Instar informatika

poruka: 484
|
čitano: 265.996
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
bunkermax kaže...

@bill jobs

Itekako je prodavac duzan vratiti novac bez ikakvog objasnjavanja od strane kupca, no naravno pod odredenim uvjetima i u odredjenim rokovima. Pogotovo kod web kupnje.

Imam 20 godisnje pravno iskustvo ( uz odgovarajuću naobrazbu, naravno ) no ovo nije mjesto gdje bi si predocavali diplome i cv-e... Ako di dio pravnog cirkusa, onda smo se mozda i susreli u nekoj hr sudnici. Ako nisi, onda se ne pozivaj na poznavanje zakona, ili dodji na legalis pa da divanimo pod pravim osobnim podacima o tematici.

Ne govorim o web kupnji, nego o kupnji u trgovini, barem to nije problem shvatiti.

Ne mora ti vratiti novce niti zamjeniti artikl ako ne želi, njihova dobra volja i svejedno to većina trgovina radi.

 

To da imaš "20-godišnje pravno iskustvo"... loooool, koja komedija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2016 22:24 (bill_jobs).
10 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
Ma jasno... I kad i ako ikad dodjes u sudnicu, samo vici taj svoj loool jer to ti obozava svako sudsko vijece u rh.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Instar informatika

Novo iskustvo sa trazenim monitorom.Nastavak sa Svijet Medija..

 

Ovog puta INSTAR.

Poučen predhodnim iskustvom telefonski sam zatražio potvrdu da li imaju taj monitor. Nakon potvrde i zamolbe da mi ga rezerviraju ...internet bankarstvom izvršio uplatu. Slijedeći dan stigne mail:

 "Poštovani,
naručeni model nam trenutno nije raspoloživ.
Zanima li Vas neki drugi model?
Lijepi pozdrav."

Ne nezanima me.

 "Poštvani, novac će Vam kroz 1-2 dana biti vraćen na račun.
Lijepi pozdrav."

 Koji k...? Sad opet moram čekat dva - tri dana da izvrše povrat moje love. A meni monitor treba odmah!

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
sandokan111 kaže...
syxe kaže...
Prince-Arthas kaže...

Koja je fora s jamstvom, evo danas im osobno ostavio miš (ne radi tipka) u poslovnici, jesu oni meni dužni miš dostaviti na kućni prag o svom trošku? Pitam jer mi poslovnica nije baš blizu.

 Fora je da ćeš vjerojatno dobiti novu tipkovnicu od ovlaštenog servisa.

Obično pokupiš riješenu reklamaciju u poslovnici u kojoj si ju i ostavio iako i za to postoje iznimke.

 Zanimljivo, ostavio mis, dobit ce tipkovnicu.

 

Prince-Arthas 

Kako si kupio misa? Ako si ga dobio dostavom, moraju ti ga dostavit natrag kuci

 Da sada javim rasplet, prije nisam mogao. Predao u nedjelju, u petak me zvali da dođem po novi, mislio sam možda nadoplatiti za G502, ali 250kn više za njega umjesto G402 mi je bilo debelo previše. Reklamacija riješena vrlo brzo, ekipa koja radi u ST dućanu vrlo ljubazna.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
7 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Kupio novo gotovo računalo, kvalitetno , dobro sastavljeno sve vrti dok je upaljen , nakon 3 dana mali kvarovi s napajanjen(Valjda )  sam se resetira pri paljenju neprekidno , cekam da dode s servisa , cudno , vec me strah malo 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
noxal123 kaže...

Kupio novo gotovo računalo, kvalitetno , dobro sastavljeno sve vrti dok je upaljen , nakon 3 dana mali kvarovi s napajanjen(Valjda )  sam se resetira pri paljenju neprekidno , cekam da dode s servisa , cudno , vec me strah malo 

 update : prominili napajanje,  sve super sad , usluga kvalitetna i jako su ljubazni , preporucujem !

7 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Ima li tko iskustva sa kupovinom mobitela kod njih, koji su uvezeni iz vana. npr. link

Račun služi kao jamstveni list. U slučaju kvara ga nosim njima. Pretpostavljam da oni onda to šalju dobavljaču vani na procjenu?

Kakva su stvarna/realna iskustva?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Instar informatika
noxal123 kaže...

Kupio novo gotovo računalo, kvalitetno

 ah, moš misliti kako je to kvaliteta :D

 

madfish kaže...

Ima li tko iskustva sa kupovinom mobitela kod njih, koji su uvezeni iz vana. npr. link

Račun služi kao jamstveni list. U slučaju kvara ga nosim njima. Pretpostavljam da oni onda to šalju dobavljaču vani na procjenu?

Kakva su stvarna/realna iskustva?

Kako znaš da je to njihov uvoz? Da li si ih pitao tko je ovlašteni servis u HR?

 

Koliko sam upoznat, Agram servis je ovlašten za LG mobitele te mislim da furaš kod njih, ali naravno nosiš u trgovinu pa neka oni šalju dalje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
FakeDeath kaže...
madfish kaže...

Ima li tko iskustva sa kupovinom mobitela kod njih, koji su uvezeni iz vana. npr. link

Račun služi kao jamstveni list. U slučaju kvara ga nosim njima. Pretpostavljam da oni onda to šalju dobavljaču vani na procjenu?

Kakva su stvarna/realna iskustva?

Kako znaš da je to njihov uvoz? Da li si ih pitao tko je ovlašteni servis u HR?

 

Koliko sam upoznat, Agram servis je ovlašten za LG mobitele te mislim da furaš kod njih, ali naravno nosiš u trgovinu pa neka oni šalju dalje.

 Da, dobio sam odgovor od njih

"Račun Vam je jamstveni list.
Mobitel je uvezen izvana, a ukoliko se dogodi neki kvar, ne trebate ga slati van hrvatske, već ga donesete kod nas."

 

Znam da je Agram ovlašteni za HR. Zato i pitao za realna iskustva sa instar-om. :)

 

12 godina
offline
Instar informatika

A gle ako šalju van na popravak, bolje to nego Agram :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
FakeDeath kaže...

A gle ako šalju van na popravak, bolje to nego Agram :D

 Hahaha, bas sam i ja to komentirao frendu, kad sam mu prepricavao iskustva sa Agramom :)

9 godina
offline
Instar informatika

Imaju više cijene od drugih dućana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Instar informatika

Bok

zanima me kako ide garancija kod gotovih instar računala. Da li vrijedi garancija ako se skidao procesor, jer nema nikakve naljepnice, ničega, a naime crkla je frendu ploča i reko je da nema garanciju, ja sam skino procesor, odnio drugom frendu da testira dal je isravan. U međuvremenu samo saznali da računalo ima garanciju još uvijek, vratili procesor i odnijeli na garanciju. U Instaru su rekli da nema garancije više jer je skidao procesor. Što nije da ako je dirano, da gubi besplatnu dijagnostiku, da ako nema fizičkih oštećena da se garancija mora priznati?

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Instar informatika

Garancija ide na proizvod. Ako ima garanciju na maticnu onda osim ako kod instara procesor nije integralni dio maticne (a naravno da nije :) ) onda garancija dalje tece na proizvod za koji je izdana, imao on na sebi memoriju, procesor, hladilo, cvjetice i neznam sto u trenutku prodaje.

Ono na sto se oni mogu vadit je da ste pri skidanju procesora fizicki ostetili maticnu, te da radi toga garancija ne vrijedi, al to naravno, moraju i dokazat s nekakvim vidljivim ostecenjima. Fino odnesi proizvod natrag tamo, jos bih ja sve fino rastavio i odnio samo maticnu bez icega na garanciju. Prije toga je poslikajte tamo kod njih kad je predajete da se vidi ako ima koja fizicka ostecenja da vam se ne bi dogodilo magicno da maticna nakon sto se vrati s servisa ima ostecenja kao da je cigla pala na nju. Nije da insinuiram da Instar radi ovako nesto, ali svasta se dogadja u tim servisima pa nema potrebe riskirat.

 

Znaci, suma sumarum, garancija ide na proizvod, dakle maticnu, bez procesora i bez iceg drugog, i da bi ostvario garanciju dovoljno je samo s tom maticnom u ruci doc kod njih i jamstvenim listom. Ako budu radili probleme, fino na trznu inspekciju pa nek njima objasne kako je procesor integralni dio maticne i da micanje procesora ponistava garanciju maticne, al vjeruj, kad ovo spomenes voditelju prodavaonice instant ce je zaprimit na garanciju.

 

Samo ne zaboravi slikat!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Instar informatika

Da, istina, na proizvod. Samo je to kod njih malo drugačije jer njihova gotova računala su doslovce proizvod. I imaju garanciju na cijeli komp a ne na dijelove...

 

Neka ti kažu tko je uvoznik te ploče, i onda odnesi s njihovim računom samo ploču direkt kod uvoznika. Ako ima garancije kod njih, prihvatiti će ti.

 

Samo mi nije jasno, ako nema naljepnice kako oni znaju da ste skidali procesor? Mada koliko znam mora biti naljepnice na kućištu ako je njihov gotov komp...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 9:49 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Instar informatika
FakeDeath kaže...

Da, istina, na proizvod. Samo je to kod njih malo drugačije jer njihova gotova računala su doslovce proizvod. I imaju garanciju na cijeli komp a ne na dijelove...

 Moze neko objasnjenje ovoga? Kako su to njihova racunala proizvod? Sto imaju dogovor s svim proizvodjacima opreme da nakon sto ugrade to u svoja racunala ona postaju cjelina i garancija ide na "novi proizvod"?

 

 

Naravno da ne. Proizvod i dalje ima garanciju koju je imao i prije nego je ugradjen u "njihov proizvod".

11 godina
offline
Instar informatika

Nije da ih branim, ali ima neke logike. Ako si kupio računalo kao 1 cjelinu s njihovog weba, i na računu piše npr. Instar brutal gaming konfa i sastoji se od samo 1 komponente a to je ta konfa, onda imaš garanciju na tu 1 komponentu a ne po dijelovima, jer ti ne piše koliko koji dio ima garanciju. Isto kao da si kupio HP gotovo računalo, a krepa ti matična. Nećeš ju posebno reklamirati nego moraš cijelo računalo.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Instar informatika

Ima logike isto ko naljepnice na kucistu. Ima logike ako se ne razumije pojam "garancije" i sto on predstavlja za proizvodjaca. Za sve ostalo nema logike.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
sandokan111 kaže...

Proizvod i dalje ima garanciju koju je imao i prije nego je ugradjen u "njihov proizvod".

 Klasika za tebe da širiš dezinformacije po forumu i to bez ikakve logike.

Dakle, prvo treba pogledati račun/jamstveni list koji je on dobio kad je kupio tu konfiguraciju kod njih.

Najvjerovatnije piše "ta i ta konfiguracija tog i tog naziva = 1 kom" i piše jamstvo 36 mjeseci.

Znači, on ima jamstvo 36 mjeseci na KOMPLETNU konfiguraciju/kućište i on NE SMIJE sam skidat komponente i ne može ih reklamirati POSEBNO.

Ako crkne napajanje - nosiš cijelo kućište kod njih, ako crkne pržilica - nosiš cijelo kućište kod njih.

Ta konfiguracija se tretira baš kao laptop, odnosno gotov proizvod i korisnik nema šta petljati po komponentama.

 

Ako on ima račun, na kojem su nabrojane sve komponente računala i za svaki dio piše posebno jamstvo, onda je to druga priča.

 

 

14 godina
offline
Re: Instar informatika
bill_jobs kaže...
sandokan111 kaže...

Proizvod i dalje ima garanciju koju je imao i prije nego je ugradjen u "njihov proizvod".

 Klasika za tebe da širiš dezinformacije po forumu i to bez ikakve logike.

Dakle, prvo treba pogledati račun/jamstveni list koji je on dobio kad je kupio tu konfiguraciju kod njih.

Najvjerovatnije piše "ta i ta konfiguracija tog i tog naziva = 1 kom" i piše jamstvo 36 mjeseci.

Znači, on ima jamstvo 36 mjeseci na KOMPLETNU konfiguraciju/kućište i on NE SMIJE sam skidat komponente i ne može ih reklamirati POSEBNO.

Ako crkne napajanje - nosiš cijelo kućište kod njih, ako crkne pržilica - nosiš cijelo kućište kod njih.

Ta konfiguracija se tretira baš kao laptop, odnosno gotov proizvod i korisnik nema šta petljati po komponentama.

 

Ako on ima račun, na kojem su nabrojane sve komponente računala i za svaki dio piše posebno jamstvo, onda je to druga priča.

 

 

 A i ti ideš odgovarat serviseru sa preko 100 reklamacija dnevno i parničnom odvjetniku sa dugogodišnjom sudskom praksom.  :rolleyes:

9 godina
offline
Re: Instar informatika
bill_jobs kaže...

Klasika za tebe da širiš dezinformacije po forumu i to bez ikakve logike.

Ta konfiguracija se tretira baš kao laptop, odnosno gotov proizvod i korisnik nema šta petljati po komponentama.

 LOLOL. Ma kazes bez logike sirim dezinformacije i onda na kraju pasusa potvrdis ono sto sam rekao pod nekim svojim uvjetima. Ako je bez logike onda valjda nemozes potvrdit ono sto sam rekao jer jednostavno, to sto sam rekao nema smisla. Al mozda ipak ima? Ah ta logika...

bill_jobs kaže...
Ta konfiguracija se tretira baš kao laptop, odnosno gotov proizvod i korisnik nema šta petljati po komponentama.

 To se tretira kao gotov proizvod po cijem tumacenju? Opet se mjesas u stvari koje ne razumijes a samo zato jer sam ti vec valjda 100 puta pokazao da ne razumijes materiju pa kao i valjda 10ak mojih followera po forumu pokusavas nac nacina da dokazes nesto sto je nedokazivo.

 

Evo da ti pokusam objasnit razliku u tvom primjeru.

Laptop - kupio si ga OD PROIZVODJACA koji je dao garanciju na laptop. Znaci, laptop si kupio od HP-a, Lenovo itd itd itd. Taj HP/Lenovo se iziricito bavi ovako necim. Proizvodjac maticne/procesora/memorije ima izricit UGOVOR s ovim tvrtkama o garancijama, zastupanjima i cemu sve ne. Odnos lenovo/proizvodjaci_komponenti je sve samo ne "evo mi cemo to stavit u svoj komp" vec je vezan s gro ugovora bas s tog razloga jer se maticna ugradjena u lenovo laptop "odrice" garancije proizvodjaca.

Desktop u instara - kupio si ga od resellera komponenti koji nema veze s nikakvom proizvodnjom svojih racunala niti ima ikakve ugovore s proizvodjacima i, kao i mnogi prije tebe, ne razumijes sam pojam GARANCIJE PROIZVODA te sto ista predstavlja za proizvodjaca. Samim time, kako ne razumijes sto je u biti GARANCIJA pretpostavljas da je ona nekakav teret, ili nesto cega ce se proizvodjac tek tako odrec jer eto, samo mu smeta. Sto je naravno tipicno za nekog tko opce ne kuzi pojam garancije kao ekonomske stavke u trgovini.

 

A nastranu tog imas jos i ove razlike

Laptop - puno je teze zamjeniti odredjene komponente u odnosu na desktop. On i dalje ima posebne garancije UNUTAR PROIZVODA. Znaci, otisla ti je maticna na laptopu nakon godine dana (uzmimo za primjer da: laptop ima 2 godine garancije, te se maticna ne smatra pod "bitni dio") ti i dalje imas 2 godine na tu maticnu nakon popravka, te 1 godinu na "laptop".

syxe kaže...

A i ti ideš odgovarat serviseru sa preko 100 reklamacija dnevno i parničnom odvjetniku sa dugogodišnjom sudskom praksom.  :rolleyes:

 Lol koliko butthurt likova po forumu sto kad ih prozoves da pricaju gluposti pocnu te slijedit ko cuko pokusavajuci dokazat da nisi u pravu i hvataju se za svaku slamku, ma koliko blesava bila, jer, guess what, opet si u krivu.

12 godina
offline
Instar informatika

Hvala na odgovorima. Matična nije fizički oštećena, i ne kužim po čemu je mogao skužit da je skidam procesor. Pasta je nova, ali to ne znači da oni po tome sude da je procesor skidan. 

 

Ovo za naljepnicu me jako iznenadilo, pregledao sam cijelo kuciste, nigdje naljepnice nema, može jedino biti da su oni zaboravili nalijepit. Bude frend probao odnijet dok bude neki drugi radnik, ako ne prihvate budemo kod uvoznika slali.

 

Na računu piše samo računalo kao cjelovit proizvod, bez komponenti pojedinačno. No nigdje ne piše garancija, već su nakon poziva rekli da je 5 godina za njihova računala.

Hvala puno

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 19:05 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instar informatika
Tony1999 kaže...

Hvala na odgovorima. Matična nije fizički oštećena, i ne kužim po čemu je mogao skužit da je skidam procesor. Pasta je nova, ali to ne znači da oni po tome sude da je procesor skidan. 

 

Ovo za naljepnicu me jako iznenadilo, pregledao sam cijelo kuciste, nigdje naljepnice nema, može jedino biti da su oni zaboravili nalijepit. Bude frend probao odnijet dok bude neki drugi radnik, ako ne prihvate budemo kod uvoznika slali.

 

Na računu piše samo računalo kao cjelovit proizvod, bez komponenti pojedinačno. No nigdje ne piše garancija, već su nakon poziva rekli da je 5 godina za njihova računala.

Hvala puno

 Imaš jamstvo 5 godina ukoliko si kupio računalo poslje 03/15 i ukoliko si pristupio redovnom godišnjem servisu ako si kupio računalo prije više od godinu dana.

U svim ostalim situacijama imaš dvogodišnje jamstvo od datuma kupovine uređaja.

Ukoliko imaš problem sa računalo a još uvijek ti je u jamstvu onda reklamiraš cijelo računalo, nikako komponentu za koju sumnjaš da ti je otišla.

Jamstvo ti služi da ti ne moraš brinuti kakav se problem dogodio s računalom već će to umjesto tebe, besplatno, napraviti servis.

 

Ukoliko nisi ništa oštetio javi se direktno u servis na tel 01/ 5540-166 ili na mail servis@instar-informatika.hr i riješit će ti problem.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 20:57 (syxe).
12 godina
offline
Re: Instar informatika
sandokan111 kaže...
FakeDeath kaže...

Da, istina, na proizvod. Samo je to kod njih malo drugačije jer njihova gotova računala su doslovce proizvod. I imaju garanciju na cijeli komp a ne na dijelove...

 Moze neko objasnjenje ovoga? Kako su to njihova racunala proizvod? Sto imaju dogovor s svim proizvodjacima opreme da nakon sto ugrade to u svoja racunala ona postaju cjelina i garancija ide na "novi proizvod"?

 

 

Naravno da ne. Proizvod i dalje ima garanciju koju je imao i prije nego je ugradjen u "njihov proizvod".

 Koliko sam upoznat, od spajanja više proizvoda se dobiva jedan novi proizvod. Ako spojiš par dijelova i od toga napraviš nešto novo, to novo ima jedan naziv i jednu garanciju, onda valjda nema veze što je prije proizvodnje bilo i koje su bile garancije.

 

S razlogom je taj novi prozivod puno skuplji i s manje garancije :D Pa ko voli neka izvoli...

9 godina
offline
Re: Instar informatika
FakeDeath kaže...

Koliko sam upoznat, od spajanja više proizvoda se dobiva jedan novi proizvod. Ako spojiš par dijelova i od toga napraviš nešto novo, to novo ima jedan naziv i jednu garanciju, onda valjda nema veze što je prije proizvodnje bilo i koje su bile garancije.

 Nemozes ti tek tako "preuzimat" neciji proizvod. Ti nisi nista proizveo sastavljajuci racunalo. Na ovaj nacin ti si u biti preuzeo zasluge proizvodjaca, a to vjeruj mi, niti jedan ti dozvolit nece.

 

Znaci, uzmi obrnutu situaciju. Napravis racunalo s asus maticnim plocama, stavis na cijelu konfiguraciju garanciju od 6 mjeseci (zaboravimo sad ostale zakone itd samo da pokazem poantu zasto ovo ne stima).  Nakon 6 mjeseci ti racunalo odapne i vise nemas garancije. Doznas da je u racunalu bila asus maticna (cpu-z recimo). Pocnes blatit kompaniju da je garancija 6mj. I sad zamisli ovako nesto na malo vecoj razini da se malo vise ljudi pobuni, sto mislis, koliko bi asusu trebalo, da tebi kao "proizvodjacu" ovakvih racunala opali takvu tuzbu da bi ti unuci placali kazne zato jer si njihovo ime unistio s svojim racunalima "imate 6mj garancije na nase proizvode"?

 

Nemoze ti tek tako, bez posebnih ugovora, preuzet vlasnistvo nad necim sto je netko drugi proizveo, a time sto si ukomponirao njihov proizvod "u svoj" (a sklopljeno racunalo nije proizvod al nema veze) si preuzeo dobro i lose na svoje ime, a ni jedno ni drugo ti proizvodjac nece dopustit.

Mislim ovo se vrlo lako rjesi, posalji fino na inspekciju pa da vidimo sto ce oni rec.

Tony1999 kaže...

Hvala na odgovorima. Matična nije fizički oštećena, i ne kužim po čemu je mogao skužit da je skidam procesor. Pasta je nova, ali to ne znači da oni po tome sude da je procesor skidan.

 Neznam sto se uopce zamaras. Napravi kao sto sam ti napisao, ako te odbiju, posalji inspektoratu, da vidimo sto ce oni rec. Ovo su APP metode.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 0:16 (sandokan111).
12 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika

Fascinantno je koliko nebuloza možeš napisati u jednom postu.

"Preuzimanje zasluga", "preuzimanje vlasništva", "blaćenje kompanije", o čemu ti čovječe pričaš?

Pa ti ne znaš osnove funkcioniranja zastupništa i stavljanja nekog proizvoda na tržište.

Znači, ne samo da si dokazao da o zakonima nemaš pojma, sad si se uhvatio i ugovora proizvođača, uvoznika i trgovina.

 

Da si ikada u životu kupio više od dvije PC komponente, onda bi vidio da često potpuno isti proizvodi imaju različita jamstva u različima trgovinama.

Recimo, ovaj SSD u jednoj trgovini ima jamstvo 60 mjeseci, a u drugoj 36 mjeseci:

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/ssd-sata/sd8sbat-128g-1122/

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=207208

ili ovo napajanje, u jednoj trgovini 60 mjeseci, a u drugoj 24 mjeseca:

https://www.centro.hr/xfx-pro-series-coreedition-80-450w-psu-xfx-p1-450s-x2b9.aspx

https://www.protis.hr/products/details/napajanje-450w-xfx-core-edition-80-p1450sx2b9/47481

Ili, jesi kad čuo za trgovinu UziShop kod koje je jamstvo na SVE 24 mjeseca? Sve po zakonu.

 

Hoćeš ti tu možda tužiti trgovinu ili uvoznika zbog toga?? Ipak su srezali jamstvo proizvođača.

Proizvođač može za neki svoj proizvod davati 3, 5, 10, 20 godina, ili čak doživotno jamstvo, to ne znači da to jamstvo mora važiti za cijeli svijet nego uvoznik koji stavlja robu na tržište određene države sam određuje jamstvo i jamstvene uvjete.

Trgovac uzima robu od uvoznika, trgovac preuzima jamstvene uvjete od uvoznika koji su došli s proizvodom, ili trgovca stavlja svoje jamstvo na proizvod i sam jamči za njega bez posredništva uvoznika, što znači da sam diktira trajanje jamstva.

Proizvođač može napisati jedno jamstvo na kutiju proizvoda, uvoznik drugo, a trgovac treće.

 

Kad smo to sve rezimirali, možemo zaključiti da Instar ili bilo koja druga trgovina može sastaviti PC i dati na njega jamstvo 6 mjeseci, 3 godine ili 10 godina, kako im volja.

Ono što je bitno i što je već rečeno, ako je gotova konfiguracija u pitanju onda se reklamira gotova konfiguracija, a ne da tebi pada na pamet skidati procesor i nositi ga na reklamaciju.

Niti imaš račun niti imaš jamstveni list od toga procesora pa mi nije jasno na koju shemu bi ti to reklamirao???

To su osnove zakona, a ti pojma nemaš ni osnove i ne znam zašto i dalje savjetuješ ljude po forumu oko zakona?

Trgovina mu može izaći u susret pa dozvoliti da skine neku komponentu i donese samo nju, ali u pravilu se to ne radi i taj PC je kompletan proizvod te se kao takav i reklamira.

9 godina
offline
Re: Instar informatika
bill_jobs kaže...
Pa ti ne znaš osnove funkcioniranja zastupništa i stavljanja nekog proizvoda na tržište.

Vec sam ti dovoljno paznje poklonio, jer je ocito da ovo za sta mene prozivas ne razumijes sam. Instar nije uvoznik, distributer itd svih tih proizvoda u svojim konfiguracijama, te je jasno da za odredjeno trziste dobavljac/uvoznik definira u skladu s proizvodjacem razlicite/iste rokove garancija (i s istima ima UGOVORE), to nitko nikad nije ni rekao da ne radi. Al to svakako nije instar, a pogotovo ne za sve sto stavi u svoje "konfiguracije" (jer ni nema ugovore s svim sto ugradjuje). Kad budes razumio ovu fundamentalnu razliku nesto ces i skuzit, al jasno je da neces jer si obican trol koji prtlja svasta samo da napise nest.

bill_jobs kaže...
Ono što je bitno i što je već rečeno, ako je gotova konfiguracija u pitanju onda se reklamira gotova konfiguracija, a ne da tebi pada na pamet skidati procesor i nositi ga na reklamaciju.

Niti imaš račun niti imaš jamstveni list od toga procesora pa mi nije jasno na koju shemu bi ti to reklamirao???

To su osnove zakona, a ti pojma nemaš ni osnove i ne znam zašto i dalje savjetuješ ljude po forumu oko zakona?

 Ajmo vidjet dal ce mu reklamirat maticnu samu i sto ces onda rec. Nek posalje ovo na inspekciju. Dotad nema smisla prepirke s trolom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 10:54 (sandokan111).
12 godina
protjeran
offline
Instar informatika

Instar tebi uopće ne mora dati jamstvo koje je on dobio kad je nabavio robu od uvoznika, opet petljaš o nečemu što ne razumiješ.

Instar se mora držati toga jamstva samo ako će kasnije reklamirati preko tog istog uvoznika, a ako neće onda može to njihova jamstvo baciti u smeće i kupcu dati svoje, ili kraće ili duže.

Puno puta se dogodilo i da uvoznik daje jamstvo 24 mjeseca, a trgovina 36, tj. dodatno svoje jamstvo.

Ostavi se više uvoznika i određivanja jamstva kad je očito da veze nemaš, eno sam ti gore naveo primjere kako stvari funkcioniraju, isti proizvodi, a različita jamstva.

Trgovac se uopće ne mora držati nikakvih jamstava proizvođača niti uvoznika.

 

I ne, ne treba slati ništa na inspekciju, ti bi za svaku glupost zvao inspekciju i trčao po sudovima, treba samo znati čitati zakon, ako ga ne znaš čitati onda se ne javljaj.

Proizvod se u trgovini reklamira s ovjernim jamstvenim listom ili računom, pošto nemaš račun za tu matičnu, a ni jamstveni list, nemaš šta ni reklamirat, ne znam jel ti to treba nacrtat...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Instar informatika
bill_jobs kaže...
I ne, ne treba slati ništa na inspekciju,

 Lol. Sto te strah sad? :) Inspekcija je tu da radi nesto, njemu ne zele reklamirat maticnu, ergo, stav za inspekciju. Ovo sve sto ostalo drobis nema veze s vezom i samo pokusavas zamtutit temu, a ona je jasna.

 

Dal ima garanciju na maticnu ili ne. Ja kazem da ima bez obzira sto je "otvarao racunalo i vadio procesor". Oni kazu da nema, ti kazes da nema. Da vidimo tko je u pravu.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
Kupio laptop od 10,000kn u Instar Informatici
, najskuplji bezicni joystick i MS cooler od 90kn sve unutar 1mj.

Ms cooler sam vratio 3 puta, treci put mi je voditelj ducana obecao da cu dobit skuplji za zamjenu sto sam dolazio 4 puta u ducan , trosio benzin, itd. .

Danas ih zovem u servis, kazu "odobreno ti je" . Dodjem u ducan oni traze novcanu nadoplatu za cooler. Ja trazim voditelja smjene. Dolazi isti lik koji mi je prije obecao zamjenu i pravi se lud kaze da nije.

Trazio sam povrat novca, dobio ga i otiso.

Od 89kn kolko kosta cooler, 4 puta ic iz sesveta do heinzelove i onda da te tako obrade ko mladog majmuna, nije zabavno.

Nit imam svoje novce, nit imam svoj cooler a laptop od 10.000kn takodjer kupljen od njih se bez coolera pregrijava.

Kolko covjek mora novaca potrosit u tom ducanu a da mu se malo izadje u susret? Ocito nema granice

Napravili su budalu od mene. Potrosili moje novce jer nezanju poslovat.

Zadnji put da sam lipe potrosio u njihovim ducanima ili ikome savjetovao da tamo kupuje
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice