Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 792.848
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...
ansha kaže...

Ljudi ne zajebavajte se, kvar venta nece proci kao nedostatak...

A ti to tvrdis jer.... ?

ansha kaže...

Pare nazad mozes dobit samo kad vracas proizvod u roku od 14 dana pri kupnji na daljinu i kad pri reklamaciji nemaju isti proizvod...

 Zanimljivo. Samo tada i nikako drugacije? Mora bit da se pri raskidu ugovora kod tebe po zakonu ne vracaju pare vec krumpiri, lijepe zelje vlasnika ili mozda novci iz monopolija? Jer ne vidim sto bi se drugo trebalo raditi kad se ugovor raskine, a on se raskida u puno vise slucajeva nego samo "povrat 14 dana od kupnje na daljinu".

Pravis se pametan i nagovaras covjeka na nesto sta mu nece proc jer nema nikakvog zakonskog temelja.

Nema govora o prici sa "nedostatkom" u ovom slucaju kvara venta. Proizvod nije imao nikakav nedostatak, onako kako to zakon tumaci. 

 

U praksi se novac vraca zbog ova dva razloga koja sam spomenuo, zabavi me pa mi navedi par tih tvojih zanimljivih primjera gdje raskidas ugovor?

9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
ansha kaže...

Pravis se pametan i nagovaras covjeka na nesto sta mu nece proc jer nema nikakvog zakonskog temelja.

Nema govora o prici sa "nedostatkom" u ovom slucaju kvara venta. Proizvod nije imao nikakav nedostatak, onako kako to zakon tumaci.

Nema temelja jer? Nema govora jer? Zakon to tumaci jer? Ja sam ti citirao clanak i stavak gore u svome odgovoru, sad ti meni citiraj zasto to nije tocno i zasto to nije nedostatak. Gdje to zakon tumaci da to nije nedostatak tocno?

ansha kaže...
U praksi se novac vraca zbog ova dva razloga koja sam spomenuo, zabavi me pa mi navedi par tih tvojih zanimljivih primjera gdje raskidas ugovor?

Evo jos jedan "u praksi". Ne, pare se vracaju svaki put kad se ugovor raskine. Ugovor se raskida iz milion razloga, ne samo iz ta 2 tvoja navedena. Pare mu u ovom slucaju vratit nece samo ako se to okarakterizira kao "neznatan" nedostatak, ali on i dalje moze birat da karticu NE POPRAVLJA vec da dobije glanc novu. Citaj s razumjevanjem od pocetka, sve sam naveo. I na nista ja ne nagovaram nikog, vec govorim kako je i kako ce biti, da li ce netko to napraviti je na njemu. Meni se ves masina pokvarila nakon mjesec dana pa sam uredno dobio novu a ovu nisam popravljao, a popravak ves masine je puno jednostavniji od prtljanja po grafickoj. Takodjer sam mjenjao popularni "orbitrek" 2 puta za glanc novi i nakon 2 godine koristenja dobio povrat novca jer se stalno vracao isti kvar koji nisu mogli sanirati. Prakticki su mi "besplatno" dali orbitrek na koristenje 2 godine bi valjda neko tvoje tumacenje bilo? To su recimo moja 2 osobna iskustva iz koliko toliko nedavne povijesti, posrednih ima mali milion. Dal moram sad opet objasnjavat sto je garancija i kako je ona uracunata u cijenu proizvoda, da je trgovac samo posrednik u svemu ovome i sto sve vec ne?

 

9 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Popravak masine laksi nego graficke kartice? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kolacic kaže...

Popravak masine laksi nego graficke kartice? 

I to venta na grafickoj 

 

Pustimo mi njega da dezinformira...

6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
ansha kaže...

Pravis se pametan i nagovaras covjeka na nesto sta mu nece proc jer nema nikakvog zakonskog temelja.

Nema govora o prici sa "nedostatkom" u ovom slucaju kvara venta. Proizvod nije imao nikakav nedostatak, onako kako to zakon tumaci.

Druže nemaš pojma o zakonu.

Ono što tebe buni (a i većinu drugih) je sama riječ "nedostatak".

Većina ljudi odmah pomisli da predmetu treba nešto fizički nedostajati pa da se to onda tumači kao nedostatak.

 

NEDOSTATAK je po zakonu KVAR, pojam nedostatak se upotrebljava onda kad ideš  teretiti trgovca (pozivaš se na materijalni nedostatak) za proizvod koji ima KVAR i ne radi kako treba.

U prvih 6 mjeseci od kupnje imaš pravo na zamjenu proizvoda, znači ne pozivaš se na jamstvo i ne šalješ predmet u servis nego se pozivaš na odgovornost trgovca kojemu se žališ na proizvod s nedostatkom.

 

Nema nikakve logike i smisla da par dana nakon kupnje predmeta isti mora na servis i onda čekaš mjesec dana na popravak.

To je idiotizam sam po sebi i zato ovaj zakon i postoji, da ti imaš pravo tražiti novi predmet.

Znači, nedostatak = kvar i trgovac je to dužan riješiti, bez ikakvih servisa i razumnih rokova.

 

Ova tematika je mnogima i dalje znanstvena fantastika samo zbog toga što ne znaju pravilno protumačiti zakonske članke.

Ako nešto ne znaš onda se nemoj ni petljati u tumačenje istih.

 

https://www.rozp.hr/index.php/potrosacki-savjetnik/korisni-savjeti/173-materijalni-nedostaci-i-ili-garancija

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2019 10:54 (zalman1).
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kolacic kaže...

Popravak masine laksi nego graficke kartice? 

 Normalno da je, veš mašinu može popraviti svaki serviser tehnike kojih ima na bacanje, za popravak grafičke treba posebna oprema, dijagnostika i 100x veća stručnost od usrane veš mašine na kojoj ode ili ležaj ili neki blesavi dio koji možeš zamjeniti običnim odvijačem.

Nemojte pričati nešto što ne razumijete.

http://dukedantalion.weebly.com/
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kolacic kaže...

Popravak masine laksi nego graficke kartice? 

 Da jeste i? Jesi ikad otvorio ves masinu? Ja jesam. Imao sam staru 20g i sam sam je popravljao jedno 5-6 puta. Komad lima i sanse da nesto sje*esu su minimalne. S druge strane, rastavljanje kartice i strucnost servisa nikad u HR nisu uzrokovali nikakve probleme, pa nije opce moguce da posaljes karticu za tako nesto a vrati se s nekim drugim manama. Nikad vidjeno jel da? Ti ako si spreman na takav rizik, slobodno, jedna od opcija je popravak kartice, ti ces fino izabrat popravak i ne vidim problema. On je pitao dal moze dobit povrat, i zakonski, ta opcija je moguca te sam mu predstavio kako da je i ostvari. To sto nekog smeta ta ista mogucnost meni nije jasno kakve vi veze imate s time.

ansha kaže...

Pustimo mi njega da dezinformira...

 Uh sto si argumentirao. Evo idem sad jedno 3 sata pripremat odgovor na ovakav strucan zakonski predstavak dostojan ustavnog suda.

14 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...
Kolacic kaže...

Popravak masine laksi nego graficke kartice? 

 Normalno da je, veš mašinu može popraviti svaki serviser tehnike kojih ima na bacanje, za popravak grafičke treba posebna oprema, dijagnostika i 100x veća stručnost od usrane veš mašine na kojoj ode ili ležaj ili neki blesavi dio koji možeš zamjeniti običnim odvijačem.

Nemojte pričati nešto što ne razumijete.

U konkretnom slucaju se na grafickoj samo zamjeni vent, dakle lakse ne moze...

6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kolacic kaže...

lakse mi je otvoriti graficku

 I šta ćeš kad "otvoriš" grafičku? Blejit u nju i njene čipove? Da nećeš nešto popravljat možda? Daj se saberi.

Ventilator je samo jedan segment, pričamo općenito o težini popravka, popravljat grafičke mogu samo rijetki servisi u HR, a često se ni ne popravlja ništa jer se ne isplati.

Popravit veš mašinu može svaki susjed koji ima kutiju s alatom negdje u garaži.

Nemojte se više sramotit i offtopičarit.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kolacic kaže...

Vidis kazes da moze a ne moze,kazes da graficku u hr nitko servisirat kako treba.

Molim? Gdje pise da graficku "u hr nitko servisirat kako treba" ? Imas jako selektivno citanje i razumjevanje procitanog teksta. To nigdje ne pise.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Hahahahahahahaha 

Pa daj nemoj me zezati. Neda mi se objasnjavati,iduci put kad mi se masina pokvari ako nema garanciju i ako ne budem imao za novu radije cu na ruke prati. 

Sad nastavi govoriti kako je lakse servisirat ves masinu nego graficku. NHF

 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kolacic kaže...

Neda mi se objasnjavati,

 Standardni cop out. Budi pozdravljen i ti.

5 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Naručio sam komponente i periferiju iz ADM-a prije 10ak dana. Pročitao sam dosta loših komentara, ali neka prethodna dobra iskustva i cijena su na kraju ipak presudili.

Narudžba je bila u utorak, u srijedu su poslali mail da stiže u četvrtak kad stignu svi dijelovi. Na kraju je stiglo dan kasnije u petak odmah u 8 ujutro. Složio sam i sve radi i nema problema.

 

Prije sam kod njih kupio 2 laptopa i dosta sitnijih stvari (toneri, miševi, termalne paste). Ova narudžba sad mi je bila daleko najskuplja pa mi je drago da je sve iz prve dobro prošlo.
Što se tiče ljubaznosti, nisam bio osobno u trgovini nego je online narudžba bila, ali sam zvao nekih 3 ili 4 puta tijekom narudžbe i dostave kad nisam neke stvari razumio i sve smo brzo riješili telefonski. Isto sam zvao kad sam složio da pitam kako mogu dobiti kodove za besplatne igre uz kupljenu AMD grafičku. Čovjek mi je dao neku njihovu mail adresu od nabave na koju sam poslao pitanje. U roku 24h su stigli kodovi tako da je to bilo dosta brzo.
Dobio sam dojam da brzo odgovaraju i da prate sve napomene ostavljene kod narudžbe. I sviđa mi se što su gotovo svi koraci kod narudžbe popraćeni potvrdnim mailovima iako mislim da je to danas standard kod svih.

 

E sad, razumijem da je sve lako i da su svi ljubazni kad je sve u redu i da većina problema nastaje kod nekih kvarova i reklamacija, ali ako nekome na bilo koji način pomogne ovo moje iskustvo onda super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Osobno, mislim da si mogo bolje proc u edigitala tho, i tamo su kupovine dobre s jos nizim cijenama. Al to sam samo ja.

 

 

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pitao ih na mailu jel imaju to i to, odgovorili u roku 30sec da se moze narucit te doc po to. Javljeno mi je samo da nemaju jedan vent (tj. imaju ali je bulk, iliti bez kutije) reko ok nema veze... Isao maloprije po to, uzeo i na kraju sam dobio full verziju venta (tj. sa kutijom i svim dodacima) jer su taman prije nego sto sam dosao dobili, platio i djovidjorno... Bili su pristoji, nisu bili namrgodjeni, znaci sve 5 u vezi odnosa prema kupcima. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...

Osobno, mislim da si mogo bolje proc u edigitala tho, i tamo su kupovine dobre s jos nizim cijenama. Al to sam samo ja.

 

 

 da i kad dode do kvara zaboraviti na artikal :D

9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Lol da, tako nekako, al izgleda da moram stavit /sarcasm iza posta, mislio sam da je ocito dobio sam dislike :P

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 10:55 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pozdrav,

 

pregorila mi je realtekova zvučna na matičnoj koju sam kupio krajem 11. mjeseca. Interesira me da li

netko ima iskustva sa takvim kvarovima. Koliko traje servis, kakav je sami proces i slično. Bilo kakav 

info, bio bi zahvalan. 

 

Trenutno imam zvuk preko monitora. Muka mi je.

 

 

Lp

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Traje dok se ne zavrsi popravak, a popravak je ili zamjena ploce ili ugradnja nove PCI/PCI-e zvucne kartice.

 

Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čitatelj kaže...

Traje dok se ne zavrsi popravak, a popravak je ili zamjena ploce ili ugradnja nove PCI/PCI-e zvucne kartice.

 

 

Ako je pod garancijom - kakva ugradnja pci/e zvučne kartice?

 

15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čitatelj kaže...

Traje dok se ne zavrsi popravak, a popravak je ili zamjena ploce ili ugradnja nove PCI/PCI-e zvucne kartice.

 

Pa ne baš. 

Popravak u ovom smislu bi bio da zamjene realtekov čip na matičnoj (ako su stručnjaci ). 

U njegovom konkretnom slučaju neka traži novu matičnu ploču ako je pod garancijom. 

 

Dakle matična ima defekt kojeg trebaju popraviti ili dati novi proizvod, a nikako zaobilazati defekt sa ugradnjom zvučne kartice. 

Ugradnja nove zvučne kartice bi bila prihvatljiva samo ukoliko je garancija istekla pa servis zaobiđe defekt sa ugradnjom zvučne kartice da se ne mora kupovati druga matična ploča.

 

Svakako može prihvatiti obje solucije, do kupca je kako će dogovoriti. Ja bih tražio drugu novu matičnu ploču. 

 

Btw, zanima me kako je došlo do toga da izgori zvučni čip...

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 13:31 (boxer).
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čitatelj kaže...

Traje dok se ne zavrsi popravak, a popravak je ili zamjena ploce ili ugradnja nove PCI/PCI-e zvucne kartice.

 

- urgadnja zvučne? po kojoj to jamstvenoj osnovi? Ako tako posluješ tad te treba sankcionirati, kao što i dezinformacije treba moderirati-brisati.

- Jamstvo, zamjena ili povrat novca.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Mislim da nitko nije shvatio poantu - kome se neda cekati par dana do zamjene ploce,

ili popravka (sto u HR ne rade, servisni centar je u NL), kupit ce si zvucnu karticu i rijesit sam sebi muke.

 

Nema nista sa jamstvom, nego o tome koliko se ceka popravak - onoliko koliko ti zelis.

Osobno bi kupio drugu zvucnu jer te na ploci su ionako igrackice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Morao bi biti lud da daje 200+ kn za novu zvučnu, da bi mu radilo nešto za što ima jamstvo i što realno u svakom normalnom servisu mora biti zamjenjeno za par dana. Ploča sigurno nije nešto što će se morati slati na popravak i čekati par tjedana.

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ako nije Enterprise support, mora cekati. Kakvo pitanje takav i odogovor. Koliko ce trajati, nemam pojma,

nitko ne zna. Moze trajati 1 dan (cist sumnjam), a moze trajati i mjesec dana. Sve ovisi o servisu i stanju skladista.

A moze bit odmah vracena roba u slucaju da je uredjaj ispravan a nesto drugo nije uredu, recimo driveri,

sistem itd. Te jamstvo moze biti i odbijeno u slucaju da je nesto fizicki osteceno.

 

Pitanje je bilo za citanje iz salice kave, a to na zalost nisu predavali na studiju.

Moj PC  
1 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čitatelj kaže...

Osobno bi kupio drugu zvucnu jer te na ploci su ionako igrackice.

 Je da nisu neki "hitech", ali, ako ima jamstvo... Uostalom, jednog dana, kada/ako ju bude prodavao tesko da ce ju uspjeti prodati s neispravnom onboard zvucnom.

15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čitatelj kaže...

Mislim da nitko nije shvatio poantu - kome se neda cekati par dana do zamjene ploce,

ili popravka (sto u HR ne rade, servisni centar je u NL), kupit ce si zvucnu karticu i rijesit sam sebi muke.

 

Nema nista sa jamstvom, nego o tome koliko se ceka popravak - onoliko koliko ti zelis.

Osobno bi kupio drugu zvucnu jer te na ploci su ionako igrackice.

Pa nekako si zbunjujuće napisao kao da je prinuđen na te opcije, pa smo tako i shvatili. 

Boldano - Vjerujem da je svima pa i pitaocu to jasno kao dan. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čitatelj kaže...

..

 

Pitanje je bilo za citanje iz salice kave, a to na zalost nisu predavali na studiju.

 -opet? vidi post na koji si odgovorio..

 

Bloodraven kaže...

Pozdrav,

 

pregorila mi je realtekova zvučna na matičnoj koju sam kupio krajem 11. mjeseca. Interesira me da li

netko ima iskustva sa takvim kvarovima. Koliko traje servis, kakav je sami proces i slično. Bilo kakav 

info, bio bi zahvalan. 

 

Trenutno imam zvuk preko monitora. Muka mi je.

 

 

Lp

 -možemo vrlo lako zaključiti da postojii jamstvo, bar 2-3 godine. Dakle, umjesto gatanja iz kave, čitaj i razmisli prije nego bubneš bezvezarije koje naknadno želiš anulirati.

-ako se ne baviš gatanjem iz kave, čemu tad oflje nagađanje da će možda biti za jedan dan ili mjesec? (jer prečesto zagovaraš tezu o 'dugogodišnjim razumnim rokovima' da tako kažemo..).

 

-bit će u razumnom roku, ovisno o logistici, stanju robe-dobavljivosti, par dana do par tjedana.. a može biti i rješeno trenutno u trgovini dok može biti i razvučeno preko mjesec, no tad na vrijeme treba reagirati i požuriti trgovca da obavi svoj dio, tj da servis obavi svoj tj da distributer obavi svoj dio posla a to ne može trajati u nedogled i danas to može biti riješeno u par sati nakon malia ili telefona.. recimo da će pozitivan-poželjan mogući scenarij biti: kupac dođe, reklamira, trgovac zaprimi i ima servis koji to provjeri-prihvati, izda novu matičnu.. moguće u recimo 30 minuta. Moguće. Ako servis nije u sklopu trgovine tad se dostava može obaviti u par dana.. pošto popravka 99,999% nema, servis odobrava zamjenu ili povrat novca ako identična roba više nije raspoloživa. Nakon toga je stvar logistike (mail-poslovanje) stvar rješiva u par sati, ne više dana.. tj ako se čeka dostava od distributera zna se točno kad će roba stići. Ako pukne guma nakamionu, kasnit će.. itd. i to je sve u razumnom roku koji bi kupcu koji pita vjerojatno bio razuman-prihvatljiv. Umjesto odgovora kojeg prvo ponudiš, koji veze s razumom nema.

 

svaki rok duži od recimo tjedan bi morao imati neko opravdanje inače je otezanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Pozdrav,

 

gledao sam po netu, imalo je par ljudi takvih iskustava. Kažu da jednostavno realtek chip rikne. Uopće mi ne registrira

bilo kakve zvučne 3,5 utore.  Nisu driveri, nije bios.

 

Imam garanciju i sve što ide uz to. Ploča je MSI GAMING PLUS B450.

 

Znači koliko sam skužio, mogu ih tražiti novu ploču ? Povrat novaca mi ne treba. Treba mi samo

proizvod što prije. Ne mogu čekati mjesec dana.

 

Lp 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
7 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Posaljes u MSI Hrvatska, a ako nema, a nema, onda u servisni MSI centar,

po Webu je to ASBIS i Microline. Oni ce ti sigurno najbrze rijesiti.

Posalji im mail sa opisom kvara i serijskim brojem, dobit ces broj radnog naloga i adresu,

vjerovatno i kurirsku sluzbu, oni je odvezu i dovezu natrag.

 

Koliko ce trajati - dok ne zavrsi. A kome je hitno kupi si plocu pa ces imati jednu rezernu,

ili ju mozes prodati. Rezerna ploca nikad ne smeta u kuci.

Moj PC  
0 8 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice