Kupnja hardvera gotovinom?

poruka: 22
|
čitano: 3.568
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja hardvera gotovinom?

Gledam ovih dana razne komponente, sastavljam novu konfiguraciju i naravno gledam u kojoj trgovini dobiti najbolji omjer cijene i kvalitete.

 

Prezirem kartice i plaćanje na rate, stoga pokušavam takav način plaćanja izbjeći kad god je moguće. Pa tako i ovaj put. Izdvojio sam u gotovini cifru koju mogu/želim potrošiti i čovjek bi pomislio kako ću za gotovinu dobiti bolju cijenu. Međutim, od ovih poznatijih trgovina u kojima sam gledao jedino ADM nudi nekakv popust (i to od 10%), dok druge kao da preziru gotovinu. Tako recimo neke nude popust na otplaćivanje na rate s nekim karticama, pa je takav naćin plačanja čak i jeftiniji od gotovinskog.

 

Zašto je to tako? I možete li mi preporučiti još nekog proizvođaća koji (više) voli gotovinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?

Pa svi ducani nude nizu cijenu za kes, ne znam odakle ti da drugi ne. Jedina razlika je sto je u adm webshopu konacna cijena u kosarici izrazena za placanje na rate pa od toga oduzmes -10% za kes a ne drugim webshopovima odmah imas cijenu za kes. 

Npr odi na futura it slozi konfu i pod nacin placanja stavi na rate pa ces vidjeti kako cijena skoci

15 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?

web cijena je najniža (popust, za plaćanje unaprijed+narudžba) sve ostale cijene ovise kakav ugovor trgovac ima s bankom (mali-veliki dućan), keš i kartica su zapravo ista stvar (ako se ne mulja s PDVom). Keš je jedino na crno prednost.. :)

važnije, svaki trgovac ima neku robu s višom-nižom cijenom u odnosu na drugog (za identičan artikal), često prođeš jeftinje ako neke komponente kupiš u par dućana (dok na kredit to nije praktično), ali ako potrošiš na vozikanje-gorivo tad se ne isplati pogotovo zbog mogućeg kvara-garancije i sl.

 

svi vole gotovinu, razlika je samo u tome koliko nabiju maržu, koliko gricnu poreza ali to kao kupac ne znaš, nego vidiš cijenu. Možeš se uvjek cjenkati, probaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Kupnja hardvera gotovinom?

Isplati se uzeti u različitim trgovinama jedino ako je razlika u cijeni veća od cijene dostave (ne gledati ed/ipon) ili je kupcu usput pokupiti kupljeno u poslovnici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
miner kaže...
Zašto je to tako? I možete li mi preporučiti još nekog proizvođaća koji (više) voli gotovinu?

 Cisto marketinski. Jedni stavljaju cijene za gotovinu da izbiju prvi po nabavi.net i slicnim, drugi stave cijenu za kartice pa kad ti ponude snizenje za gotovinu u kosarici imas nekakvu psiholosku inicijativu da izaberes gotovinu :)

Sve se svodi na isto, usporedi cijenu tu s -10% za gotovinu i neciju web cijenu koja raste s karticama (znaci vec je prikazana cijena za gotovinu) pa si usporedi sta ti se vise isplati :) Al svi uvijek vise vole gotovinu, iako nije to tako imperativno kao prije, pogotovo za vece trgovine.

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
ihush kaže...

keš i kartica su zapravo ista stvar (ako se ne mulja s PDVom). Keš je jedino na crno prednost.. :)

Zar si banke/kartičarske kuće ne uzimaju neki postotak kad se kupuje karticama?

16 godina
offline
Kupnja hardvera gotovinom?

Protis daje 10% posto popusta na plaćanje gotovinom, i još 5% ako se osobno dođe preuzeti u njihovoj trgovini

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
mbaksa kaže...
ihush kaže...

keš i kartica su zapravo ista stvar (ako se ne mulja s PDVom). Keš je jedino na crno prednost.. :)

Zar si banke/kartičarske kuće ne uzimaju neki postotak kad se kupuje karticama?

 Samo ako se radi o kreditnim karticama. American uzima 5% dok ostali oko 2%. Mislim da ne uzimaju kad se plaća debitnim. A i ako uzimaju to je zanemarivo.

16 godina
online
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
zeroname kaže...

 Samo ako se radi o kreditnim karticama. American uzima 5% dok ostali oko 2%. Mislim da ne uzimaju kad se plaća debitnim. A i ako uzimaju to je zanemarivo.

Nažalost ne, trgovcima je i debitna trošak, pretpostavljam zbog samog POS uređaja i provizije.

Konkretno, kad zatražim ponudu i platim je e-bankingom cijena je kao za gotovinu, a ako sa debitnom karticom (isto se odmah skida sa računa) hoću platiti u dućanu pri preuzimanju, cijena je veća.

 

9 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
@wolverine
Protis daje 10% posto popusta na plaćanje gotovinom, i još 5% ako se osobno dođe preuzeti u njihovoj trgovini
Si siguran da je tako?
Jel.mozes bacit link ja kod njih to nemogu naci
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
Hrvoje.RH kaže...
@wolverine
Protis daje 10% posto popusta na plaćanje gotovinom, i još 5% ako se osobno dođe preuzeti u njihovoj trgovini
Si siguran da je tako?
Jel.mozes bacit link ja kod njih to nemogu naci

 kolega s posla kod njih kupovao komponente prije tjedan-dva i takav popust dobio

7 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
Wolverine kaže...

Protis daje 10% posto popusta na plaćanje gotovinom, i još 5% ako se osobno dođe preuzeti u njihovoj trgovini

 

To nikako ne može bit istina

16 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
sh92 kaže...
Wolverine kaže...

Protis daje 10% posto popusta na plaćanje gotovinom, i još 5% ako se osobno dođe preuzeti u njihovoj trgovini

 

To nikako ne može bit istina

 nazovi ih i pitaj sam. kolega ih je pred menom nazivao i dogovarao kupovinu tako da sa čuo kako je tekao razgovor i koju cijenu je dobio za te komponente

7 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?

gdje bi oni završili da daju 15% popusta na standardne cijene, nerealna priča al nek bude kako kažeš.

16 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
sh92 kaže...

gdje bi oni završili da daju 15% popusta na standardne cijene, nerealna priča al nek bude kako kažeš.

 pretpostavljam da su u cijene na webshopu ukomponirani i troškovi slanja tako da ako dođeš pokupiti kod njih u trgovinu tih troškova nema

15 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
mbaksa kaže...
ihush kaže...

keš i kartica su zapravo ista stvar (ako se ne mulja s PDVom). Keš je jedino na crno prednost.. :)

Zar si banke/kartičarske kuće ne uzimaju neki postotak kad se kupuje karticama?

- jedno provlačenje=keš, kredit je 'skuplji' ali cijena je cijena i nema veze s troškom trgovca prema banci. Mali nemaju 'dobar' ugovor s bankama, veliki imaju.

- poslovanje karticama je  dio troška kao i telefon-stuja.. (za razliku kad ide povrat pa neki mogući minus.. no to smo pokrili u slučaju reklamacije, iznos s računa, knjigovodstveno stanje mora biti točno, sve ostalo-različito je prekršaj).

 

+ u pravilu je najniža cijena za webshop, pogledaj npr ADM.. :) nema veze s karticom-kešom, nego plaćanje (unaprijed) i lager, zato je jeftinije od svakog drugog načina kupnje. (osim kad se mulja s porezom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 0:49 (ihush).
16 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
mbaksa kaže...
ihush kaže...

keš i kartica su zapravo ista stvar (ako se ne mulja s PDVom). Keš je jedino na crno prednost.. :)

Zar si banke/kartičarske kuće ne uzimaju neki postotak kad se kupuje karticama?

 Uzimaju. Od nekih malo ispod 2% za debitne koje provlačiš na POS-u od iste banke, do preko 10% za veći broj rata.

 

ihush kaže...
mbaksa kaže...
ihush kaže...

keš i kartica su zapravo ista stvar (ako se ne mulja s PDVom). Keš je jedino na crno prednost.. :)

Zar si banke/kartičarske kuće ne uzimaju neki postotak kad se kupuje karticama?

jedno provlačenje=keš, kredit je 'skuplji' ali cijena je cijena i nema veze s troškom trgovca prema banci. Mali nemaju 'dobar' ugovor s bankama, veliki imaju.

- poslovanje karticama je  dio troška kao i telefon-stuja.. (za razliku kad ide povrat pa neki mogući minus.. no to smo pokrili u slučaju reklamacije, iznos s računa, knjigovodstveno stanje mora biti točno, sve ostalo-različito je prekršaj).

 

+ u pravilu je najniža cijena za webshop, pogledaj npr ADM.. :) nema veze s karticom-kešom, nego plaćanje (unaprijed) i lager, zato je jeftinije od svakog drugog načina kupnje. (osim kad se mulja s porezom).

 Tebi je keš, jer ti se odmah skine. Prodajno mjesto taj "keš" vidi za nekih 3-7 dana umanjen za proviziju banke/kartičara.

www.petvolta.com
15 godina
offline
Kupnja hardvera gotovinom?

Meni je bezveze što npr. Links i Hgspot imaju jeftinije cijene proizvoda ako se kupuje preko webshopa, a za kupovinu u trgovini za gotovinu su skuplji. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
Pogledaj si ovdje malo cijene:

http://www.magazinrs.hr/

Ak te jos kaj zanima ... javi mi se na pp pa posto frend drzi ducan mozes mozda na neke stvari jos popusta ostvariti ... lp
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
ihush kaže...

- jedno provlačenje=keš, kredit je 'skuplji' ali cijena je cijena i nema veze s troškom trgovca prema banci. Mali nemaju 'dobar' ugovor s bankama, veliki imaju.

- poslovanje karticama je  dio troška kao i telefon-stuja.. (za razliku kad ide povrat pa neki mogući minus.. no to smo pokrili u slučaju reklamacije, iznos s računa, knjigovodstveno stanje mora biti točno, sve ostalo-različito je prekršaj).

Digresija - i cash management košta, vrlo često reda veličine kao i za kartice.

Zato i nije baš "poželjan" uvijek, dapače, dobrim dijelom je "tlaka" prodavačima.

15 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?

digresija-II :) .. upravo zbog profitabilnijeg poslovanja kroz webshop, provizija banci je manja od sniženja troška poslovanja kao lager.. tako da je trgovac tako u plusu.. tj njegova odluka-interes upravo određuje način poslovanja, cijenu itd. Tak da se kupac ne treba 'zamarati' i brinuti o troškovima trgovca kad roni (krokodilske) suze koliko mu država+banka uzmu zarade :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kupnja hardvera gotovinom?
ihush kaže...

digresija-II :) .. upravo zbog profitabilnijeg poslovanja kroz webshop, provizija banci je manja od sniženja troška poslovanja kao lager.. tako da je trgovac tako u plusu.. tj njegova odluka-interes upravo određuje način poslovanja, cijenu itd. Tak da se kupac ne treba 'zamarati' i brinuti o troškovima trgovca kad roni (krokodilske) suze koliko mu država+banka uzmu zarade :))

Otprilike.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice