Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 379.009
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

nisam nikad uzimao s Amazona, jel preko toga prodaju firme ili i obični ljudi kao na ebayu?

 

vidim neke ponude koje su previše dobre (recimo vanjski HDD od 6TB za 100 eura) da mi se čini nemoguće da je to stvarno već da je netko to kompjuterski frizirao da pokazuje 6TB a ustvari je recimo 1TB

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
hajduk.fan kaže...

nisam nikad uzimao s Amazona, jel preko toga prodaju firme ili i obični ljudi kao na ebayu?

 

vidim neke ponude koje su previše dobre (recimo vanjski HDD od 6TB za 100 eura) da mi se čini nemoguće da je to stvarno već da je netko to kompjuterski frizirao da pokazuje 6TB a ustvari je recimo 1TB

 Nemas straha da je tko sto frizirao, al imas ispod naslova uvijek ti pise tko prodaje, u velikoj vecini slucajeva je to amazon direktno preko proizvodjaca/distributera za taj proizvod. Koliko sam vidio, ove stvari koje su malo egzoticnije idu vise s privatnim sellerima. A naravno, mozes ti izabrat i rabljeno, ili drugog sellera od amazona, al obicno ako to amazon ima u ponudi njihovo bude najjeftinije, ali recimo ako ti se ne da zezat jer ne dostavljaju do tebe nekad se zna nac seller privatni koji salje do tebe za vecu cijenu itd itd. Pogledas malo, al ako ti je prvi put malo ce bit overwhelming kako se kaze. Uglavnom, 90% su firme+amazon.

15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Kolko si ga platio i moze link?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

taj ima da Amazon prodaje al nije mi nikako jasno otkud HDD od 6 terabajta za 100 eura

u dućanima kod nas dođe oko 1800 kuna takav

12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Evo link. Jedino ne šalju u Hr pa sam morao preko Mailboxde.com

Inače, uzeo sam još neke opreme i alata na isti način. Sad me zanima hoće li meni roba doći bez dodatnog obračuna našeg PDV-a  jer Amazon.de nije mijenjao PDV pošto sam u narudžbi za adresu dostave stavio Mailbox.de

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Peruneph kaže...

Sad me zanima hoće li meni roba doći bez dodatnog obračuna našeg PDV-a  jer Amazon.de nije mijenjao PDV pošto sam u narudžbi za adresu dostave stavio Mailbox.de

 Hoce.

12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Onda je to vješto izbjegavanje našeg oporezivanja. Tako ću i laptop naručiti, razlika u cijeni oko 15%, pa još neki popust za black Friday... Samo kad bi više ljudi znalo za to
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Peruneph kaže...
Onda je to vješto izbjegavanje našeg oporezivanja. Tako ću i laptop naručiti, razlika u cijeni oko 15%, pa još neki popust za black Friday... Samo kad bi više ljudi znalo za to

Kako može biti razlika 15%?

12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Nas PDV je 25, njihov 19%. Uz to još trgovci imaju manje marže.
16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Peruneph kaže...
Nas PDV je 25, njihov 19%. Uz to još trgovci imaju manje marže.

Znači da je cijena niža negdje oko 5%, plus što oni trgovci koji rade veći godišnji promet od definiranog moraju zaračunavati naš PDV.

Ne moraju imati manje marže, dapače vani su marže u pravilu često i veće, no imaju bitno manje ulazne cijene.

14 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Kupio bih OnePlus 6 6003 danas dok je na akciji. cca 3200kn. Oću platit porez, carine i dr. ako naručim sa amazon.de?

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

 

Nema carine jer šalju iz EU. Stavi u košaricu proizvod i odi do zadnjeg stepa prije plaćanja i vidit ćeš punu cijenu koji ćeš platit.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 18:54 (AmonZero).
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Ako želi izbjeći povećanje poreza (19 - 25) može naručiti na Mailboxde sandučić u DE pa mu oni proslijede za nekih 10-15 EUR. Nek si izračuna što se više isplati jer ni Amazon ne šalje besplatno za HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 22:15 (Peruneph).
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Naručio bih nešto s njemačkog Amazona, a kako dostava ne ide za HR koristio bi mailbox.de adresu, pa me sad zanima kako ispuniti adresu na amazonu, prema mailu od mailbox.de u 'ime i prezime' ide Mailboxde.com GmbH, a u liniju ime firme ide moj ID a s obzirom da mi se ovo polje ne nudi zanima gdje da stavim moj ID da paket ne zaluta?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Na mailboxde ti tocno napisu kako to izgleda, ako ne slikam ja, al bitno ti je samo (iz iskustva s ostalima jer nije svugdje isto) da napises vise manje sve sto su ti oni naveli, kako god i kako gdje, al da ima nekog smisla (neces u ime pisat grad) i tako to. I obicno znaci taj dio o ID moras negdje uvalit.

 

edit:

Evo slika

Slika kako popuniti


a tu ti je cijeli post

shipping with amazon

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 10:07 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Dobio sam u mailboxde 10 paketa koji su sad spremni za slanje. Znate li kako naplaćuju spajanje u jedan veliki? Samo jednom naplaćuju 3€ ili bi u mom slučaju 9*3€?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...

Na mailboxde ti tocno napisu kako to izgleda, ako ne slikam ja, al bitno ti je samo (iz iskustva s ostalima jer nije svugdje isto) da napises vise manje sve sto su ti oni naveli, kako god i kako gdje, al da ima nekog smisla (neces u ime pisat grad) i tako to. I obicno znaci taj dio o ID moras negdje uvalit.

 

edit:

Evo slika

Slika kako popuniti


a tu ti je cijeli post

shipping with amazon

 Hvala na odgovoru  ... Problem je što kada idem dodati novu adresu na amazonu ne pokazuje box - firmename ...

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Zato sto sekundarna adresa ne moze biti adresa poduzeca, osim u iznimnim slucajevima.

 

Ako ne kuzis njemacki, prebaci si Amazon na engleski ili stavec razumijes.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav.

Samo da podijelim svoje iskustvo kupnje preko Amazona. Znači u petak 7.12. naručio mobitel NOKIU i evo danas 12.12 je već kod mene. Ja mislim da nemože brže, prezadovoljan sam.

Lp

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

O moze moze. Meni su znale stvari doc u 2 dana. Danas narucio prekosutra kod mene.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav svima!

 

Zanima me da li je netko naručivao printer (multifunkcionalni) sa njemačkog Amazona?

Kakva su Vam iskustva vezana uz dostavu i pakiranje?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Naručio nešto preko francuskog Amazona na bratovu adresu u Njemačku. U tom stanu uvijek netko ima a dostavljač ostavio susjedu?? Taj lik se nije javio i šta da ja nisam pogledao na Amazonu o čem je stvar? Poslat ću brata popodne do tog lika da vidi di je zapelo. Idiotski mi je takav način dostave...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 10:41 (Paolo Maldini).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

To je do dostavne sluzbe. Ako nisu u dobrim odnosima susjed nije trebao ni primiti. Meni su ostavljali stvari od susjeda uredno pa ja susjedu dam kad dodje kuci, nema problema, a i meni bi odgovaralo da mi susjed preuzme ako mi je nesto bitno da stigne nego da moram po to ici kasnije. Naravno, stvari se drasticno mjenjaju ako niste dobri s susjedom, al znaju to dostavljaci raditi, pita te da li ces preuzet i to je to. Ako sve ispadne u redu win win je za svih, a mislim da su manje sanse da ode po lose (iako naravno postoji i ta mogucnost) da susjed s kojim nisi u dobrim odnosima preuzme paket, al tad je najebo dostavljac, tako da je to na njegov rizik.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Vidi ako živiš u istoj zgradi i dobiješ paket 29.12 a danas je 3.1 i prošlo je 6 dana a ti nisi u stanju dati paket susjedu koji je u najgorem slučaju kad gore dole u istoj zgradi. Javim kad brat provjeri.
6 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Dakle lik koji se potpisao i preuzeo paket ne postoji u zgradi. Nemoš virovat da Amazon predaje pakete neznancima, jebeni debili. Gdje se predaje pritužba, uopće ne vidim opciju? Poslana pritužba, čekamo odgovor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 16:58 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Nema tu straha, bude amazon vratio novce a oni ce se natezat s dostavom ako je tako.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...

Nema tu straha, bude amazon vratio novce a oni ce se natezat s dostavom ako je tako.

 Jebeš povrat novca, nek mi pošalju isti proizvod, koji je sad 50% skuplji.

9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kontaktiraj ih. Uglavnom je tu dostavna sluzba sjebala, ne amazon.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Paolo Maldini kaže...

Naručio nešto preko francuskog Amazona na bratovu adresu u Njemačku. U tom stanu uvijek netko ima a dostavljač ostavio susjedu?? Taj lik se nije javio i šta da ja nisam pogledao na Amazonu o čem je stvar? Poslat ću brata popodne do tog lika da vidi di je zapelo. Idiotski mi je takav način dostave...

 

Trebao si pratiti tracking i reci bratu "gle, ocekivana dostava izmedju 29.12", na Amazonu ti to uvjek pise, i tu nema greske.

 

Paolo Maldini kaže...
Vidi ako živiš u istoj zgradi i dobiješ paket 29.12 a danas je 3.1 i prošlo je 6 dana a ti nisi u stanju dati paket susjedu koji je u najgorem slučaju kad gore dole u istoj zgradi. Javim kad brat provjeri.

 

Paket ide na broj zgrade i broj vrata - moja zgrada je 9A, vrata 27, ako si tako upisao adresu, onda dostava ne moze fulati.

Ako nema broja vrata, onda si se zeznuo, jer ako dostava preda paket i ne trazi isprave, susjed potpise, paket je dostavljen njegova

dobra volja da ti ga preda - a ne mora ako dostava nije trazila broj osobe da se upise u PDA skener.

 

Paolo Maldini kaže...

Dakle lik koji se potpisao i preuzeo paket ne postoji u zgradi. Nemoš virovat da Amazon predaje pakete neznancima, jebeni debili. Gdje se predaje pritužba, uopće ne vidim opciju? Poslana pritužba, čekamo odgovor.

 

Pa naravno da ne postoji - nisu ga iz dostavne sluzbe (koja god to bila) trazili broj osobne, mogao je napisati "Vin Diesel" i kog briga?

6 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Neman pojma šta ti trljaš sad, napisano ti je da je netko bio u stanu stalno. Na narudžbi piše broj vrata + i meni nova informacija da prezime stoji na vratima, zvonu, poštanskom sandučiću i parlafonu. Dakle samo debil može promašiti ili netko namjerno nešto mućka. Uglavnom Amazon je odgovorio za 2 sata, ispričavaju se te šalju istu robu ponovno s datumom dostave odmah sutra.

PS kako sam rekao kupljeno je s francuskog Amazona tako da se naružba ne vidi na drugim Amazonima tipa njemački ili UK ali se svejedno nudi opcija konverzacije na engleskom. Čisto da se zna ako netko naleti na sličan problem bilo kojim neengleskim Amazonom.

Još jedan "fun fact" - taj dostavljač je naznačio da je dostavio robu (sada znamo) nepostojećem susjedu koji ima isti broj vrata kao i moj brat, a to je naravno nemoguće.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 20:54 (Paolo Maldini).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice