BUG ONLINE FORUM - Antologijski komentari

poruka: 8
|
čitano: 8.958
|
moderatori: Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "BUG ONLINE FORUM - Antologijski komentari".
11 godina

Domagoj, još jednom hvala i ovdje. tko bi rekao da je to zapravo toliko elegantno jednostavno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 2
10 godina

- mada je točno, komplicirano. Postoji daleko jednostavnija metoda dokazivanja kvadrata. Kvadrat je zapravo zajednički sili/tj gibanju.

- skraćeno (jer uz 1domagoj1-ev poduži textić, malo tko bi preživio i moj..), kotač=krug (vlak i poznato svima lupanje tu-dum, tu-dum.. dok se kreće po pruzi). Upravo kvadrat 'lupa'. (poneki stariji pripadnik Šuvarske naobrazbe, možda zna to objašnjenje, ako ima živućih i ako je imao profesora sa smislom za matematički humor..). Dedukcijom vrlo jednostavno dolazimo do tog kvadrata kao uzročnika buke, istovremeno vidimo ga i u ovoj formuli. Taj mali ², je bitan. r²¶ itd.

(za objašnjenje je potrebna školska ploča i kreda, krug na ravnini/pravcu, kvadrat (kockasti) bi logički lupao da ga kotrljamo.. krug ne, ali i dalje lupa ² (kvadrat)...)

Taj dokaz je vrlo kratak, KISSovski, logičan... uz naravno što je običan trik. Ali bi ga razumio (i još važnije, povjerovao) i npr običan Saborski zastupnik klase Kerum, dok 1domagod1-evo objašnjenje mogu isčitati samo matematičari klase Ramanujan i viši, ni tad nisu sigurni preko 99%..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用

6 0 hvala 1
11 godina
neaktivan

Daj, ne vjerujem da su bugovci to odlucili objavit, hvala lijepa. Sad mi je zao sto nisam pisao sa č i ć, jer je tipkovnica na EN zbog programiranja.

A dobro, onda se moram ovom prilikom zahvaliti prof. dr. sc. Dubravku Horvatu jer da nije bilo njega, njegovih predavanja, njegovih zadaca, njegove knjige i mojih biljezaka na temelju svega toga ne bi bilo niti tog teksta.

P.S. Nema na cemu, Ajar.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!

36 0 hvala 27
9 godina

Da čovjek ne povjeruje da se to može natipkati na računalu s Linuxom.

Svaka čast Domagoj.

@ihush: očekuj tužbu od Pervana u najskorije vrijeme.

Stručnjak za odmaganje...

16 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
Re: BUG ONLINE FORUM - Antologijski komentari
mario.L_hr kaže...

Da čovjek ne povjeruje da se to može natipkati na računalu s Linuxom.

Svaka čast Domagoj.

@ihush: očekuj tužbu od Pervana u najskorije vrijeme.

Bolje nego na računalu sa Windowsom. :P

Inače,svaka čast domagoju.Pročitao sam cijelit tekst.Fascinantno.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 23:17 (g12356).
10 godina

Kolega, dajte index!

morrisoN

6 0 hvala 0
8 godina

Meni je isto fascinantno jer ne kužim jedan Q iz ovijeh matemat žvrljotina

ali moram se pohvaliti da sam prepoznao skoro sva slova i dva put uspješno pročitao cijeli text.

Svidio mi se humor :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Tek sad vidim ovo iako sam originalni post pročitao u vrijeme kad je nastao.

Definitivno jedan od najboljih postova otkako je interneta i ovog relativnog vremena .

Na BOL-u ga nitko nikada nadmašiti neće, to je sigurno...

Freak Show Inc.
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice