Alzashop

poruka: 556
|
čitano: 229.611
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Znaci mogu bez nekog straha naruciti sve komponente? Jel se dobije neka garancija na dijelove ili moras posebno platiti,i za kolko dana bude isporuceno?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

ne znam.. ja danas narucio napajanje, pa budemo vidjeli...

6 godina
offline
Alzashop

( https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm ) Ako kupujes citav komp doci ce te sigurno iznad 300 eura, tako da ti je dostava placena. Carinu neplacas posto smo u eu

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 1:13 (_Ares1).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alzashop

ja sam bio uyeo evga napajanje, dobio 2 god jamstvo i 10 od evga kad sam registrirao kod njih proiyvod.

11 godina
offline
Re: Alzashop
veki031 kaže...

Znaci mogu bez nekog straha naruciti sve komponente? Jel se dobije neka garancija na dijelove ili moras posebno platiti,i za kolko dana bude isporuceno?

 njihova garancija ti piše za svaki uređaj, uglavnom je ista kao u našim trgovinama

negdje je niža od onoga što daje proizvođač, primjerice za ta evga napajanja no onda za punu garu se obratiš proizvođaču, dok za neke druge proizvode imaju punu garanciju

 

nemaš straha, kad ti uređaj crkne kontaktiraš ih i oni ti doma šalju dostavu (dakle nemaš troška slati njima pokvareni proizvod) i vrlo brzo poslije toga uplate povrat novca na tvoj račun, plus ti vrate i lovu za poštarinu ako si je ranije platio - isprobao sam ovo s monitorom koji je crkao nakon godinu i pol dana

 

također, bez problema su mi vratili pare za napajanje evga 750 g3, ispravno, no meni se nije sviđalo što je previše bučno

zasad samo najbolja iskustva, konačno osjetiš da te trgovac cijeni kao kupca i nakon što ti je prodao robu, nema cigančenja, podozrivih pogleda nadrkanog trgovca, glupih pitanja jel ti nešto ispalo na pod i slično

nema čekanja servisa po 2-3 mjeseca i izvlačenja da je ovima gužva, ako njima servis ne da povratnu informaciju u roku 20-ak dana, vraćaju ti lovu i kasnije se oni zajebavaju sa servisom

 

 

16 godina
offline
Alzashop

Kod njih sam kupio Xbox One sa 2 godine jamstva dok je svugdje bilo sa 1 godinom jamstva.

Sve prošlo uredno i brzo.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Alzashop

Pisao sam već isto par puta, ali ne škodi ponoviti. Dosad samo odlična iskustva s Alzom. Cijenom su često povoljniji od naših shopova, a i u pravilu mi prije stigne pošiljka od njih nego od nekih domaćih web shopova. Baš sad planiram uzeti novi smartphone kod njih, čekam dal bude i kod njih cyber monday.

 

Bajdevej, pretplati se na njihov newsletter i dobiješ 5 eura popust za narudžbu preko 80 eura. Taman za pola troškova dostave. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Ne znam da li se to vama desilo,ali malo sam izgubljen. Danas mi je isporucen paket,ali ja nisam bio kod kuce pa su ga moji preuzeli. Sad sam dosao kuc i vidim da mi fali kuciste,a na shopu pise da mi je sve isporuceno? Da posaljem poruku supportu ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alzashop
veki031 kaže...

Ne znam da li se to vama desilo,ali malo sam izgubljen. Danas mi je isporucen paket,ali ja nisam bio kod kuce pa su ga moji preuzeli. Sad sam dosao kuc i vidim da mi fali kuciste,a na shopu pise da mi je sve isporuceno? Da posaljem poruku supportu ili?

 Imao sam takvu situaciju prije koji mjesec. Narudžba je shippana u dva dijela, ali nisu me o tome obavijestili. Isto mi je na stranici posalo da je sve isporučeno. Poslao mail supportu, odgovorili su kroz sat vremena s isprikom i rekli da drugi dio stiže za dva dana. 

 

Vjerujem da se i tu dogodilo isto. Najbolje im poslati upit pa si siguran. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Pise i meni u dva dijela da je shipana,no kad udem u link za tracking pise da je sve u jednome komadu,pa me to malo zbunilo. Poslao sam sada poruku,pa cemo viditi sta ce dalje biti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alzashop

To je normalno, meni se vec par puta dogodilo. Nekad stigne istovremeno, nekad se jedan paket malo pogubi po putu pa mu treba koji dan duze, ali uvijek mi je sve stiglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alzashop

ne mogu nigdje pronaći na stranicama inforamcije o plaćanju na rate putem vise ili mastera, pa ako je netko probao može li se tako kupovati?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alzashop

Dečki dali je alzashop.com isto sta i alza.de, jer postoje razlike u cijeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alzashop
crack kaže...

Dečki dali je alzashop.com isto sta i alza.de, jer postoje razlike u cijeni.

 Isto je i cijene su vjerojatno iste... radi se o razlici od 6% jer ti na alza.de prikazuje njemacki (19%) PDV umjesto naseg (25%). 

 

Te lokalne stranice ni ne dostavljaju izvan doticne zemlje afaik, preusmjeri te na internacionalni site tj alzashop pri kupnji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 9:14 (Minneyar).
15 godina
odjavljen
offline
Alzashop

Naručio monitor petkom, poslali u ponedjeljak, vrijeme dostave naveli četvrtak.. Nisam dobio ispravni tracking broj, šaljem im mail da vidim o čemu se radi.. nakon dva dana pojavljuje se prvi trag da je u Bratislavi i od onda stoji taj status.. došao četvrtak, pa petak, ništa se ne događa, tracking broj ne radi i dalje, ne pokazuje status ispravno. Pitam ih mogu li mi dati ispravni tracking broj da barem vidim gdje se nalazi paket, više ne odgovaraju, da bi mi danas došao email "Would you recommend this product to others", tj. kao da sam već primio paket.. lol
Naručivao sam svugdje i svašta ali ovako nešto nikada nisam doživio, katastrofa! Mislim da bude paypal intervenirao.

.
 
0 12 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alzashop
tomytheboss kaže...

Naručio monitor petkom, poslali u ponedjeljak, vrijeme dostave naveli četvrtak.. Nisam dobio ispravni tracking broj, šaljem im mail da vidim o čemu se radi.. nakon dva dana pojavljuje se prvi trag da je u Bratislavi i od onda stoji taj status.. došao četvrtak, pa petak, ništa se ne događa, tracking broj ne radi i dalje, ne pokazuje status ispravno. Pitam ih mogu li mi dati ispravni tracking broj da barem vidim gdje se nalazi paket, više ne odgovaraju, da bi mi danas došao email "Would you recommend this product to others", tj. kao da sam već primio paket.. lol
Naručivao sam svugdje i svašta ali ovako nešto nikada nisam doživio, katastrofa! Mislim da bude paypal intervenirao.

Paket je očito iz nekog razloga zapeo, jbg događa se. Božićno vrijeme i tako to. Taj mail što si dobio se šalje automatski na otprilike dan kad bi ti trebalo stići, nikako nije povezan sa stvarnim statusom pošiljke. A baš da ćeš to morati rješavati preko paypala ne vjerujem. Doduše nemaš ni šta rješavati jer paket barem kako zasad izgleda jednostavno kasni. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
odjavljen
offline
Alzashop

Svejedno, šlampavo je sve to, a i da ne možeš vidjeti gdje je pošiljka i zapelo jer nemaju ispravni tracking broj.. meni se to nije još dogodilo nigdje, no sveukupno meni jedno od lošijih iskustava. Barem kod mene, u usporedbi s npr. amazonom, ovo je bezveze.

.
 
0 12 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Alzashop
tomytheboss kaže...

Naručivao sam svugdje i svašta ali ovako nešto nikada nisam doživio, katastrofa! Mislim da bude paypal intervenirao.

 Joj daj ne trkeljaj bezveze, nisi ti nigdje naručivao, a najmanje iz inozemstva.

Paket ti kasni 2 dana od predviđenog datuma i već kukaš po forumu.

Ne može trgovina utjecati na to kad će tebi paket biti dostavljen, on napišu PREDVIĐENI datum dostave i predaju dalje pošiljku prijevozniku.

 

Ako ti je nešto hitno i ne možeš čekati onda ne znam šta se petljaš u online naručivanje, prošetaj se do trgovine i kupi monitor koji želiš.

Barem je alzashop vrhunska što se tiče usluge.

 

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
odjavljen
offline
Alzashop

Lol, no comment.

.
 
0 11 hvala 0
9 godina
offline
Alzashop

Ima li tko kakvu preporuku monitora s Alze do nekih 1000kn s dostavom? Vidim da ih ima dosta tamo ali ne znam razliku izmedu njih osim naravno velicine i rezolucije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 14:33 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alzashop

Bok
Je li itko kupovao bitcoinima na alzi? Recimo složio sam konfiguraciju sa 1400€ i to bi išlo na bitcoina i gledam dolje to pay 1400€, a bez V.A.T je 1190€ tak negdje. Ova druga je bez poreza ili nešto kao štojer ? Ne kužim pa ako netko može objasnit.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Alzashop
mac92 kaže...

Bok
Je li itko kupovao bitcoinima na alzi? Recimo složio sam konfiguraciju sa 1400€ i to bi išlo na bitcoina i gledam dolje to pay 1400€, a bez V.A.T je 1190€ tak negdje. Ova druga je bez poreza ili nešto kao štojer ? Ne kužim pa ako netko može objasnit.

 Da, ali samo ako ideš preko firme koja ima broj od Porezne za trgovanje u EU (VAT number). Kao firma kupuješ bez PDVa. I ja sebi gledam nešto preko firme uzeti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
zalman1 kaže...

Joj daj ne trkeljaj bezveze, nisi ti nigdje naručivao, a najmanje iz inozemstva.

Paket ti kasni 2 dana od predviđenog datuma i već kukaš po forumu.

Ne može trgovina utjecati na to kad će tebi paket biti dostavljen, on napišu PREDVIĐENI datum dostave i predaju dalje pošiljku prijevozniku.

 

Ako ti je nešto hitno i ne možeš čekati onda ne znam šta se petljaš u online naručivanje, prošetaj se do trgovine i kupi monitor koji želiš.

Barem je alzashop vrhunska što se tiče usluge.

 

 

Zalman, djeluješ mi baš nekako pametno. Inteligencija naprosto zrači iz tebe.

 

Ugl, mogu potvrdit Tomyjevu priču, imao sam nedavno identičnu situaciju i to nakon što sam ih prije narudžbe tražio da mi potvrde rok isporuke pošto se radilo o komponentama koje su bile poklon i bilo mi je važno da stignu prije Božića. Ispali su jako neprofesionalni i smiješni. Da ne spominjem da mi uplata prvi put nije prihvaćena jer mi je njihova stranica izbacila nekakav bug/error, da bi mi nakon ponovljene uplate skinuli iznos (od oko 6000kn) 2 puta s računa i da još uvijek čekam povrat novca odnosno drugi dio povrata, jednu uplatu su se udostojili vratit ...nakon mjesec dana. Svaki put kad sam kontaktirao njihov CS nisu bili od ikakve pomoći i/ili su se pravili glupi. Ovo je bio prvi i zadnji put da poslujem s njima.

 

I samo za primjer - imao sam takvu situaciju i s Amazonom, dakle tracking broj pošiljke nije radio i prekoračen je predviđeni rok, nakon što sam kontaktirao Amazon CS, objasnio im situaciju i naglasio da mi je rok isporuke važan, oni su (uz kvalitetnu ispriku, a ne izmotavanja) napravili paralelnu narudžbu i poslali je express slanjem (opcijom koju Alza niti ne nudi) na svoj trošak. To je bilo pon navečer, u srijedu ujutro pošiljka je došla. I zato s Amazonom poslujem već 20 godina i poslovat ću i dalje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 11:40 (Coroner(Zg).
14 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Ja narucio sad mobitel, uplata uredno prosla, poslali mi vec 3 maila kakvo je stanje posiljke tj. narudbe ....

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 21:21 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Alzashop

jel ima kakvih 5eur kod? taman bi mi pasalo za dostavu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Alzashop

Poslali su mi paket iz Slovacke preko njihove inacice Overseas Expressa (dobio njihov tracking). Nije mi toliko napetko kad ce doci nego sam upisao krivi broj mobitela, pa ne znam kako ce doci do primopredaje...
Zvao sam nas Overseas , medutim oni ne mogu provjeriti nista.

 

Ima li netko iskustva sa dostavom iz Slovacke, cisto da znam koga kontaktirati?! Hvala! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Alzashop
SHELBY_09 kaže...

Poslali su mi paket iz Slovacke preko njihove inacice Overseas Expressa (dobio njihov tracking). Nije mi toliko napetko kad ce doci nego sam upisao krivi broj mobitela, pa ne znam kako ce doci do primopredaje...
Zvao sam nas Overseas , medutim oni ne mogu provjeriti nista.

 

Ima li netko iskustva sa dostavom iz Slovacke, cisto da znam koga kontaktirati?! Hvala! :)

Moraju oni moc provjerit posto ce ti oni dostavit, nas Overseas dostavlja pakete iz Alze...

15 godina
offline
Re: Alzashop
ansha kaže...

Moraju oni moc provjerit posto ce ti oni dostavit, nas Overseas dostavlja pakete iz Alze...

 Morat cu ih onda opet zvati... Nikad mi se nisu svidali. Hvala!

11 godina
offline
Alzashop

Jedan moj osvrt, u zadnje vrijem kako su postali "poznatiji" krece niz djecje bolesti, dok sam u vise navrata tijekom prosle g. narucivao robu, a imao besplatnu dostavu kupnja preko 300€, i k tome jos su i dijelili kupone 5€ dostava je bila jako brza:  u subotu u 22h narucim/platim u u srijedu do 11h je na vratima, a sad gle paradoxa vise puta narucujem u ciframe preko 250€ i platim dostavu 5.60€ ili 8.90€ dostava traje 8 ili vise dana...nije bitno nije hitno, samo se i te kakva razlika pada kvalitete osjeti!

ako je do dostave onda smanjuj cijenu ili nesto uciniti po tom pitanju, pa bar promijeniti lazne informacije na "deliver information" pa mislim, pa ako si samo WEBSHOP dakle dostava i njena funkcionalnost ti je OSNOVA za poslovanje i funkcioniranje! to nije moj problem da mislim kako i zasto ne sljaka,

kao sto nije njihov kako ja zaradjuem novce, dostave kasne svima nitko nije savrsen i to je cinjenica, kupujem cesto iz EU, ali neki ponude ispriku, ili povrat novca ako se otegne, (popust, bon za kupovinu itd) cak i HR sam to dozivio, i u ugodno se iznenadio, vjerovatno cu i dalje kupovati ali poanta je ovog romana da se vidi od prije na zalost velika razlika u padu kvalitete usluge!

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Alzashop

Kupujem tamo godinama i nisam primjetio pad o kojem govoris, zadnja dostava prije mjesec dana, narucio u ponedjeljak, stigo paket u srijedu, manje od 48h od clicka order do paketa u mojim rukama...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice