Ekupi - iskustva

poruka: 172
|
čitano: 147.690
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ekupi - iskustva

Koja je šema sa ovim njihovim garancijama od 5 godina, dali je tko kupio šta?

 

Meni su poslali mail "da treba registrati u roku od 30 dana" (iako u akciji po kojoj sam ja kupio tako ništa nije bilo spominjano), međutim osiguranje na siteu nema ništa za registraciju, kontaktirao sam ih i kažu da nikakva registracija nije potrebna nego da ekupi treba poslati neku potvrdu o osiguranju (koju nisam dobio). Kontaktirao sam ekupi u petak (inače odmah odgovaraju na mailove) no međutim do sada ništa...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 13:47 (klapna).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ekupi - iskustva

ja vam imam 5% u ekupiu na većinu proizvoda pa ako kome treba

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ekupi - iskustva

Imaš li još tih 5%?

13 godina
offline
Re: Ekupi - iskustva

imam stalno jer radim tamo

6 godina
neaktivan
offline
Ekupi - iskustva

Zna li neko kad kupujes preko Vise na rate treba ona nekakva 3d zastita aktivirana na kartici...pa me zanima dal je to moguce kako izbjeci npr preko poziva?

 
0 0 hvala 0
Ekupi - iskustva

Da li im je i dalje overseas dispečer? Ako da, onda i dalje više ne kupujem kod njih.

Napisao sam im prije godinu dana mail da sam zadovoljan s njima i sve, ali sve dok ne nađu drugog dispečera odbijam kod njih i čaval kupit.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ekupi - iskustva

Početkom 5.mj sam kupovao komponente i stiglo je Hrvatskom poštom. Prvo obavijest sms-om da će tijekom dana stići pošiljka i poziv kurira da provjeri jesam li kod kuće. Sve je prošlo bez problema. 

K2
8 godina
offline
Ekupi - iskustva

Meni je isto HPexpress dostavio. Dobio poruku u 8h da ce tokom dana dostaviti i tracking info. Dobio paket u 12:30h.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ekupi - iskustva

Meni isto sve hp express

13 godina
offline
Ekupi - iskustva

ima tko kakvih bonova, gledam si asusove prijenosnike pa da ublažim udarac po novčaniku :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

EKUPI jos danas
Darujemo vas s poklon bonom na sve klima uređaje u iznosu 250 kn!
Vaš kod za poklon bon od 250 kn je:
94303
ponuda vrijedi od 07.06. do 09.07.2018. do 23:59h!

 

 

Nije losa ponuda, ima zgodnih klima uredjaja.

https://www.ekupi.hr/Prijenosne-klime-g2386.aspx

https://www.ekupi.hr/Klime-za-ured-g2389.aspx

https://www.ekupi.hr/Klime-za-dom-g2390.aspx

https://www.ekupi.hr/Multi-split-sustavi-g2388.aspx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

Evo da napisem i svoje iskustvo sa Ekupi.

 

Narucio bijelu tehniku cca. 3000kn, doslo spakirano,

ali ostecena ambalaza i proizvod isto tako.

 

Fotografirano, dokumentirano i mailano na Ekupi.

Nazvao ih jos telefonom da mi uredjaj hitno treba,

i dali mogu napraviti jos jednu narudzbu istog uredjaja,

a da ovaj pokupe i naprave otkup.

 

Nije bilo nikakvih problema - napravio jos jednu narudzbu istog uredjaja,

dosao slijedeci dan ispravan, a HP je preuzeo ostecenu robu.

 

U roku 6 dana su mi napravili povrat novca za ostecenu robu.

 

S moje strane brzo i korektno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ekupi - iskustva

Pozdrav, 

 

I kao njihov zaposlenik, što ti kažeš vezano za ove kontroverzne reklamacije i slično, ima li tu ičega za stvarnu brigu? 

 

I, dodaje li se taj popust na već postojeće ili samo neovisno postoji? Također, je li moguće da ga meni prosljedis nekako? 

 

razmišljam o tome da kupim određeni laptop za jedno 10% manju cijenu nego po drugim ducanima, bi li mi to preporučio? 

 

Hvala na odgovoru,  lijep pozdrav 

7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

Cuj, ja ne gledam ducan, nego cijenu robe i nacin placanja. Ako je palcanje zakomplicirano, onda me to u startu odbije.

 

Usporedim cijene na nabava.net i geizhals.at - odaberem gdje mi je sta najpovoljnije, narucim i cekam.

Ako je osteceno, vratim, ako ne, super.

 

Kupone dobijes na mail ili na njihovom webu, to moras gledati, nekad se stvarno isplati.

 

Recimo Conrad ima sada "Back to School" akciju, i sve artikle ti prodaje "bez PDV-a", odnosno 20% popusta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ekupi - iskustva

Ima li netko neki bon za ekupi a da mu ne treba?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ekupi - iskustva

LOŠE ISKUSTVO:

 

Naručene knjige još početkom 7.mjeseca i pola ih nije došlo, jer kao imaju problema u tiskari.

 

Naravno da su nešto zabrljali ili lažu, jer je susjed naručio od njih (poslije nas) i dobio sve knjige bez ikakvih problema.

 

Ne preporučujem naručivati knjige od njih.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

Narucio isti set knjiga, ili drugaciji - to je pitanje.

Gadno je to skolstvo danas - knjige vrijede godinu dana, i nakon toga netko progura

svoju guzicu u sabor, pa njegovu knjigu tiskaju, pa kupuj nove.

 

Sjecam se u nase doba, knjige su vrijedile godinama, i strucna literatura i dalje vrijedi i danas,

od elektrotehnike, finomehanike, termodinamike itd.

 

Svoje knjige sam naslijedio, i tad su sigurno bile vec 10g stare, i nakon mene ih je naslijedio slijedeci.

I izgledale su skoro kao nove. A danas klinci knjigu isaraju, poderu, nakon godine dana izgleda ko glava kupusa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Ekupi - iskustva

i mojim klinkama nije došao dio knjiga sa ekupi, kažu da će oko sredine mjeseca

ovo im je prvi put da su zajebali, dobit će možda još jednu šansu sljedeće godine i onda ako ovo ponove - zbogom zauvijek

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

Inace, trebale bi se skole brinuti o knjigama - da docekaju ucenike na stolu,

a ne da roditelji kupuju knjige. Roditelji trebaju kupovat potrosni materijal,

a udzbenike drzava - jer tek onda se moze koliko toliko reci "besplatno skolovanje",

a ne da roditelji svake godine 1500kn daju za knjige, koje iduce godine ne mogu ni prodati,

jer su nevazece.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ekupi - iskustva

Ja se uspio rješiti tih problema već ima godina...ali na riječ "ekupi" mi se odmah smuči kad se sjetim izgleda njihove ikone-maskote .

14 godina
neaktivan
offline
Ekupi - iskustva

Ne treba suditi po jednom slučaju, meni došle sve knjige koje sam naručio još neki dan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ekupi - iskustva

Krajem prošle godine Kupio LG smart TV 49'', nakon što su ga (u utorak, umjesto ponedjeljka) predali Overseasu a ovi kasnili 11 dana s isporukom (onaj famozni Overseas čušpajz) peru ruke od svega i ništa nisu napravili da požure isporuku preko svog partnera Overseasa.

Kad je telka konačno stigla, otkrivam da su poslali slabiji model. Reklamirao sam ga i za dva dana poslali novi TV koji je stigao za dodatna dva dana. U paketu nije bio smart remote (air mouse) iako je lik na informacijama, kad sam zvao baš za smart remote, tvrdio da se prodaje u paketu s tim modelom.

Kad sam im se obratio da gdje je smart remote, opet pranje ruku a kad sam zatražio da se presluša snimka razgovora jer se razgovori snimaju, rekli su da budu i više se nisu javljali, ni na mail ni na poziv.

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

Ma vjerujem da je do LG-a, jer s njima sam imao slicne probleme - navode na Web stranicama pod specifikacije

nesto sto zapravo proizvod nema.

 

Isto TV, 42" 3D, sve super, na Web sam trazio tocan model koji ima

1x LAN (RJ45)

 

Ok, nadjem TV, sve super, ispritam si to, odem u Saturn, nemaju ga,

narucim kod njih da dodoje kuci dostavom.

 

Za 3 dana dodje TV, otpakiram, idem spojit sve, i na kraju nema RJ45 konektor.

Gledam kutiju, naljepnicu, sve stima, to je taj model.

 

Zovem LG njemacka, kazu "nema taj model ni RJ45 LAN", kazem "ok, al na webu pise na ima".

Vracaj TV u kutiju, zovem Saturn, sutra su ga preuzeli bez greske. Narucujem drugi TV od LG-a,

nesto skuplji, koji mi je tip preko telefona rekao da ima sve to - dodje TV, nema LAN.

 

Opet zove, netko drugi se javi, kazu greska, nema LAN, opet salji natrag.

Jos mi tip kaze da ne gledam vise na Webu, jer cesto imaju greske,

slicni se uredjaji rade za EU, US i ASIA trziste, i ne dolaze sa skroz istim specifikacijama,

a na webu samo copy/paste metodom, isto tako i brosure u trgovini, i onda sve

trgovine ispadnu posrane jer neki tamo lijeni kinez nije obavio svoj posao.

 

Od tada kupujem LG proizvode samo koje vidim u zivo i provjerim. Bar se nisu

izmotavali da nije njihova greska. Cak sam u HR imao slican scenarij,

samo je zenska tvrdila da je "na LG stranici to ne pise sigurno",

a spremio sam i snimak web stranice, i isprintani papir i sve,

malo je bilo natezanja sa Pevecom oko vracanja TV-a, al su uzeli.

 

Par dana poslije su promjenili na LG-u opis artikla na stranici.

Koliko god je LG super firma, ne kupujem vise LG online, osim dok

ne provjerim "da je to to" u nekoj trgovini, da ima sve sto trebam.

 

Evo, na njemackoj stranici jos uvjek nije promjenjeno:

https://www.lg.com/at/tv/lg-42LB620V

 

Tako je moguce i tebi bilo sa daljinskim - mozda je serijska oprema u US,

dok u EU nije, a LG krivo napisao na Webu, te poslao krive brosure trgovinama.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ekupi - iskustva

Ja kupujem cesto sa Ekupi i jako sam zadoljan sa njima.

Nekidan su prvi puta "sjebali" stvar i nakon toga me dodatno oduševili;

Kupovao sam djetetu knjige i isao sam na automatski odabir skole/razreda,nisam pazio da su sjebali radnu biljeznicu iz Engl(u biti,napisali su drugoga izdavaca),ja sam narucio i nisam pazio,tako da sam na svoju krivicu dobio radnu biljeznicu koja mi ne treba!Javio sam korisnickoj podrsci i trazio da mi pošalju drugu biljeznicu,a ovu cu jbg nekome pokloniti!Teta sa druge strane telefona me je iznenadila i rekla mi da posaljem postom njima tu biljeznicu i da ce mi oni vratiti pare.

Svaka im cast,moja je greska sto nisam gledao sta narucujem,a oni su korektno vratili pare.

 

Isto tako,narucio sam 4 gume preko njih(20% jeftinije od trgovina) i dobio vaucher za kupnju stolnoga Philips mixera-ukupno 80 KN-supruga mi je i dan danas zadovoljna!

Kupujem aktivno od njih 5-6 godina i imam samo pozitivna iskustva!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Ekupi - iskustva

Pozdrav,

 

planiram kupiti laptop u ekupi najviše zbog te garancije 2 + 3 godine sad me zanima kako to funkcionira jel ima netko iskustva stim i što ta garancija pokriva?

 

I još jedna stvar isplati li se pričekat još možda tjedan dana zbog možda nekih popusta ili odma naručivati?

 

Hvala i lp

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ekupi - iskustva

Imas 2 godine jamstva od proizvodjaca, i 3 dodatne godine osiguranje.

Ako se nakon 2 godine pokvari, ide u servis na procjenu vrijednosti laptopa i cijene popravka,

i ako je neisplativo, osiguranje ti predlaze nekakav novi laptop, ne nuzno cjenovni rang kao sadasnji,

nego po karakteristikama.

 

Dakle ako sad kupis recimo i5 U serije sa MX150 grafikom, i platis to recimo 4500kn, za 3-4g mozes ocekivati

nekakav i3 sa nekom osnovnom grafikom, jer po performansama ce taj hardware biti sigurno brzi.

 

Dakle 2 godine si miran, a poslije toga imas samo osiguranje.

A mozes si sam dokupiti jamstvo, ovisno o laptopu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Ekupi - iskustva
Filip720 kaže...

Pozdrav,

 

planiram kupiti laptop u ekupi najviše zbog te garancije 2 + 3 godine sad me zanima kako to funkcionira jel ima netko iskustva stim i što ta garancija pokriva?

 Nisu sve iste, pogledaj s njima. Negdje ide 2+3 kao i tvornicko jamstvo samo pokriva servis, a trgovina ima ugovor s njima pa to dodatno prodaje, negdje ide ovo sto je citatelj napisao.

16 godina
offline
Re: Ekupi - iskustva
CrnaBitanga kaže...

Krajem prošle godine Kupio LG smart TV 49'', nakon što su ga (u utorak, umjesto ponedjeljka) predali Overseasu a ovi kasnili 11 dana s isporukom (onaj famozni Overseas čušpajz) peru ruke od svega i ništa nisu napravili da požure isporuku preko svog partnera Overseasa.

Kad je telka konačno stigla, otkrivam da su poslali slabiji model. Reklamirao sam ga i za dva dana poslali novi TV koji je stigao za dodatna dva dana. U paketu nije bio smart remote (air mouse) iako je lik na informacijama, kad sam zvao baš za smart remote, tvrdio da se prodaje u paketu s tim modelom.

Kad sam im se obratio da gdje je smart remote, opet pranje ruku a kad sam zatražio da se presluša snimka razgovora jer se razgovori snimaju, rekli su da budu i više se nisu javljali, ni na mail ni na poziv.

 

EDIT: u srijedu, 12.09. naručio sam i platio preko webshopa soundbar, do utorka 18.09. nisu predali dostavnoj službi niti su išta javili (ja sam zvao), a evo sad je četvrtak 20.09. i roba mi još nije dostavljena. Dakle, 8 dana da paket od 2 kg iz Rugvice dođe do Sv. Nedelje and counting.

Da sam pješke krenuo po paket, već bi ga preuzeo i došao do Ljubljane. Ovo mi je škola, nikad više.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
7 godina
offline
Ekupi - iskustva

Evo jedno, za sada, negativno iskustvo.

 

Za Black Friday narucen mobitel Xiaomi redmi 5, placen na rate i jos osiguranje stakla. Nakon nekoliko dana dolazi poruka da ga ne mogu isporuciti zbog problema s dobavljacem i nude mi Huawei koji iskreno ne zelim jer je slabijih specifikacija.
Plus sto sam vec narucio za 100kn maskica i ostalog da bude spremno djetetu za Bozic pod bor.
Nadam se da ce biti barem u drugoj boji ili neki bolji model Xiaomia iako mi nije ni to neko rjesenje.
Za sada razocaran i ljut, javim epilog.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ekupi - iskustva

I ovaj ekupi je posta teški muljator i prevarant od webshopa, gledam danas laptop da naručim i od jedan put ukinu popust na pbz kartice te dignu redovnu cijenu sa 8000kn na 8400kn i još kao zaračunavaju 10% popusta na tu novu redovnu cijenu te laptop izađe oko 7500kn. Međutim taj popust na pbz bi trebao biti do 20.12. ili 200 prodanih primjeraka što nema šanse da su ih prodali sve, to sam siguran. Poslao sam im email i baš me zanima kako će reagirat. Jel moguće tu neku tužbu dignit zbog kršenja zakona ? Stvarno naši se neće opametit dok ih neko zbog “sitne” love dobro ne odere na sudu. 

Gamer
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice