UZI-shop Iskustva i mišljenja

poruka: 219
|
čitano: 93.874
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
Naručivao xy puta kod njih, sve pet, jednom sam se zajebo svjetski za grafičku i uspio sam se dogovorit s vlasnikom da mi pošalje drugu uz moju sitnu nadoplatu, tako je i bilo, nikakvih problema nisam imao s njima, pristupačni su i od pomoći, vlasnik mi je x puta pomogao oko nekih softverskih stvari što uopće nije trebao i na tome sam mu zahvalan do neba, zbilja super trgovina...

Ajd mi samo molim te reci, gdje si vidio to za bug forum? Imam nešto u planu naručivati pa bih volio iskoristit 3% jer bih tako mogao uštedjet 200kn...
16 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
Google mi je izbacil jednu temu tu, iako je autor spominjal PCE forum.
Zapravo je tu pital kak ostvariti taj popust - pa pitam i ja dal je moguće...

Hvala na odgovoru.
12 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Samo im u napomenu stavite nick s foruma (vrijedi i nick sa Bug.hr i  sa PCEkspert foruma) i napisite da zelite popust. Sve sto vam nije jasno mozete im poslat poruku, vrlo brzo i ljubazno odgovaraju i izlaze u susret. Ja sam frendu uzimao PC kod njih, sve pohvale

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 11:12 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Jednom sam naručivao od njih, procesor, čekao nešto manje od tjedan dana jer ga nisu imali kod sebe pa su naručili. Sve odlično prošlo, bez ikakvih problema, uslužni, ljubazni, na sve ljepo odgovore. Ja sam im se za onaj popust od 3% javio preko fejsa i to se jako brzo riješilo, daš mejl i onda su ti sve cijene kad se prijaviš s tim acc. umanjene za 3%.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

3% za placanje samo u kesu ili ???

13 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
redragonNG kaže...

3% za placanje samo u kesu ili ???

Nisam siguran, znam da su na webu sve cijene manje za 3%...probaj nemaš kaj izgubit. 

5 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Uzeo sam kod njih cijelu konfiguraciju (kasnije nadodao par stvari, ali sve njihovo je još tu), te garancija vrijedi još malo više od pola godine (od travnja 2018.). Bilo bi već vrijeme da promijenim pastu na grafi, al nisam siguran utjeće li otvaranje grafe na garanciju. Sigurno se netko već našao u takvoj situaciji, pa ako bi podijelio....

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 21:05 (Apocalypso722).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Je li jos kod njih jamstvo na komponente 2 godine ili se po tome pitanju sto promijenilo?

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Jamstvo je koliko ga daje proizvodjac/distributer. Ne daje trgovina jamstvo. Moze neko svoje davat, al ne moze ponistit ovo drugo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 21:19 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

Prilično sam siguran da daju vlastitu garanciju od 2 godine + pojedinačne garancije od proizvođača komponenti. Uzeo sam cijelu konfu od njih, i.e. sve je bilo ugrađeno i OS instaliran.

 

Na jednom od vijaka koji drže GPU hladnjak je upozorenje o gubitku garancije. Dosad nije bilo nikakvih problema s njom, al ipak... Nije da se baš "brinem", al ak mi traje još garancija UZIja još 8 mjeseci, radije bi da ostane tak.

 

 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 21:33 (Apocalypso722).
6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

Uzishop daje jamstvo jer je je uvoznik svih svojih artikala, nije klasična HR trgovina koja nabavlja od asbisa, msana itd. nego od inozemnih dobavljača.

2 godine je jamstvo na sve, po modelu na amazon i ostale EU trgovine.

Ako proizvođač daje dužu garanciju od 2 godine onda reklamiraš direktno proizvođaču, naravno ako je proizvođač takvu proceduru omogućio.

http://dukedantalion.weebly.com/
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
Apocalypso722 kaže...

Prilično sam siguran da daju vlastitu garanciju od 2 godine + pojedinačne garancije od proizvođača komponenti.  

 Ne daju oni nista vlastito, vec se drze zakonske regulative o 2g jer je toliko i rok za materijalne nedostatke. Pojedinacne garancije proizvodjaca su garancije, to sto oni daju je nebitno i tu samo da ih ljudi ne gnjave s materijalnim nedostacima.

zalman1 kaže...

Uzishop daje jamstvo jer je je uvoznik svih svojih artikala, nije klasična HR trgovina koja nabavlja od asbisa, msana itd. nego od inozemnih dobavljača.

2 godine je jamstvo na sve, po modelu na amazon i ostale EU trgovine.

Ako proizvođač daje dužu garanciju od 2 godine onda reklamiraš direktno proizvođaču, naravno ako je proizvođač takvu proceduru omogućio.

 Pitanje je sto i kako oni nabavljaju i od koga pod kojim uvjetima. Nista se direktno proizvodjacu ne reklamira ako ne moras, vec trgovini gdje si proizvod kupio, to sto ko papige ponavljate neistine je druga stvar. Trgovina je registrirana u HR, samim time, sve reklamacije trebaju ici preko trgovine, nikakvo slanje proizvodjacu.

6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
sandokan111 kaže...
 Pitanje je sto i kako oni nabavljaju i od koga pod kojim uvjetima.

 Nije ništa pitanje, sve se zna, nabavlja se iz inozemstva, UZI je uvoznik, ne znam jel ti to treba još koji puta napisati?

 

sandokan111 kaže...

Nista se direktno proizvodjacu ne reklamira ako ne moras, vec trgovini gdje si proizvod kupio, to sto ko papige ponavljate neistine je druga stvar. Trgovina je registrirana u HR, samim time, sve reklamacije trebaju ici preko trgovine, nikakvo slanje proizvodjacu.

 Reklamiraš u trgovinu ali prve 2 godine.

Tako funkcionira amazon, mediamarkt, mindfactory i hrpa drugih trgovaca.

http://dukedantalion.weebly.com/
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
zalman1 kaže...

Nije ništa pitanje, sve se zna, nabavlja se iz inozemstva, UZI je uvoznik, ne znam jel ti to treba još koji puta napisati?

Ne zna se, i apsolutno je nebitno sto ti pises osim ako nisi jedan od vlasnika, a nisi, vec si samo papiga koja ponavlja napisano bez da se zapita dal ono sto ponavlja je istina (prilog ovo dolje)

zalman1 kaže...

Reklamiraš u trgovinu ali prve 2 godine.

Tako funkcionira amazon, mediamarkt, mindfactory i hrpa drugih trgovaca.

 Ne, netocno. Reklamiras u trgovinu za svo vrijeme trajanja jamstva. To sto to radi amazon/mediamarkt/midnfictory i hrpa drugih trgovaca, to je zato jer, vidi vraga, oni nisu registrirani u HR. Samim time, zakoni Republike Hrvatske za njih ne vrijede. Uzi however, je registriran u Hrvatskoj, i samim time, za njega vrijede apsolutno svi zakoni koje je Hrvatska propisala, a jedan od njih je, DA SE PROCES REKLAMACIJE OBAVLJA U TRGOVINI GDJE JE ROBA KUPLJENA. Nikakvi proizvodjaci, distributeri, servisi. Mozes tamo, zakonom nije zabranjeno, al je vec prozvakano zasto je bolje to obavljati s trgovinom.

Stoga prestani bit papiga, ili barem, ako hoces papigati, te gluposti ponavljaj na forumu koji ionako podrzava takve gluposti vezane za ovu trgovinu.

12 godina
neaktivan
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Ja koliko vidim UZI shop je za vecinu stvari skuplji od ADM-a, protisa i slicnih trgovina. Prije su bili znantno jeftiniji i to im je bilo glavno oruzje.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
sandokan111 kaže...
 Ne, netocno. Reklamiras u trgovinu za svo vrijeme trajanja jamstva.

 Pa naravno, to ti i govorim, a trajanje jamstvo je na sve 2 godine!

Isti su zakoni i u EU i ovdje, i u EU je propisano da trgovac mora primiti reklamaciju, stvarno ne znam o čemu pričaš......

 

Jedina je razlika što u EU ne prakticiraju da imaš jamstvo 3/5/10 godina kao kod nas na neke artikle, jamstveni listovi jednostavno ne navode takvo trajanje i sve je po zakonu.

Tako radi i UZI.

http://dukedantalion.weebly.com/
8 godina
online
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Nisam puno kupovao, par stvari, neke ploče i grafičke. Sve je imalo jamstvene naljepnice na kutijama, od Fenixa ili koga već...

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
zalman1 kaže...

Pa naravno, to ti i govorim, a trajanje jamstvo je na sve 2 godine!

Isti su zakoni i u EU i ovdje, i u EU je propisano da trgovac mora primiti reklamaciju, stvarno ne znam o čemu pričaš......

Ne, ne govoris mi to. Govoris mi da je

a) trajanje jamstva na sve 2 godine (sto je netocno)

b) da se nakon proteka 2 godine stvari reklamiraju proizvodjacu direktno, sto znaci da ja moram kontaktirat proizvodjaca i slat njemu proizvod direktno i s njim komunicirat da ostvarim svoja prava (vise puta i objasnjeno kupcima da se na taj nacin reklamira proizvod nakon 2g).

citat :

zalman1 kaže...
Ako proizvođač daje dužu garanciju od 2 godine onda reklamiraš direktno proizvođaču, naravno ako je proizvođač takvu proceduru omogućio.

 sto je netocno.

c) zakoni nisu isti tu i u EU, ima razlika.

 

 

a) je netocno jer nema sta trgovina odredjivat koliko je jamstvo. Jamstvo daje proizvodjac/distributer. Ako je proizvodjac propisao jamstvo od 3 godine onda je jamstvo 3 godine i ne postoji nacin da to trgovina umanjuje. To sto UZI "daje" jamstvo od 2g ne znaci apsolutno nista. Doslovno to je samo tu navedeno da zavara ljude i da ih ne zamaraju materijalnim nedostatcima, ali to je isto ko da ja tebi kazem da ti dajem pravo da dises zrak. "Daju" nesto sto svak po slovu zakona ima, te ih zakon bolje stiti od bilokakvog "jamstva" koje im uzi moze dati. Tako da to sto oni daju "2 godine jamstva" vrijedi isto ko da ne daju nista, apsolutno se nista ne mjenja. Marketinska fora koja s dovoljno propagande (citaj opetovano ponavljanje papiga na forumu) zbuni ljude.

 

b) je netocno jer nemam ja sta kontaktirat proizvodjaca za jamstvo nakon 2g, to za mene obavlja trgovina i ja i reklamaciju obavljam s trgovinom 2-3-5-10 godina nakon kupljenog proizvoda ako toliko traje jamstvo.

zalman1 kaže...
Jedina je razlika što u EU ne prakticiraju da imaš jamstvo 3/5/10 godina kao kod nas na neke artikle, jamstveni listovi jednostavno ne navode takvo trajanje i sve je po zakonu.

Tako radi i UZI.

Blage veze ti nemas sto pricas, okani se pricanja gluposti molim te.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
sandokan111 kaže...

Ne, ne govoris mi to. Govoris mi da je

a) trajanje jamstva na sve 2 godine (sto je netocno)

b) da se nakon proteka 2 godine stvari reklamiraju proizvodjacu direktno, sto znaci da ja moram kontaktirat proizvodjaca i slat njemu proizvod direktno i s njim komunicirat da ostvarim svoja prava (vise puta i objasnjeno kupcima da se na taj nacin reklamira proizvod nakon 2g).

citat :

 a) točno je, 2 godine na sve.

b) Tako je.

 

sandokan111 kaže...
 sto je netocno.

c) zakoni nisu isti tu i u EU, ima razlika.

 c) Nema razlike.

 

sandokan111 kaže...
a) je netocno jer nema sta trgovina odredjivat koliko je jamstvo. Jamstvo daje proizvodjac/distributer. Ako je proizvodjac propisao jamstvo od 3 godine onda je jamstvo 3 godine i ne postoji nacin da to trgovina umanjuje. To sto UZI "daje" jamstvo od 2g ne znaci apsolutno nista. Doslovno to je samo tu navedeno da zavara ljude i da ih ne zamaraju materijalnim nedostatcima, ali to je isto ko da ja tebi kazem da ti dajem pravo da dises zrak. "Daju" nesto sto svak po slovu zakona ima, te ih zakon bolje stiti od bilokakvog "jamstva" koje im uzi moze dati. Tako da to sto oni daju "2 godine jamstva" vrijedi isto ko da ne daju nista, apsolutno se nista ne mjenja. Marketinska fora koja s dovoljno propagande (citaj opetovano ponavljanje papiga na forumu) zbuni ljude.

 

b) je netocno jer nemam ja sta kontaktirat proizvodjaca za jamstvo nakon 2g, to za mene obavlja trgovina i ja i reklamaciju obavljam s trgovinom 2-3-5-10 godina nakon kupljenog proizvoda ako toliko traje jamstvo.

 

 a) Točno je. Nemaš blage veze šta pričaš i zapravo govoriš da hrpa trgovaca po EU radi nelegalno, jer svi su stavili jamstvo 2 godine.

b) neće ići, nemaš šta ići kod trgovca kad nemaš jamstveni list na kojem piše da je jamstvo npr. 5 godina. Ako nisi dobio takav jamstveni list onda je sve jasno.

 

sandokan111 kaže...
Blage veze ti nemas sto pricas, okani se pricanja gluposti molim te.

 Ti si taj koji pričaš gluposti, ja pričam o praksi i kako trgovine funkcioniraju, ti pričaš o teoriji svemira i velikom prasku, lupetaš uglavnom...

http://dukedantalion.weebly.com/
7 godina
protjeran
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Obicno za produzeno jamstvo moras izvrsiti registraciju kod proizvodjaca.

 

MSI na laptope daje 24 mjeseca, a ako po serijskom broju registriras na webu,

dobijes jos dodatnih 13 mjeseci (cudan broj al nema veze).

 

Kod trgovine imam samo besplatno osiguranje od 12 mjeseci (primjerice Universal.At),

i u slucaju da se desi lom, pad, proljevanje tekucine, onda to mogu u prvih 12 mjeseci

rijesiti preko njih - ali to nema veze s jamstvom, to je samo dodatna usluga i osiguranje od Universala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
zalman1 kaže...
c) Nema razlike.

Blage veze nemas. Znaci svi zakoni u svim drzavama europe koji se ticu potrosaca su APSOLUTNO JEDNAKI??? Nema ama bas nikakve razlike izmedju zakona u HR, FR, DE, UK, AT i slicno? Jel ovo kategoricki tvrdis?

 

Zalosno je da ovako nesto prebacis preko tipkovnice i nije te sram napisat isto i ustrajat u tome.

Ne, zakoni nisu jednaki u svim drzavama. Postoje direktive EU koje nalazu clanicama da svoje zakone usklade s njima. To se moze, a i ne mora dogodit. Ne samo to, i kad se odluci da se usklade treba vremena zakonodavnom tijelu da to sprovede. Mi jos nismo niti uskladili zakone s svim direktivama. A na to sve, NITKO, AMA BAS NITKO, clanicama ne brani da donose svoje DODATNE zakone. Sramotno je da pricas o stvarima koje apsolutno ne razumijes.

 

Posto necu reci da znam specificne stvari vezane za zakone u DE/UK/AT i slicno koji se razlikuju od nasih, jer njihove neznam, ali jedan od primjera (ima ih hrpa jos). Kad nesto reklamiras preko amazona oni ne daje novo jamstvo na novi proizvod vec se jamstvo nastavlja? U Hrvatskoj je situacija drugacija. Dobijes novo jamstvo na novi proizvod. Tko onda radi van zakona ako je sve isto? Jel amazon radi van zakona?

zalman1 kaže...
a) Točno je. Nemaš blage veze šta pričaš i zapravo govoriš da hrpa trgovaca po EU radi nelegalno, jer svi su stavili jamstvo 2 godine.

 Ti uopce nisi razumio sto sam ja napisao, sto ne cudi jer blage veze nemas o temi kojoj pricas. Nigdje u tom pasusu ne pise da itko u EU radi nelegalno, cak nema nikakve veze s EU, bog zna kako si ovo izvukao. Procitaj ponovno sto pise. Jamstvo i materijalni nedostatak nemaju veze jedno s drugim.

zalman1 kaže...
b) neće ići, nemaš šta ići kod trgovca kad nemaš jamstveni list na kojem piše da je jamstvo npr. 5 godina. Ako nisi dobio takav jamstveni list onda je sve jasno.

Mila majko, zasto pises vise? Kako te nije sram opce, pa ovo smo 20 puta vec napisali. Sto si takva papiga pa ti ni mozak ne radi vec samo ponavljas bez razmisljanja?

 

Jamstveni list, imao ili nemao je nebitno, jamstvo imam ako ga je dao proizvodjac.

ZOO, clanak 423, stavak 3 glasi

Jamstvo obvezuje pod uvjetima pod kojima je dano bez obzira na oblik u kojem je dano (jamstveni list, usmena izjava, popratno reklamiranje i sl.), ali je kupac ovlašten zahtijevati da mu jamstvo bude izdano u pisanom obliku ili u nekom drugom, njemu dostupnom, trajnom mediju.

Isti zakon, stavak 7 glasi

 Neispunjenje obveza iz stavka 5. i 6. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Stavak 5 i 6 se odnose sto jamstvo treba sadrzavat u pisanom obliku.

 

Znaci apsolutno je nebitno dal su oni meni izdali taj jamstveni list ili ne, ako je ono propisano od proizvodjaca. Samim ne izdavanjem jamstvenog lista su vec u prekrsaju.

 

 

To sto se tice jamstva kojeg "nemam". A sto se tice reklamacije, da, itekako imam sto ici u trgovinu jer je moj ugovorni odnos jedino s trgovinom gdje je stvar kupljena, i s nikim drugim, te se svugdje navodi da se stvari rjesavaju PREKO TRGOVINE. Ne preko dobavljaca, servisera, proizvodjaca, malog muje i neznam koga, vec izricito S TRGOVINOM. Dakle, dok god imam problem s nekim proizvodom kupljenim u toj trgovini ja uredjaj na reklamaciju nosim NJIMA.

 

Evo jos citata

http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac/clanak.php?id=12494

4. Zvali ste u trgovinu radi reklamacije. Rečeno vam je da proizvod odnesete ili pošaljete u servis o svom trošku.

Ovo je pogrešno. Popravak u zakonskom roku ne smije stvoriti dodatne troškove potrošaču. Obveza je trgovca da o svom trošku prenese proizvod do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljeni odnosno zamijenjeni proizvod vratiti potrošaču. 

 

Izbor, slusati glasilo ministarstva ili Zalman1 s bug foruma ? Hm. Na granici sam tko zna bolje. Bas nece ici, volio bi vidjeti to kako "ne ide" :))))))

zalman1 kaže...

Ti si taj koji pričaš gluposti, ja pričam o praksi i kako trgovine funkcioniraju, ti pričaš o teoriji svemira i velikom prasku, lupetaš uglavnom...

Evo praksa :)))))))))))))) Jos jedan s praksom. Ovo je valjda samouvjeravanje kad te trgovac zavalja s praksom, pa ko papiga siris dalje dezinformacije o nekoj "praksi" koja operira van zakona, jer se ne mozes valjda pomirit s cinjenicom da te netko zavaljao i da nisi na vrijeme reagirao kako spada.

Ne, ne postoji "praksa". Postoji zakon i njega se svi pridrzavaju, ili bi barem trebali. Oni koji muljaju s "praksom" trebaju bit prijavljeni dok tu "praksu" ne usklade s zakonom, sto se vrlo brzo dogodi nakon prijave.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
sandokan111 kaže...

Blage veze nemas. Znaci svi zakoni u svim drzavama europe koji se ticu potrosaca su APSOLUTNO JEDNAKI??? Nema ama bas nikakve razlike izmedju zakona u HR, FR, DE, UK, AT i slicno? Jel ovo kategoricki tvrdis?

 Nisu apsolutno ali više-manje su jednaki. Postoji čak Europski potrošački centar, brine o potrošačima u cijeloj EU, baš zato što su sve zemlje pokrivene jednakim zakonima: http://ecc-croatia.hr/

 

sandokan111 kaže...
Posto necu reci da znam specificne stvari vezane za zakone u DE/UK/AT i slicno koji se razlikuju od nasih, jer njihove neznam, ali jedan od primjera (ima ih hrpa jos). Kad nesto reklamiras preko amazona oni ne daje novo jamstvo na novi proizvod vec se jamstvo nastavlja? U Hrvatskoj je situacija drugacija. Dobijes novo jamstvo na novi proizvod. Tko onda radi van zakona ako je sve isto? Jel amazon radi van zakona?

 Dobit ćeš i vani ponekad novo jamstvo, to ovisi o proizvođaču. Kod nas je to propisano zakonom, u EU možda nije tako u svim zemljama, i to je jedina razlika koju ja znam, ti kažeš da ih ima još hrpa pa bi ja volio da napišeš tu "hrpu razlike".

 

sandokan111 kaže...
Jamstveni list, imao ili nemao je nebitno, jamstvo imam ako ga je dao proizvodjac.

ZOO, clanak 423, stavak 3 glasi

Jamstvo obvezuje pod uvjetima pod kojima je dano bez obzira na oblik u kojem je dano (jamstveni list, usmena izjava, popratno reklamiranje i sl.), ali je kupac ovlašten zahtijevati da mu jamstvo bude izdano u pisanom obliku ili u nekom drugom, njemu dostupnom, trajnom mediju.


Znaci apsolutno je nebitno dal su oni meni izdali taj jamstveni list ili ne, ako je ono propisano od proizvodjaca. Samim ne izdavanjem jamstvenog lista su vec u prekrsaju.

 

 Očito ne znaš protumačiti taj članak zakona.

Gdje tu piše da proizvođač odlučuje trajanje jamstva? Pa opće je poznato da su jamstva po cijelom svijetu različita za isti proizvod, negdje je life-time, negdje 10 godina, negdje 5 godina...

To određuje pravna osoba koju je proizvođač ovlastio, a to je distributer.

Nitko ne kaže da ti nećeš dobiti jamstveni list, ali na njemu će pisati da je jamstvo 2 godine i sve je po zakonu.

 

sandokan111 kaže...
A sto se tice reklamacije, da, itekako imam sto ici u trgovinu jer je moj ugovorni odnos jedino s trgovinom gdje je stvar kupljena, i s nikim drugim, te se svugdje navodi da se stvari rjesavaju PREKO TRGOVINE. Ne preko dobavljaca, servisera, proizvodjaca, malog muje i neznam koga, vec izricito S TRGOVINOM. Dakle, dok god imam problem s nekim proizvodom kupljenim u toj trgovini ja uredjaj na reklamaciju nosim NJIMA.

 Naravno da ćeš ići u trgovinu, imaš jamstvo 2 godine i ideš te 2 godine tamo.

 

 

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 15:48 (zalman1).
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
zalman1 kaže...

Nisu apsolutno ali više-manje su jednaki.

Znaci nisu. Gore si rekao da jesu.

zalman1 kaže...

Postoji čak Europski potrošački centar, brine o potrošačima u cijeloj EU, baš zato što su sve zemlje pokrivene jednakim zakonima: http://ecc-croatia.hr/

Posto nista ne razumijes, tako ne razumijes ni postojanje tog centra, tako da cemo to preskocit jer je nevezano.

zalman1 kaže...

Dobit ćeš i vani ponekad novo jamstvo, to ovisi o proizvođaču. Kod nas je to propisano zakonom, u EU možda nije tako u svim zemljama, i to je jedina razlika koju ja znam, ti kažeš da ih ima još hrpa pa bi ja volio da napišeš tu "hrpu razlike".

Da? Koliko ti znas? Pa evo upravo smo vidjeli koliko u biti ne znas sto pricas. Ima ih jos koje JA znam. Ti si vec dokazao da neznas nista. Ergo:

zalman1 kaže...

sandokan111 kaže...
c) zakoni nisu isti tu i u EU, ima razlika.

 c) Nema razlike.

 Sad odjednom ima "ta jedna" :))))))) Ima ih jos.

 

zalman1 kaže...
Očito ne znaš protumačiti taj članak zakona.

Jedini tko nesto ne zna tumacit si ti, i onda ko papiga ponavljas izreceno bez imalo razuma, i sto je najgore, kad se susretnes s cinjenicama ih ili izignoriras (kao moj prosli post) ili pises neke druge gluposti koje nemaju veze s vezom, kao ovo sto si sad natrabunjao oko jamstva (koje isto ne razumijes). Tko je igdje spomenuo da su jamstva svugdje ista? :) Uopce neznam odakle ove gluposti izvlacis, evo da te vratim natrag na temu, jer imas problema s pracenjem pisanog teksta koji je poduzi.

 

a) uzijevo "jamstvo" od 2 godine je apsolutno nebitno jer si zakonski osiguran na 2 godine materijalnim nedostatkom koji je sigurniji za potrosaca od bilokakvog "jamstva" koje neka trgovina moze dati.

b) Ne postoji premisa "uzi daje 2 godine, nakon toga reklamiras proizvodjacu". Ne daje uzi jamstvo, jamstvo daje proizvodjac/distributer i samim time, ako je jamstvo na proizvod 3-5-10 godina, toliko ga mora i uzi postivati, te uredno zaprimit reklamaciju i postupit po njoj i nakon te famozne "2 godine". To sto vi ko papige ponavljate gluposti ispisane na drugom forumu je apsolutno zakonski nebitno i netocno. Nakon 2 godine nikakvi se proizvodi ne salju proizvodjacu, i taj tko to radi je naivna budala. Proizvod se salje trgovini gdje si ga kupio tijekom cijelog jamstvenog trajanja. To sto te tamo upucuju "na proizvodjaca" a ti ko papiga to radis je samo tvoj izbor, ali svakako savjetovanje drugih da to rade je sve samo ne preporucljivo.

c) Ne postoji mogucnost trgovine da ponisti jamstvo proizvodjaca/distributera.

d) Zakonu u EU nisu u svim drzavama isti (ovo smo sad vec rjesili).

6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
sandokan111 kaže...
a) uzijevo "jamstvo" od 2 godine je apsolutno nebitno jer si zakonski osiguran na 2 godine materijalnim nedostatkom koji je sigurniji za potrosaca od bilokakvog "jamstva" koje neka trgovina moze dati.

b) Ne postoji premisa "uzi daje 2 godine, nakon toga reklamiras proizvodjacu". Ne daje uzi jamstvo, jamstvo daje proizvodjac/distributer i samim time, ako je jamstvo na proizvod 3-5-10 godina, toliko ga mora i uzi postivati, te uredno zaprimit reklamaciju i postupit po njoj i nakon te famozne "2 godine". To sto vi ko papige ponavljate gluposti ispisane na drugom forumu je apsolutno zakonski nebitno i netocno. Nakon 2 godine nikakvi se proizvodi ne salju proizvodjacu, i taj tko to radi je naivna budala. Proizvod se salje trgovini gdje si ga kupio tijekom cijelog jamstvenog trajanja. To sto te tamo upucuju "na proizvodjaca" a ti ko papiga to radis je samo tvoj izbor, ali svakako savjetovanje drugih da to rade je sve samo ne preporucljivo.

c) Ne postoji mogucnost trgovine da ponisti jamstvo proizvodjaca/distributera.

d) Zakonu u EU nisu u svim drzavama isti (ovo smo sad vec rjesili).

a) materijalni nedostatak nije "sigurniji" od jamstva što god to značilo, svaka od tih zakonskih osnova ima svoje pluseve.

b) Netočno, polaziš od teze "ako je jamstvo 3/5/10 godina"... e pa nije, jamstvo je uvijek 2 godine, svugdje po EU jer su tako odredili uvoznici. Kod naših uvoznika to zna biti više ali vani ne.

c) Normalno da trgovac ništa ne poništava, trgovac kupcu daje ono jamstvo koje je on dobio od uvoznika.

d) Nisu 100% isti, jako su slični, ono o čemu trenutno pričamo je isto.

http://dukedantalion.weebly.com/
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
zalman1 kaže...

a) materijalni nedostatak nije "sigurniji" od jamstva što god to značilo, svaka od tih zakonskih osnova ima svoje pluseve.

b) Netočno, polaziš od teze "ako je jamstvo 3/5/10 godina"... e pa nije, jamstvo je uvijek 2 godine, svugdje po EU jer su tako odredili uvoznici. Kod naših uvoznika to zna biti više ali vani ne.

c) Normalno da trgovac ništa ne poništava, trgovac kupcu daje ono jamstvo koje je on dobio od uvoznika.

d) Nisu 100% isti, jako su slični, ono o čemu trenutno pričamo je isto.

a) Nesto sto je zakonom zagarantirano je 100% sigurnije od "jamstva" koje daje trgovina, pogotovo trgovina koja mulja s "nakon 2 godine saljete proizvodjacu" spikom.

b) Jel ti imas neki fetis pricat iz guzice ili sta? Sad kategoricki tvrdis da je JAMSTVO UVIJEK I SAMO UVIJEK SVUGDJE PO EU 2 GODINE? ??? ?? ? ? ? ??  Jel moram trazit i sto kad nadjem da ovo nije tocno? Hoces onda prestat pricat vise nebuloze i odlogirat se ili ces opet nac neki izgovor tipa "ah samo tada, al nisam na to mislio" ? Jel ti jasno koliko si kontradiktoran sam sa sobom kad gore pises "Ako proizvođač daje dužu garanciju od 2 godine onda reklamiraš direktno proizvođaču". Dakle, kako si ti u svome mozgu to sredio onda? Proizodjac daje jamstvo, koje ocito vrijedi za tebe u toj drzavi u kojoj zivis (jer inace ne bi mogao reklamirati pod jamstvom ), a to je neka clanica EU, ali opet, ne vrijedi za drzave u EU jer tu maksimalno jamstvo traje 2 god? Jel ti slusas sto pises ili nabadas random po tipkovnici?

c) Ok, ajd da smo to barem apsolvirali.

d) Ocito ono o cemu pricamo nije isto jer ti niti znas sto je jamstvo niti kako se proces reklamacije odvija jer si gore jasno pisao da "neće ići, nemaš šta ići kod trgovca kad nemaš jamstveni list na kojem piše da je jamstvo npr. 5 godina" za reklamaciju u trgovini, i "Ako proizvođač daje dužu garanciju od 2 godine onda reklamiraš direktno proizvođaču" gdje zagovaras slanje direktno proizvodjacu proizvod.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:14 (sandokan111).
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
zalman1 kaže...

b) Netočno, polaziš od teze "ako je jamstvo 3/5/10 godina"... e pa nije, jamstvo je uvijek 2 godine, svugdje po EU jer su tako odredili uvoznici. Kod naših uvoznika to zna biti više ali vani ne.

 Evo da ti pokazem koliko iz guzice pricas jos jednom, a nije trebalo dugo da to pronadjem i jos je fino relevantno za temu.

 

https://www.uzishop.hr/intel-procesori/49830-intel-core-i9-9960x-310ghz-16-cores-22mb-s2066-bez-hladnjaka.html

https://www.uzishop.hr/intel-procesori/49829-intel-core-i7-9800x-380ghz-8-cores-165mb-s2066-bez-hladnjaka.html

https://www.uzishop.hr/intel-procesori/49828-intel-core-i5-9600k-370ghz-6-cores-9mb-s1151-uhd-grafika-bez-hladnjaka.html

jamstvo - 36 MJESECI

 

https://www.uzishop.hr/amd-procesori/49762-procesor-amd-ryzen-7-2700x-gold-edition.html

jamstvo - 3 god

 

https://www.uzishop.hr/ddr4-memorije/45811-kingston-dram-16gb-3200mhz-ddr4-cl16-dimm-xmp-hyperx-predator-ean-740617283952.html

jamstvo - 9999 months

 

https://www.uzishop.hr/sdcfms-memorijske-kartice/45668-sony-microsd-uhs-i-class-10-90-mb-s-128gb.html

jamstvo - 5 godina

 

https://www.uzishop.hr/so-dimm-memorije/40563-memorija-za-prijenosno-racunalo-transcend-ddr4-4gb-2400mhz.html

jamstvo - 3 godine.

 

Mora bit da niti Hrvatska, niti uzi, niti itko od ovih je u EU, jer je u EU jedino i samo 2 godine jamstvo :))))))))))))))))))))))))))))))

 

Sramota koliko budalastina napises i i dalje te nije sram. A posto jedini bez srama su trolovi, sad je jasno i sto si i tko si.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:27 (sandokan111).
13 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

 Kakve veze ovo prepucavanje ima s temom ?

6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

a) Jamstvo je također zakonom zagarantirano i nitko ne "mulja", opet optužuješ hrpu poznatih trgovina da rade nelegalno.

 

b) Proizvođač nije taj koji daje jamstvo jer on nije pravni subjekt, on je ovlastio svog predstavnika - uvoznika.

Uvoznik daje 2 godine, to isto daje trgovac, a više od toga možeš dobiti ako registriraš proizvod na sajtu proizvođača i njima šalješ.

To ti jasno piše na dosta stranica proizvođača, evo recimo za Corsair:

 

Special Warranty Period in the European Union

In the European Union, the minimum warranty period provided by the reseller is two years. The minimum warranty period provided by the reseller for refurbished products is one year.

 

dalje:

Valid warranty claims should be processed through your point of purchase during the first thirty (30) days after purchase. This period may vary depending on where you purchased your product; please verify the return policy with the retailer where you purchased your product. Any warranty claims that cannot be processed through your original point of purchase should be addressed directly to CORSAIR.

https://www.corsair.com/ww/en/warranty

 

d) Potvrđujem napisano.

 

sandokan111 kaže...

 Evo da ti pokazem koliko iz guzice pricas jos jednom, a nije trebalo dugo da to pronadjem i jos je fino relevantno za temu.

 Šta je čudno, tu je uvoznik odredio toliko trajanje jamstva.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:30 (zalman1).
9 godina
online
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
itomic009 kaže...

 Kakve veze ovo prepucavanje ima s temom ?

 Tice se direktno UZI shopa i nacina trgovanja u njemu. Tema je UZI shop? Koliko jos dodirnih tocaka bi ti htio?

zalman1 kaže...

a) Jamstvo je također zakonom zagarantirano i nitko ne "mulja", opet optužuješ hrpu poznatih trgovina da rade nelegalno.

Opet problemi s citanjem. Gdje sam optuzio ikog da radi nelegalno? Nazvao sam muljanjem jer je muljanje upucivanje korisnika da reklamira nakon 2 god. nesto u proizvodjacu. Reklamacije se vrse u trgovini. Zakonom nije zabranjeno reklamiranje proizvodjacu, te samim time ne rade oni "nelegalno", ali je isto tako zakonom preporuceno reklamiranje svega u trgovini, te je samim time upucivanje korisnika drugdje muljanje. Posto si sad vec jasno trol, jasno mi je zasto izvrces napisano.

zalman1 kaže...
b) Proizvođač nije taj koji daje jamstvo jer on nije pravni subjekt, on je ovlastio svog predstavnika - uvoznika.

:)))))))))))))))))

Kako ga je to ovlastio ako nije pravni subjekt? Molim te ne koristi se terminologijom koju ne razumijes, ionako je dovoljno jasno da ne razumijes sto je tocno jamstvo.

zalman1 kaže...
Uvoznik daje 2 godine, to isto daje trgovac

 Sto kad daje vise? :)))))))) Eno sam ti napisao gore. Cudno nekako da postoji vise u EU.

 

zalman1 kaže...
Šta je čudno, tu je uvoznik odredio toliko trajanje jamstva.

Pa cudno je, jer si sam sebi kontradiktoran, oplices se u svoje pisanje

jamstvo je uvijek 2 godine, svugdje po EU jer su tako odredili uvoznici.

Koje je onda tocno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:34 (sandokan111).
13 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

 Ne tiče se teme nego vašeg prepucavanja oko zakona, što nije ova tema sasvim sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice