Ultrabookovi i ultraprijenosnici

poruka: 27
|
čitano: 2.753
|
moderatori: Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Ultrabookovi i ultraprijenosnici".
2 godine

Naravno, stavljen je jedan Dell, jedan Acer, nitijedan Samsung, ali su zato tri Applea. Ako je ovo to, članak je sramota.

5 godina
neaktivan
Re: Ultrabookovi i ultraprijenosnici
logik kaže...

Naravno, stavljen je jedan Dell, jedan Acer, nitijedan Samsung, ali su zato tri Applea. Ako je ovo to, članak je sramota.

Stavljeno je i šest HPova pa šta.

6 godina
logik kaže...

Pa Apple ovi ulrabookovi/prijenosnici su stvarno vrhunski, zašto ih ne bi stavili!?

totus mundus agit histrionem
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 9:56 (SinCr0).
6 godina
moderator
logik kaže...

Uređaji za ovaj test prikupljeni su (kao i obično) na način da su kontaktirani svi hrvatski uredi (to uključuje Acerov, Dellov i sve ostale) i zatraženi su svi ultrabookovi i ultraprijenosnici koji su trenutno u prodaji u Hrvatskoj. Ako neki uređaj nije na testu, to znači da ga pripadajući lokalni ured nije poslao - jer ga u datom trenutku nije imao, jer uopće nema uređaje koji odgovaraju zadanim kriterijima ili iz nekog trećeg razloga. S tim na umu, tvoj komentar je potpuno promašen, a i pomalo uvredljiv!

Work is for people who suck at video games.
3 godine

ipak, nedostaje najbolji Thinkpad, x1...

2 godine
dubflash kaže...
logik kaže...

Stavljeno je i šest HPova pa šta.

Koliko HP ima modela, a koliko Apple (ne računamo različite dimenzije ekrana unutar modela)? Hm!

Ispričavam se novinaru, autoru članka na mojem komantaru koji je bio brzoplet, bez da sam znao pozadinu. Bilo je slučajeva kod drugih autora koji su suprotni, pa... Evo, iskreno, i sam pišem u časopisu, pa znam kako je to kad ter netko tako kritizira... svi smo samo ljudi!

Onda ovdje vidimo koliko Hrvatska zaostaje kad jedne od najboljih ne možemo dobiti na test.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 10:43 (logik).
2 godine
neaktivan

Neznam čemu uopće čuđenje kada je Apple ionako i stvorio tu klasu računala a i glavni je njihov i najuspješniji predstavnik (sudeći po samoj prodaji, ali i mnogim testiranjima).

U svakom slučaju lijepe slike i sigurno će pomoći kupcima u izboru.

Samo da napomenem da ljudi obrate posebnu pozornost na veličinu površine samog touchpada.

Mnogi to zanemaruju, ali svaki mm je tu bitan jer znaći bolje i ugodnije korištenje.

Nema nekog smisla uzimati ultrabook zbog mobilnosti, a onda drljati s njim miš i slično (naravno osim ako je stvarno potreban zbog igri ili nekog preciznog rada).

Iz osobnog iskustva mogu zaključiti da mali touchpad kakav ima vecina HPa i ovaj DELL koliko vidim gotovo nije upotrebljiv. Jednostavno je presitan za neku ugodniju upotrebu.

Za Asusov ZenBook sam vidio na netu da se mnogi žale da je neprecizan i ne previše upotrebljiv bez obzira na površinu. Očito je neki drugi tehnički ili programski problem u pitanju.

Koristim touchpad svakodnevno na MacBooku Pro i mogu reći da je prva klasa. Uz njega i geste ni ne pomišljam o mišu.

Precizan, ugodan za korištenje, prostran, funkcionalan ... sve 5. Nisam ni na jednom drugom laptopu vidio toliko kvalitetu touchpada, a isprobao sam mnoge.

Za mene važna stvar i veliki plus, pogotovo za ovu kategoriju računala.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
6 godina
neaktivan

Mene zanima kako ste testirali baterije??

Naveli ste da Air ima lošu autonomiju, a na netu sve recenzije ultrabookova se uspoređuju s Airom i u takvim recenzijama Air ima najjaču autonomiju...

Da li na naše tržište stižu neki modeli sa slabijom baterijom ili su strani novinari na neki način manipulirani ili lažu?!

Primjer s Engadgeta:

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 14:39 (Jeebt).
6 godina
moderator

Baterije smo za sve uređaje testirali na isti način (a tako ih testiramo i inače): u Windowsima, s uključenim WLAN-om, svjetlinom ekrana na 50% i pet otvorenih tabova u internetskom browseru koji se refreshaju svakih 5 minuta. To je simulacija intenzivnijeg surfanja i iskustvo je pokazalo da prilično dobro odgovara onome što će prosječni korisnik dobiti od laptopa u praksi.

Work is for people who suck at video games.
4 godine
Sta ste i Air-u autonomiju testirali u windowsima??
2 godine
neaktivan

Onda najnormalnija stvar da autonomija nije kako spada. Ne dolazi Air uzalud s OS X-om :)

Koliko sam primjetio po drugim testiranjima, upravo su baterija, tipkovnica, touchpad, BT 4.0, Thunderbolt, dimenzije, masa i još par stvari u kojima Air vodi.

2 godine
protjeran

Mene je isto iznenadilo sto Air ima po Bug testovima losu autonomiju.

Air nije za windowse, niti preko bootcampa, a posebice ne preko virtualke.

Ukoliko se Air testirao takodjer na windowsima, onda test baterije stvarno nema smisla :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 18:46 (jumboY).
2 godine
Tau kaže...

Neznam čemu uopće čuđenje kada je Apple ionako i stvorio tu klasu računala a i glavni je njihov i najuspješniji predstavnik (sudeći po samoj prodaji, ali i mnogim testiranjima).

U svakom slučaju lijepe slike i sigurno će pomoći kupcima u izboru.

Samo da napomenem da ljudi obrate posebnu pozornost na veličinu površine samog touchpada.

Mnogi to zanemaruju, ali svaki mm je tu bitan jer znaći bolje i ugodnije korištenje.

Nema nekog smisla uzimati ultrabook zbog mobilnosti, a onda drljati s njim miš i slično (naravno osim ako je stvarno potreban zbog igri ili nekog preciznog rada).

Iz osobnog iskustva mogu zaključiti da mali touchpad kakav ima vecina HPa i ovaj DELL koliko vidim gotovo nije upotrebljiv. Jednostavno je presitan za neku ugodniju upotrebu.

Za Asusov ZenBook sam vidio na netu da se mnogi žale da je neprecizan i ne previše upotrebljiv bez obzira na površinu. Očito je neki drugi tehnički ili programski problem u pitanju.

Koristim touchpad svakodnevno na MacBooku Pro i mogu reći da je prva klasa. Uz njega i geste ni ne pomišljam o mišu.

Precizan, ugodan za korištenje, prostran, funkcionalan ... sve 5. Nisam ni na jednom drugom laptopu vidio toliko kvalitetu touchpada, a isprobao sam mnoge.

Za mene važna stvar i veliki plus, pogotovo za ovu kategoriju računala.

Stvorio ju je Intel, ne Apple, prestani i ti pričati bezveze.

2 godine
neaktivan
logik kaže...
Stvorio ju je Intel, ne Apple, prestani i ti pričati bezveze.

Intel je stvorio tržišno ime ultrabook, premda mislim da su ga neki i prije koristili za slična računala.

Sam koncept ultrabook računala je započeo i popularizirao Apple s Airom, samo ne pod imenom ultrabook prije neke 4 godine.

Jedva čekam da dođu kroz koji mjesec novi ultrabookovi (posebno Air) s Ivy Brige procesorima.

6 godina
Dial T for Trollllllolo!

Sve do 2011 je Air bil overpriced netbook za lapane koji se lože na Apple.
2 godine

Može li mi netko malo pojasniti čemu služi onaj crveni gumb na sredini tipkovnice u IdeaPadovima? Nikad to nisam baš shvaćao, a nisam imao prilike koristiti IdeaPad.

6 godina
Tau kaže...

Sam koncept ultrabook računala je započeo i popularizirao Apple s Airom, samo ne pod imenom ultrabook prije neke 4 godine.

{#}

Takva računala su postojala prije 15 godina. Počevši, recimo, s IBM-ovim ThinkPadom 701 (Butterfly).

6 godina
Medikus kaže...

Može li mi netko malo pojasniti čemu služi onaj crveni gumb na sredini tipkovnice u IdeaPadovima? Nikad to nisam baš shvaćao, a nisam imao prilike koristiti IdeaPad.

Misliš na trackpoint valjda? Prek toga mozes micat kursor. Kad se naviknes super stvar.

2 godine
neaktivan
Mislio sam na ultrabookove u današnjem smislu, izuzetno tanki, građani od metala, precizne i lijepe izrade, sa SSDom, ultraštedljivim ali snažnim procesorima, autonomijom od 5-7h, cijene od 6000-10000kn... Inaće mi se sviđa Thinkpad 701, posebno tipkovnica.
4 godine
neaktivan

Poštovani !

Osobno sam uvijek bio za klasičnu tipkovnicu i touchpadom ali nisam niti protiv touchscreen ako je moguće da budu primjenjeni i na ultrabookovima jer bi na taj način bili zadovoljeni svi oni korisnici koji vole touchscreen i touchpad sa klasičnom tipkovnicom. U zadnje vrijeme na mobilnoj tehnologiji su počeli dolaziti i projektori pa nebi bilo zgorega da se i to pojavi i na ultrabookovima. Vrijeme je da zaboravimo dvd, cd tehnologiju i da se napravi bezbolan prijelaz na nove i već barem po meni dokazane primjenjene tehnologije memory stickova i ostali srodnih tehnologija. U zadnje vrijeme sve više i više se počinju pronalaziti sve veće primjene OBLAK tehnologija i uskoro ne bi bilo niti potrebe čak i za usb memory tehnologijom, naravno ako se zadovolje kvalitetne bežične tehnologije sa pristupačnom cijenom koja bi dala novi zamajac ultrabookovima. Potrošačka informatička tehnologija u svim oblicima stalno napreduje i pronalazi inovativna rješenja za što jednostavniju uporabu i taj trend koliko pratim ide i dalje u tom smjeru. Kvaka je da uz to ide i naravno i zarada na potrošačkoj informatičkoj tehnologiji za mase tj. za masovnu uporabu.

Osobno podržavam ultrabook tehnologiju i to je još jedan dokaz da ipak klasična tipkovnica još ima svoju primjenjivost i onaj pravi osjećaj tipkanja.

6 godina
Tau kaže...
Mislio sam na ultrabookove u današnjem smislu, izuzetno tanki, građani od metala, precizne i lijepe izrade, sa SSDom, ultraštedljivim ali snažnim procesorima, autonomijom od 5-7h, cijene od 6000-10000kn... Inaće mi se sviđa Thinkpad 701, posebno tipkovnica.

Ultrabook ne definira ni materijal izrade ni pojedine komponente. Ja, recimo, ne bih ni u ludilu išao na metal ni na SSD. Sve bih bazirao na potrebi koja se malo razlikuje od običnog prijenosnika.

2 godine
neaktivan

Govorim o intelovoj kategoriji ultrabook naziva i kako vecinom stvari stoje.

Ultrabook bez SSDa je po meni polovicno rješenje zbog kojeg pati autonomija baterije, brzina, a i racunalo je samo po sebi osjetljivije zbog mehanickih dijelova.

Još kad bi se procesori manje grijali ili kad bi se razvio neki odlican sustav pasivnog hlađenja, racunala bi postala doslovce bešumna :)

6 godina
Tau kaže...

Govorim o intelovoj kategoriji ultrabook naziva i kako vecinom stvari stoje.

Ultrabook bez SSDa je po meni polovicno rješenje zbog kojeg pati autonomija baterije, brzina, a i racunalo je samo po sebi osjetljivije zbog mehanickih dijelova.

Još kad bi se procesori manje grijali ili kad bi se razvio neki odlican sustav pasivnog hlađenja, racunala bi postala doslovce bešumna :)

Realno jako malo korisnika stvarno treba SSD radi brzine, trajanje baterije se u mnogim istraživanjima pokazalo isti (čak u nekim i manje), mehanika je najmanje problematična. Nažalost snaga (grijanje) i tišina (bez ventova) za sada zajedno ne igraju.

3 godine

U BUG-u od siječnja 2011, na testu Macbook Air-a 13, baterija je trajala 6h...za godinu dana spala je na 3,5h...

2 godine

Zanima me kako su ukljuceni ultraprijenosnici Toshiba R630 i R830, a ne i ultrabook Z830 - najnoviji i najlaksi?

(primjer recenzije)

6 godina
Davor kaže...
logik kaže...

Uređaji za ovaj test prikupljeni su (kao i obično) na način da su kontaktirani svi hrvatski uredi (to uključuje Acerov, Dellov i sve ostale) i zatraženi su svi ultrabookovi i ultraprijenosnici koji su trenutno u prodaji u Hrvatskoj. Ako neki uređaj nije na testu, to znači da ga pripadajući lokalni ured nije poslao - jer ga u datom trenutku nije imao, jer uopće nema uređaje koji odgovaraju zadanim kriterijima ili iz nekog trećeg razloga. S tim na umu, tvoj komentar je potpuno promašen, a i pomalo uvredljiv!

Totalno je gubljenje vremena testirat ostale ultrabookove pored applovih, jednostavno nemaju sanse...

e.......
4 godine
Medikus kaže...

imam takav stari laptop od IMB isto imam taj crveni gumb i sluzi ti kao recimo mis,malo je prezicniji i brzi vecinom,ti je to za to,

i nisam mu otkrio nikakvu drgu mogucnost osim recimo funkcije misa.{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice