YouTube kao izvor zarade

poruka: 365
|
čitano: 162.024
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Jel mi moze itko objasnit what in the fck se desava. Samo odjednom vise ne mogu pristupit svom jutub kanalu,videi koje sam objavio su nestali i apsolutno nista. Nikakav mail upozorenja  ili da sam nesto krivo   napravio od strane gugla ili jutuba...i prebacen sam na "drugi account"name gdje ofc nemam nit videa nit subscribera nista 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
mp3david kaže...

Imam jedan problem.

Rijec je o glazbi koja se nalazi u gameplayu igrice, koju nikako ne mogu ukloniti ni kada iskljucim muziku u igri, zbog toga sam dobio ovu obavijest.

S obzirom da na youtubu postoji gomila gameplayova te igre,te moj nije jedini koji ima slicnu stvar, mene zanima imam li razloga za brigu??

 

Ova poruka mi pise kod uredivanja videa:

 

Na vašem se videozapisu mogu pojaviti oglasi.

U vašem videozapisu pronađen je sadržaj zaštićen autorskim pravima.

Polagatelj prava dopušta upotrebu svojeg sadržaja u vašem YouTube videozapisu, no na njemu se mogu pojaviti oglasi.

OGRANIČENJA PRIKAZA

  • Ništa

UNOVČAVANJE

  • Polagatelj prava unovčava videozapis 

Ako se slažete s ovim uvjetima, ništa ne trebate učiniti. 

 Samo nema zarade, sve ostalo je OK.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
sseennoonn kaže...

Jel mi moze itko objasnit what in the fck se desava. Samo odjednom vise ne mogu pristupit svom jutub kanalu,videi koje sam objavio su nestali i apsolutno nista. Nikakav mail upozorenja  ili da sam nesto krivo   napravio od strane gugla ili jutuba...i prebacen sam na "drugi account"name gdje ofc nemam nit videa nit subscribera nista 

 Dva kanala su mi izbrisana :D

Jedan za probu na koji sam prvo isprobao dal prolaze filmovi i crtići, i na drugi na koji sam za stalno stavljao provjerene.

Kasnije su me skužili (ili ne netko prijavio kome sam krao poglede) i izbrisali kanale.

Ali, uvijek sam dobio mail, objašnjenje, a i kanal je tu, samo piše da je obrisani i nema ničega gore.

Tak da ovo tvoje prvi puta čujem. Javi se službi za korisnike. Vjerojatno mogu pomoći 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

pa eto sinoc isao pogledat jedan video u history  u svom kanalu kad nista. Prvo sam mislio da mi je mobitel poludio  i onda skuzim da ni nemam uopce svog kanala i da je prebacen na drugi kojeg nikad nisam koristio  nit da  mogu uc u taj kanal i da mi pobrisu sve videe bas nista..na mail nisam dobio nikakvu potvrdu ,upozorenje ili išta takvo da kršim ikakva prava ...videi koje sam imao na kanalu su aka gameplay necega i videi snimljeni mojom kamerom i slicno.  Kao npr audio sustavi od 100 000 eura na koje samo neam pravo monetizacije zbog muzike  i to je to. Poslao sam im mail a sad hoce li mi i kad odgovorit ne znam. Prvi puta u zivotu se susrecem sa tim i jos ktome nema objasnjenja. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
gamer88 kaže...

radite animacije i pjesmice za djecu...jebo mene pas kad sam vidio koliko to pregleda ima. Tu se krije zarada. Samo malo uredite melodiju i tekst da nije kao ukradeno i vala eto zarade. (na engleski također) danas imaju programi za ispravljanje glasa i gluposti pa vam čak ni pjevač ne treba sami pjevate,a animacije radite u nekom programu za animiranje ne trebaju biti ko zna šta. Kad sam vidio onaj ligu ligu paradajz da ima preko 50 milijuna pregleda znači tko bi radio na youtubeu neka krene sa time.

 djeca danas definitivno najveci promet na youtubeu rade, mobitel, tableti i smart TV-ei su ucinili svoje, vidim po sestri mlađoj, njima je youtube ono što je nama TV bio, ja mislim da dnevno 500 videa odvrti, samo ih šalta...a dovoljno je svega par sekundi da ostane na videu kako bi se prihod generirao tako je je ovo odličan savjet za sve koji bi htjeli zarađivati od youtube-a 

ova je ja mislim rekorder na balkanu po broju pregleda, 150 milijuna 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 6:06 (win4crazzy).
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

I ako se ne možete odlučiti dal raditi naš kanal ili engleski, imajte na umu da jedan pregled u Americi donosi nekoliko desetaka puta veću zaradu!!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

to svakako, evo iz mog primjera 
300 000 hrvatskih pregleda i 30 000 američkih pregleda u posljednjih 14 dana donijelo mi je $55 od američkih pregleda i $48 od hrvatskih 

s tim da ako snimate na domaćem jeziku, bit će pregleda i iz bosne i srbije, a one imaju još manji CPM od nas, bosanci na 250 000 pregleda donijeli $7 a srbi na 160 000 $8  

kad se zbroji i oduzme 
700 000 balkanskih pregleda donijeli 63$ 
a 30 000 američkih pregleda 55$ 

 

zaključak, bolje na engleskom jeziku nemati preglede, nego na domaćem imati 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
win4crazzy kaže...

zaključak, bolje na engleskom jeziku nemati preglede, nego na domaćem imati 

  

 

 

Jedna nećakinja mi ide u školu za mulitmediju, a druga za dizajnera. 

Kad ih regrutiram za crtanje YouTube crtića, bit će lova do krova!! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
sseennoonn kaže...

pa eto sinoc isao pogledat jedan video u history  u svom kanalu kad nista. Prvo sam mislio da mi je mobitel poludio  i onda skuzim da ni nemam uopce svog kanala i da je prebacen na drugi kojeg nikad nisam koristio  nit da  mogu uc u taj kanal i da mi pobrisu sve videe bas nista..na mail nisam dobio nikakvu potvrdu ,upozorenje ili išta takvo da kršim ikakva prava ...videi koje sam imao na kanalu su aka gameplay necega i videi snimljeni mojom kamerom i slicno.  Kao npr audio sustavi od 100 000 eura na koje samo neam pravo monetizacije zbog muzike  i to je to. Poslao sam im mail a sad hoce li mi i kad odgovorit ne znam. Prvi puta u zivotu se susrecem sa tim i jos ktome nema objasnjenja. 

 Ima novosti?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Ne, odgovorili su mi vjerovatno generički We received your YouTube complaint and sent it for review. We will get back to you as soon as possible. I to je to drugo ništa,i dalje account zbrisan

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
CyberDemonVZ kaže...

 

Jedna nećakinja mi ide u školu za mulitmediju, a druga za dizajnera. 

Kad ih regrutiram za crtanje YouTube crtića, bit će lova do krova!! 

 to je dobra ideja, ali previše posla i truda treba uložiti, a živimo u takvom svijetu gdje se to ne cijeni, zato ja gledam da uradim neki kanal za strance na kojem ću objavljivati neku glupost, jer svi znamo kako gluposti privlače ljude i lakše postaju viralnije...

Primjer 1.  Sjedi i smije se 4h
na kanalu sve skupa 12 milijuna pregelda, objavi 3 videa mjesečno, ima 12 sati "rada" mjesečno, dobiije cca 100 000 pregleda po videu, 300 000 sve skupa mjesečno, što mu donese sigurno 200-400 eura
ukupna zarada na kanalu mu je cca 15 000 eura, gore dolje, ovisi sad od kud su, koliko je oglasa izbačeno, kakvi oglasi i sl. 



Primjer 2.  Jaja, jaja i još jaja (tu i tam neko pile) 
Svi znate za ovaj kanal vjerojatno, bitni su pregledi u ovoj priči, kanal ko kanal se zasniva samo na razbijanju jaja što i nije neka nauka, a opet mu je donijela 10 milijuna subscribera i skoro 2 milijarde pregleda na cijelom kanalu, ako je onaj gore na 12 milijuna zaradio 15 000 eura, onda je ovaj na 1.7 milijardi zaradio 150 puta više. Realno može unajmit kanader i uz pomoć njega razbijat jaja 
https://www.youtube.com/user/HowToBasic/featured

Primjer 3.
10 hours of everything, jedan od onih kanala gdje ti treba: video, video editor, miš i opcija copy paste da složiš loop od 10 sati i na tome okreneš preko 20 milijuna pregelda i zaradiš preko 20 000 eura
https://www.youtube.com/channel/UCaCE5pzy49M8nQ59plgmFOA/featured



I tako dalje, nije da tebi trebaju nećakinje za lovu do krova, treba ti samo neka glupa ideja koja će privući mase  

Šalim se naravno, onaj tko ima vremena i volje i uživa u onom što radi, svakako treba to raditi, bilo da se radi o crtićima, vlogovima, gejmingu, muzici ili nečemu trećem. I to sve ako vam zarada nije prioritet, zarade će biti, ali treba proći dosta vremena i dosta truda uložiti u sve to kako bi se za koju godinu moglo zaraditi.

Ja sam eto krenuo sa muzikom, 3 godine mi je trebalo da skupim neku publiku i tek se sada osjeti neka zarada, mada je to ništa naspram uloženom trudu jer remix/pjesma/produkcija se ne može odraditi preko noći, imam cca 2 uploada mjesečno s tim da mi cijelo slobodno vrijeme ode praktički na produciranje, dok sa druge strane npr. balkanski youtuberi ne rade ništa korisno, imaju daily upload jer ne rade ništa komplicirano i puno lakše privuku ljude dok se ja vamo borim 3 godine da pređem 50 000 subscribera  al aj, barem radim ono što volim.

A vjerujem da je tako i sa crtićima i ostalim stvarima u kojima se stvara neki kvalitetan sadržaj koji zahtjeva vremena i truda, stoga ovakve stvari nisu za ljude koji bi nabrzinu do para i koji rade neki posao uz ovo, takvima savjetujem da pogledaju ona gore 3 primjera, smisle neku originalnu glupost, krenu se reklamirati po redditu, razno raznim humorističnim stranicama po fb-u, postavljaju po instagramu uz milion haštagova i čekate svojih 5 minuta...a iz iskustva vam mogu reći da se daju dočekati  2 godine sam radio na kanalu, 150 subova skupio i to jedva, al nisam odustao, radio sam, pogodio me jedan remix, imao sam sreće, došao je do 2 milijuna pregleda što je skoro pa rekord na balkanu kad su u pitanju remixi balkanskih pjesama i eto u zadnjih godinu dana skupio 300 puta više subova nego što sam ih skupio u prve 2 godine, tako da sve je moguće, samo morate pogoditi vrijeme, mjesto i sadržaj, ostalo će internet učiniti za vas  a do tad sretno i sjetite me se kad se obogatite 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 2:59 (win4crazzy).
16 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Pozdrav imam trenutno 2 videa jedan sa 24000 pregleda...uskoro bi poceo dodavati novog sadrzaja sto je s tom monetizacijom? Jel dovoljno imati 20k pregleda ili treba imati i odredeni broj subscribera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
amd freak kaže...

Pozdrav imam trenutno 2 videa jedan sa 24000 pregleda...uskoro bi poceo dodavati novog sadrzaja sto je s tom monetizacijom? Jel dovoljno imati 20k pregleda ili treba imati i odredeni broj subscribera?

 https://www.youtube.com/account_monetization

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ajme koja debilana..znaci ako ima cirka 10 videa koji su ultra popularni ali nemam 1000 pretplatnika ne mogu zaradivati...omg

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

ili pocnes skupljat subscribere lajkove i poglede , i onda ti kao meni youtube ukine kanal iz čista mira,bez upozorenja,bez najave samo tuf...sad je tu sad ga nema. I evo cekam vec  3 tjedna odgovor od njih zašto su mi napravili to što su napravili i što misle poduzeti po tom pitanju

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
amd freak kaže...

Ajme koja debilana..znaci ako ima cirka 10 videa koji su ultra popularni ali nemam 1000 pretplatnika ne mogu zaradivati...omg

 Ima oko mjesec dana kako su promijenili uslove poslovanja, ja sam dobio e-mail sa obavještenjem, provjeri.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
amd freak kaže...

Ajme koja debilana..znaci ako ima cirka 10 videa koji su ultra popularni ali nemam 1000 pretplatnika ne mogu zaradivati...omg

 bas zbog toga je i uvedeno to, previse je bilo kanala koji su zarađivali na temelju ničega, odnosno na temelju clickbaitova i aktualnih videa...sto je i oke jer ako zelis zaradu onda izgradi neki community, a za to treba trud i rad, a kad ulozis trud i rad onda to neces prodati za neke clickbait naslove i glupe videe koji su se kacili samo jer privlace mase 

a i realno 1000 subova nije neka nedostizna cifra, malo truda, rada i aktivnosti i eto te na 1000 za mjesec-dva, tako da to nije debilana, pogotovo ne za youtube i za one koji zele gledati kvalitetan sadrzaj, a ne da im u preporucenima iskacu sadrzaji sa 10 milijuna pregleda, a na kanalu ni 500 subcribera, jer eto debil nema pametnijeg posla nego stavlja gluposti i ceka svojih 5 minuta slave, odnosno video na kojem ce okrenut brdo pregleda i uzet 500 eura bez ikakvog truda i rada

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
win4crazzy kaže...

... jer eto debil nema pametnijeg posla nego stavlja gluposti i ceka svojih 5 minuta slave, odnosno video na kojem ce okrenut brdo pregleda i uzet 500 eura bez ikakvog truda i rada

 Uočavam snažno nesuglasje u ovome dijelu tvojega odgovora. Gotovo pa glupost, da se poslužim tvojim vokabularom.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
16 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Meni to mirisi kao idealno leglo za tinejdžere koji rade svakodnevno vlogove.

 

I naravno tu se skupi veliki community.

 

Ja radim how to vide-e s tehnicke strane i svjestan sam da ne mogu ni priblizno brzo skupit subove kao ovi gore klinci.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Mary Sue kaže...
win4crazzy kaže...

... jer eto debil nema pametnijeg posla nego stavlja gluposti i ceka svojih 5 minuta slave, odnosno video na kojem ce okrenut brdo pregleda i uzet 500 eura bez ikakvog truda i rada

 Uočavam snažno nesuglasje u ovome dijelu tvojega odgovora. Gotovo pa glupost, da se poslužim tvojim vokabularom.

Da se oglašavaš putem youtubea i da tvoji oglasi i uloženi novci odlaze na takve stvari onda bi ti bilo jasno zašto je u tom tonu napisano, ali pošto očito ne razumiješ o čemu se tu radi tvoj me odgovor uopće ne iznenađuje. Samo si trebala povezati youtube, "kreatora" koji radi besmislen sadržaj i oglašavača čiji oglasi završavaju na takvim videima i bilo bi ti kristalno jasno zašto je taj kreator u očima youtubea i oglašavača debil, a odgovor je pisan upravo iz perskeptive youtube-a tako da nije zahtjevao neku visoku inteligenciju da to shvatiš

amd freak kaže...

Meni to mirisi kao idealno leglo za tinejdžere koji rade svakodnevno vlogove.

 

I naravno tu se skupi veliki community.

 

Ja radim how to vide-e s tehnicke strane i svjestan sam da ne mogu ni priblizno brzo skupit subove kao ovi gore klinci.

 

 

 Osmišljeno je tako da ti moraš graditi kanal, ulagati vrijeme i truditi se da bi dobio mogućnost zarađivanja, naravno da neki sadržaj privlači ljude više od drugog i logično je da će vloggeri imati i više pregleda i veći community od toga što ti radiš, al bez obzira na to početak je isti i tebi i njmu. Obojcia krećete od 0 i obojica morate pridobiti publiku, nije ni njemu lako među stotinama tisuća drugih vloggera isplivati na površinu, prednost mu je ta što se vlogovi dosta gledaju, dok se how to ne gleda u tolikoj mjeri, al zato se i manje ljudi bave time pa se to kompenzira na taj način i na kraju ti dođe na isto. 

Moji savjeti su ti da radiš na kanalu, posveti vremena thumbnailovima, neka budu privlačni, naslovi također(ne clickbait), komentiraj okolo kanale sličnog sadržaja, reklamiraj sebe kroz te komentare ali na indirektan način, odradi suradnje sa nekim sličnim manjim kanalima, međusobno se promovirajte...imaj zdrav odnos sa publikom, odgovaraj im na komentare, daj im do znanja da i oni sudjeluju u izgradnji kanala kako bi se osjecali bitnima...imas i novu opciju na youtubeu gdje možeš postavljati ankete, slike, statuse pa i na taj način uključi publiku u izradu videa. Promoviraj se na redditu, forumima, otvori instagram, facebook, twitter i kreni sa svime u isto vrijeme i vidjet ćeš kako 1000 subova nije nedostižno...istina u početku će ići sporo sve, ali kako budeš napredovao tako će se i to ubrzati. 

A ako nemaš vremena, batali odmah jer teško da bez vremena možeš nešto postići


Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 15:06 (win4crazzy).
6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
win4crazzy kaže...

Da se oglašavaš putem youtubea i da tvoji oglasi i uloženi novci odlaze na takve stvari onda bi ti bilo jasno zašto je u tom tonu napisano, ali pošto očito ne razumiješ o čemu se tu radi tvoj me odgovor uopće ne iznenađuje. Samo si trebala povezati youtube, "kreatora" koji radi besmislen sadržaj i oglašavača čiji oglasi završavaju na takvim videima i bilo bi ti kristalno jasno zašto je taj kreator u očima youtubea i oglašavača debil, a odgovor je pisan upravo iz perskeptive youtube-a tako da nije zahtjevao neku visoku inteligenciju da to shvatiš

 Perspektiva je varljiva, reklo bi se u opernome tonu. Tvoja nadmenost, s druge strane, sasvim je stalna i očita.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Mary Sue kaže...

 Perspektiva je varljiva, reklo bi se u opernome tonu. Tvoja nadmenost, s druge strane, sasvim je stalna i očita.

 Zato je važno sagledati sve iz više različitih uglova, zar ne? Samo kad odgovaram na tvoje komentare mojih postova i drago mi je vidjeti kako to polagano uviđaš, a automatski se veselim i tvojim budućim komentarima 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Kako funkcionira ova isplata preko Wester Uniona za Adsense?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
KASA kaže...

Kako funkcionira ova isplata preko Wester Uniona za Adsense?

 Stignu ti podaci na mail koje trebaš ispuniti (npr na Pošti) da bi ti isplatili lovu.

Isplaćuje se na licu mjesta i ima dosta stavki za ispisati na papiru :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
CyberDemonVZ kaže...
KASA kaže...

Kako funkcionira ova isplata preko Wester Uniona za Adsense?

 Stignu ti podaci na mail koje trebaš ispuniti (npr na Pošti) da bi ti isplatili lovu.

Isplaćuje se na licu mjesta i ima dosta stavki za ispisati na papiru :)

Ok, dobio sam na mail podatke. Kaj to bas mora bit u pošti ili može i na kioscima koji imaju to za WU?

 

I kaj ja njima velim kad dođem da bi dobio taj papiric za ispunit?

13 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

odes sa MTCN brojem kojeg si dobio, poneses osobnu iskaznicu, moras znati i koliku uplatu ocekujes i podatke o platitelju
ovako ti to izgelda i to dobijes na mail svakog 21. u mjesecu ako si presao minimalni threshold od 70 eura ili koliko si vec postavio

i da li netko zna kako šta sa poreznom..jasno mi je da sitne uplate nisu riskantne, pogotovo jer ne ide preko banke pa i ako dođe do nekih problema uvijek možeš reći da ti je rodbina slala ili tako nešto jer koliko mi je rekla radnica na šalteru, oni nisu dužni nikakve podatke davati poreznoj niti da bi trebao plaćati porez...ali opet sam skeptičan u vezi toga, jer šta da sad povučem 10k eura odjednom ili da povučem 10 puta po 1000 eura i kupim auto npr, a kupovna moć mi je takva da ne mogu ni bicikl kupit, kako objasniti poreznoj?

da se razumijemo, porez mi nije problem platiti i platio sam ga na ovoj jednoj isplati jer su mi novci trebali pa sam ih povukao, ali na ovo ostalo što mi se nagomilalo na adsensu ne bi htio platiti ako ne moram ili bi ga izbjegao na legalan način, isplatom npr preko druge države, isplatom preko više različitih osoba u manjim iznosima itd 

nisam nigdje našao neke konkretne informacije o ovome, neki pričaju jedno, neki drugo, jedan bosanski youtuber mi je rekao da je imao problema s poreznom dok ovi nisu uvidjeli da se to zapravo ne oporezuje te da je već porez plaćen od strane youtubea, što mi nema smisla jer na adsensovim stranicama piše da smo mi, youtuberi, ti koji bi trebali platiti porez u svojoj državi, ako država tako zahtjeva..uglavnom dosta različitih primjera i iskustava ima, al nigdje nema 100% točnih informacija

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 17:35 (win4crazzy).
Moj PC  
0 0 hvala 2
8 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

mamu im jutubersku,i dalje od 17.3 ja ne mogu vratit svoj account. I nitko mi se vise ne javlja po tom pitanju. dvaput slao request i odgovorili mi da rade na tome i da ne saljem ponovo "upit" kada su zaprimili prvi put zalbu..i eto 2 mjeseca skoro  kasnije i dalje ništa

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
win4crazzy kaže...
Mary Sue kaže...
win4crazzy kaže...

... jer eto debil nema pametnijeg posla nego stavlja gluposti i ceka svojih 5 minuta slave, odnosno video na kojem ce okrenut brdo pregleda i uzet 500 eura bez ikakvog truda i rada

 Uočavam snažno nesuglasje u ovome dijelu tvojega odgovora. Gotovo pa glupost, da se poslužim tvojim vokabularom.

Da se oglašavaš putem youtubea i da tvoji oglasi i uloženi novci odlaze na takve stvari onda bi ti bilo jasno zašto je u tom tonu napisano, ali pošto očito ne razumiješ o čemu se tu radi tvoj me odgovor uopće ne iznenađuje. Samo si trebala povezati youtube, "kreatora" koji radi besmislen sadržaj i oglašavača čiji oglasi završavaju na takvim videima i bilo bi ti kristalno jasno zašto je taj kreator u očima youtubea i oglašavača debil, a odgovor je pisan upravo iz perskeptive youtube-a tako da nije zahtjevao neku visoku inteligenciju da to shvatiš

amd freak kaže...

Meni to mirisi kao idealno leglo za tinejdžere koji rade svakodnevno vlogove.

 

I naravno tu se skupi veliki community.

 

Ja radim how to vide-e s tehnicke strane i svjestan sam da ne mogu ni priblizno brzo skupit subove kao ovi gore klinci.

 

 

 Osmišljeno je tako da ti moraš graditi kanal, ulagati vrijeme i truditi se da bi dobio mogućnost zarađivanja, naravno da neki sadržaj privlači ljude više od drugog i logično je da će vloggeri imati i više pregleda i veći community od toga što ti radiš, al bez obzira na to početak je isti i tebi i njmu. Obojcia krećete od 0 i obojica morate pridobiti publiku, nije ni njemu lako među stotinama tisuća drugih vloggera isplivati na površinu, prednost mu je ta što se vlogovi dosta gledaju, dok se how to ne gleda u tolikoj mjeri, al zato se i manje ljudi bave time pa se to kompenzira na taj način i na kraju ti dođe na isto. 

Moji savjeti su ti da radiš na kanalu, posveti vremena thumbnailovima, neka budu privlačni, naslovi također(ne clickbait), komentiraj okolo kanale sličnog sadržaja, reklamiraj sebe kroz te komentare ali na indirektan način, odradi suradnje sa nekim sličnim manjim kanalima, međusobno se promovirajte...imaj zdrav odnos sa publikom, odgovaraj im na komentare, daj im do znanja da i oni sudjeluju u izgradnji kanala kako bi se osjecali bitnima...imas i novu opciju na youtubeu gdje možeš postavljati ankete, slike, statuse pa i na taj način uključi publiku u izradu videa. Promoviraj se na redditu, forumima, otvori instagram, facebook, twitter i kreni sa svime u isto vrijeme i vidjet ćeš kako 1000 subova nije nedostižno...istina u početku će ići sporo sve, ali kako budeš napredovao tako će se i to ubrzati. 

A ako nemaš vremena, batali odmah jer teško da bez vremena možeš nešto postići


 Dobar savjet, samo se nadam da se upornost i trud ipak isplati.

 

Ja sam evo nedavno krenula sa svojim kanalom i već sad imam osjećaj da ljudi stvarno više vole gledati neke totalne gluposti nego kvalitetan sadržaj... pritom mislim na mase, ne pojedince.

 

A ovdje je nažalost upravo to bitno, samo mase, brojevi..

 

Ja ću poslušati tvoj savjet i iskoristiti i ovo za reklamu, pa koga zanima neka baci oko na moj kanal:)

 

https://www.youtube.com/channel/UCLGYjrkTOt0FQ-qk7giqmXg

 

12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
ziggystardust kaže...




 Dobar savjet, samo se nadam da se upornost i trud ipak isplati.

Ja sam evo nedavno krenula sa svojim kanalom i već sad imam osjećaj da ljudi stvarno više vole gledati neke totalne gluposti nego kvalitetan sadržaj... pritom mislim na mase, ne pojedince.

A ovdje je nažalost upravo to bitno, samo mase, brojevi..

Ja ću poslušati tvoj savjet i iskoristiti i ovo za reklamu, pa koga zanima neka baci oko na moj kanal:)

https://www.youtube.com/channel/UCLGYjrkTOt0FQ-qk7giqmXg

 Imaš simaptično lice i glas. To ti je veliki plus :D 

Jako dobar smisao za dizajn (za početak je važniji onaj u oblikovanju thumbnaila, izgleda YouTube stranice, a onda i onaj u videu, makar, oba su odlična)

 

I ono najvažnije, REKLAMA!

Za koga su tvoji videi? Gdje se već okupljaju ljudi koje to zanima? Facebook grupe? Jedna mala reklamica tamo, pogotovo ako je u dogovoru s adminom, pa zamjena on tebi reklamu, ti njemu u videu - onda će se on sam truditi proširiti tvoj kanal.

Pokušaš nešto dogovoriti s nekim lokalnim dućanom koji prodaje stvari o kojima govoriš u videu - eto ti sponzorstvo.

Imaš nešto viška u stanu o čemu govoriš u videjima? Napravi giveaway, izreklamiraj video negdje i gledaj kako broj pregleda raste :D

Itd...

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Ima li itko savjet za mali gaming kanal?
Imam mali gaming kanal https://www.youtube.com/channel/UC3XPcepY2FDgRbOSDjrv6aA

Uglavnom se radi o Walkthrough ili gameplay kanalu fokusiranom na story i misije. Uglavnom se radi o ps4 eskuzivama i igrama. Sve radim na ps4 pro, od snimanja pa do obrade.
Ne streamam niti komentiram. Ne svida mi se kad se youtuberi krevelje i glupiraju da bi bili zabavniji.
Znam da mi naslovi nisu klickbait jer me sram tako privuci ljude.
Ako tu ima iskusnijih nek mi pomognu, kakvim videima privuci ljude? A da nije djetinjasto. Kao sto je receno prije vise prolazi glupost i kreveljenje. Svi videi su mi 1080p i 30fps i uglavnom se radi o novim ps4 igrama. Et bilo kakav komentar ili podrška bi znacila, pa i kritike.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice