Apple MacBook Air 13"

poruka: 141
|
čitano: 51.008
|
moderatori: Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Apple MacBook Air 13"".
11 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

Ostao sam ugodno iznenaden ovim uredajem mada preferiram nesto veci Notebook. Fenomenalna izrada i odlucno se snalazi s svim zadatcima koji mu se postave.  

e.......

1 0 hvala 0
9 godina
RE: Apple MacBook Air 13"

Ja sam kao i uvijek kod Applea ostao neugodno iznenadjen cijenom.Nadje se sigurno nesto bolje po ovoj cijeni,a ako ne onda uzmes 15" ili 17" laptop koji je svejedno jeftiniji od ovog.

11 godina
Apple MacBook Air 13"

Ne znam kome još treba CD/DVD, samo nepotrebno troši struju i prostor, postoji USB sa kojeg se može bootati, fixati, presnimiti... optika je za mene kao i floppy, useless.

Pohvalno što su se odlučili na SSD i dobru grafičku za te dimenzije. Fancy laptop, a da imam novaca priuštio bih si ga.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

u redu ali ... samo za probranu ekipu.

13,000 kn za nešto što će ti služiti uglavnom samo za surfanje netom ... mislim sigurno ima snage i za dosta složenije radnje, ali molim vas   ... raditi nešto zahtjevno na 11 ili 13 inchnom ekranu je ipak ... ubistvo.

:)
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
zoran123456 kaže...

13,000 kn za nešto što će ti služiti uglavnom samo za surfanje netom ... mislim sigurno ima snage i za dosta složenije radnje, ali molim vas   ... raditi nešto zahtjevno na 11 ili 13 inchnom ekranu je ipak ... ubistvo.

Nemora biti tako! Kod mene u firmi svi radimo na 13"Macbook-u. Doduse neki imaju dodatni LCD ali ja bez problema radim na 13". Nakon nekog vremena se naviknes.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 12:52 (Lion King).
10 godina
protjeran
Apple MacBook Air 13"

da vidimo...z 13k kuna....

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12518&catid=19

zgrabi,zagrize,sažvaće i ispljune Ejplića...{#}

7 3 hvala 0
10 godina
odjavljen

al onda nisi kul i ne gledaju te svi kad ga povedeš u šetnju van :) sve ima svoju cijenu

11 godina
linuxjuzer kaže...

Kad si vec krenuo raditi glupe usporedbe onda si mogao staviti i link na kuhano jaje, jerbo je usporediti jaje i macbook air isto, ako ne i sličnije nego ova tvoja usporedba...

Pozdraf...

Zed's dead baby, Zed's dead...
10 godina
protjeran
Sphynx kaže...
linuxjuzer kaže...

Kad si vec krenuo raditi glupe usporedbe onda si mogao staviti i link na kuhano jaje, jerbo je usporediti jaje i macbook air isto, ako ne i sličnije nego ova tvoja usporedba...

Pozdraf...

glup može biti jedino tvoj nedozreli komentar...usporediti HP-ovu zvijer od stroja i pomodni detalj,je u rangu usporedbe cijena,ali ti od svoj pomodne "osviještenosti" ne vidiš činjenice...{#}

10 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

Mi obični ljudi možemo ovo samo preko slika gledati.  {#}  Radio sam na MacBook Pro 15" i mogu reći da cijena opravdava taj luksuz.Bez zamaranja sa dodatnim stvarima,upališ,radiš,isključiš,time se vodi Apple,bez strepnje oko virusa,bez zajebancije sa drajverima..Krajnji je užitak raditi na ovome..

A da bi ovo obični ljudi kupili vjerujem da trebaju podići kredit.

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina

zbuzanic kaže...

Ne znam kome još treba CD/DVD, samo nepotrebno troši struju i prostor, postoji USB sa kojeg se može bootati, fixati, presnimiti... optika je za mene kao i floppy, useless.

Pohvalno što su se odlučili na SSD i dobru grafičku za te dimenzije. Fancy laptop, a da imam novaca priuštio bih si ga.

Ovo treba znat provalit...

Dakle nema vise igrica, nema vise slusanja muzike, gledanja filmova, itd itd :D

Lion King kaže...
zoran123456 kaže...

Nemora biti tako! Kod mene u firmi svi radimo na 13"Macbook-u. Doduse neki imaju dodatni LCD ali ja bez problema radim na 13". Nakon nekog vremena se naviknes.

a nakon godinu dana si kupis naocale sa dobrom dioprijom

potpis :D
11 godina
linuxjuzer kaže...

Normalno, kad je više nego duplo teži i deblji.

10 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

Mislim da cijena stvarno nije bitna ovde.

DUMP udruga mladih programera
Moj PC  
4 2 hvala 0
10 godina
Hacker-ri kaže...

zbuzanic kaže...

Ovo treba znat provalit...

Dakle nema vise igrica, nema vise slusanja muzike, gledanja filmova, itd itd :D

Lion King kaže...
zoran123456 kaže...

a nakon godinu dana si kupis naocale sa dobrom dioprijom

Glede CD/DVD ... Pa naravno da nema potrebe. Ako ces gledat BluRay, to imas uredjaj doma spojen na XX'' plasmu/lcd i gledas. Za sve ostalo imas streamove, apple TV, ... whatever. 

Ti "veliki" mediji su gotova stvar ... 

ptspclan.com | visit us ^^
10 godina

malo sam promatrao ovaj stroj u t-coma sve to stoji da je tanak,lagan ultraprijenosan ali je nepotreban za 90 % ljudi ovo je baš za točno određenu klijentelu  nekog modnog mačka,poslovnu ženu/muškarca ,putopisca i sl

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 18:04 (blackalbum).
11 godina
moderator
linuxjuzer kaže...

Koliko god se slažem da je ovaj HP višestruko snažniji od Aira, toliko treba reći da ovakva usporedba nema nikakvog smisla. Kao ni neke druge koje se povlače u ovom threadu, a kažu da se za cijenu Aira može dobiti supermoćni 17-inčni prijenosnik. Pa nitko živ ne pokušava osporiti da se za tu lovu može nabaviti snažniji stroj, no zaboravlja se na glavnu karakteristiku Aira - fascinantu masu i dimenzije. Što meni, kao korisniku 13,3-inčnog prijenosnika (nije Air :P), znači što mi neki model može dati bolje performanse, kad su mi njegove dimenzije i vrijeme autonomije neprihvatljivi? Sve se svodi na to da konkurencija: a) nema lakši i tanji 13,3-inčni prijenosnik, 2) nema prijenosnik s boljim vremenom autonomije, te D) nema prijenosnik s OS X-om (nekima bitno, nekima manje, ali to je činjenica). Otuda potječu naizgled gorde tvrdnje iz teksta, prema kojima je ovo možebitno najbolji ultraprijenosnik ikad.

A ove usporedbe prema kojima za istu lovu čovjek dobije gejmerski laptop... ne znam, to mi je kao da netko kaže da za cijenu gejmerskog laptopa dobije 8 puta jači desktop (karakiram, ali poanta je jasna) :)

Work is for people who suck at video games.
11 godina
linuxjuzer kaže...

Za svega 1k kn više, zgazi tu tvoju hrpicu plastike k'o od šale.

http://www.njuskalo.hr/odltimeri-vozila/gmc-cckw-353-stari-vojni-kamion-oglas-1149244

10 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

prodajem novi, zapakirani, nekorišteni macbook air od 13'' za 8900 kuna. Za sve dodatne informacije javite mi se na mail prodaja@infomark.hr

taj mail koristim za firmu, ali pošto ga stalno provjeravam možete mi se tamo javiti...

NAPOMENA: laptop je skroz nov, nije još niti raspakiran (mogu vam poslati i slike i video, štogod treba), dobio sam ga od jednog dobavljača na poklon za novu godinu, pošto već imam svoj i od firme još jedan, ovaj mi je skroz nepotreban, tako da ako ima kojih zainteresiranih javite se.

pozdrav

0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

Pred par dana kupio sam upravo ovaj uredjaj, ali nabrijaniju verziju koja se u HR ne moze kupiti (2,13 GHz proc i 4 gige RAM-a), ili ja nisam vidio da se moze kupiti. Inace koristim iMac doma, a trebao mi je jedan prijenosnik kada putujem da mogu imati racunalo sa sobom, i na kraju sam se odlucio za ovo cudo. 

Nemjerljivo u odnosu na bilo sto drugo na cemu sam radio, ovo je racunalo koje izvadis iz kutije i 2-3 minute kasnije pocnes raditi na njemu. Ultra brzo, bolestina na kvadrat. I da, skupo je racunalo, cak i za standard zemlje gdje sam ga kupio, a kamoli ga za nas standard. Ali ako imas ideje za sto ces ga koristiti, i za sto ti zapravo treba (i ne, nisam graficar, ne obradjujem zvuk/video i sl.), onda je tvoja stvar da li ces ga kupiti. Meni je trebalo racunalo koje kad upalim jednostavno mogu poceti raditi, racunalo na kojem ne moram posebno brinuti o odrzavanju, nego radim ono sto trebam raditi - i to je to. I da - da je lagano - zato i nisam kupovao Pro verziju nego Air model. I nisam dosad zazalio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
ulinsky kaže...

Bez zamaranja sa dodatnim stvarima,upališ,radiš,isključiš,time se vodi Apple,bez strepnje oko virusa,bez zajebancije sa drajverima..Krajnji je užitak raditi na ovome..

Ako su ti ovo argumenti za kupnju racunala (dakle hardvera) onda su poprilicno glupi.

shkval kaže...

Normalno, kad je više nego duplo teži i deblji.

Istina, ali je i par puta jaci.

Fearless kaže...

13000 kuna nije bitno? 

Davor kaže...
Koliko god se slažem da je ovaj HP višestruko snažniji od Aira, toliko treba reći da ovakva usporedba nema nikakvog smisla. Kao ni neke druge koje se povlače u ovom threadu, a kažu da se za cijenu Aira može dobiti supermoćni 17-inčni prijenosnik. Pa nitko živ ne pokušava osporiti da se za tu lovu može nabaviti snažniji stroj, no zaboravlja se na glavnu karakteristiku Aira - fascinantu masu i dimenzije. Što meni, kao korisniku 13,3-inčnog prijenosnika (nije Air :P), znači što mi neki model može dati bolje performanse, kad su mi njegove dimenzije i vrijeme autonomije neprihvatljivi? Sve se svodi na to da konkurencija: a) nema lakši i tanji 13,3-inčni prijenosnik, 2) nema prijenosnik s boljim vremenom autonomije, te D) nema prijenosnik s OS X-om (nekima bitno, nekima manje, ali to je činjenica). Otuda potječu naizgled gorde tvrdnje iz teksta, prema kojima je ovo možebitno najbolji ultraprijenosnik ikad.

A ove usporedbe prema kojima za istu lovu čovjek dobije gejmerski laptop... ne znam, to mi je kao da netko kaže da za cijenu gejmerskog laptopa dobije 8 puta jači desktop (karakiram, ali poanta je jasna) :)

Davore hoces reci da to sto je malen i lagan opravdava ovu bolesnu cijenu? O kolikoj razlici u gabaritima pricam, 5 - 10%? Pa Lenovo ima prijenosnike u ovoj kategoriji koji su slicni po karakteristikama a opet dodju i do 2x manje? Meni je ovih 13 000 kn za ultraprijenosnik jednostavno previse. Bilo bi previse i da zna pasticadu kuhat.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
9 godina
protjeran
tnakir kaže...

Fearless kaže...

13000 kuna nije bitno? 

- ta cijena je u hrv. zbog naših pohlepnih trgovaca. u SAD-u dođe 999$, mislim da bi se i u hrv masovno prodavao po ovoj cijeni, a pogotovo mac book pro da je za 1200$ ko u SAD-u, ja bih ga prvi kupio.

- iMac najjeftiniji dođe 1200$, a najskuplji 1999$, dok kod nas najjeftiniji dođe više od 2000$

zna li netko što se sve mora platiti kod uvoza osim carine i koliko bi iznosili svi troškovi za mac book pro?

10 godina
Ako imas koga da ti ga kupi i donese, super. Inace, moras platiti i PDV i carinu xD
ptspclan.com | visit us ^^
9 godina
zbuzanic kaže...

Potpisujem, šteta što nema općenito više laganih modela bez optičkih pogona, ne mislim tu na apple samo.

11 godina
tnakir kaže...

Davore hoces reci da to sto je malen i lagan opravdava ovu bolesnu cijenu? O kolikoj razlici u gabaritima pricam, 5 - 10%? Pa Lenovo ima prijenosnike u ovoj kategoriji koji su slicni po karakteristikama a opet dodju i do 2x manje? Meni je ovih 13 000 kn za ultraprijenosnik jednostavno previse. Bilo bi previse i da zna pasticadu kuhat.

Osobno bih išao na Thinkpad Edge, kvalitetom sigurno ne zaostaje, 3x je jeftiniji, makar vidim da baš i nema verzija s Intel procesorima. Tehnički jest slabiji od Aira ali 3x jeftiniji.

Mislim da je za surf i osnovne poslovne aplikacije i taj hardware dovoljan. Razika u ergonomiji i težini ne opravdava cijenu.

A i meni Thinkpad serija ima daleko najljepši dizajn.

Inače žena koja zna skuhat pravu pašticadu je marriage material.

RaNzO kaže...

- ta cijena je u hrv. zbog naših pohlepnih trgovaca. u SAD-u dođe 999$, mislim da bi se i u hrv masovno prodavao po ovoj cijeni, a pogotovo mac book pro da je za 1200$ ko u SAD-u, ja bih ga prvi kupio.

- iMac najjeftiniji dođe 1200$, a najskuplji 1999$, dok kod nas najjeftiniji dođe više od 2000$

zna li netko što se sve mora platiti kod uvoza osim carine i koliko bi iznosili svi troškovi za mac book pro?

Ovo mi je stavrno olakotna okolnost jer vjrojatno ću u žvotu na tjednoj bazi odlaziti u NY, ili će netko konačno prepoznati moj glumački talent pa se preselim u Holivud.

Čak i da mi ga netko donese ili ga sam kupim 1000$ je previše za igranje bez servisa i podrške koja je i za uređaje kupljene u HRV loš.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
10 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

Jasno da cijena nije bitna, kad zelis NAJBOLJE. 

Ono što nitko od vas nemoze nikako porec jest da je Air trenutacno NAJBOLJE šta mozete za kupiti u toj kategoriji. Koliko god vi QQali, Air nece postat losiji prijenosnik od toga, niti ce ikad neko crno smeće od Lenova koje košta 3x manje bit bolje od toga.

Postoji izreka: "Nisan dovoljno bogat da kupujen jeftino."  To svi vlasnici Maca razumiju, jer to je racunalo zbog kojeg zaboravis na cijenu. To sta mozes kupit 2 laptopa za cijenu Aira, NIKAD NIJE BILO U PITANJU, ali svejedno ni jedan od ta dva laptopa nece nikad bit kao Air.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
Apple MacBook Air 13"

Isprike na preblještavom postu.

Nego, eto molim kratki tekst zašto je Thinkpad smeće.

A ova izjava "nikad bit kao Air" je u najmanju ruku pretjerana.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2011 13:58 (wyks).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
Fearless kaže...

Jasno da cijena nije bitna, kad zelis NAJBOLJE. 

Ono što nitko od vas nemoze nikako porec jest da je Air trenutacno NAJBOLJE šta mozete za kupiti u toj kategoriji. Koliko god vi QQali, Air nece postat losiji prijenosnik od toga, niti ce ikad neko crno smeće od Lenova koje košta 3x manje bit bolje od toga.

Postoji izreka: "Nisan dovoljno bogat da kupujen jeftino."  To svi vlasnici Maca razumiju, jer to je racunalo zbog kojeg zaboravis na cijenu. To sta mozes kupit 2 laptopa za cijenu Aira, NIKAD NIJE BILO U PITANJU, ali svejedno ni jedan od ta dva laptopa nece nikad bit kao Air.

pa ponavljam još jednom, ovo se odnosi za ameriku, gdje je standard višestruko bolji nego u hr i gdje je cijena applea duplo i više manja, tj. dolazi na razinu malo iznad ostalih računala, ali vrijedi toliko. u hrv je prenapuhana cijena, tj. ta razlika u kvaliteti ne vrijedi razliku u cijeni. zato u hrv cijena nije bitna jer ga običan puk neće niti gledati, već oni koji ne gledaju cijenu, a u tom slučaju cijena nije bitna.

da je cijena kod nas ko u sad-u, ja bih sigurno kupio pokojeg maca. s druge strane, da imam love na bacanje, kupio bih ga i po našim cijenama, ali trenutno je mac u hrvatskoj neisplativ za većinu. pogotovo za po kući...

10 godina
neaktivan
wyks kaže...

Thinkpad smeće{#}{#}{#}{#}{#}

Nikad bit ko AIR{#}{#}{#}{#}{#}

Iskusan korisnik. Reported za neukus.

11 godina
RaNzO kaže...
tnakir kaže...

Fearless kaže...

13000 kuna nije bitno? 

Da su cijene kao u americi ja bih odmah uzeo jedan od Appleovih laptopa. Ali pretpostavljam da je i HP/Lenovo/Dell u USA jeftiniji nego tu.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
9 godina
neaktivan
Apple MacBook Air 13"

puno nameta treba platit, zato je najbolje nać nekog ko putuje u ameriku i užicat ga da ga prenese preko grane kao ''svog'' mada i tu može bit probleam ako se naiđe na prerevnosnog carinika.

ali macbook air rocks!!!

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice