Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 792.160
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Lifetime je do kraja proizvodnje tog produkta. Dakle obicno 5-7 godina.

 

Jedini pravi 4Life ima primjerice HPE sa ProCurve i Aruba Switchevima.

Neovisno koliko su stari, ako si u HPE programu, slijedeci dan dobivas isti Switch

koji ti ne radi (sto je vrlo bitno da mozes brzo iskopirat na njega Config),

a tvoj ide njima na popravak. I ne, ne dobijas nov switch - mozes dobiti i 15g

star Switch, al popravljen i ispravan, i naravno jamstvo ide dalje - samo ti u bazi dodaju

po SN-u da si tu taj dali umjesto prvog.

 

I jamstvo ti tad vrijedi dok god je firma u HPE podrsci, dakle dok god postoji firma,

te koristi HPE proizvode i usluge.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
@sandokan111

Hvala na odgovoru na moj upit!
Ja sam još jednom jučer pitao ADM servis o stanju reklamacije. Danas ujutro mi je odgovoreno:
"Postovani,

provjerio sam u ovlastenom servisu oni su odobrili zamjenu, ceka se sad na uvozniku da pripremi i posalje zamjenu.

LP,"

Sad oni možda naručuju isti tip grafičke od nekud ako je nemaju ili?Grafička je Gigabyte R9 380 4GB G1 Gaming.
15 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM
MatJAM kaže...
@sandokan111

Hvala na odgovoru na moj upit!
Ja sam još jednom jučer pitao ADM servis o stanju reklamacije. Danas ujutro mi je odgovoreno:
"Postovani,

provjerio sam u ovlastenom servisu oni su odobrili zamjenu, ceka se sad na uvozniku da pripremi i posalje zamjenu.

LP,"

Sad oni možda naručuju isti tip grafičke od nekud ako je nemaju ili?Grafička je Gigabyte R9 380 4GB G1 Gaming.

 -tko što čeka? odgovor ti je 2cm iznad tvog pitanja. Ako nema, tad povrat.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
MatJAM kaže...
ceka se sad na uvozniku da pripremi i posalje zamjenu.
Sad oni možda naručuju isti tip grafičke od nekud ako je nemaju ili?Grafička je Gigabyte R9 380 4GB G1 Gaming.

 To "ceka se" ne znaci bas nista posebno. To cekanje moze znacit tjedan dana (u kojem slucaju pricekaj), moze znacit 2mjeseca, a moze znacit i "ne znamo kada". Upitaj ih konkretnije koliko se to "ceka" jer sigurno im nije prva reklamacija za zamjenu kod tog istog uvoznika tako da znaju koliko taj proces otprilike traje. Ne moze on reci da "ne zna" jer kao sto rekoh, sigurno im nije prva reklamacija, neka ti procjeni onda po prijasnjim slucajevima s istim uvoznikom.

Vjerojatno ti narucuju tu istu graficku kao sto bi i trebalo biti, samo ako se to "cekanje" produzi oni ti trebaju isporuciti istu takvu ako je vec imaju, a da oni "cekaju" dok njima to uvoznik zamjeni, ne da ti cekas. Cekanjem oni trosak trgovanja prebacuju na tebe, umjesto na sebe.

15 godina
online
Acquisitum Magnum - ADM

-juzeri nikako da skuže.. jamstvo, potvrđen kvar u ovlaštenon servisu, odobrena zamjena (ako postoji..) i ono što ne razumiju, ... tad je njima trgovac dužan. Trgovac, jer je ugovorom (kupoprodjanim) i zakonom to obvezan, kao dio lanca. Tad ne postavlja trgovac uvjete nego se upravo ponaša kao karika lanca, koju mi kao kupac tad natežemo i tražimo svoje. Ne pristajati na neke izmišljene rokove, tražiti odmah-sad. .. naravno, realnost i fizika, pa tako može trebati neko vrijeme dok se konkretna roba prebaci sa skladišta, ali to je problem logistike trgovca, ne kupca koji traži svoje. Nek mu da novac, pa onda nek rješava mjesecima ako želi :)

 

- malo ulja na vatru, jer kupci su nekako mirne ovce, šute, trpe, čekaju.. što?

-prošli primjer je kupac sam direktno od proizvođača obavio i dobio zamjenu u roku od tjedna dana. Tad je realan rok upravo to. Sve duže od tok je otezanje i mora postojati neki konkretan razlog. Njihovi odgovori mjesec-dva nisu prihvatljivi. Kad će to kupac shvatiti?

-ako sam kupac, koji nema kanale-logistiku može sve dobiti u tjedan dana, tad trgovac može samo brže. + distributer bi trebao imati lokalni lager, jer je to dio trgovačke obveze tj zakon-garancija, no realno to je razbacano po EU i čeka se prijevoz. Unutar EU roba stiže za 2-3 do 7 dana. Možete kupiti nešto online s dostavom, koliko traje dok poštar donese? Sve duže od tog nije razuman-prihvatljiv rok.

 

-tražiti svoje, tražiti novac pa se možda trgovac potrudi okrenuti br. telefona i obaviti svoj dio posla za koji je plaćen. Ako mu se to ne da, ako mu je to tlaka, tad se ne mora baviti trgovinom. Dok se time bavi, mora.

 

-ima robu? nema? -daj novac. Jednostavno. Tad za taj novac kupac kupi, možda u istoj trgovini novu komponentu i nema besmislenog čekanja, jer upravo to je problem s njihovim ofrlje-rokovima 2 mjeseca. Besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Moram priznati Adm je od svih trgovina dalekoooooo najnekulturnija, kad tamo udes niko te ne yebe ni 2%, niti dobar dan, niti te tko gleda niti pitaju kaj trebate doslovno nista stojis ko mulac ispred njih vjerojatno imaju neko interno takmicenje tko ce duze sutiti, a kad i progovore jedan vice ima, drugi nema treci mora biti cetvrti bilo je jbga otislo sve jucer i sl sheme, pa onda opte muk nitko da bi prozborio dovidenja ili trebate nesto drugo...dno dna opce kulture.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM

-kul :))

-idući put uzmi komad papira i napiši, yebite me.. bar 2%.. i stavi na prsa..

-ne kontam/kužim.. dođeš u trgovinu i što? Čekaš? :))

-pa ok i to je moguć način, no ja im kažem što želim/trebam tj narudžbu ili pitanje dok me njihovo cvrkutanje ne zanima pa čak i da ponude kavu, jer tad bi otišao u kafić.

 

-sto ljudi, sto ćudi.. neki se ljute kad im u trgovini trgovac pleše oko njih, traže mir.. pa izbjegni takve nesporazume papir-transparentom ... ili alternativno, predviđenom metodom, tj komunikacijom, koja osim neverbalne uključuje i verbalnu, kao 'dobar dan.. daj mi to.' (točka) pa zarez, možda ti to pomogne ili bar ispuni sexualne želje :)) nhf.

 

onak, možemo sad njurgati kako su im stepenice loše, nema lifta.. ili kutije sa strane.. možda bi na pultu trebala biti 'stjuardesa' umjesto (muškog) mrzovoljka.. (pa bi netko pomislio da sam sexista) no realno, ni oni mene ne zanimaju, ni ja njih.. nego je to trgovina, roba, imaš-nemaš/cijena. + problemi kao garancija i sl. što vidimo da im postaje kao rutina, -do 2 mjeseca u odgovoru za bilo što. To treba kritizirati, to nije OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Pitao sam koliko treba čekati da dođe od uvoznika do njih i odgovoreno mi je:

Postovani,

iskreno nebih znao koliko ce se cekati graficka, opcenito za takve stvari se ceka dok im ne dode posiljka sa robom.

LP,
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

I dalje nije rekao. Trazi brojku. Znaju oni dobro "koliko treba dok roba dodje". Ti ne znas jer se time ne bavis, oni znaju. Evo sam bas danas slao upit za nesto i uvoznik uredno zna koliko mu treba dok mu nesto dodje, tipa odgovoreno mi je "u roku od 7 dana vam to mogu nabaviti".

 
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...

I dalje nije rekao. Trazi brojku. Znaju oni dobro "koliko treba dok roba dodje". Ti ne znas jer se time ne bavis, oni znaju. Evo sam bas danas slao upit za nesto i uvoznik uredno zna koliko mu treba dok mu nesto dodje, tipa odgovoreno mi je "u roku od 7 dana vam to mogu nabaviti".

 Da mu je htio reći rekao bi mu, ali pošto nije najbolje onda da zatraži rješavanje problema unutar sljedećih 10 dana (zamjena ili povrat novca). U suprotnom neka onda posluša tvoj prethodni savjet:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/acquisitum-magnum-adm/21702.aspx?page=76&jumpto=5781740&sort=asc&view=flat

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM
MatJAM kaže...
Pitao sam koliko treba čekati da dođe od uvoznika do njih i odgovoreno mi je:

Postovani,

iskreno nebih znao koliko ce se cekati graficka, opcenito za takve stvari se ceka dok im ne dode posiljka sa robom.

LP,

 -gle, trgovac to mora znati, ne može nabadati.. da sad bilo što naručiš od bilo gdje, npr iz kine, imaš točno rok, tracking i vidiš kad stiže roba, točno znaš.

-tako, može ti reći, dan, mjesec, 453 godine ali mora znati kad, rok. Tek tad postoji razuman rok, ne dok ga ne navedu.

-ako oni ne znaju za razuman rok, tad ti njima zadaj svoj, sad-odmah, ili robu ii novac. Sve ostalo prijavi na mingo.hr, za tjedan dok netko zaprimi spis vidjet ćeš promjenu u stavu trgovca koji će ti tad znati da je rok odmah i pitat će te što želiš, novac i sl..

 

-trgovac koji to ne zna, ne treba se time baviti.

-trgovac na pultu ne mora to znati, tad te pošalje onom tko to zna ili nazove, ''pero-jozo-branka..'' netko to mora znati. Kad naručiš pizzu znaš, kad naručiš bilo koju robu, znaš. Kašnjenje ili problemi su mogući, tad je to konkretan razlog ali opet znaš kao vozni red buseva.

-ako to trgovac ne zna? pa kako posluje, od kud mu roba na policama? Svaki dan kamioni voze od skladišta.. možda su u vezi s vozačem na mobaču, može ti čak reći evo stiže za par minuta, sačekajte ili doćite idući dan dok uvedu robu i sl..

 

-ne prihvaćati takve (ne)odgovre, jer nisu odgovori. Ako ne znaju, tad nek vrate novac, pa dok se smisle, dok okrenu broj dobavljača, možda ponovo kupiš kod njih, možda ne ali tad ne moraš ti čekati, neka o ni čekaju ako im je to zabavno ili ok poslovna praksa.

 

-dok se ljudi ne bune, to će tako ići. Moraš tražiti da bi nešto dobio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
boxer kaže...

Da mu je htio reći rekao bi mu, ali pošto nije najbolje onda da zatraži rješavanje problema unutar sljedećih 10 dana (zamjena ili povrat novca). U suprotnom neka onda posluša tvoj prethodni savjet:

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/acquisitum-magnum-adm/21702.aspx?page=76&jumpto=5781740&sort=asc&view=flat

 Slazem se, ali ja se jos nadam da taj sto njemu odgovara je neki djelatnik koji jedva ceka da ga neko prestane gnjavit pa pise genericke odgovore cisto da ga se ostavi na miru. Mislim da kad ga se pritisne malo, kad vidi da kupac ipak nekog vraga zna, da nije s grane pao mozda i da konkretne okvire pa se raspita. Nisam da se olako salju prijave jer mozda je stvarno uvoznik javio nekom tko se bavi reklamacijama da ce to dobiti unutar recimo 7 dana, a ovaj to nije dalje prenio na djelatnike i onda je tu nastao cep (ili mozda uvoznika nije nitko ni pitao vec je ovaj samo prvi i drugi put genericki odgovorio), a djelatniku se ne da s tim za*ebavat pa ni ne pita ovog gore vec samo piskara da ima pod mail client napisano "odgovoreno" bez obzira sto nista nije napisao, ali statistika je tu. I sad ako je to starno tako, ako oni znaju vec da ce to doci unutar 7 dana nema potrebe slati prijavu. Cisto bi htio da on u komunikaciji s njima iscrpi sve moguce nesporazume.

 

Korisnici cesto misle da je isti sistem kad ja narucim nesto i kad tvrtka naruci nesto od dobavljaca, a to nije slucaj. Oni imaju striktne okvire i zna se kad sto i kako (malo poduze je to opisao ihush). Samim time, ofrlje odgovori se ne bi trebali smatrat dovoljno dobrima.

8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

A kakvi to sve likovi rade u tim trgovinama, majko božja.

Dok je trebalo dat ponudu za prodaju kućišta, tad su se javljali ko da sam Kraljica Elizabetha u pm. A sad dok moraju napraviti svoj dio posla poslije prodaje na vrijeme, onda ništa tko te j...

Znači ovo je već druga reklamacija na isti tip grafičke. Prvi puta sam reklamirao mjesec dana nakon kupovine i oni su za čudo to riješili brzo te nisam imao neke probleme s njima, jedino da me neugodno iznenadilo da grafička prdne nakon mjesec dana. Ovo je sad drugi put, znači ta grafa je tvornički u banani i sad će mi je opet uvalit :).

 

 

Ovo im je najjača izjava "DOK uvoznik dobije pošilju sa robom", pa to može značiti bilo kad u pm. Sad barem znam gdje neću kupovat dalje.

15 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM

-gle ovak, za kvarove ne treba kriviti trgovca, ne proizvodi on robu, nego je to stvar proizvođača-branda i imaš garanciju. Trgovac je samo odgovoran, vezan zakonom i kupoprodajnim ugovorom da to mora rješavati, čitav lanac, servis, distributer... do proizvođača. Najbolje (zakonom predviđeno) je zato upravo 'gnjviti' trgovca, jer njega jedino možemo, ne zato jer je nešto kriv, nego jer je trgovac kod kojeg je roba kupljena i on je taj koji to za kupca rješava, izdaje zamjenu ili povrat. To što se njemu to ne da.. pa ne treba se onda baviti prodajom, to je dio njegovog posla, marže koju je već stavio u džep, jednako kao što svaki radnik odrađuje svoj posao ili ima alternativu dati otkaz.

 

-ne ljutiti se na trgovce, ali i ne dati im takvo otezanje-bauljanje.. tad se nešto napravi. Ovako možeš ti otići kod drugog trgovca, ista je roba, isti problemi.. sve je isto (bar teoretski) :)

-ako ne želimo da nam bude tako-isto, tad moramo tražiti svoje, ne se samo naljutiti jer za konkretan kvar nisu krivi trgovci, samo su odgovorni, dio lanca.

-i kad i oni to shvate, prihvate, bit će nam svima lakše, kupac neće biti ljut na trgovca, naravno ako ovaj jednako odradi svoj dio, npr digne (jebeni) telefon i nazove dobavljača.. ono, nismo više u dobu tam-tama i dimnih signala, konstantno se zna gdje je što, gdje je dostava, pratimo klince na mobaču, tracking na dostavi tiska.. sve se zna, pa može se znati i red, tko-što mora znati i odraditi.

-to jednako treba znati i kupac, tražiti.. jer ako ne taži, neće dobiti (ili kao što je par postova prije slučaj, sam obaviš sve, umjesto onog što je trgovac MORAO obaviti, brže/bolje nego običan kupac + tako se radi reklama, tako se dobiju kupci ili gube.. i zato bi i trgovci mogli početi obavljati svoj dio posla ili nek to objašnjavaju inspektoru, mingo.hr .. ).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 19:26 (ihush).
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Alo ljudi, na moj malo žešći upit dobio sam odgovor:

 

Postovani,

ovlasteni servis Vam je zamjenio karticu za MSi GTX1050Ti Gaming X 4Gb. Danas iza 4 ce biti spremna za preuzimanje kod nas, tj. vidim na nalogu da je zapisana adresa za slanje. xxxxxxx.

Saljemo ju onda prema Vama i ako da jel to dobra adresa?

9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Eto rjeseno, neko se mako s stolice i digo slusalicu.

 

Inace ne treba zestoko, samo smisleno i razumno da ljudi shvate da ipak s druge strane stoji netko tko zna svoja prava (ne kazem da si ti tako, samo da se ovo "zestoko" ne protumaci kao psovke i slicno) i da odgovori "ceka se" "bit ce za 2mj" i slicno nisu odgovori.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Bez psovki i nečeg nedoličnog je bilo, ali argumentirano. Nisu mi nabavili AMD r9 380 4gb G1 Gaming koju sam reklamiro nego zamjenili za MSi GTX1050Ti Gaming X 4Gb. Sad ja ne znam kakva je to grafička odnosu na moju, jača ili ne? Nekad sam tu svoju sa popustom platio 1.838,00 kn, a sad gledam tu grafu sa zamjenom koja u njihovom webshopu stoji 1.699,00 kn. Da li je moguće da nešt doplatim i uzmem nešt drugo ili samo to mogu dobit? Jer ustvari nisu mi isporučili moju grafičku.
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Naravno da mozes.

Ja sebi ako mi ne daju identičnu uvijek uzmem pravo da biram. Nisam dzubre pa uvazim trenutnu cijenu njihove zamjene i odaberem što me zanima plus nadoplata. Smatram da ne treba uvijek ići na iskoristi drugog do ibera jer u biti obično dobijem i nadogradnju i novu garanciju.

Ako se opiru onda bi isao na iskljucivo povrat novaca.
Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
MatJAM kaže...
Nekad sam tu svoju sa popustom platio 1.838,00 kn, a sad gledam tu grafu sa zamjenom koja u njihovom webshopu stoji 1.699,00 kn. Da li je moguće da nešt doplatim i uzmem nešt drugo ili samo to mogu dobit? Jer ustvari nisu mi isporučili moju grafičku.

 Normalno da ako je tako mozes birat hoces li povrat novca pa s tim novcem radi sto hoces. Ja nisam detaljno pratio da li je to ista graficka. Ako nije ista ti imas pravo povrata novca i dalje radis sto hoces.

 

edit: Znaci ti njima naznaci da ti ta grafa ne odgovara, vec da si otvoren za opciju da se uzme koliko si platio proslu (1838 kn) i da nadoplatis za neku drugu razliku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 10:24 (sandokan111).
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Ljudi znam da mogu tražit i tu se natezat s njima, ali uzet ću ovu ipak bolja je od moje stare u svim segmentima pa kud puklo da puklo. Zahvaljujem se svima na savjetima, a posebice sadokanu. Živi bili sto godina :D
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Za 1525kn rx 570

 

Klik

 

Dobiješ jaču karticu i dio novaca nazad

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
MatJAM kaže...
Ljudi znam da mogu tražit i tu se natezat s njima, ali uzet ću ovu ipak bolja je od moje stare u svim segmentima pa kud puklo da puklo. Zahvaljujem se svima na savjetima, a posebice sadokanu. Živi bili sto godina :D

 Nije ti to natezanje vec ono na sta imas pravo. Ti ces na kraju napravit kako tebi pase, mozes bolje proci nego tu, ali ako si ti zadovoljan, i ja sam.

15 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM
MatJAM kaže...
Bez psovki i nečeg nedoličnog je bilo, ali argumentirano. Nisu mi nabavili AMD r9 380 4gb G1 Gaming koju sam reklamiro nego zamjenili za MSi GTX1050Ti Gaming X 4Gb. Sad ja ne znam kakva je to grafička odnosu na moju, jača ili ne? Nekad sam tu svoju sa popustom platio 1.838,00 kn, a sad gledam tu grafu sa zamjenom koja u njihovom webshopu stoji 1.699,00 kn. Da li je moguće da nešt doplatim i uzmem nešt drugo ili samo to mogu dobit? Jer ustvari nisu mi isporučili moju grafičku.

 -ako nemaju identičnu (brand-serija) tad ide povrat novca. Ti biraš, možeš uzeti bilo što, ako tražiš bilo koju drugu komponentu to je njima u korist jer će prodati robu koju jednako možeš kupiti u drugoj trgovini. Ne rade oni tebi nikakvu uslugu time, no pošto trebaš-želiš, ti biraš i nema razloga ne uzeti nešto čime si zadovoljan, ali .. do kune-lipe ti moraju isplatiti razliku po računu (jer jedino to je i knjigovodstveno ispravno, osim da trgovac stavi razliku u svoj džep). Stvar je identična kao da ti sad isplate novac i ti kupiš nešto što imaju.

-ti biraš, jednako kao kod svake kupnje, kao što možeš doplatiti ako je nešto što kupuješ skuplje.

+da je bila zamjena, išao bi opet novi račun, nova garancija, oboje novo jer je direktno povezano.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Neuzimaj nikakvu rx 570 ili nedaj boze 1050ti, 1800+kn ti je 50% jaca gtx 1060 3gb.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Ne vidim ništa loše ako želi uzeti rx 570 i uštediti dio novaca, rx 570 je sličnih perfomansi te u dx 12 i vulkan igrama bolja, jedini problem bi bio kako je hlađenje sređeno i jer troši više no to mu nije problem jer je jmao r9 380 do sada

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
petarjukic kaže...

Ne vidim ništa loše ako želi uzeti rx 570 i uštediti dio novaca, rx 570 je sličnih perfomansi te u dx 12 i vulkan igrama bolja, jedini problem bi bio kako je hlađenje sređeno i jer troši više no to mu nije problem jer je jmao r9 380 do sada

 Nece oni njemu nikakve novce djelomicno vratit :) Znaci ili ide povrat novca, pa kupi xx karticu, ili ide zamjena za xx karticu, to je to. Ne postoji opcija da se zamjeni za xx karticu manje vrijednosti i vrate mu ostatak novca, a on je rekao da je on s ovim zadovoljan pa je to to, slucaj gotov.

8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Hvala, nisam zna da tako ide

Nek uzme onda novce natrag pa uzme rx 570 ili gtx 1060 sa sitnom nadoplatom
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...

 Nece oni njemu nikakve novce djelomicno vratit :) Znaci ili ide povrat novca, pa kupi xx karticu, ili ide zamjena za xx karticu, to je to. Ne postoji opcija da se zamjeni za xx karticu manje vrijednosti i vrate mu ostatak novca, a on je rekao da je on s ovim zadovoljan pa je to to, slucaj gotov.

 Ali postoji opcija da mu vrate ako želi u potpnosti iznos i sebi kupi što hoće ili da nadoplati nešto sitno i uzme jaču karticu.

 

Kaže da je njegova gecrkt R9 380 koštala 1838 Kuna, onda fino doda još malo i uzme npr. gtx 1060

 

To su opcije, no ako je zadovoljan i sa onom što su mu ponudili onda je to sve OK.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
online
Re: Acquisitum Magnum - ADM
boxer kaže...
..

 

To su opcije, no ako je zadovoljan i sa onom što su mu ponudili onda je to sve OK.

 -nemaju mu što nuditi osim 1838kn.. s kojima on može što želi. Ili oni mogu ponuditi i kavu, no knjigovodstveno moraju storinirati stari ulaz-račun i izdati novi ako kupi. Jedino j enjim au interesu prodati robu, pa su ponude čisto mamac .. ili uvaljuju staru zalihu (loša cijena).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
boxer kaže...

Ali postoji opcija da mu vrate ako želi u potpnosti iznos i sebi kupi što hoće ili da nadoplati nešto sitno i uzme jaču karticu.

Kaže da je njegova gecrkt R9 380 koštala 1838 Kuna, onda fino doda još malo i uzme npr. gtx 1060

To su opcije, no ako je zadovoljan i sa onom što su mu ponudili onda je to sve OK.

 Pa to mu je i napisano vec par puta. Boldano je osvrt na korisnika koji je sugerirao da mu u procesu povrata ne vrate ovu sto su rekli, vec drugu i daju jos ostatak novaca na ruke, a to ne moze. Takodjer, njemu se ne da natezat vise i uzet ce ovo. Nekad app metoda prolazi jbg, bez kartice je vec 20+ dana i sad ima opciju da odmah dobije karticu i to je to, ili da sad salje prigovor blabla i eventualno jos odlaze da bi dobio sto mu pripada zakonski i izadje s boljom karticom. On ocito smatra onaj prvi izbor bolji. Vjerojatno cak ne bi ni produzio reklamaciju dulje od par dana (nebi bilo potrebe za slat prijavu i dalje), ali eto, ne ceka mu se ni dana. Ja to ne bih napravio, ti ne, mnogi drugi ne, al ultimativno, na njemu je odluka i on bi :).

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 23:41 (sandokan111).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice