HTC Desire

poruka: 10.533
|
čitano: 1.189.684
|
moderatori: Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "HTC Desire".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: HTC Desire
4 godine
Re: HTC Desire
mirza64 kaže...

moze ss kako imas postavljen ovaj add free

Ja ga samo instaliram, pokrenem, odaberem boot normaly i kliknem Download & Install Hosts, a drugo niš ne namještam.

5 godina
HTC Desire

zanimljivo na Runnyu mob se gasi točno na 1% a na oxygenu na 13%,zanimljivo.

BF3 FlamingKing
5 godina

Vjerojatno se gasi na istom postotku, samo što ti Runnymede ROM uračunava to da ugasi prije nego se draina baterija radi oštećenja koje nastaje drainanjem

~
4 godine
HTC Desire

Evo, baš instalirao Stable verziju Runnymede ROM-a i odlično novi sense vrti na Desireu. Odličan ROM. Tko voli Sense, nek proba. Oni Weather  i "3D" widgeti su predobri.

5 godina

A ako ikoga ovdje zanima, uskoro dolazi podrška za INT2SD!

~
5 godina
jurica_m kaže...

Evo, baš instalirao Stable verziju Runnymede ROM-a i odlično novi sense vrti na Desireu. Odličan ROM. Tko voli Sense, nek proba. Oni Weather  i "3D" widgeti su predobri.

što reć da si ti nazad

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
4 godine
Mitsuoka kaže...

što reć da si ti nazad

A evo, slučajem okolnosti vratio sam se na stari dobri Desire.

5 godina
jurica_m kaže...
Mitsuoka kaže...

što reć da si ti nazad

A evo, slučajem okolnosti vratio sam se na stari dobri Desire.

Jel se Nexus pokvarija ili si ga proda?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
2 godine
Proz0r kaže...

A ako ikoga ovdje zanima, uskoro dolazi podrška za INT2SD!

Na Runnyju?

Ova metoda mi se čini najbolja do sada :)

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
5 godina
Unix kaže...

Na Runnyju?

Ova metoda mi se čini najbolja do sada :)

Na Runnyju! Hvala :)

~
4 godine
HTC Desire

Prozor, kaj znači ta skripta? To se samo fleša i dobi se na prostoru ili? Hvala. Inače, jučer instalirao Runnymede sa cm7r2 hbootom i radi odlično, i sa tim hbootom imam oko 600 MB interne memorije. Što znači da će tvoja skripta povećati internu memoriju?

5 godina

Ne. To je modifikacija za ROM-ove koju je potrebno ručno primijeniti, mora se modificirati boot.img ROM-a i zato se ne može napraviti .zip koji radi na svim ili skoro svim ROM-ovima. S druge strane, INT2SD daje veću brzinu od drugih metoda baš iz tog razloga. Kod ostalih metoda, procesor prvo čita internu memoriju i kada nađe link na karticu, onda vrši na kartici sve što treba (čitanje i pisanje). INT2SD ovo preskače i procesor direktno čita i piše na karticu umjesto da uopće provjerava internu memoriju. To bi izgledalo ovako:

Ostale metode: CPU → interna memorija (pronalazi link) → kartica

INT2SD: CPU ↔ kartica

U mojoj temi postoje linkovi za skidanje ROM-ova koji imaju INT2SD ugrađen, a i sve je puno bolje objašnjeno, pa da ne duljim:

Sense tema

AOSP tema

~
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 20:37 (Proz0r).
4 godine
Proz0r kaže...
...

U mojoj temi postoje linkovi za skidanje ROM-ova koji imaju INT2SD ugrađen, a i sve je puno bolje objašnjeno, pa da ne duljim:

Sense tema

AOSP tema

Jel bude i za MIUI rom pošto je i on dosta "popularan"? Recimo od D2EXT X-PART verzije napravit?

5 godina

Da, trenutno radim na Runnymedeu, zatim je na redu ICS i onda MIUI-XJ. Runnymede je dosta velik pothvat radi Arome (touch installer) s kojom se prvi put susrećem, a volio bih ubaciti INT2SD kao opciju za vrijeme instalacije umjesto kao odvojenu verziju ROM-a, ako taj installer već postoji. ICS ga također koristi, no to će mi onda biti drugi susret s Aromom, znači da će ići brže, ima i puno manje modova, nema Sense i tako, tako da se nadam da ću njega riješiti dosta brzo, a MIUI-XJ ne bi uopće trebao biti problem budući da je AOSP (uvijek je lakše s AOSP-om :) ), nema Arome itd. Nadam se da će Runnymede biti gotov unutar idućih nekoliko dana, a onda sve ide puno brže :)

~
4 godine
HTC Desire

Je, ova instalacija putem Arome je predobro napravljena na Runnymedeu, odabareš koju skriptu želiš, koje aplikacije za instalaciju i još hrpu toga. Uglavnom, svaka pohvala na tvom radu. Naravno, kad će biti gotovo za Runnymede, javi ovdje. {#} Laku noć

Evo i par slika Runnymede-a:

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2012 12:04 (jurica_m).
4 godine
HTC Desire

Pozdrav. Upravo stavio novi Sense ROM na cm7r2 hboot i izabrao app2sd. Imam jedno pitanje. Naime, kad odem pod Settings pa pod Memoriju, piše mi da mi je ostalo još 269 MB slobodno. Kad otvorim Titanium Backup, piše mi pod SD Card (a2sd) 553 MB slobodno. Ne razumijem baš taj app2sd. Koja ja caka toga? Ak mi netko može objasniti hoće li taj prostor biti dovoljan za popriličan broj aplikacija koje koristim i koje mislim instalirati. Hvala

Slike su ispod

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 16:33 (jurica_m).
3 godine
jurica_m kaže...

Pozdrav. Upravo stavio novi Sense ROM na cm7r2 hboot i izabrao app2sd. Imam jedno pitanje. Naime, kad odem pod Settings pa pod Memoriju, piše mi da mi je ostalo još 269 MB slobodno. Kad otvorim Titanium Backup, piše mi pod SD Card (a2sd) 553 MB slobodno. Ne razumijem baš taj app2sd. Koja ja caka toga? Ak mi netko može objasniti hoće li taj prostor biti dovoljan za popriličan broj aplikacija koje koristim i koje mislim instalirati. Hvala

Slike su ispod

Jedno ti je interna memorija uređaja (269mb), a drugo ti je particija na mem kartici (553mb). App2SD ti funkcionira tako da dio instalirava na internu, dio na tu particiju. Ako se jedno od tog dvoje zapuni, više nećeš moći instaliravati ma koliko god slobodnog mjesta ostalo na onom drugom. Zato je Data2SD ili Data2ext (kakogod) bolje rješenje za instaloholičare (koji puno toga instaliravaju).

A dal će tebi ovo biti dosta, teško je reći... instaliravaj pa ćeš vidjeti.

3 godine
neaktivan
HTC Desire

Pozdrav!

Može li mi netko reci kako da stvorim novi folder za slike u koji bi stavljao samo određene slike.Jel mogu to napraviti u galeriji ili quickpick ili trebam neki drugi program?Hvala{#}

4 godine
zgubidan45 kaže...

Pozdrav!

Može li mi netko reci kako da stvorim novi folder za slike u koji bi stavljao samo određene slike.Jel mogu to napraviti u galeriji ili quickpick ili trebam neki drugi program?Hvala{#}

Spojiš mob sa kompom, na sd kartici napraviš folder i tu iskopiraš slike koje hoćeš. A kasnije ih preko moba prebacuješ u foldere i to sa nekim File menagerom, npr. EStrong file explorer.

4 godine
HTC Desire

Ljudi, probajte ovaj ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526831 . Kažu da je bolji od Runnymedea. Radi odlično.

Beats Audio na svim Android uređajima: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1525226 . Sve radi, još uvijek se razvija. Hvala yageru s cafe-mobile-a na ovoj vijesti

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 9:24 (jurica_m).
4 godine
HTC Desire

pitanjce: zasto mi se odjednom smanjila brzina prijenosa podataka na sd karticu 8prilikom spajanja na komp) ide po pola megabajta u sekundi. prije je bilo oko 5. citanje je normalno...

5 godina
Idealist kaže...

pitanjce: zasto mi se odjednom smanjila brzina prijenosa podataka na sd karticu 8prilikom spajanja na komp) ide po pola megabajta u sekundi. prije je bilo oko 5. citanje je normalno...

Ako je ROM sa bazom CM-a, to ti je do toga. Očigledno imaju još uvijek problema oko toga

6 godina
HTC Desire

Privremeno se vratih na gingervillain. 

Nikako bateriju potrošit...

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
4 godine
redrum781 kaže...

Privremeno se vratih na gingervillain.

Nikako bateriju potrošit...

Na kojem si ROM-u bio?

6 godina
Trošio sam icsove. Onda sam se pravil pametan i zeznul instalaciju, a nandroid mi se nikak nije htel butat pa sam na brzinu stavil starog dobrog richarda tripa rom. Ma lik je genijalac, al nema ga u zadnje vrijeme...
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
5 godina

Kupio je GS2 ili tako nešto

~
4 godine
HTC Desire

Ja sam trenutno na Runny ROM-u. Isprobaval sam ovih danu hrpu ROM-ova među kojima je bio i ovaj ICS-ov od Sandvolda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1355660), ali nije to još ispeglano. Sigurno bolje radi sa Nova launcherom kojeg su fenomenalno napravili, ali nije to to. Ima li GingerVillain na XDA? Je li to Nexusov port ili?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 19:21 (jurica_m).
6 godina
Ksss jura, pa to je rom od pocetaka gingerbreada.
Prije toga richard trip je radio defrost (2.2). Oba roma genijalna i naravno na xda.
6 godina

@prozor Ma znam, al čini mi se da nije više tolko aktivan, nažalost

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 20:20 (redrum781).
4 godine
HTC Desire

Pošto nas ima dosta koji imamo na svojem HTC Desireu MIUI (XJ) ROM, evo par uputa kako ubrzati telefon, dakle bez laga i poboljšati fluidnost.

Dakako, preporučujem najprije da flešnite na svoj Desire novi touch Recovery, dakle izašao je za Božić Recovery na dodir. Nije pod obavezno, već tko voli, nek izvoli. Mogu reći da radi odlično, ima hrpu opcija. Da ne duljim, ovdje je link: https://play.google.com/store/apps/details?id=ext.recovery.control&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV4dC5yZWNvdmVyeS5jb250cm9sIl0 , a za "free" verziju se snađite znate već gdje. :-) Uglavnom, ono što ova aplikacija kao najosnovnije zahtijeva je root i s-off. Instalirajte ju, otvorite i unutar nje ima opcija za instaliranje novog Recoveryja: Online install/upgrade. Izaberite ovu opciju i ostalo će sama aplikacija napraviti. Čas posla.

Nakon instalacije, uđite u Recovery i napravite full wipe (data, cache, dalvik, dalvik/cache i na kraju reset battery stats po želji). Nakon toga odaberite MIUI ROM i flešnite ga. Odmah po instalaciji ROM-a, preporučam kernel koji je napravio prijatelj 1982Strand sa XDA-a foruma. Link za download je ovdje: http://htcfanboys.com/download/1982Strand/?action=view&file=1516 . Dakle, odmah po instalaciji ROM-a, flešnite kernel i tek onda napravite restart svojeg Desirea.

Potom za veću fluidnost samog sustava, brzine otvaranja aplikacija, što i sama skripta govori, preporučujem tzv. Supercharger script, a stranica za link je ovdje: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18703418&postcount=5021 . Link za skriptu je skroz zadnji, pri dnu stranice, točnije V6_Supercharger_for_Android_Update9_RC6.9.sh.pdf . Skriptu preuzimate tako da kliknete desnom tipkom miša na nju Save as. Vidite da je ona u pdf formatu pa ju je prije upotrebe potrebno preimenovati u txt datoteku. Najlakše vam je da otvorite Internet Explorer i otiđite na link za skriptu i desnom tipkom miša kliknite na Save target as ... i tu odaberite gdje želite da vam se skripta spremi i prije nego ju spremite možete ju preimenovati u recimo V6script.sh.txt . Dakle, bitno je da je datoteka u txt formatu. Potom skriptu prebacite na memorijsku karticu i otiđite na Market i skinite aplikaciju pod nazivom Script Menager: https://play.google.com/store/apps/details?id=os.tools.scriptmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9zLnRvb2xzLnNjcmlwdG1hbmFnZXIiXQ.. .

Kada ste instalirali aplikaciju, prije nego ju otvorite obavezno uključite Super User, dakle da joj omogućavate root pristup. Zatim otvorite aplikaciju i ovdje pronađite skriptu koju ste spremili na karticu. Tapnite na nju i otvorite ju. Obavezno zatim tapnite na SU koji vam pozeleni i po tome ćete znati da vam je uključen. Tapnite na Run i dalje slijedite upute na ekranu. Doći ćete do odabira brzine skrulanja i izaberete FASTEST SCROLL SPEED, zatim za SUPERCHARGING odaberite BUILD.PROP, YES za INTEGRATE / INIT.RC u SYSTEM. Dalje slijedite upute i ostalo odaberite što želite i na kraju će vas pitati za WIPE DALVIK i RESTART i odaberite YES. Po restartu to je to.

I na kraju, za MIUI ROM postoje i tzv. Extended Settings. Link je ovdje: http://miuiandroid.com/community/threads/mod-extended-settings-menu-options.7738/ . Odite prema dolje i kliknite na Latest version pa na Extended Settings pa na verziju broj 2.3.2 i izaberite Signed_NoOverscroll.v1.zip i plus još skinite odmah iznad toga apk pod imenom MIUIsettings.apk. Zatim stavite skinuti zip folder na karticu i flešajte ga kroz Recovery bez ikakvog wipe-a. Po flešanju instalirajte ovaj apk s kojim se dalje igrajte. Ove postavke (zip fajl + apk) daju vam, primjerice, pomak sata na sredinu u status baru, zatim pomicanje ikona baterije i signala u status baru prema lijevo, možete i izabrati boju sata i još puno toga. Osim toga, kada dođete u Launcher ovdje imate i za izabrati opciju da vam se wallpaper ne miče prilikom prolaska između vaših screenova (ekrana). Ja vam preporučujem, recimo, tu opciju i dolje ispod da izaberete Classic (No overshoot). To je, dakako, moja preporuka, a vi se igrajte kako vam volja.Uglavnom, ovo se skine i fleša bez ikakvog wipe-anja kroz Recovery, znači samo flešanje.

Uglavnom, s ovim kernelom i skriptom moj Desire leti. A za hrpu tema i svega ostaloga kaj ide uz MIUI, ovdje je pravo mjesto za to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=990233

Ukoliko imate problema s kalibracijom baterije, ovdje postoji korisni vodič:  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=755903

Probajte i vidite. Sretno

P.S. Za namiještanje Supercharger skripte, ovo su najbolje postavke:

Is Home is Locked in memory? NO

Scrolling Speed Options ... 1 (fast)

Do you want to use Build.prop ... I want Build.prop ENTER

Integrate /init.rc into system YES

Disable awesome V6 Animation NO

SuperCharger Level 10

Apply SuperMinFree Calculator Settings YES

Do you want to SuperClean & Restart now YES

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 19:05 (jurica_m).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: HTC Desire
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice