IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 422.051
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

@sardax Da su im kupci vazni nebi naplatili iPhone X 10000kn.. slazem se da imaju svoj vjeran krug kupaca/ljudi ali lihvariti ovoliko sa cijenama bez obzira koji je mobitel u pitanju, to jednostavno ne vrijedi toliko (bio to Apple, Samsung ili nez ni ja koji uredaj)

 

@R36

Evo jedan neznanstveni test kamere

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
R36 kaže...
Robi1992 kaže...
Ljudi moji pitate se zato dizu pa prodaju po istoj cjeni na njuskalu pa to im je kao kredit..ne plate mobitel odma a dobe kes novac i tako barataju njime..glupost ali ljudi su danas spremni na sve...Vidio sam i ja mobitel isto kao r36 mislim da mu je jedina mana cjena..kada bude 6000-7000 i ja cu ga tada kupit.. lp

Slažem se s ovim da je nekima "kupnja Iphonea pa prodaja beskamatni kredit". 

 

Već ga nalazim na njuškalu za 8000kn zapakiran.

 Javi dojmove kad kupis ciglu od 8000 kn

9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Bit ce njih i ispod 7tis u oglasima :) samo treba cekati...

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Bit će, na ljeto sljedeće godine.

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Prijatelj kupio prije par dana na njuskalu za 8200 kn..nije dobio ciglu sve je u redu
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]
ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

Displaymate testirao OLED display od iPhone X. Rezultati?

Sami pogledajte?

http://www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Se isplati uzeti pretplatu za iphone x i preprodati ga na njuskalo ??? 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Markić7 kaže...

Se isplati uzeti pretplatu za iphone x i preprodati ga na njuskalo ??? 

 

Pa daj uzmi malo racunice?? Placas ces na svakoj tarifi mj 450+ kuna i jos u komadu dati odreden dio kesa da bi dobio istu ili manju cifru?

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
naPerk777 kaže...

 Javi dojmove kad kupis ciglu od 8000 kn

Koliko sam ja mobitela kupio i prodao s njuškala toliko ti čevapa nisi pojeo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Markić7 kaže...

Se isplati uzeti pretplatu za iphone x i preprodati ga na njuskalo ??? 

 

 Ovisi koja kombinacija ti treba :)

Ako zelis brzu lovu das ga meni jeftinije i svi sretni. Brze i lake zarade nema ako si to mislio.

15 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Koristiš beta softver, s razlogom je beta, svašta se može očekivati. Ako hoćeš da ti mobitel radi super i stabilno onda ostaješ na stabilnom softveru.
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Blade18 kaže...
Koristiš beta softver, s razlogom je beta, svašta se može očekivati. Ako hoćeš da ti mobitel radi super i stabilno onda ostaješ na stabilnom softveru.

 nakon 2 dana koristenja ios-a 11.2 beta 2 mogu rec da se stabiliziralo, evo baterija na 62 posto, a punjen jucer u ovo doba, standardno koristenje drustvenih mreza, videa, igrica. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ProTeinZ kaže...
Blade18 kaže...
Koristiš beta softver, s razlogom je beta, svašta se može očekivati. Ako hoćeš da ti mobitel radi super i stabilno onda ostaješ na stabilnom softveru.

 nakon 2 dana koristenja ios-a 11.2 beta 2 mogu rec da se stabiliziralo, evo baterija na 62 posto, a punjen jucer u ovo doba, standardno koristenje drustvenih mreza, videa, igrica. 

 Imas na njemu aplikacije tipa viber, whatsapp, messenger i slicno? Znam da te aplikacije cuclaju bateriju nenormalno

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
naPerk777 kaže...
ProTeinZ kaže...
Blade18 kaže...
Koristiš beta softver, s razlogom je beta, svašta se može očekivati. Ako hoćeš da ti mobitel radi super i stabilno onda ostaješ na stabilnom softveru.

 nakon 2 dana koristenja ios-a 11.2 beta 2 mogu rec da se stabiliziralo, evo baterija na 62 posto, a punjen jucer u ovo doba, standardno koristenje drustvenih mreza, videa, igrica. 

 Imas na njemu aplikacije tipa viber, whatsapp, messenger i slicno? Znam da te aplikacije cuclaju bateriju nenormalno

 uz sve te imam i skype jos, i sve je uredu

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mr. Mobile je u ovom videu sažeo sve o iPhoneX i slažem se kompletno s njim :
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mr. Mobile je u ovom videu sažeo sve o iPhoneX i slažem se kompletno s njim :
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ja sam ga drzao u rukama i mob je fenomenalan,na stranu to sto ja to ne bih platio jer bi mi to bila preglupa stavka u mojem proracunu,nekom nije,nekom je to nebitna stavka a nekom bitnija stavka od ostalih,ne vidim razloga za hejtanje po kupcima koji svatko ima neki razlog
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Romano kaže...

Pocele su masovne reklamacije ovaca da im telefon ima zelenu crtu na ekranu. To se inace dogadja kad si idiot i das 1000$ za telefon.

Hmmmmmmm, da opet je počela hajka klana trolova o prijavama grešaka kod iPhone-a 

 

Hmmmmmmmm, ali tko ono radi njih za Apple, mdaaaaaaaaaa pa to je Samsung, sa najboljom kvalitetom  onda?!?! 

 

BTW; ne sumnjam bez obzira koliko primjeraka bilo "zaraženo" da će svi ići na zamjenu jedan za jedan, baš zbog toga što koštaju 1000.00$!!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
Romano kaže...

Pocele su masovne reklamacije ovaca da im telefon ima zelenu crtu na ekranu. To se inace dogadja kad si idiot i das 1000$ za telefon.

Hmmmmmmm, da opet je počela hajka klana trolova o prijavama grešaka kod iPhone-a 

 

Hmmmmmmmm, ali tko ono radi njih za Apple, mdaaaaaaaaaa pa to je Samsung, sa najboljom kvalitetom  onda?!?! 

 

BTW; ne sumnjam bez obzira koliko primjeraka bilo "zaraženo" da će svi ići na zamjenu jedan za jedan, baš zbog toga što koštaju 1000.00$!!!!! 

 Nema potrebe da mene prozivas apple hejterom posto imam sve apple uredjaje ukljucujuci iPhone 7 plus. Samo komentiram nebuloznu cijenu uredjaja koji kosta 350 dolara da se izradi,a kosta 1300 eura u prodaji

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 17:14 (Romano).
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Opet rasprava o cijeni,meni je bolji od galaxy s8 a da li vrijedi duplo,ne bih rekao,ali nekome to nije bitno pa sta
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Da se razumijemo,korisnik sa lumie i windowsa tako da sam relativno objektivan sto se tice os-a ali hardwerski su mi do sada iphonei bili inferiorni prema npr. Samsungu ali ovo je fenomenalno od pocetka do kraja,cijena kako kome,ali da je najbolji,je
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
uragan kaže...
Opet rasprava o cijeni,meni je bolji od galaxy s8 a da li vrijedi duplo,ne bih rekao,ali nekome to nije bitno pa sta

 Pa cijena je najbitniji faktor. O cemu uopce pricamo? Uredjaj kosta 2500 kn u izradi. Znaci ta famozna tehnologija i komponente u tom telefonu toliko vrijede. To sto to "nekome" nije bitno to je druga stvar. Sto se mene tice mogu i obicni kamen prodavati za 10.000 kn i neka ga kupuju kojima to nije bitno,ali to je na kraju opet kamen.

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Romano kaže...

 Pa cijena je najbitniji faktor. O cemu uopce pricamo? Uredjaj kosta 2500 kn u izradi. Znaci ta famozna tehnologija i komponente u tom telefonu toliko vrijede. To sto to "nekome" nije bitno to je druga stvar. Sto se mene tice mogu i obicni kamen prodavati za 10.000 kn i neka ga kupuju kojima to nije bitno,ali to je na kraju opet kamen.

 Evo kupio 60 kvadrata pločica za 10.000 kuna. Kada platim majstora, uračunam prijevoz, odradim dug prijatelju koji mi je preporučio dizajn i dućan, doći ću na 25 tisuća.

 

Apple ima margine oko 40%, sudeći po tvojem računanju trebale bi biti 70%

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

 Evo kupio 60 kvadrata pločica za 10.000 kuna. Kada platim majstora, uračunam prijevoz, odradim dug prijatelju koji mi je preporučio dizajn i dućan, doći ću na 25 tisuća.

 

Apple ima margine oko 40%, sudeći po tvojem računanju trebale bi biti 70%

 hahaha,šta pričaš ti. Kakve pločice ,o čemu ti baljezgaš haha . Apple ima zaradu 75%. Cijena komponenti. 357 $ preracunato u kune na danasnji dan = 2311.47 kuna. Sad izracunaj.

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Romano kaže...
Feudalac kaže...

 Evo kupio 60 kvadrata pločica za 10.000 kuna. Kada platim majstora, uračunam prijevoz, odradim dug prijatelju koji mi je preporučio dizajn i dućan, doći ću na 25 tisuća.

 

Apple ima margine oko 40%, sudeći po tvojem računanju trebale bi biti 70%

 hahaha,šta pričaš ti. Kakve pločice ,o čemu ti baljezgaš haha . Apple ima zaradu 75%. Cijena komponenti. 357 $ preracunato u kune na danasnji dan = 2311.47 kuna. Sad izracunaj.

 Ma da. Razvoj nije koštao ni lipe, softver je pao s marsa, trgovci nemaju marže, reklama je besplatna, servisiranje u jamstvu ih ne košta ništa. Te stavke će pokriti iz čega točno?

 Evo ugrubo 3/17 - 52 milijarde prihoda, poslije oporezivanja, razvoja i svega ostalog ostane im 20%, gross margin je trenutno na 37-38 posto. I to uz činjenicu da je u ovih 52 milijarde i 8 milijardi prihoda na uslugama na kojima su troškovi vjerojatno par stotina miliona, odnosno praktično zanemarivi. Da spomenem sve moguće trikove za smanjenje poreza koji također podižu ove brojke? Daleko od toga da nisu brutalno profitabilni, bez premca u povijesti; ali njihove margine se ne mogu usporediti s MS-om, Adobeom, Oracleom i sličnim tvrtkama.

Ja rekoh
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Neka me neko razuvjeri,ali najveci broj hejtera je sa sjaomeni kopije iphone uredjaja
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
I plus to što ovaj propali eksperiment od europske unije porezno opterećuje svoje građane maksimalno i cijedi iz njih zadnju kap krvi.
Jeftinije je kupiti povratnu kartu London-New York i kupiti iPhone tamo nego ga kupiti u UK.
A Hrvatska kao napredna europska država sa prosječnom plaćom od 800 eura se isto tako pokazala svojim uvozničkim maržama i 25 postotnim PDV-om pa je tako isti skuplji 1000 kn nego u Njemačkoj.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

 Ma da. Razvoj nije koštao ni lipe, softver je pao s marsa, trgovci nemaju marže, reklama je besplatna, servisiranje u jamstvu ih ne košta ništa. Te stavke će pokriti iz čega točno?

 Evo ugrubo 3/17 - 52 milijarde prihoda, poslije oporezivanja, razvoja i svega ostalog ostane im 20%, gross margin je trenutno na 37-38 posto. I to uz činjenicu da je u ovih 52 milijarde i 8 milijardi prihoda na uslugama na kojima su troškovi vjerojatno par stotina miliona, odnosno praktično zanemarivi. Da spomenem sve moguće trikove za smanjenje poreza koji također podižu ove brojke? Daleko od toga da nisu brutalno profitabilni, bez premca u povijesti; ali njihove margine se ne mogu usporediti s MS-om, Adobeom, Oracleom i sličnim tvrtkama.

 Kakav razvoj?! Ekrane kupuju od samsunga,baterija je od samsunga,memorija od samsunga,maticna je od flextronica,jedino sto je njihovo je A11 cip i taj famozni senzor autentikacije koji kosta 30$

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 21:52 (Romano).
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Romano, uopće se ne kužiš u problematiku proizvodnje. Ne opravdavam cijenu, ali Samsung je dobio točne specifikacije inžinjerskog tima da proizvede bateriju i ekran. Nikada do sad Samsung nije stavio u svoj uređaj dvodijelnu bateriju.
Sve su razvili Appelovi inžinjeri.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice