IPon.eu - iskustva

poruka: 160
|
čitano: 142.069
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Upravo sam naručio EVGA GTX 950 SC i EVGA 500W napajanje. Javim kako protekne kupovina.. Zasad sam dobio mail o potvrdi narudžbe i da mi dolazi 22.12.2015.. Cijena je uredu, prikazana u kunama.. Puno gramatičkih grešaka... Ko da je s Google Translatea..

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Dobio sam mail, trebali bi mi dostavit u roku sljedećeg tjedna..

15 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Jel tko skuzio da svaki artikl ima grafikon cijene i cijene variraju do 20% unutar mjesec dana.

1) Po kojem kljucu oni odreduju te cijene?

2) I Kako se gleda cijena - od dana kad narucis ili od dana kad ti stigne i platis pouzecem?

3) I imaju opciju placaj bez PDVa za firme. Dal to znaci da im ti odma das pare - cijena umanjena za PDV?

Bez PDVa se spominje na ovoj stranici - https://iponcomp.hr/site/vat-free

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva
JosephBullet kaže...

Jel tko skuzio da svaki artikl ima grafikon cijene i cijene variraju do 20% unutar mjesec dana.

1) Po kojem kljucu oni odreduju te cijene?

2) I Kako se gleda cijena - od dana kad narucis ili od dana kad ti stigne i platis pouzecem?

3) I imaju opciju placaj bez PDVa za firme. Dal to znaci da im ti odma das pare - cijena umanjena za PDV?

Bez PDVa se spominje na ovoj stranici - https://iponcomp.hr/site/vat-free

 Ja kad sam kupio miš cijena je bila 273kn + dostava 50=323 i toliko je bilo i kad sam platio kuriru.

To za firme ne znam.

Cijene za neke artikle su stvarno dosta niže. 

Lijep da umreš!
8 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Sutra bi mi trebalo doći.. trenutačno je u Zagrebu paket... sve super sve pet.. javljaju na mail .. Track&Trace ispravan...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Došla je grafa i napajanje.. Sve radi.. odlicno zapakirano.. bez ikakvih primjedbi.. preporucujem ipon!! Ustedio sam 500kn...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Naručio xbox one play&charge kit, došlo je kroz par dana. Sve 5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: IPon.eu - iskustva

 Prilično je standardno i normalno da dođe šta se naručilo. Čekamo sada povratni info kakva će biti situacija kada netko nešto bude reklamirao, tu se izdvaja žito od kukolja. 

8 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

pozdrav.

nema dogovora kada ce doci GK. dode kad dode .. ja osobno sam dobio defunktn maticnu i evo 8mi dan nikako da dode GK.. lagano mramic.. a narucio 4 proizvoda od njih od skoro 3000 kn .. srecom pa je maticna samo 800 kn .. svaki dan uredno odgovore na kombinaciji engleskogi madarskog .. isprike i mole za strpljenje. sto se tice dostave nema greske

8 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

sto se tice cijene edigital i ipon su mi ispali najpovoljniji,cak jeftiniji od ceha i poljaka za koje svi kazu da su najjeftiniji ..

9 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

I kako je prošlo carina, pdv i slično? 

11 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Pozz ekipi koja prati ovu temu.

Prije tjedan dana sam kuopio komponente i sve je prošlo uredno bez problema.

Pošto sam naručivao na firmu i imam EU porezni broj koji dobijate na zahtjev porezne uprave.

Račun vam se naplati bez PDV-a.

Kupljeno je :

1 kom AMD FX-8320E 3.20GHz AM3+ BOX                                809.04 HRK 1 027.48 HRK
1 kom CORSAIR Builder Series CX500W                                  428.35 HRK 544.00 HRK
1 kom CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1866MHz CL10 BLS8G3D18ADS3CEU    273.53 HRK 347.38 HRK
1 kom DEEPCOOL Tesseract SW fekete                                   253.42 HRK 321.84 HRK
1 kom GIGABYTE GA-970A-DS3P (rev. 1.0)                                464.48 HRK 589.89 HRK
1 kom MSI R7 360 2GD5 OCV1 R7 360 2GB GDDR5 OC PCIE                   757.93 HRK 962.57 HRK
1 kom TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100              295.38 HRK 375.13 HRK
                                                      Kućna dostava 43.00 HRK 54.61 HRK

Sve zajedno doođe                                                   3325 kn bez PDV-a

 

Za carinu neznam jer mi nije ništa došlo od strane carine što neznači da i nebi moglo doći, ako dođe javit ću vam.

U toj pošiljci je bila grafa koja se ispostavila da je neispravna, kuriru je poslan zahtjev u srijedu 24,02 popodne iza 16.00

Odgovor sam mailom dobio odmah da je sprovedeno kurirskoj službi, i sad čekam odaziv našeg kurira.

Danas sam poslao opet mail i odgovorili su mi u roku od 1 h da imaju neki zastoj i da su se kurirske službe rekle odazvati do kraja tjedna.

Ja mislim da su im cijene više nego dobre kad pogledate te iste proizvode po našim dućanima bude razlika na grafi i po 700 kn .

Toliko od mog iskustva 

 

 
0 1 hvala 1
12 godina
offline
IPon.eu - iskustva
jbrihr kaže...
Ja mislim da su im cijene više nego dobre kad pogledate te iste proizvode po našim dućanima bude razlika na grafi i po 700 kn .

Upravo pogledao...

 

3325kn bez pdv je 4156kn s pdv

 

Maknemo kućište ispada 3835kn

 

Kod nas identično računalo samo umjesto ove memorije stavimo kingston ili crucial konfa ispada 3750kn +- 100kn ovisno od trgovine.

 

Po čemu točno se onda isplati takva konfa i kupovina u mađarskoj?

 

Isplate se skuplje stvari, ali ovakvi dijelovi sigurno nisu razlika 700kn ;) + došla ti neispravna grafa i sada budeš danim čekao drugu :) da, baš super je taj ipon...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 21:20 (FakeDeath).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

 ja sam naveo šta sam kupio u koje vrijem i po koju cijenu, da sad ne izbacujem linkove cijena "dostupnih" jer mnogi imaju povljnu cijenu ali nemaju dostupnu robu.

Cijene variraju svaki dan na netu moja ista grafika sad je jeftinija nego kad sam je ja kupio tako da cijena nikad nije ista ovisno o vremenu kupnje.

Ako nešto izmjeniš po mojoj ponudi to onda nije isto jer su velike razlike u cijeni opreme koja naizgled je ista ali ima onijh još par slova ili brojki koje su bitne.

Tada kad sam ja kupovao bili su najpovoljniji na netu. Neki naši ponuđači tu istu opremu daju skuplje nego oni bez dostave ili poštarine.

To da je grafika neispravna nema veze sa njima to se može desiti u svakom dućanu sada je samo da vidimo u kojem će roku poslati drugu.

Nikoga ja ne hvalim samo pišem svoje iskustvo da ako sam se zaj.... da to ne naprave drugi ako sam dobro prošao da to naprave i drugi.

Meni je ovo povoljnije jer nisam morao platiti PDV a kod nas bi ga morao platiti odmah i čekati da mi se iskompenzira kroz vrijeme.

 

11 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Samo ova dostava ubija, 54 kn

 

Da bar ima popusta kao i u edigital-u iznad 375 kn dostava besplatna

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 21:26 (Mate 10).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Pozdrav ekipi koja prati ovu temu  i zamolio bi troolere i pametnjakoviće bez nasalđivanja i pametovanja tuđim problemima, jer ovo je informativnog karaktera za buduće kupce a ne prodavanje pameti...... hvala .

 

Pošto sam imao problem sa neispravnom opremeom koja je došla 19,02,2016 i ispostaviolo se da ne radi kako treba pozvao sam se na garanciskog kurira 23,03,2016 da preuzme opremu i prosljedio im mail sa računom i garancijom.

Zbog nekih problema u komunikaciji naših i njihovih dostavljača kako mi je rečano došli su po opremu 2,3,2016. Niko mi se nije javio pa sam poslao opet mail 9,3,2016, da vidim jesu li je preuzeli i koja je daljnja procedura.

Njihov odgovor je bio da su je zaprimili i poslali dobavljaču i da ih ne pitam svaka dva dana šta je sa opremom.

18,3,2016 opet šaljem mail i tražim odgovor koja je procedura garancije i da kažu isprava ili neispravna oprema.

Njihov odgovor glasi da ne ide to takonevalja dobijaš drugo već da oni imaju ugovor sa dobavljačem da on to provjeri, pa onda ispita ,pa onda skupi ,pa onda pošalje ,pa onda čekamo, pa onda to može potrajati mjesec ,dva, šest ili najdalje godinu.

Di sam im ja odgovorio da postoje zakoni o garanciji koji su propisani u EU i koji im stoje na stranici pod zakon poslovanja po garanciji di je ponuđeno da vam u 15 dana potvrde kvalitetu opreme, poprave, naruče novu, dogovor sa kupcem ili vrate novac.

Nakon tog maila još nisam dobio odgovor do danas 29,03,2016 gdje mi je kontakt za .hr rekao da kontaktiram njihov na .hu mail jer je na godišnjem.

 

Tako da se suzdržite od neke skupe kupovine dok ne vidimo do kad ovo može trajati. Sreća moja pa imam staru grafu pa mi komp radi za moje potrebe. 

 

 

 
4 0 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Evo da vam se javim po pitanju garancije.

 

Jučer 12,04,2016 sam dobio mail da je garancija odrađena i da mi šalju proizvod. Znači od prijave kvara 23,02,2016 do preuzimanja od strane kurira 2,3,2016

U mailu ne piše da li su popravili ili zamjenili proizvod, stoji da je garancija odrađena i poslana po kuriru.

Očekujem do kraja tjedan grafičku, kad dobijem opremu obavijestit ću vas dali je sve u redu i šta su poslali.

Znači to je trajalo nekih 50 dana + dok stigne do mene. Vaša slobodna procijena da li je to uredno ili ne? i neznam kod nas koliko to traje da se dobije na net kupnji neispravan proizvod.

Moja najveća primjedba je u cijeloj priči njihovo oglašavanje na stranici da u roku od 15 dana riješavaju garanciju ( šta god to značilo ) i njihovo neinformijanje vas kao kupca o procesu ili vremenskom tijeku reklamirane robe pod garancijom.

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva
jbrihr kaže...

Evo da vam se javim po pitanju garancije.

 

Jučer 12,04,2016 sam dobio mail da je garancija odrađena i da mi šalju proizvod. Znači od prijave kvara 23,02,2016 do preuzimanja od strane kurira 2,3,2016

U mailu ne piše da li su popravili ili zamjenili proizvod, stoji da je garancija odrađena i poslana po kuriru.

Očekujem do kraja tjedan grafičku, kad dobijem opremu obavijestit ću vas dali je sve u redu i šta su poslali.

Znači to je trajalo nekih 50 dana + dok stigne do mene. Vaša slobodna procijena da li je to uredno ili ne? i neznam kod nas koliko to traje da se dobije na net kupnji neispravan proizvod.

Moja najveća primjedba je u cijeloj priči njihovo oglašavanje na stranici da u roku od 15 dana riješavaju garanciju ( šta god to značilo ) i njihovo neinformijanje vas kao kupca o procesu ili vremenskom tijeku reklamirane robe pod garancijom.

 

 previse,  ja sam kod future uzeo bio graficku riknula je , dosli su po nju jer su mi bili daleko, unutar 14 dana su skuzili sve što je i ponudili mi novu graficku sa novim jamstvom te sam isto prihvatio i dobio iduci dan...znaci svega 15 dana

battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva
Ljudi meni je samo bitno ako kupim pc po djelovima planiram potrositi 10 000 kn zanima me dali ce me kostat carina i hocu li bit siguran da cu sve dobit ako platim cashom po preuzimanju
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Zašto nebi dobio? Pa nije to oglasnik. Carine nema u EU, a ovo je firma iz EU.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Da je i 1000 kn nebi je kupio, jednom sam imao posla s njima i nikad više.

15 godina
offline
IPon.eu - iskustva

Ima netko novija iskustva? Mislio sam si naruciti Coolermaster Masterkeys Pro S tipkovnicu kod njih, ali sto vise istrazujem o njima to vise citam o negativnim komentarima :s a opet kod njih je tipkovnica sa postarinom jeftinija za 20-30€ xD

 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva
Zlo i naopako i samo problemi!
Citam komentare i baš tako je, super je kad je sve dobro, kvaliteta prodavača se vidi kad nastupi problem.
- krenem sastavit racunalo za posao, bez namjere igranja i bez graficke za oko 4.000kn samo kantu, maticna, hdd, ram, proc. hladnjak.
- pitam za dodatno pojasnjenje tax free i dali je sve sto sam stavio u kosaricu medjusobno kompatibilno jer se bas i ne kuzim u sve
- sve je super neka uplatim novac bez pdv
- uplatim novac, onda krene mi dolazit mnostvo glupih emailova bez cijene, cudna cijena, da uplatim novce itd?
- onda salju tracking podatke no nisu valjali
- no overseas u roku 48h sati mi ipak dostavi
Krecu problemi u carstvu sunca:
- kuciste u vrecici i kutiji poliveno iznutra kavom, kazu nije to nista?
- kuciste je itx a trebam atx
- kazu jer sam na firmu a ne osobu kupio i da nema otkazivanja narudzbe? Ali ne zelim otkazat zelim da mi zamjene dio.
Ima isto kuciste i atx ali skuplje, ok spreman sam i doplatit ali da slozim komp
- tastatura nije engleska internacionalna vec usa english i samim time fali jedna tipka za hr font,
- zovem overseas kazu da ce me povratak kucista kostat duplo skuplje nego sve zajedno jer nemam ugovor
- na stranici od ipona prihvacaju samo placanje po dostavi ili bank transfer. Blokirano im za kartice
- nemogu se žalit da im karticar ne plati
- nikako ne zele zamjenit, žalim se da radim s medijima da cu ih nahvalit za brzinu i povoljnu cijenu, ma kakvi oni su spremni za 500kn vrijedno kuciste da ratuju, tipa oni su u Budimpesti i tko me ...
- kazem postoje zakoni dajem im linkove zastita potrosaca... ma kakvi ne zanima ih pisu da nemam nikakva prava
- hocu im vratit, kazu da nece primit i da ce mi se duplo naplatit (dovozenje i povratak meni) jer nece uzet kuciste
- ah da kad sam spominjao im da imam mnostvo socijalnih profila i da cu im negativnu kritiku jer ne postuju kupce naveli su mi da ce me tuzit njihov odvjetnik za svaku objavu koja im bude štetila.
- sada jedino spas vidim u tome sto su otvorili racun u hr banki i na hr domeni su samim time rade u hr i trebaju postivat hr zakone pa sam ih prijavio trzisnoj inspekciji.
Toliko sam revoltiran, toliko iziritiran da su blize da bih im otisao sa sjekirom na razgovor!!

Sve u svemu jos nisam siguran dali su ostali dijelovi ispravni jer vec 14 dana se natezemo i nemam slozeno racunalo za posao.

Sve u svemu kad trebaju uzet novac su super kad ga dobiju tko vas ...
Savjet nemojte se zeznut kao ja i zbog malo ustede ostat bez svega!
Nikako kupovat i Ipon shopu !
 
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

pa eto ja sam kupio tipkovnicu pa nisam imao nikakvih problema... sto se kompatibilnosti i svega toga, oni su obicna trgovina xD oni to ni ne moraju znat (iako bi jbg trebali znat ako se time bave)... a sto se tice kucista, da nije mozda krivica prevoznika a ne prodavaca? kako god nadam se da ces ih naguzit i naucit pameti da se ne zajebavaju sa kupcima ^^ 

11 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Zanima me jezik tipkovnice koju si kupio.

15 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva

nemam pojma xD ista kao i sve coolermasterove tipkovnice koje sam imo do sad koje sam kupio u linksu engelski znakovi i tjt, nema one tipke ljevo od Y za one zagrade, ali ni ne treba mi xD

16 godina
neaktivan
offline
IPon.eu - iskustva

Sve je dobro dok nemorate vratit proizvod.

Onaj njihov garancioni kurir ne funkcionira ni malo ,kao doc ce al nikad ne dođe. Kazu nemogu dobit novi uređaj dok ne ode u servis pitaj boga di izvan mađarske a uređaj naočigled ne radi.

Na kraju sam ja o svojem trosku slao paket i zahtjevao sam novce nazad jer su nesposobni na što mi je ovaj iz ipona na polu hrvatskom rekao da nemam pravo jer je on vec dogovorio garancionog kurira .

Saljem sav info i žalim se na druge email adrese ipona , dobijem odgovor (na engleskom) da se slažu samnom i da ce poslat u knjigovodstvo da naprave refund. Eto vec sljedeci dan novci sjedaju na racun .

 

ne preporucam..

 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 18:52 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: IPon.eu - iskustva
viper kaže...
Saljem sav info i žalim se na druge email adrese ipona , dobijem odgovor (na engleskom) da se slažu samnom i da ce poslat u knjigovodstvo da naprave refund. Eto vec sljedeci dan novci sjedaju na racun

 Pa sto nije ovo bilo dobro? Ovo mi zvuci full ok, a onaj prvi je mozda bio samo neki ljevi djelatnik u ipona.

16 godina
neaktivan
offline
Re: IPon.eu - iskustva

Je bilo je dobro ali prekasno da bi dao na to pozitivnu ocjenu + morao sam se sam snaci kako i koga kontaktirat da bi dosao do zadovoljavajuceg ishoda. Inace bi dobio frišku figu.

Mozda se poprave ali ja sigurno necu uzimat od njih vise nista tako skoro.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 16:00 (viper).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice