iPhone 4S

poruka: 655
|
čitano: 156.974
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S

ode tamo ili store ili kod operatera, uzme samo uredjaj i to je to, btw moras si uzet kod nas ili preko ebaya charger za europsko trziste, kosta te oko 5 kn na ebayu, jer njihovo je za 110 v ako se ne varam. uglavnom kupi ga i to je to, mozes sve koristit.

znaci kupim iPhone 4s u npr USA , Njemackoj ili di bilo i stavim karicu od T-coma  , vipa , tele 2 i sve ce radit normalno?

Samo sto ce mobitel biti na engleskom?

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/ps3/crofck007/][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean5/ps3/crofck007.png[/img][/url]
16 godina
odjavljen
offline
iPhone 4S

Tako je, ako kupis otkljucanog u Americi, radit ce ti i na nasim mrezama, u medjuostalom imat ces i hrvatski jezik tj. moci ces ga izabrat. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Edge kaže...

Tako je, ako kupis otkljucanog u Americi, radit ce ti i na nasim mrezama, u medjuostalom imat ces i hrvatski jezik tj. moci ces ga izabrat. :)

hmm a dali ga mogu sam otkljucat?

i kada je otkljucan dali se moze update a da ostane otkljucan?

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/ps3/crofck007/][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean5/ps3/crofck007.png[/img][/url]
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Pudge kaže...
freddie kaže...

stvarno ne znam kaj je_ete po toj veličini ekrana, kaj mislite da je netko u aplu 'zaboravio' povećati ekran? meni osobno puno bolje u ruci leži iphone nego taj sgs2. samsung mi je nekako prevelik, moram mob. premještati u ruci da bi dohvatio gornji lijevi dio ekrana. jednostavno negdje mora postojati granica u dijagonali..

  Na stranu sa velicinom ekrana, zar iPhone stvarno sa svojim ostrim bridovima bolje lezi u ruci od recimo bilo kojeg Galaxyja? I zar bi toliko boljelo da je na smartphoneu od 1000 eura malo veci ekran, pa makar bio 3.7" i zar bi takav ekran narusio ergonomiju uredjaja? Dok konkurencija ide na dijagonalu vecu od 4" oni se drze tog mikroskopskog ekrana ko pijani plota. I svi moramo priznati da ovaj iPhone nije ono sto smo ocekivali, ja sam osobno ocekivao barem uredjaj kao sto je Galaxy S II, a iPhone kao ovakav ne moze mu parirati niti po jednoj tocki.

 

A je li ovaj Appleov potez prva greska u nizu i hoce li ih kostati - ostaje da se vidi.

http://www.anandtech.com/show/4951/iphone-4s-preliminary-benchmarks-800mhz-a5-slightly-slower-gpu-than-ipad-2

 

Pa ne moze nitko parirati 4S da ,krivo si se izrazio .....telefon seče sve po redu u performansama ,sramota je samo gledati kako je GS2 nemocan sa svojih 1.2GHZ pokraj "malih" 800mhz kod 4S-a.....u nekim stvarima je 4S brzi i preko 100% od GS2 ....apple je opet napravio ono sto je trebao a ovo sto se tice ekrana , ljudi moji pa znaju oni sta rade ......cigle ne zelim ,ako treba veci ekran onda je tu iPad

 

Opel Club Croatia
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
DwightSchrute kaže...
Beagle kaže...

Već je objavljeno da je tvornička cijena $200 i nešto sitno, pa si ti računaj, koliko nabiju iznad toga.

Cijena NIJE 200 i 300 $,to je cijena uređaja u američkim mrežama At&t,Verizon i Sprint na dvogodišnju pretplatu! Griješe svi kad navode,a to vidim pišu i domaći "novinari" da je to cijena uređaja! Zato,između ostalog i je tolka razočaranost karakteristikima uređaja jer se on u USA tradicionalno uzima na dvogodišnji ugovor pa su ljudi sa razlogom očekivali puno više-zašto? Očekivali su future proof uređaj a dobili su laganu nadogradnju... Evo,već za tjedan dana izlazi Samsung Galaxy Nexus koji će imati npr HD ekran 1280*720...

 

i sta to znaci sto on ima 1280x720 kad mu je PPI opet manji od 16MJESECI starog retina ekrana :O

Opel Club Croatia
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Medolinoo kaže...
DwightSchrute kaže...
Beagle kaže...

Već je objavljeno da je tvornička cijena $200 i nešto sitno, pa si ti računaj, koliko nabiju iznad toga.

Cijena NIJE 200 i 300 $,to je cijena uređaja u američkim mrežama At&t,Verizon i Sprint na dvogodišnju pretplatu! Griješe svi kad navode,a to vidim pišu i domaći "novinari" da je to cijena uređaja! Zato,između ostalog i je tolka razočaranost karakteristikima uređaja jer se on u USA tradicionalno uzima na dvogodišnji ugovor pa su ljudi sa razlogom očekivali puno više-zašto? Očekivali su future proof uređaj a dobili su laganu nadogradnju... Evo,već za tjedan dana izlazi Samsung Galaxy Nexus koji će imati npr HD ekran 1280*720...

 

i sta to znaci sto on ima 1280x720 kad mu je PPI opet manji od 16MJESECI starog retina ekrana :O

retina je marketinski trik za takve kao ti. Desire ima ~252 ppi pa se to okom ne vidi ni sa 2 cm. Rezolucija je puno bitnija od PPI-a radi mogucnosti prikaza vise sadrzaja na ekranu. Sve preko 200ppi je sasvim dovoljno.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Mitsuoka kaže...
Medolinoo kaže...
DwightSchrute kaže...
Beagle kaže...

Već je objavljeno da je tvornička cijena $200 i nešto sitno, pa si ti računaj, koliko nabiju iznad toga.

Cijena NIJE 200 i 300 $,to je cijena uređaja u američkim mrežama At&t,Verizon i Sprint na dvogodišnju pretplatu! Griješe svi kad navode,a to vidim pišu i domaći "novinari" da je to cijena uređaja! Zato,između ostalog i je tolka razočaranost karakteristikima uređaja jer se on u USA tradicionalno uzima na dvogodišnji ugovor pa su ljudi sa razlogom očekivali puno više-zašto? Očekivali su future proof uređaj a dobili su laganu nadogradnju... Evo,već za tjedan dana izlazi Samsung Galaxy Nexus koji će imati npr HD ekran 1280*720...

 

i sta to znaci sto on ima 1280x720 kad mu je PPI opet manji od 16MJESECI starog retina ekrana :O

retina je marketinski trik za takve kao ti. Desire ima ~252 ppi pa se to okom ne vidi ni sa 2 cm. Rezolucija je puno bitnija od PPI-a radi mogucnosti prikaza vise sadrzaja na ekranu. Sve preko 200ppi je sasvim dovoljno.

hhhh nakon retina ja to jako jako dobro vidim ....to nije trik ,nikakav

Opel Club Croatia
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Medolinoo kaže...
hhhh nakon retina ja to jako jako dobro vidim ....to nije trik ,nikakav

kako lijepo argumentirano.. sva sreca pa da nemam iPhone 4 od prije par dana u kuci, a ionako sam vec prckao po njemu. Ti kazi sto hoces ali ja to apsolutno ne vidim, a bome imam dobar vid. Jedino da ti dalekozorom gledas.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
iPhone 4S

apple je bolji od drugih ponajviše zbog svog OS-a. smatram da je procesor u SII jači od 4S, ali iOS je taj koji čini razliku. za grafiku 4S je uvjerljivo prvi, ali mi se čini i jedini koji koristi dual core GPU.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
iPhone 4S

evo jedno pitanje, zna li netko kad izlazi tocno ios 5 sutra? u koliko sati po našem vremenu? :)

kupujem sve pomalo, Rest In Peace Steve Jobs
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 4S
Mitsuoka kaže...
Medolinoo kaže...
hhhh nakon retina ja to jako jako dobro vidim ....to nije trik ,nikakav

kako lijepo argumentirano.. sva sreca pa da nemam iPhone 4 od prije par dana u kuci, a ionako sam vec prckao po njemu. Ti kazi sto hoces ali ja to apsolutno ne vidim, a bome imam dobar vid. Jedino da ti dalekozorom gledas.

E bome nemas dobar vid...

15 godina
offline
iPhone 4S

iPhone 4S Reviews: "Best iPhone Yet", Great Camera, Siri is "Straight Out of Science Fiction" [LINK]

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
ansha kaže...
Mitsuoka kaže...
Medolinoo kaže...
hhhh nakon retina ja to jako jako dobro vidim ....to nije trik ,nikakav

kako lijepo argumentirano.. sva sreca pa da nemam iPhone 4 od prije par dana u kuci, a ionako sam vec prckao po njemu. Ti kazi sto hoces ali ja to apsolutno ne vidim, a bome imam dobar vid. Jedino da ti dalekozorom gledas.

E bome nemas dobar vid...

{#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Medolinoo kaže...

Pa ne moze nitko parirati 4S da ,krivo si se izrazio .....telefon seče sve po redu u performansama ,sramota je samo gledati kako je GS2 nemocan sa svojih 1.2GHZ pokraj "malih" 800mhz kod 4S-a.....u nekim stvarima je 4S brzi i preko 100% od GS2 ....apple je opet napravio ono sto je trebao a ovo sto se tice ekrana , ljudi moji pa znaju oni sta rade ......cigle ne zelim ,ako treba veci ekran onda je tu iPad

zuper kaže...

apple je bolji od drugih ponajviše zbog svog OS-a. smatram da je procesor u SII jači od 4S, ali iOS je taj koji čini razliku. za grafiku 4S je uvjerljivo prvi, ali mi se čini i jedini koji koristi dual core GPU.

Rezultate s Anandtech stranica treba čitati s razumijevanjem:

  1. Prvi testovi pokazuju brzinu izvršavanja JavaScript koda - pokazuju da je web browser u iOS5 dostigao browser u Android 3.1 (dostupan samo na tabletima; Ice Cream Sandwich donijet će performanse i na mobitele).
  2. Geekbench pokazuje da je CPU u A5 SoC-u duplo brži od CPU-a u A4 SoC-u; iPad 2 ima malu prednost zbog većeg takta. Geekbench radi samo na iOS-u, te nema rezultata ostalih procesora. Budući da je A5 zasnovan na ARM Cortex A9 jezgri, kao i Exynos 4210, Tegra 2 i OMAP 4430, performanse CPU-a konkurenata, na istom taktu, mogle bi biti podjednake.
  3. GLBenchmark testovi pokazuju brzinu GPU dijela SoC-a.
    iPhone 4S (i iPad 2) koristi Apple A5 SoC (predstavljen u iPadu 2 pred 8 mjeseci) s PowerVR SGX 543MP2 GPU-om - u odnosu na SGX 540 koji prevladava tablicom, SGX 543 ima duplo veći broj aritmetičko logičkih jedinica (MAD jedinica) po SIMD jedinici (shaderu) - četiri umjesto dvije. Teoretski, to dovodi do dvostruko većih performansi na istom taktu (oba GPU-a imaju isti broj SIMD jedinica - 4), dok se u praksi povećanje kreće od 1,7 do dva puta. Dodatno, MP2 dio u imenu označava da se koriste dvije jezgre. Zbrojimo li sve, SGX 543MP2 ima 2*4*4=32 MAD jedinice nasuprot 4*2=8 MAD jedinica kod SGX540 - očekivano povećanje performansi je 3,5 do 4 puta, što potvrđuju rezultati. iPad 2 ima nešto veće performanse zbog većeg takta.
    Galaxy S II koristi Exynos 4210 SoC koji je na tržištu preko godinu dana. Exynos 4210 ima ARM Mali 400MP GPU - koristi sličnu konfiguraciju kao SGX 543 (4*4 + 1*2 = 18 MAD jedinica, VLIW4), te je po performansama u njegovom rangu (što je vidljivo i u rezultatima). Razlike proizlaze iz taktova koje je odabrao proizvođač SoC-a. Treba uzeti u obzir i da su testovi rađeni u rezoluciji 720p - ekran SGS2 je veličine 800x480 piksela, tako da Mali (vjerojatno) radi na nižim taktovima koji omogućuju nižu potrošnju i dovoljno visoke performanse na 480p. Kod mobitela je uvijek potrebno balansirati performanse, potrošnju i veličinu baterije, koja je (pojedinačno gledano) najveća i najteža komponenta mobitela.
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 16:08 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S
Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S

I onda nek se netko usudi pljuvat po Appleu ;)

Samsung Galaxy S II, CyanogenMod 7.1 (stable) @ 1.6GHz/1.395V
12 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

Budimo realni. Apple počinje gubiti trku s ostalim proizvođačima smartphonova. Samsung Galaxy II HD je po meni bolji uređaj od iPhonea 4S. To što je Apple u 4S stavio 2-3 poboljšanja, to ne čini 4S top modelom. Daleko od toga, nije ni trebalo očekivati cijelu lepezu poboljšanja. Uostalom, Jobs im je dizajnirao svaki iP do sada. Kao i iPadove. Sad se treba smjestiti i gledati Apple kako polagano tone.

Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 4S
Gospodar Kreveta kaže...

Budimo realni. Apple počinje gubiti trku s ostalim proizvođačima smartphonova. Samsung Galaxy II HD je po meni bolji uređaj od iPhonea 4S. To što je Apple u 4S stavio 2-3 poboljšanja, to ne čini 4S top modelom. Daleko od toga, nije ni trebalo očekivati cijelu lepezu poboljšanja. Uostalom, Jobs im je dizajnirao svaki iP do sada. Kao i iPadove. Sad se treba smjestiti i gledati Apple kako polagano tone.

 

Varaš se
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 10:00 (DuMe).
12 godina
offline
iPhone 4S

apple ne može potonit od jedne serije iphone-a, on ima toliko toga da nikad neće potonut...

kupujem sve pomalo, Rest In Peace Steve Jobs
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
DuMe kaže...
Gospodar Kreveta kaže...

Budimo realni. Apple počinje gubiti trku s ostalim proizvođačima smartphonova. Samsung Galaxy II HD je po meni bolji uređaj od iPhonea 4S. To što je Apple u 4S stavio 2-3 poboljšanja, to ne čini 4S top modelom. Daleko od toga, nije ni trebalo očekivati cijelu lepezu poboljšanja. Uostalom, Jobs im je dizajnirao svaki iP do sada. Kao i iPadove. Sad se treba smjestiti i gledati Apple kako polagano tone.

 

Varaš se

Post tako lijepo napisan i bogat argumentima. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
odjavljen
offline
iPhone 4S

Ne znam kak da se izrazim na drugi nacin,al na ovom forumu ima dosta retardiranih, ponajvise jer bez argumentiranja zakljucuju bitne stvari. . .
Imam iphone 4 oko god dana, inace mrzim Apple, mrzim faking macove,iPad-ove i hebeni xos. Jedina mana na Iphone-u po meni je velicina ekrana, da je bar 4.0", u ostalim stvarima iPhone je definitivno ispred svih, takvu lakocu koristenja nitko nece nadmasit, sve je rasporedjeno kak bi trebalo bit, a iOS 5 jos sve dodatno poboljsao, mozete vi srat kolko ocete ko ima jaci procesor, al ajde vi recite jednu bolju igru sa boljom grafikom koja se nije mogla pokrenut na iPhone 4.

 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Edge kaže...

Ne znam kak da se izrazim na drugi nacin,al na ovom forumu ima dosta retardiranih, ponajvise jer bez argumentiranja zakljucuju bitne stvari. . .
Imam iphone 4 oko god dana, inace mrzim Apple, mrzim faking macove,iPad-ove i hebeni xos. Jedina mana na Iphone-u po meni je velicina ekrana, da je bar 4.0", u ostalim stvarima iPhone je definitivno ispred svih, takvu lakocu koristenja nitko nece nadmasit, sve je rasporedjeno kak bi trebalo bit, a iOS 5 jos sve dodatno poboljsao, mozete vi srat kolko ocete ko ima jaci procesor, al ajde vi recite jednu bolju igru sa boljom grafikom koja se nije mogla pokrenut na iPhone 4.

Malo logičkog razmišljanja i skužio bi da se na iPhoneu mogu igrat samo igre koje su napisane za njega, a misliš li da će netko prodavat igru koju on ne može pokrenit i tako sebi štetit? Neće, sve se optimizira, dok se za Android prodaju igre za top mobitele kako bi se stalno kupovali novi mobiteli {#} 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
iPhone 4S

Ne kužite vi ekipa ništa, normalno da je Apple počeo gubiti bitku s ostalim proizvođačima telefona, pogledajte samo kakav su debakl doživili s prodajom iPhonea 4S.

Najlošiji start u prodaji mobitela u povijesti.

 

Teško da će izdržati do iduće godine.

Twitter - @danny_hr // Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 4S
Danny_HR kaže...

Ne kužite vi ekipa ništa, normalno da je Apple počeo gubiti bitku s ostalim proizvođačima telefona, pogledajte samo kakav su debakl doživili s prodajom iPhonea 4S.

Najlošiji start u prodaji mobitela u povijesti.

 

Teško da će izdržati do iduće godine.

Najlošiji??? a rekordi prodaje?

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
DuMe kaže...
Danny_HR kaže...

Ne kužite vi ekipa ništa, normalno da je Apple počeo gubiti bitku s ostalim proizvođačima telefona, pogledajte samo kakav su debakl doživili s prodajom iPhonea 4S.

Najlošiji start u prodaji mobitela u povijesti.

 

Teško da će izdržati do iduće godine.

Najlošiji??? a rekordi prodaje?

{#} Toliko o IQ-u prosjecnog iPhone korisnika... ----

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

Apple jako dobro zna što radi, ovo je model za korisnike 3GS-a kojima ističu ugovori. Oni će se prebacit na 4S, korisnici obične četvorke će kupiti peticu. Apple ipak ima najodanije kupce, po istraživanjima. :D 

 

O čemu se zapravo radi? Jednostavnost upotrebljivosti iPhone-a je  nenadmašna. ios JEST najbolji mobilni os. U potunosti je nevažno dal ima 512 ili gigu rama ako ćeš imati osjećaj da ti je mobitel brži od Galaxy S II. što se ekrana tiče, možda ne bi bilo loše da je zeru veći, ali ne ako će to utjecati na lakoću manipuliranja njime. Pa eno vam Xperije Arc pa pokušajte s njom raditi malo i s njenim fizičkim tipkama.

Kad sam ja kupovao svoj iPhone cilj mi je zapravo bio Galaxy S ali je koštao 500 kn više. Nisam požalio, ljudi oko mene ga imaju i svima je bugovit, šteka, i stalno se nešto muče. I da, TEŠKO ga je držat u ruci, potrebno ga je stalno pomalo premiještat u dlanu a to nimalo ne godi iole ozbiljnom korisniku. U godinu dana sam od osobe koja se  na spomen Apple-a mrštila, postao fanboy :D

 
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 4S
Paaadobranac kaže...

Apple jako dobro zna što radi, ovo je model za korisnike 3GS-a kojima ističu ugovori. Oni će se prebacit na 4S, korisnici obične četvorke će kupiti peticu. Apple ipak ima najodanije kupce, po istraživanjima. :D 

 

O čemu se zapravo radi? Jednostavnost upotrebljivosti iPhone-a je  nenadmašna. ios JEST najbolji mobilni os. U potunosti je nevažno dal ima 512 ili gigu rama ako ćeš imati osjećaj da ti je mobitel brži od Galaxy S II. što se ekrana tiče, možda ne bi bilo loše da je zeru veći, ali ne ako će to utjecati na lakoću manipuliranja njime. Pa eno vam Xperije Arc pa pokušajte s njom raditi malo i s njenim fizičkim tipkama.

Kad sam ja kupovao svoj iPhone cilj mi je zapravo bio Galaxy S ali je koštao 500 kn više. Nisam požalio, ljudi oko mene ga imaju i svima je bugovit, šteka, i stalno se nešto muče. I da, TEŠKO ga je držat u ruci, potrebno ga je stalno pomalo premiještat u dlanu a to nimalo ne godi iole ozbiljnom korisniku. U godinu dana sam od osobe koja se  na spomen Apple-a mrštila, postao fanboy :D

Isto vrijedi i za mene!

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
12 godina
offline
Re: iPhone 4S
proćerani kaže...
Paaadobranac kaže...

Apple jako dobro zna što radi, ovo je model za korisnike 3GS-a kojima ističu ugovori. Oni će se prebacit na 4S, korisnici obične četvorke će kupiti peticu. Apple ipak ima najodanije kupce, po istraživanjima. :D 

 

O čemu se zapravo radi? Jednostavnost upotrebljivosti iPhone-a je  nenadmašna. ios JEST najbolji mobilni os. U potunosti je nevažno dal ima 512 ili gigu rama ako ćeš imati osjećaj da ti je mobitel brži od Galaxy S II. što se ekrana tiče, možda ne bi bilo loše da je zeru veći, ali ne ako će to utjecati na lakoću manipuliranja njime. Pa eno vam Xperije Arc pa pokušajte s njom raditi malo i s njenim fizičkim tipkama.

Kad sam ja kupovao svoj iPhone cilj mi je zapravo bio Galaxy S ali je koštao 500 kn više. Nisam požalio, ljudi oko mene ga imaju i svima je bugovit, šteka, i stalno se nešto muče. I da, TEŠKO ga je držat u ruci, potrebno ga je stalno pomalo premiještat u dlanu a to nimalo ne godi iole ozbiljnom korisniku. U godinu dana sam od osobe koja se  na spomen Apple-a mrštila, postao fanboy :D

Isto vrijedi i za mene!

i mene isto :D

kupujem sve pomalo, Rest In Peace Steve Jobs
12 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

Možete samo stisnut "slažem se" a ne citirat cijeli post  {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
iPhone 4S

Evo jedan plaćeni review 4s-a..

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-review-665.php

 

Oni koji dulje vrijeme prate gsmarenu lako će prepoznati kako se radi ili o plaćenom reviewu ili o nekoj novoj ekipi unutar gsmarene. Gsmarena, koja je uvijek realno pisala o svakom uređaju ne favorizirajući nijedan, napravila je obrat. Sve je počelo smrditi kada su izašle jedne od prvih fotografija i videa snimljenih sa 4s-om, a s njima i usporedba kamere 4s-a, N9, kao i još par smartphona.

Više manje svi ugledni reviewieri su ocjenili i vrlo jasno obrazložili kako i zašto N9 ima bolju kameru, bolji senzor i algoritam od 4s-a.. Gsmarena je tada neočekivano stala na stranu 4s-a. Pomislili smo - hajde, odlične su to kamere, nema se što za reći.. Napredak je stvarno evidentan i netko bi mogao reći da su na 4s-u slike bolje nego na N9.. Oni kažu jedno, svi kažu drugo.. Pa valjda se ljudi razumiju u svoj posao..

A onda je došao i review i sve je bilo jasno..

 

Da se razumijemo - 4s je vrhunski uređaj, među najboljima na tržištu trenutno. Ima odličnu kameru i konačno s iOS-om 5 donosi dosta stvari koje su se zamjerale prijašnjim inačicama. Dual core procesor i GPU su izuzetni. Prava poslastica teenagerima - console quality games. Review prošle četvorke je jedan od najboljih koje sam pročitao na areni (iPhone 4 - Love it or hate it). Potpuno realno prikazuje kakav je iPhone 4 i što nudi u odnosu na konkurenciju. Ali ovaj review 4s-a.. razočaranje.. 4s je vrhunski, ali review koda je pisao neki fanboy. Divljenje svemu što se klikne na ekranu.. Nadao sam se realnom prikazu i nekom razlogu da ga isprobam, al evo.. Ekipa koja prati gsmarenu već je na prvoj stranici prepoznala da je plaćen review. Od 300-tinjak komentara, pobrisano je preko 250.. Osobno sam poslao 4 komentara i svi su izbrisani, kao i većina komentara prije i poslije mojih. Rijedak slučaj za gsmarenu. Izgleda da slobodu medija treba potražiti negdje drugo..

 

Stara hrvatska: I poštenog čovjeka se može potkupiti, samo treba pošteno i platiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2011 5:32 (qube).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice