Wirless signal

poruka: 4
|
čitano: 2.368
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Wirless signal

Treba mi pomoć oko spajanja na wirless mrežu grada. Signal bas ne stigne do moje kuće, Udaljen sam 1km, trebao bi kupiti neku antenu da primim taj signal i ostalu opremu. Što mi sev treba od opreme??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wirless signal

ajde ljudi pomoć

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wirless signal

Moj prijedlog kupi AP npr. Airlive 5460AP v2 ili nešto slično napravi korner antenu (imaš na netu upute) kabel što krači između AP-a i antene (idealno ispod metra dužine). Antenu postavi na krov a AP ispod crijepa ili stavi u neku zaštitnu kutiju i van pored antene i skrati kabel.  Ja ovakvim sistemom imam wireless sa sva prijatelja. Jedan je na udaljenosti od oko 600m a drugi na oko 200m ali je šumica između nas i nemamo optičku vidljivost a imamo konstantnu brzinu od 54 Mbs. Istom ovom opremom sam dobio signal na oko 3,5km i brzinu 11 Mbs

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 21:20 (Mohokos).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wirless signal
veki101 kaže...

ajde ljudi pomoć

 

Za početak bi morao znati da li imaš optičku vidljivost s čvorom/pristupnom točkom na koju se spajaš.

 

Što se tiče opreme, imaš 2 varijante:

1) kupiš ili napraviš antenu (spomenuta korner 3D je dobar izbor za somogradnju), neki AP, vodonepropusnu kutiju, pigtail kabel ....provedeš struju do ap-a i mrežni kabel ...

2) kupiš all-in-one uređaj, npr. Ubiquity nanostation 2, staviš ga na L nosač na zid, povučeš ethernet kabel (PoE adapter dolazi u paketu) i to je to.

 

I jedno i drugo će te otprilike jednako koštati, a daaaleko manje zajebancije je s drugom varijantom. Npr. kod mene nanostation 2 lovi AP na cca 1200m ... odlični signal, nula problema do sad, da ne pričam o praktičnosti.

 

Najbolje da se raspitaš kod lokalne wireless zajednice šta oni koriste, a netko će te vjerojatno i trebati spojiti/propustiti na njihovom APu, tak da ionak sam ne možeš puno napravit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 21:35 (stef).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice