjednostavniji mogući način – instalirani updateovi, process explorer I napravljen je restore point. Kako browser ne ulazi preduboko u sistem, sys restore će sasvim ok poslužiti da ne kopiram po 6.5 GB vhd-a.

Ako netko ima primjedbe na način testiranja, nek se javi. Prigovore vezane za Vistu si zapiknite tamo di sunce nikad ne sija. Antivirusa I sličnih žderača resursa neće biti jer simuliramo čisti komp – user se upravo uputio u potragu za stvarima koje mu trebaju po bespućima interneta. Sad, hoće završiti taman kad izađe nova verzija OS-a koji vrti, ovisi I o browseru. Pa da vidimo taj okršaj...

Instaliran Process Explorer I važni apdejti za windowse. Kreirao sam restore point “Početak” I na nju ću se vraćati prije instalacije idućeg browsera.

Stanje prije okršaja Stanje prije okršaja

IE7 – browser dolazi sa Vistom SP2. U Task manageru vidimo 75 mb dok je stvarna situacija malo drugačija – oko 116 MB sa svim dll-ovima. Zaboravio sam ga slikati uz task manager ali ako nekom to puno znači, mogu ponovit test.


IE7 IE7
 
IE8 – dolazi sa Win7 I kao important update za Vistu. I opet nas MS laže. Task manager kaže oko 70mb dok process explorer kaže “malo” više – oko 146mb. Duplo više.

IE8 IE8
 

IE9 beta – MS-ov konj za trku sa novim browserima. HTML5, veće brzine renderiranja, manje žderanja resursa... Task manager kaže 87mb. Process explorer kaže oko 160mb. Opet skoro duplo više. MS??

 

IE 9 beta IE 9 beta
 

Sada palim system restore I vraćam na onu početnu točku. Dosad sam instalirao 8 I 9 preko windows updatea, sada kreće instalacija drugih browsera.

Opera 11 – ovaj browser prvi put koristim tako da nemam pojma kako će se ponašati. Task manager kaže oko 130mb dok Process Explorer kaže oko 150mb. Razlika je vidljiva I kod Opere.

 

Opera Opera
 


System restore da očistimo Operine ostatke koji bi mogli utjecati na rezultate ostalih browsera.

Firefox 3.6.13 – not much to say. Zadnji stabilni release. Task manager kaže oko 70mb sa plugin containerom dok process explorer kaže oko 105mb sa plugin containerom. Razlika je vidljiva ali ne ogromna (dupla) kao kod IE-a.

FF 3.6.13 FF 3.6.13
 

Opet system restore. Idemo na FF 4.0 beta.

Firefox 4.0 beta8 – beta verzija novog Mozillinog preglednika. Već sada, u beta fazi, pokazuje vrlo velik potencijal. Zasad najveći problem je memory bug zbog kojeg FF povuče malo više RAMa (I to je jedini argument zlobnicima protiv Ffa). Do finalne verzije, ovo će biti riješen problem. Task manager pokazuje oko 120mb sa plugin containerom dok process explorer pokazuje oko 150mb. Još uvijek ispod IE9 rekorda.

Firefox 4.0 beta8 Firefox 4.0 beta8
 

Još jedan restore. Sada je na redu Minefield.

Minefield 4.0b9pre – alpha verzija novog FF-a, današnji build. Nadajmo se da ovaj troši manje RAMa od onog od jučer :D. Task manager kaže oko 100mb a process explorer 135mb. Dakle, u prosjeku, kod Firefoxa odstupanje task manager – process explorer je oko 30mb.

Minefield 4.0b9pre Minefield 4.0b9pre
 

Opet restore, sada je na redu Google Chrome.

Chrome – ovaj browser sam koristio nešto sitno ali mi se nije osobito svidio. Malo vježbanja mozga dok se to pozbroji. Oko 80mb u task manageru (ako me matematika dobro služi u pola1). Process explorer kaže oko 180mb ako sam dobro pozbrojio. Provjerite. Za “mali” I “jednostavni” browser poprilično troši. Više od Firefoxa?

Google Chrome Google Chrome
 

Zadnji restore večeras, sada je na redu Appleov izdanak Safari.

Safari – također prvi put koristim ovaj browser pa ne znam kako će se ponašati. Nevjerovatno duga instalacija u odnosu na ostale (Opera definitivno najbrža) I 2 puta je tražio dopuštenje od UACa. U task manageru kaže oko 85mb (letjelo je I do 120) dok process explorer kaže oko 115mb.

safari safari
 

Zaključak? Potpuno besmisleno testiranje jer smo sve već znali – svi troše tu negdje istu količinu, 20-30mb manje-više. IE nije svetac kao što izgleda u Task manageru a Chrome me osobno iznenadio. Neki odokativni poredak bi bio (od najmanje prema najviše) – Firefox 3.6.13 sa 105mb, Safari 115mb, IE7 116mb, Minefield 135mb, IE8 146mb, Firefox 4.0 beta 150mb, Opera također 150mb, IE9 160mb I začuđujuči rekorder Chrome sa 180mb.

 

I rezultat Minefielda koji je otvoren 4h na Mintu. x64 obadvoje.

Minefield @ Mint 10 Minefield @ Mint 10
 

Ako se nekom da, nek pokuša ponovno sve. Ja sam gotov za večeras. Svaki put kad krene rasprava oko RAMa I browsera, uputite se u ovu temu.

Laku noć.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 0:59 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
32 0 hvala 29
14 godina
protjeran
offline
Usporedni test browsera

Svaka ti dala majstore.

http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Usporedni test browsera

Neznam ja baš nisam nešto postao pametniji ovim testiranjem{#}

 

Meni chrome sa 3 taba otvorena(2 foruma i face) vuće 550MB-rama u taskmanageru, a ako on laže za nekih 60-akMB kako je to kod tebe bilo, znači da mi vuće 600MB-a rama tako ovaj test meni nema smisla.

 

Jer treba testirati kroz dugotrajno surfanje i otvaranje gomila stranica, krcanja history-a,cache-a i slično i onda vidjeti koji troši manje, ovo su bili više neki laboratorijski čisti uvjeti u kojima je između svih mala razliga, danas kad ljudi imaju 4GB rama 20MB-a gore dole ništa neznači. Ali ako neki troši 150MB a drugi 600MB(kao moj chrome) e onda već pričamo o značajnoj razlici.

 

Ali pohvale za trud, trebalo je imati volje toliko system restora uraditi i sve to istestirati{#}

Stoja
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
-.- Ne ruši moral, čovjek se potrudio =)
http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedni test browsera
meni opera nikad nije vukla vise od 300 mb...vjerojatno ima dobar cleanup...


A što se tiče chromea... ničemu od googlea ne vjerujem...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
offline
RE: Usporedni test browsera

Dakle, istina je za Chrome.. ja sam mislio da je moj komp lud kad sam išao radit usporedbu njega i Firefoxa.

 

Uvijek svi Chromeu djele argumente tipa lagan, jako lagan, jako jako lagan, ma prelagan! Kad ono zbrojiš procese i skontaš da zapravo guta ko blesav..

Valjda se taj dojam stvara zbog brzine i jednostavnosti sučelja.. firefox djeluje glomazno, to se najviše odnosi na cold start i općenito sporije otvaranje stranica od konkurencije (ff 3.6) a ispada da dosta manje troši.

 

Svakom ko ima par gb rama u kompu ne bi trebalo smetat, tako da ono..

 

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Usporedni test browsera
Stoja kaže...
Jer treba testirati kroz dugotrajno surfanje i otvaranje gomila stranica, krcanja history-a,cache-a i slično i onda vidjeti koji troši manje, ovo su bili više neki laboratorijski čisti uvjeti u kojima je između svih mala razliga, danas kad ljudi imaju 4GB rama 20MB-a gore dole ništa neznači. Ali ako neki troši 150MB a drugi 600MB(kao moj chrome) e onda već pričamo o značajnoj razlici.

 

Ali pohvale za trud, trebalo je imati volje toliko system restora uraditi i sve to istestirati{#}

Imao sam i to u planu ali sam odustao iz više razloga. Kao prvo, nemoguće je točno ponoviti testiranje jer se stranice mijenjaju - možda na index.hr bude više slika, na FBu manje slika više statusa i sl. pa za 2h drugačija situacija. Te razlike u contentu bi napravile 20-30mb razlike u memoriji pa bi ovi plačljivci rekli da sam za IE namjerno otvarao "teže" stranice a za FF sam otvorio 5 tabova sa about:blank i čekao 2h. Ovaj test sam odvrtio tako da sam otvorio gore navedene stranice u tabovima, čekao da se video bufferira i onda sam slikao potrošnju. Dakle, nema mrdanja po otvorenim stranicama i praktički jedine razlike mogu biti u oglasima koji su učitani.

 

Drugi razlog je što bi to trajalo stvarno dugo. 2h po browseru a ja sam ih imao 8 komada. Taj test bi eventualno odvrtio sa 3 browsera i to tek kad bi detaljno utvrdio metode testiranja - koje stranice bi koliko dugo bile otvorene kako bi svi imali podjednake uvjete.

 

Vidiš na prošloj temi da se neki svađaju oko 10mb pa sam im pokazao tko tu ustvari više cucla i koliko je to zapravo nebitno.

EnlightenedPhoenix kaže...
meni opera nikad nije vukla vise od 300 mb...vjerojatno ima dobar cleanup...

A što se tiče chromea... ničemu od googlea ne vjerujem...

Operu sam prvi put koristio i bio sam oduševljen iznimno brzom instalacijom i (subjektivno) najbržim učitavanjem stranica. Chrome troši jednostavno previše s obzirom na minimalističko sučelje ali to je očito cijena razdvojenih procesa za svaki tab - očito svaki .exe mora imati neke dijelove koje su i ostali učitali pa to dodatno diže potrošnju za razliku od ostalih browsera koji content drže u jednom procesu i eventualno flash u drugom.

nontryer kaže...

Dakle, istina je za Chrome.. ja sam mislio da je moj komp lud kad sam išao radit usporedbu njega i Firefoxa.

 

Uvijek svi Chromeu djele argumente tipa lagan, jako lagan, jako jako lagan, ma prelagan! Kad ono zbrojiš procese i skontaš da zapravo guta ko blesav..

Valjda se taj dojam stvara zbog brzine i jednostavnosti sučelja.. firefox djeluje glomazno, to se najviše odnosi na cold start i općenito sporije otvaranje stranica od konkurencije (ff 3.6) a ispada da dosta manje troši.

 

Svakom ko ima par gb rama u kompu ne bi trebalo smetat, tako da ono..

I ja sam se iznenadio kada sam vidio koliko Chrome troši.

 

FF 3.6 troši najmanje od svih ali se i najsporije starta. Minefield troši čak i manje od bete - očito se dosta radi na tom memory leak bugu.

 

U testu sam naveo - potpuno besmisleno s obzirom da skoro svi imamo 3+ GB RAMa i da tih 30-50mb više ništa ne znače. Ovi koji imaju manje od 2GB nek ugase nepotrebne servise i koriste starije verzije browsera ako im je jako stalo do slobodnog RAMa. Također, FF je u beta fazi pa bi zamolio hatere da malo razmisle po čemu pljuju. A gospodin karakteran, dobro pogledaj minefield vs. IE9. Now what?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
čuj sum uz svo dužno poštovanje i trud koji si uložio u testiranje čini se da si bio i nažalost ostao IE hater.

ne znam što želiš poručiti prozivanjem mene i usporedbe IE 9 s minefieldom? ja sa po tvome "skromnih" 2 GB RAM-a (jer kolko te kužim svi vi ovdje kako ti kažeš imate minimum 3 GB RAM-a) imam speed lighting fast browser koji se nema čega postidjeti čak ni u beta fazi.
May justice be done though the heavens fall
15 godina
odjavljen
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...
čuj sum uz svo dužno poštovanje i trud koji si uložio u testiranje čini se da si bio i nažalost ostao IE hater.

ne znam što želiš poručiti prozivanjem mene i usporedbe IE 9 s minefieldom? ja sa po tvome "skromnih" 2 GB RAM-a (jer kolko te kužim svi vi ovdje kako ti kažeš imate minimum 3 GB RAM-a) imam speed lighting fast browser koji se nema čega postidjeti čak ni u beta fazi.

Ti si nekoliko puta spomenuo da ti Minefield i beta FFa troše više od IE9. Očito da nije tako. Vidiš da imam puno slobodnog vremena, nemoj da idem citirat tvoje poruke. Samo me zanima dokle ćeš to tvrditi - zato sam ti i rekao da sam odvrtiš test.

 

BTW, na sestrinom kompu sa 256 MB RAMa i Intel Celeronom na 900mhz FF 3.6.12 odlično funkicionira pod Win XP.

 

Boldano - mi to imamo sa Minefieldom još od alpha faze :)

 

Nisam IE hater - jednako bi me smetalo da netko diže FF ili Chrome u nebesa - FF je spor na pokretanju i točka. Činjenice su jedno, osobni izbor je drugo. Ja sam vam dao činjenice, vi kako hoćete. IE (bilo koji) troši više RAMa od bilo kojeg FFa i točka. FF 3.6.13 troši NAJMANJE od svih testiranih browsera.  Sada dolazimo do zaključka da IE troši previše s obzirom da je riječ o browseru bez addonsa i da Chrome troši daleko previše (također bez addonova).

 

Ako netko sumnja u rezultate, nek slobodno ponovi testiranje. Detaljno je objašnjeno kako je izvedeno. Be my guest.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedni test browsera

Poprilično pristrano testiranje barem tekst. Ne smatram ništa relevantnim, potrošnja RAM-a mi nije opće bitna, a ovo za zavaravanje RAM-a je čista glupost i nema nikakve veze sa sakrivanjem. IE hater si, Mozillin fan i to je više nego očito. U rasprave koji browser je bolji se neću upuštati jer to je ko natjecanje u paraolimpijadi, čak i ako pobijediš i dalje si retardiran. Natjecanje u brzini koje je meni najvažnije, tu FF nema nikakve šanse.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Usporedni test browsera

Potpuno nebitno jel tekst pristran ili nije. Imaš brojke. RAM nije pristran a očito je nekom bitno par kB više-manje. Dal da vam nacrtam da nisam IE hater?

 

Može i speed test. Teren je spreman. Naravno, sada ćete reći da sintetički benchmarci ništa ne znače jer ne ocrtavaju stvarnu situaciju i nitko neće priznati rezultate SunSpidera i v8bencha.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
Sum_of_all_fears kaže...
karakteran kaže...
čuj sum uz svo dužno poštovanje i trud koji si uložio u testiranje čini se da si bio i nažalost ostao IE hater.

ne znam što želiš poručiti prozivanjem mene i usporedbe IE 9 s minefieldom? ja sa po tvome "skromnih" 2 GB RAM-a (jer kolko te kužim svi vi ovdje kako ti kažeš imate minimum 3 GB RAM-a) imam speed lighting fast browser koji se nema čega postidjeti čak ni u beta fazi.

Ti si nekoliko puta spomenuo da ti Minefield i beta FFa troše više od IE9. Očito da nije tako. Vidiš da imam puno slobodnog vremena, nemoj da idem citirat tvoje poruke. Samo me zanima dokle ćeš to tvrditi - zato sam ti i rekao da sam odvrtiš test.

 

BTW, na sestrinom kompu sa 256 MB RAMa i Intel Celeronom na 900mhz FF 3.6.12 odlično funkicionira pod Win XP.

 

Boldano - mi to imamo sa Minefieldom još od alpha faze :)

 

Nisam IE hater - jednako bi me smetalo da netko diže FF ili Chrome u nebesa - FF je spor na pokretanju i točka. Činjenice su jedno, osobni izbor je drugo. Ja sam vam dao činjenice, vi kako hoćete. IE (bilo koji) troši više RAMa od bilo kojeg FFa i točka. FF 3.6.13 troši NAJMANJE od svih testiranih browsera.  Sada dolazimo do zaključka da IE troši previše s obzirom da je riječ o browseru bez addonsa i da Chrome troši daleko previše (također bez addonova).

 

Ako netko sumnja u rezultate, nek slobodno ponovi testiranje. Detaljno je objašnjeno kako je izvedeno. Be my guest.

 daj molim te nađi malo vremena i citiraj me gdje sam ja to rekao da IE 9 troši manje od od ovih tvojih fetiša? mene zaista fascinira tvoja opsjednutost FF i njegovim konkurentom IE koji to nije jer drži više tržišta nego "tvoj" browser kako ga nazivaš sa svim ostalim zajedno (40-60%), a ti još očigledno nisi shvatio da kod odabira browsera ne presuđuje da li IE 9 guta 50 MB RAM-a više ili manje nego brzina (koja nije primarna jer je to sve tu negdje) nego stabilnost, funkcionalnost i izgled a IE 9 je tu superioran. testiraj to ako nevjeruješ.

i daj mi još reci što je ovo na ss? kažeš da IE 9 nema addone?

IE 9 addons IE 9 addons
May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:23 (karakteran).
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
Sum_of_all_fears kaže...

Potpuno nebitno jel tekst pristran ili nije. Imaš brojke. RAM nije pristran a očito je nekom bitno par kB više-manje. Dal da vam nacrtam da nisam IE hater?

 

Može i speed test. Teren je spreman. Naravno, sada ćete reći da sintetički benchmarci ništa ne znače jer ne ocrtavaju stvarnu situaciju i nitko neće priznati rezultate SunSpidera i v8bencha.

 desetinka sekunde ili dvije u brzini nekog browsera ne znači ništa ako ja nemam pretraživač koji je stabilan, funkcionalan i nadasve lijep. teško je gledat u onu ružnoću od FF čitav dan, a ne osjećat psihičke posljedice kao što su odbojnost istog, nervoza, smanjenje koncentracije, odvlačenje pažnje, iritacija istim, itd...

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:27 (karakteran).
14 godina
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...

 desetinka sekunde ili dvije u brzini nekog browsera ne znači ništa ako ja nemam pretraživač koji je stabilan, funkcionalan i nadasve lijep. teško je gledat u onu ružnoću od FF čitav dan, a ne osjećat psihičke posljedice kao što su odbojnost istog, nervoza, itd...

Sve što si rekao je čisto subjektivni dojam.. Meni je browsanje IE-om totalna muka, kao da mi je netko desnu ruku odsjekao.

Isto vrijedi i za ff kad na njemu nemam ni jedan addon ili za bilo koji drugi browser

 

 

Sto ljudi, sto čudi.. ne mogu uvijek svi voljet isto što i ti, nekom je IE, Chrome, Firefox, Whatever pain in the ass a nekom je prekrasan, sjajan, revolucionaran i ne znam već šta.

 

Osim tog, dečku govoriš da je IE hater. Smatraš li sebe FF haterom? Pitam čisto informativno. {#}

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.
14 godina
neaktivan
offline
Usporedni test browsera

Odlično odrađeno!

I mene je Chrome iznenadio, ali svejedno ga se ne odričem. 

Moj drugi favorit je Firefox kojeg sam korisito sve do izlaska Chrome-a i jako sam zadovoljan napretkom! Go Firefox 4!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera

@nontryer

 

pitanje je na mjestu. nije teško mrzit nešto što je ružno i za mene nedovoljno funkcionalno te nametano od forumske okoline kao mesija u svijetu browsera, a usput pristalice FF su ujedno i najžešći mrzitelji IE (9) pa sam stoga kao korisnik IE 9 bio izvrijeđan više puta (čoporativno) s njihove strane što mi je trebalo poslužiti da i ja spadnem na njihov nivo mržnje. no mislim da se nisam spustio tako nisko, jednostavno branim browser za kojeg sam se osvjedočio da je za moje potrebe average usera savršen. i da hoću ne mogu mu nać manu.

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:33 (karakteran).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...

 mene zaista fascinira tvoja opsjednutost FF i njegovim konkurentom IE koji to nije jer drži više tržišta nego "tvoj" browser kako ga nazivaš sa svim ostalim zajedno (40-60%), a ti još očigledno nisi shvatio da kod odabira browsera ne presuđuje da li IE 9 guta 50 MB RAM-a više ili manje nego brzina (koja nije primarna jer je to sve tu negdje) nego stabilnost, funkcionalnost i izgled a IE 9 je tu superioran. testiraj to ako nevjeruješ.

A to što IE dolazi sa Windowsom to ne presuđuje?

X puta sam video/čuo odgovore koristim ono " plavo E" .

Čim neko ni ne zna šta je "Plavo E" neće ni znati šta je Firefox, Opera ili bilo koji drugi brauzer.

 

Meni lično IE ili bilo koji drugi brauzer ne smeta.

Ja jesam fan Firefoxa, ali ako se tebi ne sviđa ti slobodno koristi drugi.

 

 

Što se tiče Chroma, njegova povećana memorija je zbog kompletne separacije procesa.

http://baguje.com/author/icecold/
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
icecold kaže...
karakteran kaže...

 mene zaista fascinira tvoja opsjednutost FF i njegovim konkurentom IE koji to nije jer drži više tržišta nego "tvoj" browser kako ga nazivaš sa svim ostalim zajedno (40-60%), a ti još očigledno nisi shvatio da kod odabira browsera ne presuđuje da li IE 9 guta 50 MB RAM-a više ili manje nego brzina (koja nije primarna jer je to sve tu negdje) nego stabilnost, funkcionalnost i izgled a IE 9 je tu superioran. testiraj to ako nevjeruješ.

A to što IE dolazi sa Windowsom to ne presuđuje?

X puta sam video/čuo odgovore koristim ono " plavo E" .

Čim neko ni ne zna šta je "Plavo E" neće ni znati šta je Firefox, Opera ili bilo koji drugi brauzer.

 

Meni lično IE ili bilo koji drugi brauzer ne smeta.

Ja jesam fan Firefoxa, ali ako se tebi ne sviđa ti slobodno koristi drugi.

 

 

Što se tiče Chroma, njegova povećana memorija je zbog kompletne separacije procesa.

 to što IE dolazi s windowsima nema veze jer su svi ostali browseri na tržištu besplatni i reklame za njih iskaču kao iz paštete na maltene svakoj drugoj, trećoj stranici koju otvoriš. dakle tvoja je volja hoćeš li ostati na IE ili ćeš si instalirati nešto drugo, kao npr. windows media player dolazi s OS-om (7), a nitko koga poznam ne koristi ga reprodukciju glazbe ili filmova jer su ostali alati za tu svrhu također besplatni i lako se instaliraju kao i bilo koji drugi browser.

 

evo savjeta besplatno, pa javi onim tvojim u FF dat ću vam recept kako ćete prestić IE po broju korisnika: napravite jednostavan, funkcionalan i LIJEP browser i postat ćete dostojna konkurencija IE (9). ovako kako idete do sada ganjajući brzinu nećete se maknut s 20% udjela na tržištu.

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:41 (karakteran).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...

 daj molim te nađi malo vremena i citiraj me gdje sam ja to rekao da IE 9 troši manje od od ovih tvojih fetiša? mene zaista fascinira tvoja opsjednutost FF i njegovim konkurentom IE koji to nije jer drži više tržišta nego "tvoj" browser kako ga nazivaš sa svim ostalim zajedno (40-60%), a ti još očigledno nisi shvatio da kod odabira browsera ne presuđuje da li IE 9 guta 50 MB RAM-a više ili manje nego brzina (koja nije primarna jer je to sve tu negdje) nego stabilnost, funkcionalnost i izgled a IE 9 je tu superioran. testiraj to ako nevjeruješ.

i daj mi još reci što je ovo na ss? kažeš da IE 9 nema addone?

Sad imam posla ali obećajem da ću naći. IE ima toiiki tržišni udio ISKLJUČIVO radi Windowsa - štefici i marici je ono "plavo e" internet. Kad im ga makneš sa desktopa, ne mogu na internet iako tamo stoji Firefox. "Nema mi interneta". Superiorna funkcionalnost? Ma daj molim te. Sad pretjeruješ. Izgled? ha-ha.

karakteran kaže...

 desetinka sekunde ili dvije u brzini nekog browsera ne znači ništa ako ja nemam pretraživač koji je stabilan, funkcionalan i nadasve lijep. teško je gledat u onu ružnoću od FF čitav dan, a ne osjećat psihičke posljedice kao što su odbojnost istog, nervoza, smanjenje koncentracije, odvlačenje pažnje, iritacija istim, itd...

Opet funkcionalan i lijep. Sva sreća pa addonove (korisne) za IE moreš nabrojat na prste. FF te čini nervoznim? Mene IE čini nervoznim jer imam osjećaj kao da će se srušit svake sekunde. A to se FFu ne događa.

icecold kaže...

A to što IE dolazi sa Windowsom to ne presuđuje?

X puta sam video/čuo odgovore koristim ono " plavo E" .

Čim neko ni ne zna šta je "Plavo E" neće ni znati šta je Firefox, Opera ili bilo koji drugi brauzer.

 

Meni lično IE ili bilo koji drugi brauzer ne smeta.

Ja jesam fan Firefoxa, ali ako se tebi ne sviđa ti slobodno koristi drugi.

 

 

Što se tiče Chroma, njegova povećana memorija je zbog kompletne separacije procesa.

Potpisujem u potpunosti. Eto odakle je udio. Makni IE iz windowsa i ode mu udio u pm. Safari makni iz OSXa i isto ode udio. FF i Opera bi uzeli 90% tržišta.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...
icecold kaže...
karakteran kaže...

 mene zaista fascinira tvoja opsjednutost FF i njegovim konkurentom IE koji to nije jer drži više tržišta nego "tvoj" browser kako ga nazivaš sa svim ostalim zajedno (40-60%), a ti još očigledno nisi shvatio da kod odabira browsera ne presuđuje da li IE 9 guta 50 MB RAM-a više ili manje nego brzina (koja nije primarna jer je to sve tu negdje) nego stabilnost, funkcionalnost i izgled a IE 9 je tu superioran. testiraj to ako nevjeruješ.

A to što IE dolazi sa Windowsom to ne presuđuje?

X puta sam video/čuo odgovore koristim ono " plavo E" .

Čim neko ni ne zna šta je "Plavo E" neće ni znati šta je Firefox, Opera ili bilo koji drugi brauzer.

 

Meni lično IE ili bilo koji drugi brauzer ne smeta.

Ja jesam fan Firefoxa, ali ako se tebi ne sviđa ti slobodno koristi drugi.

 

 

Što se tiče Chroma, njegova povećana memorija je zbog kompletne separacije procesa.

 to što IE dolazi s windowsima nema veze jer su svi ostali browseri na tržištu besplatni i reklame za njih iskaču kao iz paštete na maltene svakoj drugoj, trećoj stranici koju otvoriš. dakle tvoja je volja hoćeš li ostati na IE ili ćeš si instalirati nešto drugo

Nije baš da nema veze, zaboravljaš da je jako jako puno ljudi žešće informatički neobrazovano, jedini uvijet za odabir browsera im je "Jel može na fejs?? Može? Super onda, kad je već tu.. njega ću"

 

Jako puno ljudi ne mari, ne zna i ne vidi razliku između pojedinih browsera pa im je sasvim svejedno čim surfaju.

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
nećeš ti sum ništa naći jer ja to nigdje nisam rekao. u jednom sam postu samo izrazio sumnju, potaknut iskustvima drugih forumaša, ali nisam ništa decidirano tvrdio.

a za taj tvoj komad fetiša tvrdim i dalje: nemate jednostavnost, a samim time i funkcionalnost, dok vam je izgled dno dna, možda je samo chrome gori.

trebao bi shvatit da 90% korisnika interneta nisu tako zahtjevni kao ti pa im je IE sasma dosta. ja uvijek uletim među neke web designere i slične geekove koji kada vide IE 9 kao da si im pokazao crknutog štakora. u njemu se naime, ne mogu ni pomaknut. široko vam polje.
May justice be done though the heavens fall
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
nontryer kaže...
 

Jako puno ljudi ne mari, ne zna i ne vidi razliku između pojedinih browsera pa im je sasvim svejedno čim surfaju.

 ili im drugi nije ni potreban jer im IE savršeno ispunjava sve njihove potrebe? većina korisnika su kao ja average users, nisu web designeri i pretjerano zahtjevni korisnici. btw, nemam FB i isprobao sam sva tri browsera pored IE - GC, FF i O.

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:51 (karakteran).
14 godina
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...
nontryer kaže...
 

Jako puno ljudi ne mari, ne zna i ne vidi razliku između pojedinih browsera pa im je sasvim svejedno čim surfaju.

 ili im drugi nije ni potreban jer im IE savršeno isunjava sve njihove potrebe? većina korisnika su kao ja average users. btw, nemam FB ;)

Pa to i želim reć, average useri..

 

Ili drugi browser ni ne mogu instalirat, poslovni korisnici kojima je sys admin maknuo kvačicu sa "write" u permissionsima particije/program files foldera.. {#}

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera

to je istina, to sam čuo da u firmama nemaju mogućnost dodavanja drugog browsera.

no mora se priznat da je MS stvorio browser koji savršeno odgovara nama average users, zato i ima toliku popularnost. tajna mu je u jednostavnosti upravljanja i izgledu. sad s IE 9 popravila se i brzina. što još tražiti?

 

ili kako kaže onaj amerikanac najveći stručnjak na području auto industrije: recept za uspjeh nekog modela je vrlo jednostavan - ako je auto lijep prodavat će se, ako nije neće.

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 12:59 (karakteran).
14 godina
neaktivan
offline
Usporedni test browsera

Molim neka neko napravi "Browser Wars" ili neku temu koja će objediniti sve naše prepirke i rasprave.{#}

{#}

 

karakteran, 2004te smo napravili jednostavan, funkcionalan i lep brauzer. A od onda se vama noge tresu.

 

Firefox je bio najznačajniji za gubitak IE-ovog udela na tržištu.

 

Neću više nastaljati raspravu na ovu temu a da nije vezano za memoriju.

Kao što sam rekao, otvorite neku temu pa ćemo tamo raspravljati.

 

http://baguje.com/author/icecold/
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
icecold ti si tipičan predstavnik onoga o čemu pričam: FF Fetšist.

a što se tiče trešnje, FF je negdje na 20%, a IE na 60% cjelokupnog tržišta.

ljepota? malo su vam poremećeni pojmovi estetike. da zaposlite nekog sa smislom za lijepo?
May justice be done though the heavens fall
15 godina
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...
icecold ti si tipičan predstavnik onoga o čemu pričam: FF Fetšist.

a što se tiče trešnje, FF je negdje na 20%, a IE na 60% cjelokupnog tržišta.

ljepota? malo su vam poremećeni pojmovi estetike. da zaposlite nekog sa smislom za lijepo?

IE ima 60% tržišta jer MS drži monopol, već su ih nekoliko puta tužili zbog toga

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera

njihov OS, njihova pravila. šta ima loše u tome da dobiješ video i audio player i browser u paketu? kome treba nešto drugo nek si instalira i svi sretni i tako i tako je sve besplatno (ostali browseri i playeri).

btw, kako su se završile te tužbe?

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 13:09 (karakteran).
15 godina
offline
RE: Usporedni test browsera
karakteran kaže...
njihov browser njihova pravila. šta ima loše u tome da dobiješ video i audio player i browser u paketu? kome treba nešto drugo nek si instalira i svi sretni.

btw, kako su se završile te tužbe?

završile su tako što je MS platio nekoliko milijardi $, i u EU je morao staviti browser choice u windowse, a što se tiće video i audio player-a, neka budu tu, ali da si fino odabereš hoćeš ili nećeš

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
protjeran
offline
RE: Usporedni test browsera
kakav browser choice ne razumjem se u OS toliko, šta se prije nije mogao instalirat browser po želji u MS windows? kad je to bilo?
May justice be done though the heavens fall
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice