Centro.hr iskustva

poruka: 207
|
čitano: 103.938
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Znam tu svu priču oko web shopova i da ne drže kod sebe sve artikle i da dosta toga ovisi o samim dobavljačima.

 

Kupujem novi komp, odabrao centro.hr zbog željenih komponenti jer oni skoro jedini imaju baš sve jer želim kupiti sve na jednom mjestu.

 

I sad jedno par mjeseci slažem komponente, pratim cijene i sl. Naravno da kod dosta njih piše da treba provjeriti raspoloživost (jedno vrijeme za jedan proizvod, pa za drugi). OK, jasno mi je to i logično.  I sad želim naručiti i platiti, te pošaljem zahtjev da mi pošalju ponudu da platim. Nema problema ako moram čekati da dobave robu nakon što platim, ali ja dobijem odgovor da od zatraženih 6 komponenti 4 njih nisu uopće dobavljive i to je to. Komponente su svaki dan na webu, cijene upravo tih komponenti se mijenjaju iz dana u dan (+/-) i kako onda nisu dobavljive?  I da nisu dobavljive, tom logikom nikad neću moći kupiti željene komponente jer će uvijek unutar onih koje ja odaberem, barem 1-2 biti nedobavljive. Kao što sam rekao, komponente koje pratim nekoliko mjeseci, ni jednom nisu bile sve raspoložive/dobavljive, pa sumnjam da će biti i u buduće.

mag.inf
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 21:20 (bugi.kc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Centro.hr iskustva
Centro.hr ti je samo posrednik između tebe i veleprodaje, a na cjeniku drže sve što i veleprodajni dućani od kojih povlače robu. Kad veleprodaja rasproda određeni broj artikala od xy proizvođača, onda fino ponovo uvezu xy količinu tih artikala. Neće ih naravno uvoziti svako malo, jer im je to totalno neisplativo, a u međuvremenu nema smisla brisati ih sa cjenika, pa onda ponovo uvrštavati u ponudu.
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
15 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

A da, sve mi je to jasno, ali sad za običnog kupca koji bi htio određene komponente poput mene je malo problem. Tako mogu mjesecima pratiti kada bude baš sve raspoloživo i nikad ne kupiti baš ono što želim (a dio po dio ne želim jer nisam iz ZG-a). A vidjet ću kako će se razvijati situacija, možda ću imat sreće...

mag.inf
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 22:28 (bugi.kc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Centro.hr iskustva
Kad je problem obostran (tvoji uvjeti i problem raspoloživosti) teško je pronaći rješenje. Ja sam isto jedan od onih koji ne pristaju na kompromis i koji kupuju ono što žele, a ne ono što im se nudi kao alternativa, ali ja za razliku od tebe nemam (pomalo suludu) želju da sve što želim kupim u isto vrijeme i na istom mjestu.

Cijeli ljudski život ti se (nažalost) svodi na kompromise, a pošto živimo u hrvatistanu koji je na globalnoj mapi jedna totalno nebitna lokacija, trebalo bi ti što prije postati jasno tko svira, a tko pleše, jer ako ti to ne postane jasno, bojim se da ništa od zabave.

Sve što mi preostaje je to da ti poželim sreću, jer svoj ćeš plan jako teško ostvariti, a ako ti pritom išta može pomoći, onda je to definitivno sreća.

Držim fige! :)
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
11 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

U mom slucaju stvari koje su bile navedene kao raspolozive na kraju nisu bile raspolozive i cekao sam na njih skoro tri tjedna. A RAM koji su zaboravili spakirat cekam vec tjedan dana. I jos ga idu postom slati, pa nisu normalni.  Valjda ako sam ja platio dostavu kurirskom sluzbom (80 kuna iako je na potvrdi placanja pisalo 40) onda HITNO posalju ostatak, naravno opet kurirskom sluzbom bez naknade za mene.

Smijesno. Novce sam im vec dao i sad mi ne preostaje nista nego strepiti sto ce iduce poci po zlu. I da, rok od 7 dana u kojem se komponente mogu zamijeniti u slucaju da koja od njih ne radi je prosao a ja ih nisam mogao testirati JER NEMAM RAM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 15:33 (Clocksmith).
 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Reko sam si pohvalit ću ovaj shop sigurno i naletio na ovaj thread.

 

Moja priča: kupovao disk, vidim garancija 3 god. i ok cijena, zaletim se do njih - imaju na lageru, super. Doma instaliranje kad tamo na naljepnici piše garancija 2 god. Provjerim račun piše 3.

Zbunjen šaljem mail sa skeniranom naljepnicom i računom, za pola sata odgovor da vrijedi garancija koja je na naljepnici omota diska uz ispriku da zbog više dobavljača ne stignu ažurirati baš sve informacije o proizvodu.

Pitam jel može nadoplata za skuplji disk i dužu garanciju, mada je disk vađen iz folije, odgovor - nema problema ako disk nije ugrađivan / paljen.

Sve to odrađeno u nekih 10-tak izmjenjenih mailova (na odgovor čekao 5 do 10 min), na telefon ih nisam cijeli dan mogao dobiti kaj totalo shvaćam jer sam bio u njihovom dučanu i stvarno su u poslu.

 

Pokazali su se informativni i da idu kupcu na ruku kaj poštujem i definitivno su uz još jedan dučan prvi koje provjerim prije kupovine hardvera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Centro.hr iskustva

Jel u centru slažu komponente ako da koliko naplaćuju

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Evo namjeravam narucivati komponente za novi PC preko Centro.hr, pa me zanima kako oni naplacuju dostavu. Na stranici pise da je cijena dostave po paketu 40kn, sad mene zanima da li je to cijena za dostavu svake pojedine komponente ili sve skupa - cijele narudzbe? 

No matter how far we are, we're always looking at the same sky
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Centro.hr iskustva

Evo da javim svoja iskustva. Naručio sam komponente i drugi dan mi dolazi mail da nemaju matičnu koju sam naručio, dao sam mu link za drugu (pisalo dostupno), opet drugi dan odgovara, nemamo ni tu, dolazi za 9 dana. Onda sam dao čovjeku linkove za izbor od 3 matične... Mislim pošto ne odgovara da nešt od toga imaju...i tako čekam i čekam komponente, prošlo tjedan dan i ništa. Javim se čovjeku na mail, jeste li poslali komponente? Veli otišao mu onaj zadnji mail u junk i nije ga pročitao, mislim si o sunce ti hebem {#}

Ispričao se, poslao, stiglo sve za 2 dana, sve ispravno. Nemam pritužbe osim što se sve odužilo skoro 2 tjedna zbog tog jednog maila, shit happens {#}

 

@TheAtomicMine

40 kn je za sve skupa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 17:26 (vrinho).
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Centro.hr iskustva

Pozitivno iskustvo, naručio grafičku u subotu, u utorak ujutro je bila pred vratima, komunikacija i ostalo, sve 5.

WordPress ❤
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Centro.hr iskustva

Ljudi zanima me na što se odnosi ovaj popust od 8.18% na sve komponetne koje stavim na online shopu . Jel se to odnosi na gotovinu ili šta . I zanima me jel nude besplatno slaganje komponeti ?? I ako šalju na primjer 6 komponeti jel za svaku naplate 40 kn dostave ili sve stave u jednu veliku kutiju i ona to naplate samo 40 kn . 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Centro.hr iskustva
Rucipe kaže...

Ljudi zanima me na što se odnosi ovaj popust od 8.18% na sve komponetne koje stavim na online shopu . Jel se to odnosi na gotovinu ili šta . I zanima me jel nude besplatno slaganje komponeti ?? I ako šalju na primjer 6 komponeti jel za svaku naplate 40 kn dostave ili sve stave u jednu veliku kutiju i ona to naplate samo 40 kn . 

Evo i ja zadnjih par dana slazem nesto kod njih... sad sam naletio na temu na PCekspert forumu, evo citat

 

"Za razliku od gore navedenog ja imam samo pozitivna iskustva, naručia komplet konfu (cca 5500kn), u ponediljak navečer im se javia (mailom) za provjeru raspoloživosti, u utorak ujutro naručia (plačanje pouzećem), u srijedu u podne me zove lik iz Overseas-a da je isprid portuna, preuzea paket i sve 5.Jedina zamjerka je 40kn poštarine(mogli su za neku cifru preko 2,5k besplatno slat).BTW cijenom su super povoljni(konfa ispala 400kn jeftinije nego u ADM-a npr.)"

 

8% popust je samo gotovina, naravno. Znaci dostava cijele konfe je vjerojatno 40kn. I ima besplatno slaganje.

We Are Barcelona, We Come, We See, We Conquer!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 19:18 (N3N0).
11 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Cijena dostave je 40 kuna po paketu, znači, ako naručujete cijelu konfiguraciju (bez periferije) u jednom paketu će vjerojatno biti kućište, a u drugom sve ostalo (tako je barem bilo kada sam ja naručivao). Dostava za 2 paketa = 80 kuna.

Moj PC  
8 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Skoro nikada se ne javljaju na telefon, znao sam ih zvati po cijele dane i ne bi se javili samo bi čuo automatsku sekretaricu. Na mailove ne odgovaraju a pošto su jako daleko od mog kvarta, to mi je veliki minus. Kad sam došao tamo da naručim laptop, skužio sam da kad telefon zvoni, zaposlenik samo stisne neki gumb i ne javi se.

Kad sam ih pitao da bi se kupio laptop preko firme, sam zaposlenik se ponudio da pošalje ponudu na mail. Ponuda nije nikad stigla. Ipak smo kod njih naručili laptop jer su bili najpovoljniji a znamo da su svi oni skupa samo preprodavači da ću na servis morati ići kod nekog ovlaštenog servisera. Ostalo je prošlo sve u redu.

 

Kad sam naručivao USB 64 gb, tu je bilo svega; Nazvao sam ih i uspio dobiti jednog uljudnog zaposlenika koji mi je potvrdio da je to ta cijena na internetu (315 kn i nešto lipa) i da možemo doći za dan-dva po to. Pošto ja nisam mogao, stari je otišao po to jer mu je bilo usput. Vrati se on sa USB-om, sve super 5 dok nisam pogledao račun - okruglo 350,00 kuna! Kad sam pitao starog šta je ovo bilo mu je odmah jasno da su ga izigrali za lovu jer od puno posla koliko ima nisam mu uspio reći kolika je cijena a i čovjek ne očekuje to. Kao prvo, šatro mu nisu mogli izdat račun jer im program nije radio, pa su mu napravili privremeni račun i rekli da će mu pravi poslat na mail. Kad sam to čuo, odmah sam znao koliko je sati jer oni na jedvite jade da se jave a kamoli još i slat mail.

Nazvao sam ih i pitao ih ozbiljnim i malo strožim glasom (sestra i stari su mi svejdoci da sam bio potpuno korektan) zašto su to napravili i veli meni frajer (tad je bio neki drugi) bezobrazno ''hoćete se vi smirit da ja provjerim u računalu koliko to košta'' (?!?) ja njemu ''Kaj??'' i paljba, naravno bez psovki i vrijeđanja ali dobio je svoje. Nakon što je frajerčić provjerio veli ''Da, 315 kn je, možete doći po novce'', bez oprostite, ispričavam se, naša greška. Da se jasno razumijemo, htjeli su pokrast mog starog jer su sve cijene u lipama, dakle ovu cijenu su zaokružili na 350 kuna da si malo zarade džeparca. I još kad stari nije imao sitnog, umjesto da mamlaz bude uslužan i ode promjenit negdje lovu on kaže čovjeku od skoro 60 godina da nek si ode promjenit u sitno u neki dućan, da oni nemaju.

Pošto nisam stigao isti dan, dogovorili smo se da ćemo skupa ići sljedeće jutro i tražit cijeli iznos nazad, naravno. Stari nije izdržao, otišao je direktno do njih i zahtjevao da mu sve vrate. Prvo mu nisu htjeli dati, kao ''ne može to samo tako'', stari paljba na njih oni ''dobro, pričekajte 20 minuta'' (?!?), stari opet paljba, oni ''evo odmah...'' i za božje čudo za 2 minute su isčarobirali 350 kuna. I nek se zna, cijelu svinjariju je napravio jedan malo krupniji zaposlenik sa crnom kratkom kosom i jakom kifozom leđa. Žao mi je što ga moram tako opisati jer ne mogu bolje ali neka se zna. ALI na kraju su i ostali zaposlenici pravili majmuna od starog al već je bilo prekasno jer im je stari rekao što su sve napravii pred hrpu kupaca. Da sam ja vlasnik, svi bi dobili otkaz. Ne moram naglašavati da dok sam živ neću tamo kupovati pa i da su najbolji i najjeftiniji u Hrvatskoj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 17:28 (iburja).
 
15 2 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Centro.hr iskustva

Cijelo jutro sam ih zvao zbog dogovora oko plaćanja, nitko se nije javio. Na stranici piše da subotom rade do 14h.

I vidim ovdje puno različitih iskustava. Neki kažu javljaju se odmah, neki nikad.

Mail poslan, čeka se odgovor.

11 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

pozdrav, gledam već mj dana po dućanima i online shopovima cijene nekih određenih proizvoda pa mi je malo nejasno ovo...

zeleno podcrtano su cijene ako se plaća gotovinom (to sam valjda skužio)
a crveno je redovna cijena ali jel i to cijena ako se plaća karticom ili je viša/niža od te?

 

EDIT: nisam dodao sliku..

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2013 1:06 (adicar05).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Centro.hr iskustva
adicar05 kaže...

pozdrav, gledam već mj dana po dućanima i online shopovima cijene nekih određenih proizvoda pa mi je malo nejasno ovo...

zeleno podcrtano su cijene ako se plaća gotovinom (to sam valjda skužio)
a crveno je redovna cijena ali jel i to cijena ako se plaća karticom ili je viša/niža od te?

http://www.centro.hr/Stranica.aspx?page=NacinPlacanja

 

Cijena sa popustom se primjenjuje za plaćanje gotovinom, virmanom, općom uplatnicom, netbankigom i pouzećem.
Redovna cijena se primjenjuje za plaćanje karticama (Maestro, Mastercard, Diners, Visa) jednokratno i na rate, te za potrošačke kredite.

11 godina
offline
Centro.hr iskustva

ja kupio 2-3 stvari od njih...nazvao jedan dan,narucio...drugi dan me zvali u 10 ujutro da je doslo...dosao popodne kod njih,platio...swe 5...jako uljudni...to je moje iskustvo...

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Centro.hr iskustva

Ja sam nedavno kod njih kupio monitor i evo zadovoljan sam.

Dostava je dosta brza (naručio u subotu i u (ponedjeljak) utorak popodne je bio na mojoj adresi). {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 17:59 (Ivan M.).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Za sada s Centrom imam samo pozitivna iskustva. Cijene su im povoljne, usluga na nivou, dečki su vrlo susretljivi i ljubazni.

Do sad sam naručio preko njih monitor, ssd, rame i wifi dongle, s tim da dongle ipak nije kompatibilan sa TV-om i bez problema sam izvršio povrat robe.

 

Preporučam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Centro.hr iskustva
Ivan M. kaže...

Ja sam nedavno kod njih kupio monitor i evo zadovoljan sam.

Dostava je dosta brza (naručio u subotu i u ponedjeljak popodne je bio na mojoj adresi). {#}

Moze malo više info, jer ako si u sub narucio, s kojom dostavnom sluzbom si ti taj monitor dobio u rijeku (ako jesi dobio u rijeku) isti dan kada je i poslano? :S

 

"Za robu naručenu u petak u poslijepodnevnim satima i vikendom, ista kreće na dostavu prvi slijedeći radni dan."  Sto znaci kao i kod svih trgovina, narucis u petak, salju u pon, u utorak najprije je to kod tebe ako si van zagreba

 

Pa mi malo nije jasno kako je moguce da posalju u ponedjeljak i da dobijes isti dan :S

 

Hvala za info

Disclaimer: http://img90.imageshack.us/img90/7108/disclamer.jpg
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 12:20 (FakeDeath).
15 godina
offline
Re: Centro.hr iskustva
FakeDeath kaže...
Ivan M. kaže...

Ja sam nedavno kod njih kupio monitor i evo zadovoljan sam.

Dostava je dosta brza (naručio u subotu i u ponedjeljak popodne je bio na mojoj adresi). {#}

Moze malo više info, jer ako si u sub narucio, s kojom dostavnom sluzbom si ti taj monitor dobio u rijeku (ako jesi dobio u rijeku) isti dan kada je i poslano? :S

 

"Za robu naručenu u petak u poslijepodnevnim satima i vikendom, ista kreće na dostavu prvi slijedeći radni dan."  Sto znaci kao i kod svih trgovina, narucis u petak, salju u pon, u utorak najprije je to kod tebe ako si van zagreba

 

Pa mi malo nije jasno kako je moguce da posalju u ponedjeljak i da dobijes isti dan :S

 

Hvala za info

{#} ma joj krivo sam napisao. u utorak je stigao.

U ponedjeljak su ga poslali, a u utorak popodne sam ga dobio. {#}

Čak je ovo još i brzo za razliku od ostalih web shop-ova kojima treba tjedan dana da pošalju.

12 godina
offline
Centro.hr iskustva

Tak vec da :D Ja se ponadao da imam vec novi omiljeni shop :D

Disclaimer: http://img90.imageshack.us/img90/7108/disclamer.jpg
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Centro.hr iskustva
FakeDeath kaže...

Tak vec da :D Ja se ponadao da imam vec novi omiljeni shop :D

Ma za sad mi se čini da centro ima najbržu dostavu. Vjerojatno je stvar u tome što sam samo monitor uzeo pa je lakše nabaviti nego komponente koje treba tražiti kod raznih dobavljača.

12 godina
offline
Centro.hr iskustva

Zato što do sada si kupovao u portiu :D

 

Nema veze koji dijelovi, ako narucis do 12-13h radni dan sve ti inace dolazi drugi radni dan...jedino mozda sastavljeni komp,to se moze oduziti na 2dana...

 

Svaka dobra trgovina tako ima dostavu ;=)

Disclaimer: http://img90.imageshack.us/img90/7108/disclamer.jpg
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Centro.hr iskustva

Evo da ih i ja pohvalim. U utorak posljepodne nazovem da provjerim raspolozivost Asusovog tableta . Javi se zaposlenik vec nakon Prvog zvona na telefon i kaze da ih imaju . Sjednem u auto , dodjem do njih te narucim i platim . Ostavim broj moba jer ce sutra stici i zaposlenik ce me nazvati . I stvarno juce u srijedu covjek zove oko 17 h da je tablet kod njih . Nakon nekoh obaveza dodjem oko 18 h po njega te dobim i potvrdjenu garanciju . Iskustvo za preporuku {#} .

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Centro.hr iskustva

Pohvale za Centro.hr! Naručene 3 komponente,naručio sam ih preko njihove  stranice.e-mailom odgovoraju u roku 10-15 min  u petak 20.09. naručene  popodne i danas 24.09.stigle isto tako popodne, s obzirom na 150 km udaljenosti {#} ,30 kn poštarina ,plaćeno pouzećem.Hard i Ram ubačeni u kutiju s kućištem ,omotano spužvom i zaštićeno.

Moja preporuka ovog shopa i cijene su im najniže što je još jedan veliki  plus{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Centro.hr iskustva
moram da pohvalim javno www.centro.hr naručio sam pc od njih u nedjelju, i danas je došla dostava.Kad sam otvorio paket slijedilo je ugodno iznenađenje bila je ugrađena i optika koju nisam naručio.Kontaktirao sam ih i naveo da to nisam naručio i kako da sredimo na što sam dobio odgovor da je to mali poklon radi kašnjenja isporuke.SVAKA ČAST I IDUĆI PUT KUPUJEM KOD NJIH!Slike stavim malo poslije
Who bolan cares
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Centro.hr iskustva

pozdrav gledam po internetu i dosta su povoljniji od portia pitanje jel ovaj popust sto pise npr za ovu graficku vrijedi i za placanje pouzecem ili se tada treba placati puna cijena http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.d3584c57190f41a48c6d31c86ec94ad9.graficka-kartica-sapphire-radeon-r9-280x-vaporx-3gb-gddr5-11221-02-40g.aspx

i koliko bi otprilike doslo postarine

zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Centro.hr iskustva

zar ne vidiš da te grafe nema?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice