IPhone Xs/Xs Plus, rasprava! izdvojena tema

poruka: 450
|
čitano: 105.547
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
R36 kaže...
Kill Frenzy kaže...

zvao sam ih prije posta i rekli su mi da su danas dobili mail u vezi problema sa sms-om.Cak mi ga je lik i procitao i kako tamo pise da problem imaju samo vlasnici iphone na tcomu nakon zadnjeg updatea.

 Postoji problem...supruga imala na Iphone 8. Do softwarea 12.1.2. i 12.1.1.

Samo treba pod 4G ugasit pozive...tj umjesto pozivi i data ostavit samo data.

 Nastavno na sve ovo.Problem je kod T-com/Bonbon u VoLTE-u. Kad se to ugasi...mogu se slati poruke.To je ta fora s data/pozivi i ostavi se samo data.

9 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Pozdrav svima. Kupio sam XS, pa me zanima slijedeca stvar. Je li vama kad uslikate, onako slika kao blago mutna ali cim ju malo zumirate ona se izbistri-izoštri? Hvala unaprijed na odgovoru. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
iDelete kaže...

Pozdrav svima. Kupio sam XS, pa me zanima slijedeca stvar. Je li vama kad uslikate, onako slika kao blago mutna ali cim ju malo zumirate ona se izbistri-izoštri? Hvala unaprijed na odgovoru. 

Meni za sada nije niti jedna bila zamućena kada sam odslikao 

 

Moguće da je bilo “zamućenje” dok sam tražio trenutak za okidanje netom prije i nego sam postavio prstom gdje želim fokusirati željeni detalj, ali to i nije neki kumst, optika traži optimizaciju slike! 

ATJ Lučko
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...
iDelete kaže...

Pozdrav svima. Kupio sam XS, pa me zanima slijedeca stvar. Je li vama kad uslikate, onako slika kao blago mutna ali cim ju malo zumirate ona se izbistri-izoštri? Hvala unaprijed na odgovoru. 

Meni za sada nije niti jedna bila zamućena kada sam odslikao 

 

Moguće da je bilo “zamućenje” dok sam tražio trenutak za okidanje netom prije i nego sam postavio prstom gdje želim fokusirati željeni detalj, ali to i nije neki kumst, optika traži optimizaciju slike! 

 Kolega mozda sam krivo objasnio. Nisam mislio dok je pokrenuta kamera, vec kad uslikas i odes u album, kliknes na neku sliku da ti je otvori (najbolje nekkavu koja je slikana po danu) i dok gledas u sliku probaj malo zumirati, tek toliko da dirnes zum i vidjet ces kako ju dodatno izoštri... Bemu misa ja uvjek moram primjetiti neke stvari 😔. Ali odmah mi to upalo u oko jer sam presao sa mate 10 pro na kojem nisam imao tih problema. Ugl ne mislim da je slika doslovno mutna vec kad malo zumiras skuzis kako ju izostri... 

9 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Nakon iphonea 3G, evo me opet na iOS-u i XR-u. Pitanje za vas koji ste u klubu, koristite li kakvu aplikaciju za alarm?

Jer koliko sam izguglao, na iOS-u ne postoji opcija da se zasebno poštela glasnoća zvuka za ringtone i alarm i to me izluđuje.  

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Prodajem svoj 8 plus i kupujem XS space gray 64, prije nego ga stavim na njuskalo, da li je ko mozda zainteresiran za zamjenu uz moju nadoplatu? Moj 8 plus je star 3 mjeseca, space gray boja, 64gb
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
iDelete kaže...
ATJLučko kaže...
iDelete kaže...

Pozdrav svima. Kupio sam XS, pa me zanima slijedeca stvar. Je li vama kad uslikate, onako slika kao blago mutna ali cim ju malo zumirate ona se izbistri-izoštri? Hvala unaprijed na odgovoru. 

Meni za sada nije niti jedna bila zamućena kada sam odslikao 

 

Moguće da je bilo “zamućenje” dok sam tražio trenutak za okidanje netom prije i nego sam postavio prstom gdje želim fokusirati željeni detalj, ali to i nije neki kumst, optika traži optimizaciju slike! 

 Kolega mozda sam krivo objasnio. Nisam mislio dok je pokrenuta kamera, vec kad uslikas i odes u album, kliknes na neku sliku da ti je otvori (najbolje nekkavu koja je slikana po danu) i dok gledas u sliku probaj malo zumirati, tek toliko da dirnes zum i vidjet ces kako ju dodatno izoštri... Bemu misa ja uvjek moram primjetiti neke stvari 😔. Ali odmah mi to upalo u oko jer sam presao sa mate 10 pro na kojem nisam imao tih problema. Ugl ne mislim da je slika doslovno mutna vec kad malo zumiras skuzis kako ju izostri... 

Kolege, ovo je šok i nevjerica. Da nakon toliko dugo vremena, nitko osim kolege ATJ Lučko nije probao odgovoriti na moje pitanje... Pa kod drugih marki mobitela su ljudi puno spremniji za pomoći i za komunikaciju. Samo da se nadovežem na moj a vjerojatno i vaš problem (samo ga možda niste svjesni ili se bojite priznati) jer nam mobitel preskup sa bi imao takav banalan bug. Ugl i u iStyle u ZG sam probao na XS Maxu i isto je taj problem da je slika u galeriji mutnjikava dok ju malo ne zumiram i opet odzumiram.... Pozdrav svima!!

9 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Ja sam također postavio pitanje za alarm pa nitko ništa. Al to je taj Apple mikrosvijet, o takvim stvarima se ne priča :)

 

Da pomognem na kraju (ako nekoga tko je prešao s Androida također izluđuje ta nemogućnost podešavanja zasebne glasnoće ringtona i alarma). U Clock aplikaciji ima tab Bedtime, tamo se može naštimati alarm koji ima malo nježnije melodije i što je najvažnije, glasnoća istog neovisno o ringtonu. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
gorguc kaže...

Ja sam također postavio pitanje za alarm pa nitko ništa. Al to je taj Apple mikrosvijet, o takvim stvarima se ne priča :)

 

Da pomognem na kraju (ako nekoga tko je prešao s Androida također izluđuje ta nemogućnost podešavanja zasebne glasnoće ringtona i alarma). U Clock aplikaciji ima tab Bedtime, tamo se može naštimati alarm koji ima malo nježnije melodije i što je najvažnije, glasnoća istog neovisno o ringtonu. 

Ali je nevjerojatno da to nitko nije primjetio sto sam napisao. Ili je primjetio ali se boji priznati. Jbt stvarno dolazim do zakljucka da Apple korisnici o bugovima i greskama ne pisu. Ja sam mislio da je ono sa uslikanom slikom samo kod mene problem. Međutim u trgovinama sam testirao i druge (XS i XS Max) i isto se slika izbistri cim se malo zumira. Ali eto ljudi kad daju toliki novac boje se valjda istine. Mislio sam da ce mozda sad 12.1.3. popraviti stvar ali nista. Poslao sam u Apple taj problem...

13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Na 8 plus, nikad imal takav problem, jedino kaj mi se cini kod tebe je moguce da imas slike na cloudu pa da ti svaki put s clouda ucitava i to onda malo potraje dok ne skine sliku maks kvalitete.
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Iphone Xs, nema problema
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Ibosilj i ja mislim da je to..sigurno...
Iphone x isto nemam tih problema..cim otvorim sliku bude cista nije potrebno zumirati
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ibosilj kaže...
Na 8 plus, nikad imal takav problem, jedino kaj mi se cini kod tebe je moguce da imas slike na cloudu pa da ti svaki put s clouda ucitava i to onda malo potraje dok ne skine sliku maks kvalitete.

 To mi je bilo odmah palo na pamet. Pa sam bio iskljucio Cloud i probao ponovno uslikati. No međutim isa stvar je bila. Ali kao sto sam rekao, bas sam probao u iStyleu na izlozenim uređajima XS i Max, i isto kao kod mene. Probat cu jos jednom prebacit slike na komp, iskljucit cloud i gasit pa upalit mob. Prije sam imao iPhone 4 pa 6s i isto je islo na Cloud ali nisam imao tih “problema”. Jer nije slika doslovno mutna, ali bas se vidi kako se izbistri kad malo dirnem zoom i opet odzumiram. Cim predem na drugu sliku i vratim se na prethodnu, opet moram ponoviti postupak. A valjda ce se skuziti zasto je tako.

 

Hvala Vam svima na trudu da pomognete. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 9:49 (iDelete).
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Ja ne znam jesam ja glup il sta, al ja ne kuzim kroz par postova jel vi pricate o zoomu kad upalite kameru pa vam je zamuceno u pocetku ili kad si idete gledati slike u galeriju??

Ako je ovo drugo odite u postavke - foto i iskljucite ovo optimiziranje fotografija..

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
O ovom drugom, ali napisal je u postu iznad tebe idelete da je cloud iskljucen, pa samim time niti nema te opcije u postavkama.
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
mile59 kaže...
Ja ne znam jesam ja glup il sta, al ja ne kuzim kroz par postova jel vi pricate o zoomu kad upalite kameru pa vam je zamuceno u pocetku ili kad si idete gledati slike u galeriju??

Ako je ovo drugo odite u postavke - foto i iskljucite ovo optimiziranje fotografija..

 Mile, ma probao sam i to napraviti. Tj iskljuciti optimizaciju. Ali kad uslikas nesto (najbolje po danu) odi u galeriju i pogledaj dobro sliku, zagledaj se na slici u nekakv detalj, zatim je malo zumiraj. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Jel i dalje imate onaj problem sa neuspjelim slanjem tekstualnih poruka (ne i kod imessagea) kada je upaljeno pod 4g i glas i podaci? Tcom mreza iphone x
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Prije par dana sam zamijenio svoj 8 Plus za XS. Kolko god mi se od pocetka svidal jednostavno mi je preveliki za koristenje, kad nema maskicu ovaj aluminij na njemu je presklizak, a s maskicom je bas ko cigla. Posto mi bude trebal uskoro i dual sim ovaj XS mi je savrseni za moje potrebe. Face ID mi je puno bolji od Touch ID-a. Radi u apsolutno svakoj situaciji, kamera je puno bolja po mraku od 8 plus i HDR skoro pa savrseno odraduje posao za razliku od 8 plus kad mi je nebo znalo u par navrata biti pre svijetlo. Baterija je prvih par dana bila tak tak, dosta losija od 8 plus, ali zadnjih par dana cini mi se da dolazi na svoje, nekih 5-10 posto krace traje nego na 8 plus, meni. Ekran savrsen nemam nikakve zamjerke. Evo link na gdrive za par wallpapera koje koristim.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1NXH6XNDjw2IxgcX278jmcH3JAeHzImld?usp=drive_open

 

Edit: Ove geste su mi najbolji nacin za upravljanje na bilo kojem uredaju, intuitivne, brzo prebacivanje izmedu aplikacija, ovo je jedna stvar koju bi vrijedilo kopirati na drugim uredajima ako se vec mice home tipka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 12:22 (ibosilj).
 
4 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Stani zar u iphone xs moze dual sim? Ja ga imam a ne znam da to moze

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
E Nadjo, Nadjo.. ne znas ti mnogo toga
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Moze pod uvjetom da je prvi sim bilo koji, a drugi sim, koji nije pravi nego e-sim, od tmobilea, oni jedini to zasad podrzavaju, osim ako se nije nekaj promjenilo nedavno.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 11:59 (ibosilj).
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Zanesena kaže...

Stani zar u iphone xs moze dual sim? Ja ga imam a ne znam da to moze

ibosilj kaže...
Moze pod uvjetom da je prvi sim bilo koji, a drugi sim, koji nije pravi nego e-sim, od tmobilea, oni jedini to zasad podrzavaju, osim ako se nije nekaj promjenilo nedavno.

DS iPhone se trebao prodavati SAMO u Kini 

 

Eh sada, kakva mu je temi prođa, nemam blagog pojma?! 

ATJ Lučko
13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Ma kužim ja “takav način” dual SIM-a kolega 

 

Ja sam govorio o “FIZIČKOM” dual SIM-u, ladicom sa dva utora, gdje bi ako bi postojala mogućnost uparivanja e-SIM bio treća linija onda! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Ovo je vrlo neprofesionalno 

 

Za neke aplikacije me nebi čudilo, ali "Hotel.com"?!?! 

 

A i rok je zanimljiv, koliko im je dan, manje od 24 sata 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Ovo je vrlo neprofesionalno 

 

Za neke aplikacije me nebi čudilo, ali "Hotel.com"?!?! 

 

A i rok je zanimljiv, koliko im je dan, manje od 24 sata 

 

LINK; https://mob.hr/apple-iz-app-storea-izbacuje-aplikacije-koje-su-potajno-snimale-vase-radnje-na-zaslonu/

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Vrlo i nadasve zanimljiv videjo !!!! 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Za jedno dvije godine, kada projekt bude do kraja i u potpunosti razvijen, djeluje obećavajuće, i primamaljivo 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Bili bi dobro da staviš nekakav uvod o čemu se radi u videu idući put...
 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Neka preporuka za wireless charger? Kolko vidim moze ga se puniti s bilo kojim koji podrzava qi standard. Kako se krecu cijene toga uopce?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice