Kako zaposliti IT stručnjake?

poruka: 87
|
čitano: 15.360
|
moderatori: Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Kako zaposliti IT stručnjake?".
9 godina

Pravi se našli filozofirat o nedostatku IT-evaca, APIS-IT za koji već i vrapci na granama znaju da su EsDePeova prčija, u kojoj se uhljebljuju EsDePeofci koji su preglupi/preleni da bi išta sami naučili pa odu u Osijek i tam kupe diplomu ekonomije i onda su u APIS-u nejmput informatičari! Fuj, prokleti Apsurdistan. 
Treba da svi odj***mo iz ove vukoje***e od države!

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
22 0 hvala 1
11 godina

Zašto ne bježati van? Ovdje je ovako:

a) ne cjeni me se i kad ide ugovor kraju redovito se izmišlja topla voda da bi me se uvjerilo kako sam loš radnik, loša osoba te ću jednog dana biti loš otac svojoj djeci dok će me žena varati budući da ću joj biti i loš suprug;
plaća ostala ista (koja je usput rečeno smješna i manja od spomenutih prosjeka)

b) obećava se ulaganje i certificiranje, a od toga ništa osim praznih riječi

c) moram pokrivati spektar više osoba (administracija, baze, osnove programiranja i vođenje projekata)

d) posla van Zagreba ni za lijek

e) umjesto da se uzme još ljudi, tovari nam se na leđa kao magarcima uz citat "ako ne možeš, naći ćemo nekog tko može"

d) direktno svojim rukama donesem cca milju kuna gazdama, dobijem veliko hvala. Od zadnjeg projekta sam dobio 1/4 neto plaće bonusa uz tapšanje "bravo". Slabo je to dok se ovaj doveze u novom autu (kategorija 100 000 eura).

Siguran sam da ima boljih poslodavaca, no ima i gorih i svašta sam čuo od uglavnom utučenih kolega u IT sektoru. Naravno da treba bježati, pogotovo sad kad su nam granice otvorene. Pustiti sentimentalnost po strani. Nije sve u novcu, ali da ja u 26. godini s 5 godina faxa ne mogu zarađivati dovoljno za socijalni stan/autić/režije onda je to alarm (i to samo za sebe, zamislite još obitelj na to!! ). 

Laptop je tu, čekam još par mjeseci do godine dana da dobijem još malo iskustva, a onda rasprodaja imovine i čao u Njemačku/Švedsku/Irsku

P.S. Ne pitajte koja firma jer sam potpisao sve moguće ugovore o tajnosti.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 21:47 (Lovac).
Moj PC  
35 0 hvala 1
6 godina
Re: Kako zaposliti IT stručnjake?
Lovac kaže...

zarađivati dovoljno za socijalni stan/autić/režije onda je to alarm (i to samo za sebe, zamislite još obitelj na to!! ). 

mislim da to baš niti vani nećeš tako lako ostvariti - mislim, stančić, autić i režije nigdje nisu jeftini, pogotovo za nekog sa 26 godina koji još uvijek prima početničku plaću, osim ako nije neki vunderkind

11 godina
picajzla0707 kaže...

mislim da to baš niti vani nećeš tako lako ostvariti - mislim, stančić, autić i režije nigdje nisu jeftini, pogotovo za nekog sa 26 godina koji još uvijek prima početničku plaću, osim ako nije neki vunderkind

Stan soma i nešto+režije, a pod autić mislim tipa 8 godina stara corsa npr.; servis i gorivo. Nigdje ne cvjetaju ruže, al svi poznanici vani se ne vraćaju jer za taj rad barem imaju što pokazati i neusporedivo više ih se cijeni kao ljudska bića. Ovo s godinama jasno, tu ću skupiti još iskustva iako je jadno da za to što radim (sad skoro 2 godine) dobivam nešto manju plaću od mog starog koji je radnik u pogonu i sam nema neku plaću.

Problem je i naš mentalitet "Kuda ćeš, pa tu je dobro, plaća ne kasni i možeš kolko tolko godišnji koristiti" - to su "plusevi"! Pa to je socijalni minimum samo što je ovdje to ono, jeh, pa što bi ti htio. Zato nam i je tako kako je. Prosvjed sindikata/protiv vlade/nešto sl. - dođe 100 ljudi. Papa u HR - pola države.
No kruške i jabuke, kasno je, a ja sam razočaran i ovaj tekst me samo sjetio neke stvari. Nadam se da ovim s papom nisam nikog povrijedio 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
10 godina
picajzla0707 kaže...
Lovac kaže...

zarađivati dovoljno za socijalni stan/autić/režije onda je to alarm (i to samo za sebe, zamislite još obitelj na to!! ). 

- može bez problema.. jedini uvjet je da dobije posao (neće ga dobiti na lijepe oči.. nego ako je potreban, ako zna i želi raditi), tad bez problema ima za pristojan život, naravno režije su dvostruke, svejedno isplativo i nema 'divljanja' pogotovo nesigurnosti kao kod nas. (jedino što je premlad za opisano iskustvo s poslodavcem.. vjerojatno brzo uči).

btw, u temi i statistikama kao i odgovorima 'managera' se ne precizira bruto-neto, to je dovoljno da se statistika nategne po želji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan

@Lovac, koliko dugo si u toj firmi? 

http://www.winblogs.net
11 godina

Vidi koliko dugo ovi slažu e-gradani.hr i koliko su milijardi potrošili i kolika je korist od toga svega. To sve govori. Hrvatska.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina

Normalno kad je u našim školama važno naučiti po 200 riječi iz latinskog, sve deklinacije i ostala sr*nja mrtvog jezika, isto tako iz hrvatskog pročitati sva djela osim onih na standardnom hrvatskom jeziku. S druge strane ljudi ne znaju podijeliti 2 decimalna broja, a kamo još neke druge stvari.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina

Problem ja zapravo dosta slojevit a krivica je djelomično na svima.

Sustav obrazovanja - katastrofa, zastarjelo, neprilagođeno tržišnim potrebama

Poslodavci - uglavnom traže previše ili ni sami ne znaju šta traže (od kandidata se očekuje da zna raditi u C++, C#, Javi, Objective C, Cobol, Fortran, PHP, Lisp, MS SQL, Oracle, MongoDB, a prednost će imati kandidati koji imaju iskustva sa kardiovaslukarnom kirurgijom, cijepanjem atoma i naivnim slikarstvom)

Posloprimci - uglavnom inertni, u startu bi htjeli raditi za milijune (odmah sa faksa za 12.000 ako može), teško se odlučuju na promjenu poslodavca

Freak Show Inc.
Moj PC  
20 0 hvala 2
6 godina
Lovac kaže...

Stan soma i nešto+režije, a pod autić mislim tipa 8 godina stara corsa npr.; servis i gorivo.

ma oprosti ti meni, mislio sam da govoriš o KUPNJI stančića i NOVOM autu, jer ima i takvih koji misle da sa 20 i kusur godina netko vani s prosječnom plaćom to može zaraditi bez problema

meni je kolegica na bivšem poslu sa 20 godina kupila novi auto na kredu, plaćala uredno ratu s pola plaće, živjela kod roditelja i još bi joj love ostalo - nakon godinu dana firma je otišla u kujac, plaće su počele kasniti i to po nekoliko mjeseci i ona se našla u govnima, teško dati otkaz jer tu i tamo nešto kapne, a rate treba plaćati, pitanje je kad će naći novi posao, itd...

ja sam dao petama vjetra čim je počelo sranje i otišao u drugu firmu, a sa 40+ godina nikad u životu nisam imao novi auto niti mi treba, dobra mi je i stara toyota

stari, samo bježi van ako misliš da je bolje - vratiti se uvijek možeš, ako ništa drugo ko stari prdonja s debelom mirovinom

6 godina
Friday kaže...

Poslodavci - uglavnom traže previše ili ni sami ne znaju šta traže (od kandidata se očekuje da zna raditi u C++, C#, Javi, Objective C, Cobol, Fortran, PHP, Lisp, MS SQL, Oracle, MongoDB, a prednost će imati kandidati koji imaju iskustva sa kardiovaslukarnom kirurgijom, cijepanjem atoma i naivnim slikarstvom)

Posloprimci - uglavnom inertni, u startu bi htjeli raditi za milijune (odmah sa faksa za 12.000 ako može), teško se odlučuju na promjenu poslodavca

Podsjetio si me na oglas koji sam vidio od ericsona. Doslovno su tražili od web programiranja do C/C++ + administracija, baze, servisiranje i još jedno 5-6 raznih vještina.

Posloprimci, da, neki očekuju previše, većina njih se skrasi sa onim ispod minimuma. Promjena poslodavca je tabu, jer dobro su izdresirali ovaj narod. "Ej imaš posao, dobivaš plaću, jesi lud da daješ otkaz" ... To što je plaća na razini čistačice i radiš 12 sati na dan, nema veze, glavno je da imaš posao. I tako su socijalisti i ex komunisti, današnji veliki kapitalisti, izdresirali ovaj narod da bude pokoran i da bude sretan sa onim što ima.

Samomrzeći hrvat
6 godina
neaktivan

Na kraju oni zapravo sve priznaju. Ljudi bez iskustva ne postavljaju neke uvjete, ali kad steknu iskustvo i očekuju nešto više oni to nisu spremni pratiti. Nije istina da nema ljudi. Nema ljudi koji nešto znaju i spremni su raditi za male pare.

6 0 hvala 0
8 godina

To sto se u tekstu navodi da za senior poziciju treba od 1 do 3 mjeseca da se popuni je prilicno dobro vrijeme.

Prema mom iskustvu je potrebno od 2 do 5 mjeseci.

0 0 hvala 0
11 godina
MMX kaže...

To sto se u tekstu navodi da za senior poziciju treba od 1 do 3 mjeseca da se popuni je prilicno dobro vrijeme.

Prema mom iskustvu je potrebno od 2 do 5 mjeseci.

I više, rekao bih...

Freak Show Inc.
11 godina

problem je u rvackoj očito u tome što ta obijesna informatičarska gamad (i ne samo oni!) želi primjerenu i redovnu plaću za svoje radno vrijeme i učinak, uz poštivanje ljudskog i stručnog digniteta, a "gazde" bi da im rade 37 sati dnevno besplatno za njihov profit i još im se klanjaju tijekom eventualne trominutne stanke. dragi poslodavci i poslodavateljice: blow me! bigtime! neprekidno serete da je "kriza" i nema se za plaće a onda s djecom otputujete na dva tjedna u pariz u novom mercedesu terencu (da stane sve što pokupujete tamo) i stalno kenjate da vam država ne da živjeti. žgadijo kapitalinjarska. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 1
11 godina
Lovac kaže...

d) direktno svojim rukama donesem cca milju kuna gazdama, dobijem veliko hvala. Od zadnjeg projekta sam dobio 1/4 neto plaće bonusa uz tapšanje "bravo". Slabo je to dok se ovaj doveze u novom autu (kategorija 100 000 eura).

Moj savjet ti je da osnuješ svoju firmu, zaposloš svoje ljude, uspostaviš svoje standarde ponašanja, nađeš polsa i onda odlucis kako god ti hoces tko ce imati koliko i kada. Ovakve promašene izjave pricaju samo oni koji nikada nisu imali svoju firmu ili oni koji nemaju pojma što znaci imati svoju firmu, pogotovo u Hrvatskoj. 

Meni se nekad cini da bi zivot bio puno lakši da se brinem da samo trebam doc na posao, a to odakle posao i placa dolazi da me baš briga. Razlog zašto se ne vozaš u autu od 100,000€ (što mi je apsolutna idiotarija da imam ne znam koliko novaca) je taj da nemaš muda, volje, zelje, znanja, ideje da osnuješ vlastiti posao. Dakle ako hoces više ne radiš prijatelju za placu nego radiš za sebe 24/7 jer kada si privatnik nikad nisi "van radnog vremena".

Poslodavac koji ne prepoznaje da su iznadprosjecne plače u branši garancija pronalaska dobrih radnika, veci godišnji od zakonskog roka dodatni bonusi i stimulacije kao i pravedno radno vrijeme gdje se svaki sat iznad placa dodatno su idioti koji nece daleko dogurati pogotovo ne u visokokonkurentnim djelatnostima i mongi ne žive dugo na poslovnoj sceni. Problem je što je vecina uspješnih poslodavaca u Hrvatskoj povezana s politikom i radom za drzavu. TAkvi ne placaju radnike dovoljno, dobijaju namještene poslove i zivo im se je*e jer ni nemaju pojma šta znaci konkurencija i trzisna borba. Mi koji ne radimo za drzavu pišamo krv ali je*es mi sve ako bi ikad lizo dupe nekom lokalnom moronu iz politicke sredisnjice jadnih nam stranaka da se uguzim u neki posao. 

Poanta je iduca, svi vi mozete biti poslodavci pa imati na izbor ocete biti šupci ili pošteni ljudi. Najlakše je kukat i psovat "bandu kapitalisticku", a prstom ne mrdnut da se sam izboriš za sebe. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 11:08 (mislav_01).
8 godina

Frimu, koliko vidim mozes otvorit i za 10 kn. Za zatvoriti treba malo vise.

Bez pocetnog kapitala, za pokrivanje troskova prvih 6 mjeseci, rizik od ispadanja sa trzista je poprilicno visok.

1 1 hvala 0
11 godina

IT moze dobit vani posao bez beda i opce ne kuzim kaj jos radite u RH.
RH tone u bankrot i kroz par godina bude drzava propala a krah mirovinskog sustava je neizbjezan!
Jednog dana kad se sve raspadne i kuna devalvira onda budete radili za 500 eura a ne 1000 ko danas a ovi koji su vani docekali mirovinu budu imali vece mirovine nego vi place.

Bjezite i spasavajte se dok nije kasno. Vrijeme leti i nitko ne razmislja o penziji kad je mlad.

Ko zna njemacki ima Austriju na sat voznje od ZG, ko ne zna njemacki ima UK na dva sata od ZG avionom.

Nema razloga zasto bi ostali u RH. Prijatelji i familija? Prijatelji ostaju prijatelji ako su pravi prijatelji a familiju ko jebe :) salim se ali kraj Skype i mogucnosti svaki vikend ili mjesec biti u RH nema razloga zasto ostat.

Kad osnujete obitelji onda budu vam zena, muz i dijeca centar svemira a za ostalo ne bude nesto previse vremena. 

Znaci fakat nema smisla ostat doma jer doma nema buducnosti. Mozda vam je trenutno ok a mozda i super ali jednog dana se bude sve raspalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 14:38 (NEW_MAN).
7 godina
NEW_MAN kaže...

RH tone u bankrot i kroz par godina bude drzava propala a krah mirovinskog sustava je neizbjezan!

Slažem se, prema svim trendovima ne vidim što bi više moglo spriječiti takav razvoj situacije. Mi još uvijek očekujemo da će nas EU spasiti, ali ako su pustili Grčku da propadne, zašto ne bi i nas.

A kao drugo, kriza je izvrsno poslužila našim IT firmama kao izgovor da smanje plaće, a povećaju očekivanja i zahtjeve.

Ja tražim vani, ali za sad, no luck.

8 godina
NEW_MAN kaže...

Jednog dana kad se sve raspadne i kuna devalvira onda budete radili za 500 eura a ne 1000 ko danas a ovi koji su vani docekali mirovinu budu imali vece mirovine nego vi place.

Bjezite i spasavajte se dok nije kasno. Vrijeme leti i nitko ne razmislja o penziji kad je mlad.

Ko zna njemacki ima Austriju na sat voznje od ZG, ko ne zna njemacki ima UK na dva sata od ZG avionom.

Nema razloga zasto bi ostali u RH. Prijatelji i familija? Prijatelji ostaju prijatelji ako su pravi prijatelji a familiju ko jebe :) salim se ali kraj Skype i mogucnosti svaki vikend ili mjesec biti u RH nema razloga zasto ostat.

Kad osnujete obitelji onda budu vam zena, muz i dijeca centar svemira a za ostalo ne bude nesto previse vremena. 

Znaci fakat nema smisla ostat doma jer doma nema buducnosti. Mozda vam je trenutno od a mozda i super ali jednog dana se bude sve raspalo.

Ovo za penzije je takodjer bitan aspekt koji ne treba zanemariti.

S obzirom da se penzije financiraju princpipom medjugeneracijske solidarnosti, a demografska projekcija predvidja da ce se do 2050 populacija u HR smanjiti za 1 milion, postavlja se pitanje kako se  ce penzije u buducnosti financirati i koliko ce iznositi.

Dovoljno je znati, ako se ne varam, da se godisnje iz proracuna uplacuje 17 milijardi kuna za penzije (naime, toliko novaca u mirovinskim fondovima fali).

A ukoliko se jos k tome doda poprilicna vjerojatnost da ce kuna deprecirati (ne mora bit bas 50%, ali i da je 10-20% je poprilicno) onda se i u grubo moze izracunati da penzija u buducnosti ne bude bila da se od nje moze zivjeti..

11 godina
Lovac kaže...

Siguran sam da ima boljih poslodavaca, no ima i gorih i svašta sam čuo od uglavnom utučenih kolega u IT sektoru. Naravno da treba bježati, pogotovo sad kad su nam granice otvorene. Pustiti sentimentalnost po strani. Nije sve u novcu, ali da ja u 26. godini s 5 godina faxa ne mogu zarađivati dovoljno za socijalni stan/autić/režije onda je to alarm (i to samo za sebe, zamislite još obitelj na to!! ). 

Laptop je tu, čekam još par mjeseci do godine dana da dobijem još malo iskustva, a onda rasprodaja imovine i čao u Njemačku/Švedsku/Irsku

Ja ti sa svojih navršenih 41 godinu, od toga 18 godina profesionalno u IT-u kao krpa za sve od najrazličitijeg programiranja do AutoCAD-a i sklapanja hardwarea (tipično hrvatski IT standard nakon čega ni za što nisi specijaliziran nego svaštariš po firmi jer si ti INFORMATIČAR, i radiš za još trojicu koji nemaju ni o čemu pojma a imaju veće plaće), dakle savjetujem da ne trošiš ni sekunde više na bilo što u HR, ni na kakvo skupljanje iskustva, nego se baci na traženje posla vani i bježi što dalje od tuda (skupljati iskustvo). Da su meni sad tvoje godine i ova pamet... Ovo ti je iskrena preporuka. Vidim iz onoga što si nabrojao da radiš u sličnoj prčiji ko i ja, samo što je kod tebe još i bolje ako za bilo kakav projekt dobiješ i bonus. Jednog dana kad se eventualno (nedaj Bože) razboliš, ili kad digneš glas, vidjet ćeš koliko si zamjenjiv i koliko tipični poslodavac s ovog prostora uopće ne razmišlja o tome da si pili granu na kojoj sjedi ako te počne timariti i tjerati iznad reda i nereda. Zato ti iskreno savjetujem da ne potratiš godine koje su pred tobom, nego skupi hrabrosti i vjere u sebe, i ako fakat znaš znanje, ako imaš kliker, volje i želje razvijati se, odi van gdje će te netko znati cijeniti i adekvatno nagraditi. One priče kako nigdje ne rastu ruže zaboravi, to pričaju zgubidani koji misle da bi im nešto trebalo pasti s neba a od kojih su neki koji se diče međunarodnim iskustvom očito zaboravili na granici ostaviti svoj mentalni sklop stečen u ovoj ljudskoj kaljuži od podneblja, pa im je doma bolje nego vani. Alternativno možeš prestati spavati, pa to vrijeme iskoristiš za stvaranje svojeg vlastitog posla, samo moraš biti svjestan da će ti u startu država pokušati potrgati noge, da ćeš trebati vreću novca za pokriti se u početku, a klijentela kod nas baš nešto nije naučena plaćati dok ih se ne prisili ako ih se uopće i može. Uglavnom, mlad si i imaš izbor.

Deckard
7 godina

VRLO je jednostavno. PLATI i dobiti ces strucnjaka a ako istu osobu ne platis dovoljno, ta ce ista osoba biti uteg :D

Problem domacih poslodavaca jest u tome sto misle da je placa od 7-8 tisuca kuna zadovoljavajuca, ja cu reci je ali za masnog juniora koji nema iskustva vise od godinu dana... U situaciji sam di moj poslodavac pokusava naci novi kadar ali uzimaju iskljucivo juniore jer samo to zele platiti a dok junior ima placu gotovo istu kao i ja, ocekuju od mene i kolega da poguramo stvar, MOŠ MISLIT!....

Placa koju je poslodavac spreman platiti govori o njegovoj ozbiljnosti a ja se samo prilagodim tome... ako imam lovu za juniora ja sam junior bez obzira sto on od mene ocekuje seniora :D ja sam prilagodljiviji nego li on misli :D i najgore po njemu, ne bojim se ruznih glasina o samome sebi :D jer zna se da ni jedna reklama nije losa pa ni ona negativna :D :D :D

3 0 hvala 1
6 godina
LudaRajcica kaže...

VRLO je jednostavno. PLATI i dobiti ces strucnjaka a ako istu osobu ne platis dovoljno, ta ce ista osoba biti uteg :D

Problem domacih poslodavaca jest u tome sto misle da je placa od 7-8 tisuca kuna zadovoljavajuca, ja cu reci je ali za masnog juniora koji nema iskustva vise od godinu dana... U situaciji sam di moj poslodavac pokusava naci novi kadar ali uzimaju iskljucivo juniore jer samo to zele platiti a dok junior ima placu gotovo istu kao i ja, ocekuju od mene i kolega da poguramo stvar, MOŠ MISLIT!....

Placa koju je poslodavac spreman platiti govori o njegovoj ozbiljnosti a ja se samo prilagodim tome... ako imam lovu za juniora ja sam junior bez obzira sto on od mene ocekuje seniora :D ja sam prilagodljiviji nego li on misli :D i najgore po njemu, ne bojim se ruznih glasina o samome sebi :D jer zna se da ni jedna reklama nije losa pa ni ona negativna :D :D :D

drugi put skrati

to se kaze - ne mo's ti mene toliko malo platiti, kol'ko ja malo mogu raditi

10 godina
picajzla0707 kaže...
..

to se kaze - ne mo's ti mene toliko malo platiti, kol'ko ja malo mogu raditi

-osim kad ne plati, tad koliko god malo radio, plaćen si manje. Po tome je apsurdistan izuzetak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
NEW_MAN kaže...

Znaci fakat nema smisla ostat doma jer doma nema buducnosti. Mozda vam je trenutno ok a mozda i super ali jednog dana se bude sve raspalo.

upravo to.

cak je interesantno da je fakultet gotovo pa nebitan za IT kada se vani trazi posao.

da ne velim da u sredjenoj drzavi jednog dana mozes ocekivat penziju dovoljnu za zivot a sa prosjecnom IT placom mozes placat i privatni mirovinski koji ce biti pristojan boost na drzavnu placu jednog dana.. i onda u penziji otic zivjet na tenerife.

o napretku ne moram ni pricat. ak se imalo interesiras za ono kaj radis ne moras cekat da sef umre ili ode u penziju, uvijek se nadje mjesto za napredak i promociju/povisicu.

europa je svima jako blizu, ako ne autom tada avionom a karte su u biti jeftine kad krene placa.

floskule da je zivot skup, stanovi skupi, rezije skupe.. da skupo je kad to projiciras na hrvatska primanja. sa vanjskim primanjima te mozda malo kopka al ne razbijas glavu s time jer eto, mozes si priustiti.

i ohrabrenje za one koji nisu programeri a vole i htjeli bi raditi u IT-u - IT nije samo programiranje, ima jako puno posla i za sistemase/hardverase i samo naprijed.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 20:14 (nixass).
5 godina
neaktivan
Lovac kaže...

Zašto ne bježati van? Ovdje je ovako:

a) ne cjeni me se i kad ide ugovor kraju redovito se izmišlja topla voda da bi me se uvjerilo kako sam loš radnik, loša osoba te ću jednog dana biti loš otac svojoj djeci dok će me žena varati budući da ću joj biti i loš suprug;
plaća ostala ista (koja je usput rečeno smješna i manja od spomenutih prosjeka)

b) obećava se ulaganje i certificiranje, a od toga ništa osim praznih riječi

c) moram pokrivati spektar više osoba (administracija, baze, osnove programiranja i vođenje projekata)

d) posla van Zagreba ni za lijek

e) umjesto da se uzme još ljudi, tovari nam se na leđa kao magarcima uz citat "ako ne možeš, naći ćemo nekog tko može"

Ma reci im za te ugovore o tajnosti nek si ih uguraju u šupak.

Samo da nebi drugi saznali kako se ponašaju prema svojim zaposlenicima i kako ih "super" plaćaju.  

A traže da radiš po 12 - 16 sati dnevno jer si spor, lijen, neodgovoran, neobrazovan jer si se opustio, i još onda trubi "a od kud će doći plaća ako rokovi kasne".

Odgovor je vrlo jednostavan zaposli više ljudi pa će biti sve na vrijeme gotovo, a ne da dvoje ili troje ljudi hrmba za drugih pet, i plati ih kak spada, a ne se samo okolo reklamirat mi smo "mladi tim ambicioznih stručnjaka s višegodišnjim iskustvom". 

Što na kraju izlazi da se taj tim sastoji od dvoje ili troje jadnika koji sami neznaju sve tehnologije ali bitno da traže sve moguće u oglasu za posao. 

Da ne govorim o testiranjima gdje se pitanja javljaju koja su prekopirali od google-a, facebook-a, apple-a itd, kako bi mogli zaključiti po tvojim odgovorima dal se ti uklapaš u njihov tim?!

Svašta sam već čuo od drugih kolega.

11 godina
odjavljen
Entry Point kaže...
Friday kaže...

Podsjetio si me na oglas koji sam vidio od ericsona. Doslovno su tražili od web programiranja do C/C++ + administracija, baze, servisiranje i još jedno 5-6 raznih vještina.

Posloprimci, da, neki očekuju previše, većina njih se skrasi sa onim ispod minimuma. Promjena poslodavca je tabu, jer dobro su izdresirali ovaj narod. "Ej imaš posao, dobivaš plaću, jesi lud da daješ otkaz" ... To što je plaća na razini čistačice i radiš 12 sati na dan, nema veze, glavno je da imaš posao. I tako su socijalisti i ex komunisti, današnji veliki kapitalisti, izdresirali ovaj narod da bude pokoran i da bude sretan sa onim što ima.

Iako takvih poslodavaca ima, moram reći da mi je nejasno odakle misliš da je sve to traženo, jer se ne sjećam da je ikad Ericsson imao takve oglase, a niti to traže? Od širokih znanja, uz diplomu, traže se jednostavno temeljne inženjerske vještine. Sumnjam da će te itko tražiti sve to gore; možeš li reći za koji oglas si se to javio? Stvarno bi bilo iznenađenje..

8 godina

Poslodavci cesto daju oglase da traze sve zivo, od ovog do onog, ali u stvarsnosti su zadovoljni ukoliko kandidat ima i 20-30% trazenog.

Mi smo prosle godine (2014) imali oko 1200 kandidata za posao, primljeno je oko 40 ili 3%. Ukupni broj prijava koje smo odmah odbacili jer nisu prosle prvi screening bio je puno veci.

Ako netko hoce protegnuti noge do Münchena a ima  diplomu (BSc ili vise),  iz podrucja IT/matematika/fizika + deutsch,   + softwareentwicklung  nek mi se javi na PM da vidimo jel se moze nesto napravit.

5 0 hvala 0
8 godina

Ima zanimljivih razmišljanja i u tekstu, i u komentarima. Ali Lovac, doista smatraš da imaš bogato iskustvo s tek dvije godine?

0 0 hvala 0
11 godina
MMX kaže...

Frimu, koliko vidim mozes otvorit i za 10 kn. Za zatvoriti treba malo vise.

Puno skuplje je. 10 kn je samo iznos temeljnog kapitala.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice