Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 377.702
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav.

Prošli tjedan naručio, jučer podigao LG TV 65" sa amazon.de (isporuka frendu u AT, pošto ne isporučuju u HR). E sad...kako potvrditi garanciju? Tv je bio u originalnoj neotvaranoj ambalaži i papiri i garancija unutra. I još jedno, za ostvarrivanje prava u garantnom roku bi trebao fiskalan račun, kako doći do njega?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Garanciju ostvarujes preko amazona, njima se javis i morat ces poslat tv oni ce ti refundirat postarinu. To je 2god. Ako dulje traje trebas vidjet s proizvodjacem kako se ostvaruje dulje jamstvo za proizvode preko amazona. Ne znam kako nasi servisi reagiraju na proizvode kupljene u amazonu, to isto moras njih pitat.

Uglavnom nikakav fiskalni racun neces moc dobit, nisi tu kupio kod nas. To sto imas je to.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
mkm kaže...

..... I još jedno, za ostvarrivanje prava u garantnom roku bi trebao fiskalan račun, kako doći do njega?

Hvala.

 Ideš na detalje narudžbe i klikneš gore desno na invoice, to ti je račun, tako je na uk amazonu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 19:00 (Gee).
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav,

Trebo bi kupiti mobitel preko amazon.de dali je tko narucivao iz njemacke na njemacku adresu.Kako stoje stvari sa postarinom i ostalom garancijom?

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Malo nejasno pitanje.

Vjerojatno je postarina iz .de u njemacku besplatna. Garancija je kao u sve na amazonu 2god.

 

Ako mislis nakon toga slanje prema tebi u HR, to ide bez problema preko forwarding agencija i nije skupo uglavnom, garancija takodjer ostaje 2god. Jedino ne znam kako je s postarinom posto ti prvi puta nisu poslali u HR vec u DE, pa neznam dal ce pokrit postarinu, proizvode koje sam tako uzimao nisam reklamirao jer nisu te naravi.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Ja zivim u njemackoj pa neznam dali se moze staviti neko određeno vrijeme u koje bi se dostavio paket jer mi ga je tesko pokupiti zbog posla.I dali sve dođe uredno da nebi dobio ciglu umjesto mobitela i bzvz bacio novac.

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Imas pracenje kad ti dolazi, a ako imas Prime, vecina stvari ti dodje slijedeci dan (ako narucis do odredjenog normalnog radnog vremena).

 

Ako nisi kod kuce, vidis si gdje ti je prvi Box za kupljenje paketa. Ja si kao adresu dostave unosim box od Mpreiss-a,

pa poslije posla pokupim kad idem po spiceraj.

 

Naravno, Amazon nije uvjek najpovoljniji sto se tice mobitela, pa si pogledaj na Geizhals.De, nekad ustedis i vise od 100€.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

A kako bi mogao vidjet koji mi je najblizi box?

Za sad koji sam mobitel gledo jeftiniji je za 150€ na amazonu.de nego u ducanu.Pa zato gledam da od tamo uzmem jer svugdje je cijena veca.

 

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

https://standorte.deutschepost.de/packstationen_paketboxen

 

Upises ovdje postanski broj i provjeris koji ti je najblizi. Imas razne, od DHL-a, DE.Post itd.

U svaki se moras naravno registrirati. Al cini stvar skupljanja paketa veoma ugodnom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Tamo imaju dvije opcije paketstation i paketbox koje od tog dvoje bi trebao navest adresu ili kako to vec funkcionira.Samo se napise svoje Ime i prezime i ostala adresa od tog paketa ili?

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Bolje je ono sto ti je blize, gdje imas parking ako je dalje, i gdje mozes pokupiti u duzem vremenskom razmaku.

 

Sve ti pise sto trebas unesti. Kod nekih kad se registriras dobijes postom kljuc za potvrdu registracije,

i onda izmjenis sifru nakon prvog koristenja kljuca, i to je sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav! 

Htio sam kupiti tenisice, nemam prime, tek sam napravio racun. Stavio sam tenisice u kosaricu, pratim korake i onda mi izadje poruka da nemoze biti dostavljeno na moju adresu! 

U cemu je kvaka, to mi je prvi puta da kupujem izvana, nemam iskustva sa kupnjom izvan HR! Moze pomoc! Ne kuzim drugi kupuju np, a meni ne ide, lol! Da ja ne grijesim negdije !? Thx! 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Ta trgovina/prodavac (Intersport) ne dostavlja u HR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Amazon.de/amazon.com

koja dostavna služba dostavlja proizvode kupljene na amazon.de?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Meni dostavlja Post AT/DE, dakle po tome bi u HR trebao biti HP-Express.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 23:05 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
dtdtdt kaže...

koja dostavna služba dostavlja proizvode kupljene na amazon.de?

 Meni su dostavljali i oe, i dpd i gls.

14 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

ZA sve one koji žele nešto kupit sa amazan.de a to isto ne dostavljaju u HR imate tvrku koja će vam za otvoriti vaš poštanski pretinac u DE i zaprimiti vaš paket i prosljediti u HR. Naravno za određenu cijenu pa ako vam odgovara super.

 

Stranica je: https://www.mailboxde.com/ 

 

Osobno sam ih koristio par puta i sve OK

 

P.S.

Ovakvih tvrtki imate podosta, i one koje šalju is USA i UK i ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:19 (nani).
Moj PC  
2 0 hvala 4
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
nani kaže...

ZA sve one koji žele nešto kupit sa amazan.de a to isto ne dostavljaju u HR imate tvrku koja će vam za otvoriti vaš poštanski pretinac u DE i zaprimiti vaš paket i prosljediti u HR. Naravno za određenu cijenu pa ako vam odgovara super.

 

Stranica je: https://www.mailboxde.com/ 

 

Osobno sam ih koristio par puta i sve OK

 

P.S.

Ovakvih tvrtki imate podosta, i one koje šalju is USA i UK i ...

 Da se nadje, koristio sam i tiptrans, ispadnu nekad jeftiniji.

11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

koji je postupak za kupovinu na amazonu preko firme ili neke druge trgovine u njemackoj. Dostava bi bila u Hrv i racun r1 treba.

 

Jel dovoljno samo ukucati podatke firme pri kupnji i onda taj racun priloziti u racunovodstvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kupio sam jedan artikl od 700€ na amazon.de. Prvo sam napravio account na kompu i ubacio artikl u košaricu. Došao sam do zadnjeg koraka prije potvrde plaćanja i bila je vidljiva promjena cijene zbog razlike u PDV-u. Također mi je zaračunat shipping cost iako je pisalo free (to valjda vrijedi samo za Njemačku). Zatim sam se prijavio preko aplikacije i platio artikl. Cijena koju sam platio preko app nije bila promijenjena, niti je zaračunat shipping. Sad čekam da vidim što će biti. Jel moguće da to prođe bez dodatnih troškova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Preko aplikacije si isto trebao biti ulogiran sa istim racunom,

i naravno da je dostava na istu adresu.

 

Osim u slucaju da si preko aplikacije dobio 30 dana Prime, ne vjerujem da je moguce da nemas troskove dostave.

 

Isto vrijedi i za PDV. Ako ja iz AT placam razliku u PDV-u kad narucujem iz DE, onda moras i ti. Drzava hoce svoje,

a Amazon nece placati tebi, tj. da rade sa gubitkom.

 

No tko zna, ne vidim tvoj invoice pa ne mogu nista ni reci. Znam da vrlo cesto poklikam

robu i na blagajni imam circa 5% vecu cijenu zbog razlike u PDV-u.

 

Neki artikli imaju besplatnu dostavu samo u DE, pa za njih moram dodatno izdvojit par €.

Nekda je bila fora da sve do 29€ nije free dosava, al ak ti je kosarica 25€, ubacis par knjiga za 1€ i rijesis

si free shipping, bolje nego platit 5€ dostave. To vec duze vrijeme ne radi, sigurno 2-3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Naravno da sam se prijavio s istim računom na aplikaciji kao i na kompu. Trenutno je order status preparing for dispatch. Još nisam dobio invoice, ali su novci s kartice skinuti (zapravo piše da je iznos rezerviran, narudžba je napravljena u petak prijepodne). Kada sam gledao artikl kao gost cijena je bila ista kao ona koju sam platio, dostava je pisalo da je 20 eura za Njemačku, i meni su toliko naplatili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Artikl je poslan, a sad tek vidim da je trgovac iz Poljske. Poslao mi je račun (na poljskom) gdje je obračunat poljski PDV od 23%. Poštarina je ostala kako je i pisalo od početka, 20 €. Radi je o većoj elektičnoj pili za drvo, mase oko 85 kg. Očekivani datum dolaska je 6.-13. 11. Ako ne bude dodatih davanja izaći će me 600 kn jeftinije od najjeftinijeg trgovca kod nas :)

12 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav ljudi, zanima me naplacuje li se carina kad se kupuje sa amazon.co.uk? Engleska je jos sluzbeno u EU do 3.mj slijedece godine pa pretpostavljam da nema carine, ali sam cuo neke price da ima. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Još nema.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Tek kad UK istupi iz EU-a od iduce godine, tad ce opet bit uvedena carina. Tak da je za 2018. jos bezcarinska zona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com
Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Istekla mi je kartica negdje krajem 8.mog, imam novu isa sam obnoviti ali nemam opciju gdje se stavi 3 ona security broja. 

Radi se o Visa Web. Prosle godine sam kupova sa nje sa amazon.de, nekuzin koju karticu moran dodat. Ovu koristim za PayPal i ostale hr trgovine te eu trgovine.

Znaci prepozna je kao Visu ali nigdje ona 3 broja za dodati, a kako dolazi crni petak...

Uglavnom jeli ja nesto krivo radim jer provjeria san brojeve 20 puta, a proba sam je obnoviti na .de .com i nema nigdje security broj za unijeti??? 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Ja sam jučer po prvi put kupio nešto s Amazon.de

Utipkao sam samo broj kartice i istek iste i to je to ,transakcija prošla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 0:10 (Uran 11).
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Uran 11 kaže...

Ja sam jučer po prvi put kupio nešto s Amazon.de

Utipkao sam samo broj kartice i istek iste i to je to ,transakcija prošla.

 Bez CVV broja? Security sa 3 znamenke?

I o kojoj se kartici radi? 

everyday i'm shuffling...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice