Kada bi vam ransomware "zaključao" sve podatke na

poruka: 74
|
čitano: 3.667
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Kada bi vam ransomware "zaključao" sve podatke na ".
9 godina

Zasto ne postoji opcija "vratio sve iz redovnog backupa i rekao im neka se nafafaju labana"?

Freak Show Inc.
Moj PC  
80 0 hvala 0
6 godina
Re: Kada bi vam ransomware "zaključao" sve podatke
Friday kaže...

Zasto ne postoji opcija "vratio sve iz redovnog backupa i rekao im neka se nafafaju labana"?

Došao sam ovdje napisati upravo ovo. Definitivno nedostaje ova opcija. 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
9 godina

Kroz dugi niz godina i istrazivanja ... korisnici na kraju dana toliko i ne brinu za svoje podatke... osim ako nije posao u pitanju.

Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
Adin kaže...

Kroz dugi niz godina i istrazivanja ... korisnici na kraju dana toliko i ne brinu za svoje podatke... osim ako nije posao u pitanju.

Ima onih koji izgube strasno puno slika koje nemaju nigdje dalje pohranjene. To je jednako lose

Freak Show Inc.
9 godina
Friday kaže...
Adin kaže...

Ima onih koji izgube strasno puno slika koje nemaju nigdje dalje pohranjene. To je jednako lose

Ili edukativnih filmica koje su marljivo skupljali godinama.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
2 godine

Prije vjerojatno sjeo, plakao i čupao si kosu, a sad natočio pivu i kao što su kolege iznad rekli, napravio format diska.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
SupremeCommander kaže...
Friday kaže...
Adin kaže...

Ili edukativnih filmica koje su marljivo skupljali godinama.

Uh, to je mozda i najgore...

Freak Show Inc.
7 godina
Friday kaže...

Friday se razbacao i razbahatio ko gorila u kafez zato što ima *stejdžing* folder na NAS uređaju 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
4 godine
protjeran

Meni se to ne može dogoditi !!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina

Sve bitno je na prijenosnom Hard disku...

Windows 10 sam formatirao prije 2 tjedna negdje...trajalo je taj kompletan update i to prčkanje negdje 12h...

Ne bi ništa napravio...smijao bi se...i formatirao disk. Pitao bi se di su mene budalu našli zajebavat.

2 0 hvala 0
9 godina
Colossus7 kaže...
Friday kaže...

Friday se razbacao i razbahatio ko gorila u kafez zato što ima *stejdžing* folder na NAS uređaju 

A gle, vrlo sam pazljiv prema svojim backupima. Privatne stvari, projekti, zenine neke pizdarije...

Apsolutno se ne zelim dovesti u situaciju u kojoj sam vidio neke ljude.

Npr, mozda i najgori primjer - bratic je prije ohoho godina na nagradnoj igri dobio digitalni fotoaparat. Onda su jos uvijek spadali u uzasno skupe uredjaje. I tako, godinama je s tim aparatom i njegovim nasljednicima skupljao slike na isti HDD. Jedno jutro me zove sav izbezumljen i kaze "kod nas preko puta je udario grom i iz mog kucista se dimi...". Maticna, napajanje, disk i grafa su osli. Deseci tisuca slika su otisli u nepovrat.

Prije par dana me nazove kum i kaze kako mu je usb disk od 200 giga prestao raditi. Ja kazem "a jebo te on, odi u links i kupi si drugi". Kaze on "ali na njemu su mi sve slike". Pitam ja "pa jel samo na njemu?". Kaze on "pa jebote, gdje su tebi tvoje slike?". Pa kad vec pitas - "2 offline diska, NAS i OneDrive".

Da, to je overkill - ali zasto ne bih iskoristio diskove koji mi svakako nicemu ne sluze? I zasto ne bih spavao miran znajuci da SKORO da ne postoji sansa da ostanem bez svojih podataka?

Freak Show Inc.
8 godina

Jedino što mi je bitno su slike a one su na mobitelu, googlu, onedrive-u i PC-u... Tako da ja bez beda napravim format. Pa neće valjda sve odjednom prdnut!?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina

Ima u firmi jedan pametnjaković koji inace zna sve o svemu,pa tako i sve o racunalima.

Bas danas je bila aktivna tema o ovome ransomwareu,di smo svi govorili sta bi napravili...tada je dosao taj pametnjaković i doslovno nas pokopao svojim rjesenjem sta bi on napravio da pokupi ransomware!

Citiram njegove rijeći:

Aloooo budale,zar vi niste culi za sistem restore?

Niste?

Naravno da niste,jer imate piratske Windowse!

Sada mi je krivo sto forum nema emotikona koji lupa glavom o zid!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
28 0 hvala 0
22 mjeseca

Bitni projekti na 2 eksterna i na 2 interna HDD-a, redoviti backup.

Trebalo je jednom, 1 HDD krepal (gdje su bili windowsi) a na 1 eksternom sam kriptirao fajlove (jer sam ga cesto nosio okolo) - tad nisam znao da je vezano uz windows acc .

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Nista nije bitno, bitno je samo ono sto mu mi damo bitnost. I sam cu biti formatiran jednog dana :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina

Bas nista nebi ucinio ko ih jebe 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Friday kaže...
Colossus7 kaže...
Friday kaže...

A gle, vrlo sam pazljiv prema svojim backupima. Privatne stvari, projekti, zenine neke pizdarije...

Npr, mozda i najgori primjer - bratic je prije ohoho godina na nagradnoj igri dobio digitalni fotoaparat. Onda su jos uvijek spadali u uzasno skupe uredjaje. I tako, godinama je s tim aparatom i njegovim nasljednicima skupljao slike na isti HDD. Jedno jutro me zove sav izbezumljen i kaze "kod nas preko puta je udario grom i iz mog kucista se dimi...". Maticna, napajanje, disk i grafa su osli. Deseci tisuca slika su otisli u nepovrat.

Prije par dana me nazove kum i kaze kako mu je usb disk od 200 giga prestao raditi. Ja kazem "a jebo te on, odi u links i kupi si drugi". Kaze on "ali na njemu su mi sve slike". Pitam ja "pa jel samo na njemu?". Kaze on "pa jebote, gdje su tebi tvoje slike?". Pa kad vec pitas - "2 offline diska, NAS i OneDrive".

Da, to je overkill - ali zasto ne bih iskoristio diskove koji mi svakako nicemu ne sluze? I zasto ne bih spavao miran znajuci da SKORO da ne postoji sansa da ostanem bez svojih podataka?

Ma ja se šalio malo, gle čim si spomenuo NAS, znam da imaš sigurno i još nekih backupa sa strane. Ne bojim se ja za tvoj backup, ja također imam višestruke backupe, nema single point of failure, jednostavno si to nemogu priuštiti. 

A ekipi kojoj je masa podataka bitna tipa te slike itd, da se kliker u glavi nikad upalio nije, a šta ako..*ubaci scenarij* pa se sjetio da bi to ako ništa drugo moglo se bacit na neki DVD ili USB stick u najblažem slučaju. Ali ne.

Nikad neću zaboravit kad mi je frend dao laptop da ga sredim, pitao 3 puta kroz nekoliko sati taj dan prije nego sam počeo raditi na njemu, jel imaš šta da je potrebno sačuvat da ne kopam po kompu nego da roknem odmah format-reinstall, 3 puta odgovor ma nema ništa samo peri. Donio tigar kući laptop, drugi dan poziv, e a di su sve slike od djeteta, od rođenja do 6tog rođendana? E hefe brijem da su negdje kompresirane u nulama na disk sektoru,  odmah ispod operativnog sistema ono, jebote. Uspio sam mu vratit pol slika sa recovery softverom ali žena mu brijem do dan danas za to kljuca po čelu.

7 godina
Milka30 kaže...

Ima u firmi jedan pametnjaković koji inace zna sve o svemu,pa tako i sve o racunalima.

Bas danas je bila aktivna tema o ovome ransomwareu,di smo svi govorili sta bi napravili...tada je dosao taj pametnjaković i doslovno nas pokopao svojim rjesenjem sta bi on napravio da pokupi ransomware!

Citiram njegove rijeći:

Aloooo budale,zar vi niste culi za sistem restore?

Niste?

Naravno da niste,jer imate piratske Windowse!

Sada mi je krivo sto forum nema emotikona koji lupa glavom o zid!

Takve el bahatije bez pokrića ekipa u firmi izlječi sa jednim tretmanom ray liote svaki put kad otvori usta a priča o informatici :

7 godina
skank666 kaže...

Jedino što mi je bitno su slike a one su na mobitelu, googlu, onedrive-u i PC-u... Tako da ja bez beda napravim format. Pa neće valjda sve odjednom prdnut!?

Ako već odgovor pretvaraš u pitanje koje nije retoričko sigurno hoće 

5 godina

Projekti i dokumenti na nekoliko backupova.

Također i svi e-mailovi unutar zadnjih 12 godina.

U bilo kojem trenutku mogu osposobiti računalo unutar sat vremena i nastaviti s radom.

Slike preseljene na staromodni medij i čekaju lijepljenje u album.

Od snimljenih CD/DVD medija jedino Traxdata Gold uspio je doživjeti 20 godina bez vidljivih oštećenja.

0 0 hvala 0
7 godina

uh...

CD/DVD ne vjerujem, svakih 4-5 godina ide na presnimavanje...

izgubio sam svoj diplomski, a na faksu su me samo žalosno pogledali u smislu: gle idiota kaj misli da je naša arhiva javna prčija?

i tako nema...

ali inače svi vi koji imate klince u školi, dakle od osnovne, i ako imaju klinci ime.prezime@skole.hr lozinku...imate i Office 365 s 1 TB OneDrivea...

pa će valjda u tih 10-ak godina obrazovanja i nešto drugo smislit za pohranu, ali je 1 TB sasvim dosta

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 10:20 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca
Friday kaže...
Colossus7 kaže...
Friday kaže...

Zato ja nikad ne slikam neke bitne stvari... 

Imam amazon cloud drive jer se slika nakupilo vise od 200GB

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 8:49 (Santana).
8 godina

dopustio bih im dekriptiranje ako mi plate barem stotinjak bitcoina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Friday kaže...

zato jer su današnji mediji (autori) klasična oču internet generacija, jer tak se rade textovi za milu, .. ni na kraj pameti (ili malo dalje) im nije takva ideja-pitanje .. i odgovor.

a katastrofa je što je ovo ipak the BUG, ne mila.. i što se svi tome čude, fixu koji je tu od prapočetaka, jer sve se kvari, podaci se gube.. posotje samo oni podaci koji još nisu izgubljeni .. i backup.

dodao bi i podpitanje za policiju/nadležne.. institucije, nisu li mandatorni nešto poduzeti po prijavi, bilo što? Kad će više netko tako nešto potegnuti za institucije...

edit: :) .. nedorečeno, tj. kad će BUG, umjesto ovakve ankete, pokrenuti takva pitanja prema institucijama? Ili tko? mali Perica&Štefica? Nije li to dio ITa kojeg BUG može/mora pokriti?

edit2: :)) i upravo klasična-copy-paste vijest na radiju.. ali, eto, napokon.. sad se povezuje sj.koreja .. i 2014ta.. (naravno, koreja je dežurni krivac, nego napokon mediji čačkaju i godinu, koja je do sad bila prešućivana, umjesto da je udarna vijest...), naravno, spiker nema veze s tim, no ipak, postoji poneki novinar.. :) možda ima i tu neki?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 11:04 (ihush).
7 godina

Pitanje - moze li ovaj virus koji ubija ljude zakljucati vec zakljucan rar file?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine

Ja korisnike dijelim na dvije vrste:

oni koji imaji backup i oni koji još nisu imali havariju

US server keke013#2101
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 mjeseci
Silent horror1992 kaže...

Meni se to ne može dogoditi !!!

jel' i ti zivis u Bosni ?  ... zaobilazi nas i ovaj ransomware !

waaagh
8 godina

imam u pcu 2 tb prostora i svih 2 tb je napunjeno, al da mi ovi dodu s tim samo bi formatiro sve. to je 1 tb filmova otprilike i ostalo neka totalna sranja koja uopce ne koristim, ako je nesto jako bitno(neki dokument npr) to pohranim na neki od cloud servisa i bok.

stari ima oko 400 gb slika koje datiraju od 2002. negdje i backup ima na 2 mjesta uz glavni pc, a cijeli pc ima backupiran na jednom dodatnom disku koji ukljucuje samo kad radi novi backup. dodatne backupe ima i po raznim stickovima od 60-ak gb koji su sifrirani. posto radi u firmi iz koje podaci nikako nebi smjeli curit naucio se i privatne stvari backupat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
Definitivno bez pardona samo format i sve iz početka ... Moj frend je pobrao neku tu glupost koja kriptira...i izgubio 20 godina svog posla šta je radio..i pitao on mene kak ja to čuvam... Nisam ni razmišljao koliko backupova imam...ovako jedna radna kopija na usbu...sve sta je arhivne prirode back up na dvd(jednom godisnje) zatim na google drive i zlu na trebalo i na one drive..iako microsoft nes cesto gubi passworde. Sve što mi je iole bitno...bar 3-4 kopije na 3 različita medija/domene.

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice